Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ο πίνακας των “κανονιέρηδων” στην Α΄ΕΠΣΑ κατηγορία

Published

on

Άνοιξε η αυλαία στην Α΄ΕΠΣΑ κατηγορία το σαββατοκύριακο και ήδη ορισμένοι ποδοσφαιριστές ξεκίνησαν με “άγριες διαθέσεις”, βρίσκοντας δίχτυα στην πρεμιέρα.

Χατ τρικ σημείωσαν οι Γιάννης Λυμπέρης και Σταύρος Τσάτο για Αετό Πατρών και Κεραυνό Αγίου Βασιλείου αντίστοιχα, οδηγώντας τις ομάδες τους σε ευρείες νίκες, ενώ από 2 γκολ πέτυχαν 6 ποδοσφαιριστές.

Αναλυτικά ο πίνακας των σκόρερ διαμορφώθηκε ως εξής:

3 ΓΚΟΛ: Τσάτο (Κεραυνός), Λυμπέρης (Αετός Π.)

2 ΓΚΟΛ: Αναγνώστου (Πάτραι), Γκάτσης (Παναιγιάλειος), Μπακάλης (Αχαϊκή), Σταυριανόπουλος (Δόξα Παραλίας), Σπυρόπουλος (Δόξα Παραλίας), Κουκής (Λιμνοχώρι)

1 ΓΚΟΛ: Αγριμάκης (Πάτραι), Αναγνωστόπουλος (Αχαϊκή), Τσίφας (Αναγέννηση Π.), Σολωμός (Αστερας Τσουκ.), Ζησιμόπουλος (Δίας), Μπαζάρογλου (Αχαιός Σαρ.), Ξύδης (Νίκη Πρ.), Καϊμακάς (Νίκη Πρ.), Μουστάκας (Νίκη Πρ.), Στάμος (Δαβουρλής), Γκλαβάς (Αχαιός Σαρ.), Σκούτας (Παναιγιάλειος), Αρβανίτης (Θύελλα Αιγίου), Παναγόπουλος (Άρης Π.), Γιαννόπουλος (Καλάβρυτα), Καυγάς (Αιγείρα/Ακράτα), Κωστίκας (Κεραυνός), Κουλογιάννης (Δοξα Χαλανδ.), Αποσκίτης (Πήγασος).

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ Κατηγορία (17η): Δόξα Παραλίας και Αετός Πατρών πήραν τα ντέρμπι

Published

on

Ολοκληρώθηκε το μεγαλύτερο μέρος της 17ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας όπου είχαμε θέαμα και πολλά γκολ και στον Α’, αλλά και στον Β’ Όμιλο.

Στα ντέρμπι των δύο ομίλων, η Δόξα Παραλίας επικράτησε με 2-1 εις βάρος του Πανμοβριακού και πανηγύρισε την πρώτη νίκη της στον 2ο Γύρο, ενώ ο Αετός Πατρών ανέτρεψε τα δεδομένα με τον ΑΠΣ Πάτραι και τον λύγισε με 2-1, χάρη στα γκολ του έμπειρου φορ Γιάννη Λυμπέρη.

Στα υπόλοιπα ματς ο Ατρόμητος Πατρών δεν είχε πρόβλημα κόντρα στην Πάτρα 2005, ενώ από 1 βαθμό μοιράστηκαν Δόξα Χαλανδρίτσας και Αχαιός Σαραβαλίου. Ο Πήγασος υπέταξε την Αναγέννηση Πατρών με 5-1, με τους φιλοξενούμενους να έχουν πολλά παράπονα, αγωνιζόμενοι με 9 παίκτες από το 66΄.

Ο Παναιγιάλειος πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της Αιγείρας/Ακράτας, ενώ η Νίκη Προαστίου έκαμψε την αντίσταση της ουραγού Αρόης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Α’ Όμιλος

Πήγασος-Αναγέννηση Πατρών 5-1 (27΄, 54΄, 65΄ πεν. Αποσκίτης, 50΄ Γελάσιος, 86΄ Μικελάτος – 35΄ Χουσελάς Αποβολές: 51΄ Σ. Χριστόπουλος, 68΄ Αδαμόπουλος)

Ατρόμητος Πατρών-Πάτρα 2005 3-0 (44΄ Ανδρεόπουλος, 46΄, 85΄ Αναγνώστου, 55΄ δοκάρι Ανδρεόπουλος)

