Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Οι διαιτητές στην κρίσιμη στροφή του Ερασιτεχνικού

Τα πλέι-οφ και τα πλέι-άουτ συνεχίζονται αυτό το Σαββατοκύριακο στις δυο κατηγορίες της ΕΠΣΑ με την Ένωση να ορίζει τους άρχοντες των αναμετρήσεων.

Αναλυτικά οι διαιτητές των αγώνων του Σαββατοκύριακου έχουν ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/5 (6 μ.μ.)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΠΛΕΪ ΟΦ)

Γηπ. Ριόλου: Πανμοβριακός – Θύελλα, Nίκος Μακρυπόδης

Γηπ. Βραχνεΐκων: Αετός – Αναγέννηση, Γιώργος Παπαδόπουλος

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Κ. Ζάρρας, 6 μ.μ.: Καλλιθέα – Καμίνια, Αλέξανδρος Φωκάς

Γηπ. Μιντιλογλίου, 6 μ.μ.: Αστέρας Μιντιλογλίου – Απόλλων Βίδοβας, Γεωργία Ντάβλα

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/5 (6 μ.μ.)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ)

Γηπ. Κ. Ζάρρας: Πήγασος – Φωστήρας, Στέφανος Μαχαίρας

Γηπ. Αλισσού: Λέων – Θύελλα Αιγίου, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(ΠΛΕΙ ΟΦ)

Γηπ. Βραχνεΐκων, 6 μ.μ.: Ζαβλάνι/Αίας-Δόξα Χαλανδρίτσας, Δημήτρης Αλεξόπουλος

ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 6 μ.μ.: Δάφνη – Αχαϊκός, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γηπ. Αγυιάς, 6 μ.μ.: Ολυμπιακός – Φλόγα Κ. Καστριτσίου, Κώστας Οικονόμου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Αβύθου, 6 μ.μ.: Αναγέννηση/Αίας – Αργυρά, Κώστας Σαμαρτζής

Γηπ. Αιγείρας, 6μ.μ.: Θύελλα Αιγ. – Αχιλλέας Καμαρών, Λάμπρος Τζαγκαράκης

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Άγριος καυγάς Μοσχόπουλου και Παπαπαναγή

Κουβέντα στη κουβέντα παραλίγο να πιαστούν στα χέρια όμως ευτυχώς παρενέβησαν οι ψυχραιμότεροι.

Ο λόγος για τους Χρήστο Μοσχόπουλο και Φώτη Παπαπαναγή, με τον πρώτο να επιτίθεται φραστικά στον Παπαπαναγή στο γήπεδο Σαραβαλίου, πριν την έναρξη του αγώνα της Παναχαϊκής με τον Εργοτέλη για το πρωτάθλημα Νέων της Football League.

Τα πνεύματα οξύνθηκαν ιδιαίτερα και παραλίγο να έχουμε και χειρότερα, πάλι καλά όμως που υπήρχε κόσμος στο γήπεδο και κατάφερε να τους χωρίσει!

Αυτά καλό είναι να μην γίνονται…

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία: Ντέρμπι για “γερά νεύρα” σε Αλισσό και Καλάβρυτα *Το πρόγραμμα της 15ης στροφής

Με σπουδαίες αναμετρήσεις προχωρά το πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, αφού η 15η αγωνιστική περιλαμβάνει ντέρμπι σε 1ο και 3ο όμιλο, ενώ στον 2ο όμιλο της Πάτρας συγκρούονται ομάδες, που “καίγονται” για βαθμούς.

Στον 1ο όμιλο δεσπόζει το αυριανό παιχνίδι ανάμεσα σε Λέοντα Αλισσού και Φαραϊκό στον Αλισσό, με αμφότερους να θέλουν το “τρίποντο”, με σκοπό να παραμείνουν στα υψηλά επίπεδα της βαθμολογίας. Ντέρμπι κορυφής έχουμε στον 3ο όμιλο με τα Καλαβρύτα να περιμένουν στο “σπίτι” τους τον Αετό Ρίου, σε ένα ντέρμπι που θα κριθεί λογικά στις λεπτομέρειες, με τις δύο ομάδες να στοχεύουν αμιγώς στην άνοδο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής:

Α Όμιλος

Σάββατο 19/1

Ώρα 15.00

Γήπεδο Αλισσού, Λέων Αλισσού-Φαραϊκός, Ντάβλα

Γήπεδο Λακκόπετρας, Απόλλων Βίδοβας-Ροίτικα, Μπλίκας

Κυριακή 20/1

Ώρα 12.15

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ίκαρος Πετρωτού-Προοδευτική, Παναγιωτόπουλος

Ώρα 15.00

Γήπεδο Μαζαρακίου, Ωλενιακός-Αχαϊός Σαραβαλίου, Γιαννόπουλος

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Σταροχώρι-Ατρόμητος Λάππα, Ταξιάρχης

Γήπεδο Μιντιλογλίου, Αστέρας Μιντιλογλίου-Πείρος Ισώματος, Μπλίκας

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Καμίνια-Λιμνοχώρι, Πολυγένης

 

Β Όμιλος

Σάββατο 19/1

Ώρα 15.00

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Απόλλων Εγλυκάδας-Πολύτεκνος, Πετρόπουλος

Κυριακή 20/1

Ώρα 10.00

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ολυμπιακός Πατρών-Πυρσός, Καραβασίλης

