Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι διαιτητές του Σαββατοκύριακου στο τοπικό

Ανακοινώθηκαν πριν από λίγο οι διαιτητές που θα σφυρίξουν τα ματς στα τοπικά πρωταθλήματα αυτού του Σαββατοκύριακου  17-18/3

Αναλυτικά…

Αγώνες του Σαββάτου 17-03-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – -24η 16:30 Βραχνεΐκων Αετός Πατρών-Λιμνοχώρι ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -24η 16:30 Ζαρουχλεΐκων Αναγέννηση Πατρών-Εθνικός Σαγεΐκων ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Α’ κατηγορία – -24η 16:30 Θ. Χρυσανθόπουλος (Αγ. Βασ) Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Θύελλα Πατρών ΜΑΚΡΥΠΟΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -24η 16:30 Αβύθου Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου-Νίκη Προαστείου ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – -24η 16:30 Ριόλου Πανμοβριακός Ριόλου-Ατρόμητος Πατρών ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
Α’ κατηγορία – -24η 16:30 Παραλίας Δόξα Παραλίας-Φωστήρ Οβρυάς ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Α’ κατηγορία – -24η 16:30 Αγυιάς Δαβουρλής K. 92-Λέων Α. Αλισσού ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Α’ κατηγορία – -24η 16:30 Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου) Πήγασος Μπεγουλακίου-Άρης Πατρών ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-24η 16:30 Χαλανδρίτσας Δόξα Χαλανδρίτσας-Σταροχώρι ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-20η 16:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Περιβόλα-Άνω Καστρίτσι ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-24η 16:30 Ντα Λουζ Οβρυάς Πάτραι Α.Π.Σ.-Αετός Ρίου ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-24η 16:30 Ροδιάς Φλόγα Ρόδιας-Ακράτα ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-24η 16:30 Ρίου Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Αστήρ Τέμενης ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-24η 16:30 Καμαρών Αχιλλέας Καμαρών-Σκεπαστό ΤΣΙΡΙΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-24η 18:00 Καλαβρύτων Καλάβρυτα-Φοίνικας Σαλμενίκου ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Αγώνες της Κυριακής 18-03-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-24η 13:00 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Φαραικός-Διαγόρας 2010 ΤΙΜΟΛΕΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-24η 16:30 Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου) Αχαιός Σαραβαλίου-Απόλλων Βίδοβας ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-24η 16:30 Μαζαρακίου Πείρος Ισώματος-Δίας Σαραβαλίου ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-24η 16:30 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Καλλιθέα-Καμίνια ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-24η 16:30 Σταυροδρομίου Τριταιικός-Ατρόμητος Λάππα 2015 ΦΩΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-24η 16:30 Μιντιλογλίου Αστέρας Μιντιλογλίου-Ωλενιακός ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-24η 16:30 Βραχνεΐκων Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Πήγασος Πατρών ΚΑΛΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-20η 11:00 Ζαρουχλεΐκων Δόξα Πατρών-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων ΒΑΒΙΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-20η 11:00 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Άρλα ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-20η 12:00 Λακκόπετρας Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Πετεινοί ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-20η 16:30 Ντα Λουζ Οβρυάς Γαλήνη-Πυρσός Πατρών ΠΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Γ’ κατηγορία – 1ος Όμιλος-20η 16:30 Μ. Ηλιόπουλου (Ρωμανού) Ρωμανός-Ηρακλής Πατρών ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-20η 13:30 Ροδιάς Δόξα Ελαιώνος-Παναχαϊκός ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-20η 16:30 Ζήριας Κεραυνός Σελιανιτίκων-ΠΑΟΚ Πατρών ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
Γ’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-20η 16:30 Αγυιάς Α.Ε.Κ. Πατρών-Α.Ε. Αρόης ΝΙΚΟΛΑΔΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-24η 11:00 Αγυιάς Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ-Ολυμπιακός Πατρών ΜΠΛΙΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-24η 13:00 Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου) Αχαϊκός-Αυτόνομη Π.Ο. ΜΑΧΑΙΡΑΣ-ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-24η 13:00 Ρίου Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Ικαρος Πετρωτού ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-24η 13:30 Ζαρουχλεΐκων Πολύτεκνος-Ψηλαλώνια ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-24η 13:30 Βραχνεΐκων Πάτρα 2005 A.E.-Α.Π.Ο. Αρόη ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-24η 16:30 Ρίου Μέγας Δικέφαλος-Απόλλων Εγλυκάδος Δεν έχει οριστεί
Β’ κατηγορία – 2ος Όμιλος-24η 16:30 Ζαρουχλεΐκων Δάφνη Πατρών-Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) ΠΑΠΑΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-24η 16:30 Ροδιάς Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Ζήρια-ΤΑΔ’93 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-24η 16:30 Νίκης Προαστίου Αργυρά Πατρών-A.E. Δρέπανου ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-24η 16:30 Αβύθου Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Θύελλα Αιγείρας ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – 3ος Όμιλος-24η 16:30 Θ. Χρυσανθόπουλος (Αγ. Βασ) Κεραυνός 2016-Δήμος Διακοπτού Α.Ο. ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία: Δυνατά παιχνίδια σε Ντα Λουζ και Ρίο *Το pre game της 17ης στροφής

Η Α΄ΕΠΣΑ ξετυλίγει το κουβάρι της αυτό το σαββατοκύριακο, καθότι συμπληρώνεται το 17ο κομμάτι στο παζλ του φετινού πρωταθλήματος.