Δόξα Παραλίας-Πανμοβριακός 2-1 (45΄ Ντεμάι, 75΄ Τσίτσαρης- 71΄ Φωτόπουλος)

Δόξα Χαλανδρίτσας-Αχαιός Σαραβαλίου 1-1 (36΄ Μενύχτας – 70΄ πεν. Μπαζάρογλου)

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Κ. Αχαϊας, Ώρα 15.00, Αχαϊκή-Αστέρας Τσουκαλεϊκων, Αθανασόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00, Δίας Σαραβαλίου-Λιμνοχώρι, Σαφαρίκας

 

Β’ Όμιλος

Αετός Πατρών-ΑΠΣ Πάτραι 2-1 (54΄, 81΄ Λυμπέρης – 27΄ Μούζος)

Αιγείρα/Ακράτα-Παναιγιάλειος 0-4 (5΄ Μπούνας, 26΄ Μπακατσέλος, 37΄ Σκούτας, 61΄ Γκάτσης)

Νίκη Προαστίου-ΑΠΟ Αρόης 3-0  (15΄Γεωργίου, 45΄Μουστάκας, 52΄Καϊμακάς)

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00, Ηρακλής Πατρών-Καλάβρυτα, Οικονόμου

Γήπεδο Αιγίου, Ώρα 15.00, Θύελλα Αιγίου-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου, Φωκάς

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 18.00, Άρης Πατρών-Δαβουρλής, Καλύβας

 

Οι βαθμολογίες (σε 17 ματς)

Α΄Όμιλος
1 Αχαϊκή 40
2 Ατρόμητος Π. 40
3 Πανμοβριακός 34
4 Δόξα Παραλίας 34
————————————
5 Πήγασος Μπεγ. 21
6  Δίας 20
7  Πατρα 2005 19
8 Αστέρας Τσουκ. 18
9 Δοξα Χαλ. 16
10 Λιμνοχώρι 14
11 Αχαιός Σαρ. 13
12 Αναγέννηση Π. 12

 

Β΄Όμιλος
1 Παναιγιάλειος 44
2 Κεραυνός Α.Β. 36
3 Αετός Π. 36
4 Νίκη Πρ. 33
———————————–
5 Άρης Π. 27
6 ΑΠΣ Πάτραι 24
7 Θύελλα Αιγίου 18
8 Αιγείρα/Ακράτα 18
9 Καλάβρυτα 17
10 Δαβουρλής 13
11 Ηρακλής Π. 10
12 ΑΠΟ Αρόης 2

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ Κατηγορία (17η-ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Προηγείται η Δόξα στο ντέρμπι, μπροστά ο Παναιγιάλειος

Published

on

Με την 17η αγωνιστική συνεχίζεται σήμερα η Α’ Κατηγορία με το ντέρμπι, Δόξα Παραλίας-Πανμοβριακός, να ξεχωρίζει.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στην ανάπαυλα:

Α’ Όμιλος

Πήγασος-Αναγέννηση 1-0 (27′ Αποσκίτης/35′ Χουσελάς)

Ατρόμητος-ΑΕ Πάτρα 2005 1-0 (44′ Ανδρεόπουλος)

Δόξα Παραλίας-Πανμοβριακός 1-0 (45′ Ντεμάι)

Δόξα Χαλανδρίτσας-Αχαϊός Σαραβαλίου 1-0 (36′ Μενύχτας)

Β’ Όμιλος

Αετός Πατρών-ΑΠΣ Πάτραι 0-1 (27′ Μούζος)

16.30, Νίκη Προαστίου-ΑΠΟ Αρόης 0-0

Αιγείρα/Ακράτα-Παναιγιάλειος 0-3 (5′ Μπούνας 26΄ Μπακατσέλος, 37΄ Σκούτας)

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ κατηγορία (17η): Ντέρμπι σε Παραλία και Αγυιά (αναλυτικά το πρόγραμμα)

Published

on

Με 7 αναμετρήσεις ανοίγει σήμερα η αυλαία στην 17η στροφή της Α΄κατηγορίας και υπάρχουν ντέρμπι και στους 2 ομίλους, που θα συγκεντρώσουν πολλά βλέμματα στις κερκίδες.