Ώρα 12.15

Γήπεδο Αγυιάς, ΑΠΟ Αρόης-Δόξα Πατρών, Πράνταλος

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ηρακλής Πατρών-Αχαϊκός, Τηλιγάδας

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Περιβόλα-Πετεινοί, Ασπρουλόπουλος

Ώρα 15.00

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Γαλήνη-Ρωμανός, Σπυρόπουλος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Παναχαϊκός-Ψηλαλώνια, Οικονόμου

 

Γ Όμιλος

Σάββατο 19/1

Ώρα 15.00

Γήπεδο Ροδιάς, Δόξα Ελαιώνα-Αιγείρα/Ακράτα, Ανδριανός

Ώρα 17.00

Γήπεδο Καλαβρύτων, Καλάβρυτα-Αετός Ρίου, Παπαδόπουλος

Κυριακή 20/1

Ώρα 15.00

Γήπεδο Δημητρόπουλου, Κεραυνός Σελιανιτίκων-Φλόγα Κ. Καστριτσίου, Σταυρόπουλος

Γήπεδο Τέμενης, Αστέρας Τέμενης-Απόλλων Συνοικισμού, Παλαιολόγος

Γήπεδο Ροδιάς, Φλόγα Ροδιάς-Αργυρά, Αρκουμάνης

Γήπεδο «Θ. Χρυσανθόπουλος», Κεραυνός 2016-Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων, Αθανασόπουλος

Γήπεδο Ρίου, Άνω Καστρίτσι-Αυτόνομη, Παπαχρήστος

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία: Δυνατά παιχνίδια σε Ντα Λουζ και Ρίο *Το pre game της 17ης στροφής

Η Α΄ΕΠΣΑ ξετυλίγει το κουβάρι της αυτό το σαββατοκύριακο, καθότι συμπληρώνεται το 17ο κομμάτι στο παζλ του φετινού πρωταθλήματος.

Στον Α΄όμιλο, η πρωτοπόρος Θύελλα Πατρών αντιμετωπίζει την Κυριακή στο Ντα Λουζ την ποιοτική Δόξα Παραλίας, ενώ ο Ατρόμητος Πατρών δοκιμάζεται στα Σαγέικα με τον Εθνικό. Η Αχαϊκή θέλει να συνεχίσει το νικηφόρο σερί της, αλλά έχει δύσκολη αποστολή με την Αναγέννηση στα Ζαρουχλέικα, ενώ μονομαχία έχουμε στο Σαραβάλι, όπου Πήγασος και Αστέρας Τσουκαλείκων δίνουν ματς με τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον. Σημαντικό παιχνίδι από βαθμολογικής άποψης είναι και το Πάτρα 2005- Δόξα Χαλανδρίτσας.

Στον Β΄όμιλο ξεχωρίζει η σύγκρουση του φορμαρισμένου Πάτραι κόντρα στην σκληροτράχηλη Θύελλα Αιγίου, με τον Κεραυνό που κινεί τα νήματα να φιλοξενεί την Αναγέννηση Ψαθόπυργου, που βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση. Νίκη Προαστίου και Φοίνικας Ζήριας “καίγονται” για νίκη στην μεταξύ τους σύγκρουση, ενώ το φορμαρισμένο Δρέπανο θα επιδιώξει να βάλει τρικλοποδιά στον Άρη Πατρών. Δαβουρλής και Ζαβλάνι/Αίας θα κονταροχτυπηθούν στο ντέρμπι παραμονής, ενώ ο Αετός Πατρών είναι το φαβορί στο εκτός έδρας με τον ουραγό Πανιώνιο/Αχιλλέα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 17ης αγωνιστικής:

Α ΌΜΙΛΟΣ

Σάββατο 19/1  (Στις 15:00)

Τριταιϊκός-Δίας 0-3 α.α.

Εθνικός Σαγείκων- Ατρόμητος Πατρών (Σαγείκων- Αθανασόπουλος)

Αναγέννηση Πατρών- Αχαϊκή (Ζαρουχλείκων- Γιαννόπουλος)

Πήγασος- Αστέρας Τσουκαλείκων («Κ.Ζάρρας»- 15:15- Σαφαρίκας)

Κυριακή 20/1  (Στις 15:00)

Δόξα Παραλίας-Θύελλα Πατρών  (Ντα Λουζ Οβρυάς- 12:00-Παπαδόπουλος)

Πάτρα 2005- Δόξα Χαλανδρίτσας («Κ.Ζάρρας»- Καδδάς)

 

Β ΌΜΙΛΟΣ

Σάββατο 19/1 (Στις 15:00)

Κεραυνός-Αναγέννηση Ψαθοπύργου  («Θ.Χρυσανθόπουλος»- Μιχαλόπουλος)

Νίκη Προαστ.- Φοίνικας Ζήριας (Προαστίου- Τζαγκαράκης)

Δαβουρλής-Ζαβλάνι/Αίας  (Αγυιάς- Φωκάς)

Άρης Πατρών-Δρέπανο  (Ντα Λουζ- Καλύβας)

ΑΠΣ Πάτραι-Θύελλα Αιγίου  (Ρίου- Χρονάς)

Κυριακή 20/1  (Στις 15:00)

Πανιώνιος/Αχιλλέας-Αετός Πατρών  (Αγυιάς- Πετρόπουλος)

Διάβασε Περισσότερα

Facebook

Copyright © 2018 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.