Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ο Λαγογιάννης αναλαμβάνει την τεχνική ηγεσία του Πείρου Ισώματος

Published

on

Ο Νίκος Λαγογιάννης θα αποτελέσει τον διάδοχο του Κώστα Κυριτόπουλου στον Πείρο Ισώματος, αναλαμβάνοντας το ‘τιμόνι’ της ιστορικής ομάδας.

Φέτος ξεκίνησε στον πάγκο των Καμινίων και στην συνέχεια μετακόμισε στην Δάφνη Πατρών, οπότε γνωρίζει από έξω και ανακατωτά τα λημέρια της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και τις απαιτήσεις της.

Από εδώ και πέρα θα ΄τρέξει΄σε στενή επαφή με την διοίκηση τον μεταγραφικό σχεδιασμό, για να παρθούν ικανοί ποδοσφαιριστές και να δημιουργηθεί ένα ανταγωνιστικό σύνολο, που θα καταβάλλει αξιόλογη προσπάθεια στο νέο πρωτάθλημα.

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αναβολή στο Ατρόμητος Λάππα-Ίκαρος Λακκόπετρας, το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

Published

on

Αναβλήθηκε τελικά η αναμέτρηση Ατρόμητος Λάππα-Ίκαρος Λακκόπετρας.

Η ΕΠΣ Αχαΐας έκανε το αυτονόητο σήμερα, αφού υπήρχαν 4 επιβεβαιώμενα κρούσματα covid στους φιλοξενούμενους και έτσι το ματς θα διεξαχθεί σε νέα ημερομηνία.

Στο μοναδικό ματς που έγινε χθες για τον Α όμιλο, Φαραϊκός και Ολυμπιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (16:00)

Φαραικός-Ολυμπιακός Πατρών 0-0

Κυριακή 24/10  (Στις 16:00)

Άτλας- Πείρος Ισώματος  (13:00- Α.Κάνιστρας-  Αρκουμάνης)

Δάφνη Πατρών-Γαλήνη  (Ζαρουχλείκων- Ασπρουλόπουλος)

Σταροχώρι- Αχαϊκός  (Χαλανδρίτσας- Σαφαρίκας)

Αστέρας Μιντιλ.- Αστραπή Ψαροφ.  (Μιντιλογλίου- Πολυγένης)

Ατρόμητος Λάππα -Ικαρος Λακκόπετρας  (αναβολήλ

Πυρσός- Λέων Αλισσού  3-0 α.α.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή 24/10  (Στις 16:00)

Δρέπανο- Πανιώνιος/Αχιλλέας  (12:30- Ρίου- Καμζόλας)

Στις 16:00

Ζαβλάνι- Αργυρά  (Αγυιάς- Μαχαίρας)

Φλόγα Ρόδιας-Αυτόνομη (Ροδιάς- Αγγελόπουλος)

Πετεινοί- Απόλλων Εγλυκάδας  (Πετρωτού- Μαρδάς)

Αστήρ Τέμενης- Αχιλλέας Καμαρών  (Τέμενης- Ταξιάρχης)

Φοίνικας Ζήριας-Απόλλων Αιγίου  (Ζήριας- Καραβασίλης)

ΠΑΟΚ Πάτρας- Άβυθος Αιγ.  (18:30- Α.Κάνιστρας- Σπυρόπουλος)

Ρεπό: ΑΕ Αιγίου

Οι Βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Πείρος Ισώματος 6 (6-0)

2 Άτλας 6  (7-2)

3 Γαλήνη 6 (5-0)

4 Ατρόμ. Λάππα 6 (5-1)

5 Ικαρος Λακ. 6 (4-0)

6 Αστραπή Ψ. 3  (3-3)

7 Καμίνια 3  (3-3)

8 Πυρσός Π. 3 2  (2-3)

9 Σταροχώρι 3  (1-2)

10 Αχαϊκός 3 (4-6)

11 Αστέρας Μιντ. 1 (1-2)

12 Δάφνη Π. 1 (2-4)

13 Ολυμπιακός Π. 0 (1-4)

14 Περιβόλα 0 (0-3)

15 Φαραικός 0  (1-6)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Εγλ. 6  (7-1)

2 Αχιλλέας Καμ. 6  (4-1)

3 Δρέπανο 4  (5-1)

4 Πετεινοί 4 (5-2)

5 Αργυρά Π. 4   (4-1)

6 Φοίνικας Ζήρ. 3   (8-5)

7 Ζαβλάνι-Αίας 3   (2-2)

8 ΑΕ Αιγίου 3   (1-1)

9 Απόλλων Συν. 3   (2-5)

10 Άβυθος Αιγ. 1   (1-1)

11 Αστήρ Τέμενης 1  (3-4)

12 Φλόγα Ρόδιας 1  (3-6)

13 Πανιώνιος Αχιλ. 0   (2-4)

14 ΠΑΟΚ Πατρών 0  (1-3)

15 Αυτόνομη 0 (2-13)

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία (3η): Φαραϊκός-Ολυμπιακός Π. για την 1η νίκη (το πρόγραμμα)

Published

on

Με μόλις μία αναμέτρηση θα ανοίξει σήμερα η αυλαία της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον Α΄όμιλο, Φαραϊκός και Ολυμπιακός Πατρών διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο «Ντα Λουζ» και θα δώσουν μάχη για την παρθενική επιτυχία τους στο πρωτάθλημα. Το ματς θα διευθύνει ο Βαγγέλης Σαφαρίκας.