Στον 1ο όμιλο η Δόξα Παραλίας θα ψάξει την παρθενική νίκη της στον δεύτερο Γύρο, αλλά ο Πανμοβριακός βρίσκεται σε καλή κατάσταση και θέλει το “2”, για να παραμείνει στην 3η θέση.

Στον 2ο όμιλο Αετός Πατρών και ΑΠΣ Πάτραι θα τα δώσουν όλα για το τρίποντο, με τους “πράσινους” να παίζουν το τελευταίο χαρτί τους για τα πλέι-οφ και τους γηπεδούχους να επιθυμούν επάνοδο στις νίκες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

Σάββατο 18/1

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 15.00, Πήγασος-Αναγέννηση, Γ. Παπαδόπουλος

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00, Ατρόμητος-ΑΕ Πάτρα, Πετρόπουλος

Γήπεδο Παραλίας, Ώρα 15.00, Δόξα Παραλίας-Πανμοβριακός, Χρονάς

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 15.00, Δόξα Χαλανδρίτσας-Αχαϊός Σαραβαλίου, Ρουμπάνης

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Κ. Αχαϊας, Ώρα 15.00, Αχαϊκή-Αστέρας Τσουκαλεϊκων, Αθανασόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00, Δίας Σαραβαλίου-Λιμνοχώρι, Σαφαρίκας

 

Β’ Όμιλος

Σάββατο 18/1

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00, Αετός Πατρών-ΑΠΣ Πάτραι, Καδδάς

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 16.30, Νίκη Προαστίου-ΑΠΟ Αρόης, Μέρμηγκας

Γήπεδο Ακράτας, Ώρα 15.00, Αιγείρα/Ακράτα-Παναιγιάλειος, (εκτός Αχαίας)

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00, Ηρακλής Πατρών-Καλάβρυτα, Οικονόμου

Γήπεδο Αιγίου, Ώρα 15.00, Θύελλα Αιγίου-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου, Φωκάς

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 18.00, Άρης Πατρών-Δαβουρλής, Καλύβας

 

Οι Βαθμολογίες (σε 16 ματς)

Α΄Όμιλος
1 Αχαϊκή 40
2 Ατρόμητος Π. 37
3 Πανμοβριακός 34
4 Δόξα Παραλίας 31
————————————
5 Δίας 20
6  Πατρα 2005 19
7  Αστέρας Τσουκ. 18
8 Πήγασος Μπεγ. 18
9 Δοξα Χαλ. 15
10 Λιμνοχώρι 14
11 Αχαιός Σαρ. 12
12 Αναγέννηση Π. 12

 

Β΄Όμιλος
1 Παναιγιάλειος 41
2 Κεραυνός Α.Β. 36
3 Αετός Π. 33
4 Νίκη Πρ. 30
———————————–
5 Άρης Π. 27
6 ΑΠΣ Πάτραι 24
7 Θύελλα Αιγίου 18
8 Αιγείρα/Ακράτα 18
9 Καλάβρυτα 17
10 Δαβουρλής 13
11 Ηρακλής Π. 10
12 ΑΠΟ Αρόης 2

Διάβασε Περισσότερα
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ16 ώρες πριν

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ LIVE!

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ21 ώρες πριν

Όργια Μαντζούκα με 49 πόντους στη νίκη επί της Άλμπα!

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ18 ώρες πριν

Ανακοινώθηκε η αποστολή της Παναχαϊκής για Κέρκυρα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ16 ώρες πριν

Α’ Κατηγορία (17η): Δόξα Παραλίας και Αετός Πατρών πήραν τα ντέρμπι

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ15 ώρες πριν

Παλεύει γερά στο Μεσολόγγι ο Απόλλωνας με Χ.Τρικούπη (ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ20 ώρες πριν

Β΄ κατηγορία (15η): Επικίνδυνες αποστολές για τους πρωτοπόρους στον Β΄όμιλο

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ17 ώρες πριν

Α’ Κατηγορία (17η-ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Προηγείται η Δόξα στο ντέρμπι, μπροστά ο Παναιγιάλειος

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ20 ώρες πριν

Α΄ κατηγορία (17η): Ντέρμπι σε Παραλία και Αγυιά (αναλυτικά το πρόγραμμα)

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ20 ώρες πριν

Ακόμα μία σημαντική προσθήκη για Αναγέννηση Ψαθοπύργου

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ14 ώρες πριν

Πάλεψε στα ίσια ο Απόλλωνας στο Μεσολόγγι και έχασε στην παράταση

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.