Στον Α΄όμιλο, η πρωτοπόρος Θύελλα Πατρών αντιμετωπίζει την Κυριακή στο Ντα Λουζ την ποιοτική Δόξα Παραλίας, ενώ ο Ατρόμητος Πατρών δοκιμάζεται στα Σαγέικα με τον Εθνικό. Η Αχαϊκή θέλει να συνεχίσει το νικηφόρο σερί της, αλλά έχει δύσκολη αποστολή με την Αναγέννηση στα Ζαρουχλέικα, ενώ μονομαχία έχουμε στο Σαραβάλι, όπου Πήγασος και Αστέρας Τσουκαλείκων δίνουν ματς με τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον. Σημαντικό παιχνίδι από βαθμολογικής άποψης είναι και το Πάτρα 2005- Δόξα Χαλανδρίτσας.

Στον Β΄όμιλο ξεχωρίζει η σύγκρουση του φορμαρισμένου Πάτραι κόντρα στην σκληροτράχηλη Θύελλα Αιγίου, με τον Κεραυνό που κινεί τα νήματα να φιλοξενεί την Αναγέννηση Ψαθόπυργου, που βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση. Νίκη Προαστίου και Φοίνικας Ζήριας “καίγονται” για νίκη στην μεταξύ τους σύγκρουση, ενώ το φορμαρισμένο Δρέπανο θα επιδιώξει να βάλει τρικλοποδιά στον Άρη Πατρών. Δαβουρλής και Ζαβλάνι/Αίας θα κονταροχτυπηθούν στο ντέρμπι παραμονής, ενώ ο Αετός Πατρών είναι το φαβορί στο εκτός έδρας με τον ουραγό Πανιώνιο/Αχιλλέα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 17ης αγωνιστικής:

Α ΌΜΙΛΟΣ

Σάββατο 19/1  (Στις 15:00)

Τριταιϊκός-Δίας 0-3 α.α.

Εθνικός Σαγείκων- Ατρόμητος Πατρών (Σαγείκων- Αθανασόπουλος)

Αναγέννηση Πατρών- Αχαϊκή (Ζαρουχλείκων- Γιαννόπουλος)

Πήγασος- Αστέρας Τσουκαλείκων («Κ.Ζάρρας»- 15:15- Σαφαρίκας)

Κυριακή 20/1  (Στις 15:00)

Δόξα Παραλίας-Θύελλα Πατρών  (Ντα Λουζ Οβρυάς- 12:00-Παπαδόπουλος)

Πάτρα 2005- Δόξα Χαλανδρίτσας («Κ.Ζάρρας»- Καδδάς)

 

Β ΌΜΙΛΟΣ

Σάββατο 19/1 (Στις 15:00)

Κεραυνός-Αναγέννηση Ψαθοπύργου  («Θ.Χρυσανθόπουλος»- Μιχαλόπουλος)

Νίκη Προαστ.- Φοίνικας Ζήριας (Προαστίου- Τζαγκαράκης)

Δαβουρλής-Ζαβλάνι/Αίας  (Αγυιάς- Φωκάς)

Άρης Πατρών-Δρέπανο  (Ντα Λουζ- Καλύβας)

ΑΠΣ Πάτραι-Θύελλα Αιγίου  (Ρίου- Χρονάς)

Κυριακή 20/1  (Στις 15:00)

Πανιώνιος/Αχιλλέας-Αετός Πατρών  (Αγυιάς- Πετρόπουλος)

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αήττητος ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου που πέρασε από την έδρα του Φοίνικα Ζήριας

Σε εξ΄αναβολής αναμέτρηση της 16ης αγωνιστικής, ο Φοίνικας Ζήριας φιλοξένησε στην έδρα του τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου για τον 2ο όμιλο της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και πήρε ακόμα μία νίκη, παραμένοντας πρώτος και αήττητος.

Το γκολ της συνάντησης σημείωσε ο Κώστας Καραχάλιος στο 82΄και η ομάδα του Κώστα Τσιπιανίτη συνεχίζει ακάθεκτη.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Φ. Φοής): Βαρελάς, Νγκέλα, Ντολάνι, Ασημακόπουλος, Γεωργακόπουλος, Ψυχογιάννης, Τέρπος, Μπουλούμπασης, Παπαδημητρακόπουλος (63΄ Χαραλάμπους), Μαρής (79΄ Μαυρομμάτης), Λαλιώτης

ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Κ. Τσιπιανίτης): Χάχαλης, Τσάτο, Μπίρης (62΄ Καραχανίδης), Καραχάλιος, Μπαμπαλιούτας, Κούστα, Παπαχριστόπουλος, Κωστίκας (62΄ Ζαφειρόπουλος), Κασιώνης, Νάτσης (82΄ Γερούκαλης), Λαζανάς (89΄ Μπέλλος)

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Εικόνες από τις αναμετρήσεις Α.Ε. Δρέπανου- Νίκη Προαστίου και Αετός Πατρών- Δαβουρλής

Μια ακόμη συναρπαστική αγωνιστική ολοκληρώθηκε στην Α’ κατηγορία, με πολλά γκολ, ανατροπές και συγκινήσεις.

Η “Match” που βρίσκεται πάντα στο πλάι στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο, έδωσε για ακόμη μια φορά το “παρών” στις αναμετρήσεις της Α’ κατηγορίας και συγκεκριμένα στα ματς Α.Ε. Δρέπανου- Νίκη Προαστίου και Αετός Πατρών- Δαβουρλής.

Δείτε παρακάτω τις χαρακτηριστικές εικόνες που συνέλεξε ο φωτογραφικός μας φακός:

 

Διάβασε Περισσότερα

Facebook

Copyright © 2018 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.