Οι αντίπαλοι των ΝΕΠ και ΝΟΠ στη Β’ Φάση των Μίνι Παίδων

Published

on

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (4/3) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της Β’ προκριματικής φάσης (3-5/4) του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων.

Οι ομάδες της πόλης μας, ΝΕΠ και ΝΟΠ πρόκειται να αντιμετωπίσουν Όμιλο Πατρών τους Πανιώνιο, ΝΟ Ναυπλίου και ΝΟ Καλαμάτας.

Στην Γ’ Φάση (26-28 Ιουνίου), προκρίνονται οι τρεις (3) πρώτες ομάδες των Ομίλων με 5 και οι δύο (2) πρώτες ομάδες των Ομίλων με 4 (σύνολο 25 ομάδες).

ΠΟΛΟ

Η αυλαία στο πρωτάθλημα Νέων για ΝΟΠ και ΝΕΠ

Published

on

Στην τελική ευθεία της προετοιμασία τους έχουν μπει οι ομάδες πόλο νέων ανδρών του ΝΟΠ και της ΝΕΠ οι οποίοι τη Παρασκευή θα ρίχτουν στη μάχη της πρόκρισης  για την α΄ φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος που θα γίνει στη Καλαμάτα.

Οι δυο ομάδες της Πάτρας βρίσκονται στον ίδιο όμιλο μαζί με Καλαμάτα, Ολυμπιακό και ΝΟ Ναυπλίου  και έχουν στόχο να πάρουν την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Η ΚΟΕ έδωσε στη δημοσιότητα και το πρόγραμμα των αγώνων που θα ξεκινήσουν την Παρασκευή και στη πρεμιέρα η ΝΕΠ θα παίξει με το ΝΟ Ναυπλίου και ο ΝΟΠ με το ΝΟ Καλαμάτας.

Continue Reading

ΠΟΛΟ

Ασταμάτητοι ΝΟΠ και ΝΕΠ στην Α2 πόλο των ανρών

Published

on

Πολύ μεγάλες νίκες πανηγύρισαν για ακόμη μια αγωνιστικοί οι ΝΕΠ και ΝΟΠ στην Α2 Εθνική Ανδρών και μάλιστα εκτός έδρας!

Η ΝΕΠ πέτυχε σπουδαίο «διπλό» στην Καλαμάτα, καθώς επικράτησε επί του εκεί Ναυτικού Ομίλου με σκορ 9-8 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Ανδρών του πόλο.

Διαιτήτευσαν οι Μπουδραμής και Μάρκοβιτς. Τα 8λεπτα: 2-2, 2-4, 1-1, 3-2. Τα γκολ του ΝΟ Καλαμάτας: Θεοδωρακόπουλος 1, Διαμαντόπουλος 1, Παναγιώταρος 2, Καρπέτας 1, Τζουβέλης 3.

ΝΕΠ (Ξανθόπουλος): Λιβαθηνός, Κανελλόπουλος 1, Κοντονής, Τουλγαρίδης 2, Μουστεράκης 1, Μπάρλος, Σπανογιάννης, Πετρόπουλος 3, Πίτσικας 1, Καρράς, Γκοτσόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Αποστολίδης, Μπρακατσέλος, Γιαννακέας 1.

Καλή εμφάνιση και εκτός έδρας νίκη στη Χίο για τον ΝΟΠ απέναντι στην ομάδα της ΠΕΚΕΒ με σκορ 17-8. Παρά την κούραση του ταξιδιού o ΝΟΠ ξεκίνησε δυνατά στην πρώτη περίοδο όπου προηγήθηκε με 1-4 και συνέχισε στο ίδιο μοτίβο και στη δεύτερη με το ημίχρονο να λήγει 2-6.

Στην τρίτη περίοδο η πατρινή ομάδα συνέχισε να ανεβάζει τη διαφορά με το σκορ να βρίσκεται πλέον στο 5-11. Στην τελευταία περίοδο η ΠΕΚΕΒ εμφανίστηκε κουρασμένη λόγω της έλλειψης προπονήσεων και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 8-17

Τα γκολ του ΝΟΠ: Γεωργαράς 4, Κανελλόπουλος 2, Ρογδάκης 2, Λυκούδης 2, Ανδρικόπουλος 3, Πασσάς 3, Νέγκιζ 1.

Η αποστολή του ΝΟΠ (Βασίλης Λαμπάτος):  Βυθούλκας, Γεωργαράς, Πολλάτος, Κανελλόπουλος, Ρογδάκης, Γουρδούπης, Κωνσταντακόπουλος, Λυκούδης, Γκότσης, Ανδρικόπουλος, Πασσάς, Μαυριόπουλος, Καραΐσκος, Νέγκιζ.

Αποτελέσματα: Καλαμάτα-ΝΕΠ 8-9, ΠΕΚΕΒ-ΝΟΠ 8-17, ΣΚ ΡΟΗ-ΟΦΗ 11-13, Ηλυσιακός-Ιωνικός Κ.14.00.

Βαθμολογία: ΝΟΠ 9, ΟΦΗ 9, ΝΕΠ 6, Ιωνικός 6, Ηλυσιακός 3, ΣΚ ΡΟΗ 0, ΠΕΚΕΒ 0, ΝΟ Καλαμάτας 0.

Επόμενη Αγωνιστική (4η-7/11): Ιωνικός-ΠΕΚΕΒ, ΝΕΠ-Ηλυσιακός, ΣΚ ΡΟΗ-ΝΟ Καλαμάτας, ΟΦΗ-ΝΟΠ.

Κυριάκος Δημητρόπουλος

ΠΟΛΟ

Η σπουδαία νίκη του ΝΟΠ στο ντέρμπι με τον Ηλυσιακό μέσα από το φακό της «Match»

Published

on

Εξαιρετική αποδείχθηκε η 2η αγωνιστική της Α2 Εθνικής πόλο για τον ΝΟΠ!

Η ομάδα του Βασίλη Λαμπάτου μετά τη νίκη της πρεμιέρας απέναντι στην Καλαμάτα, πέτυχε να κάνει ξανά… θόρυβο.

Παρότι οι γηπεδούχοι έπαιξαν χωρίς τους Γκότση και Ρογδάκη, κατάφεραν στο τέλος να αντέξουν την πίεση των φιλοξενούμενων και να πάρουν το ροζ φύλλο.

Η νίκη αφιερώθηκε στον Αναστάση Κωνσταντακόπουλο, ο οποίος παντρεύτηκε την παραμονή του αγώνα.

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.