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (16:00)

Σάββατο 23/10

Φαραικός-Ολυμπιακός Πατρών (Ντα Λουζ Οβρυάς- Σαφαρίκας)

Κυριακή 24/10  (Στις 16:00)

Άτλας- Πείρος Ισώματος  (13:00- Α.Κάνιστρας-  Αρκουμάνης)

Δάφνη Πατρών-Γαλήνη  (Ζαρουχλείκων- Ασπρουλόπουλος)

Σταροχώρι- Αχαϊκός  (Χαλανδρίτσας- Σαφαρίκας)

Αστέρας Μιντιλ.- Αστραπή Ψαροφ.  (Μιντιλογλίου- Πολυγένης)

Ατρόμητος Λάππα -Ικαρος Λακκόπετρας  (Λάππα- Καδδάς)

Πυρσός- Λέων Αλισσού  3-0 α.α.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή 24/10  (Στις 16:00)

Δρέπανο- Πανιώνιος/Αχιλλέας  (12:30- Ρίου- Καμζόλας)

Στις 16:00

Ζαβλάνι- Αργυρά  (Αγυιάς- Μαχαίρας)

Φλόγα Ρόδιας-Αυτόνομη (Ροδιάς- Αγγελόπουλος)

Πετεινοί- Απόλλων Εγλυκάδας  (Πετρωτού- Μαρδάς)

Αστήρ Τέμενης- Αχιλλέας Καμαρών  (Τέμενης- Ταξιάρχης)

Φοίνικας Ζήριας-Απόλλων Αιγίου  (Ζήριας- Καραβασίλης)

ΠΑΟΚ Πάτρας- Άβυθος Αιγ.  (18:30- Α.Κάνιστρας- Σπυρόπουλος)

Ρεπό: ΑΕ Αιγίου

Οι Βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Πείρος Ισώματος 6 (6-0)

2 Άτλας 6  (7-2)

3 Γαλήνη 6 (5-0)

4 Ατρόμ. Λάππα 6 (5-1)

5 Ικαρος Λακ. 6 (4-0)

6 Αστραπή Ψ. 3  (3-3)

7 Καμίνια 3  (3-3)

8 Πυρσός Π. 3 2  (2-3)

9 Σταροχώρι 3  (1-2)

10 Αχαϊκός 3 (4-6)

11 Αστέρας Μιντ. 1 (1-2)

12 Δάφνη Π. 1 (2-4)

13 Ολυμπιακός Π. 0 (1-4)

14 Περιβόλα 0 (0-3)

15 Φαραικός 0  (1-6)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Εγλ. 6  (7-1)

2 Αχιλλέας Καμ. 6  (4-1)

3 Δρέπανο 4  (5-1)

4 Πετεινοί 4 (5-2)

5 Αργυρά Π. 4   (4-1)

6 Φοίνικας Ζήρ. 3   (8-5)

7 Ζαβλάνι-Αίας 3   (2-2)

8 ΑΕ Αιγίου 3   (1-1)

9 Απόλλων Συν. 3   (2-5)

10 Άβυθος Αιγ. 1   (1-1)

11 Αστήρ Τέμενης 1  (3-4)

12 Φλόγα Ρόδιας 1  (3-6)

13 Πανιώνιος Αχιλ. 0   (2-4)

14 ΠΑΟΚ Πατρών 0  (1-3)

15 Αυτόνομη 0 (2-13)

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Κρούσματα στον Ίκαρο Λακκόπετρας, «μετέωρο» το ντέρμπι

Published

on

Ο Ίκαρος Λακκόπετρας ανέβαλλε την σημερινή προπόνηση του, αφού βρέθηκαν τέσσερα κρούσματα covid-19 στην ομάδα, μετά τον καθιερωμένο εβδομαδιαίο έλεγχο.

Η ομάδα του Δημήτρη Μαγκαφά θα υποβληθεί σε νέα rapid τεστ και αν βρεθεί και 5ο κρούσμα το παιχνίδι με τον Ατρόμητο Λάππα εκτός έδρας, που αφορά την 3η στροφή στον 1ο όμιλο της Β΄κατηγορίας θα αναβληθεί.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι θα ζητήσουν αναβολή και για το ντέρμπι, αλλά και για το ματς που ακολουθεί την Τετάρτη (27/10) για το Κύπελλο.

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.