Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι ευχαριστίες του Πήγασου για την αιμοδοσία

Published

on

Αιμοδοσία στην Πλατεία Γεωργίου πραγματοποίησε ο Πήγασος Μπεγουλακιου την Κυριακή που μας πέρασε.

Η στήριξη στην πρωτοβουλία των “βυσσινί” ήταν μεγάλη και η διοίκηση της ομάδας εξέδωσε ανακοίνωση, για να ευχαριστήσει όλους όσοι συνέβαλλαν σε αυτήν την προσπάθεια.

Για την ακρίβεια συγκεντρώθηκαν 22 φιάλες αίμα και αυτό είναι πολύ σημαντικό.

Η ανακοίνωση αναφέρει:

Στην πιο δύσκολη στιγμή του αθλητισμού και της χώρας μας ο Σύλλογος μας δεν έμεινε με σταυρωμένα χέρια. Προσπαθησε από την πρώτη στιγμή να βρεθεί δίπλα στους ανθρώπους που είχαν ανάγκη την βοήθεια μας,την αγκαλιά μας και το χαμόγελό μας!

Την Κυριακή 10/01/2021 πραγματοποιήσαμε σε συνεργασία με το τμήμα αιμοδοσίας του ΠΠΝΠ Ρίου αιμοδοσία καλώντας τους αθλητές μας,τους φίλους μας και όσους αγαπούν την ομάδα μας και θέλουν να προσφέρουν στην τράπεζα αίματος μας.
Το ραντεβού είχε δοθεί για το πρωί της Κυριακής με τα απαραίτητα μέτρα προφύλαξης από τον covid-19.Και τα αποτελέσματα της αιμοδοσίας είναι ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ!!
Η τράπεζα αίματος του συλλόγου μας απέκτησε άλλες 22 φιάλες αίμα που για τα σημερινά δεδομένα ο αριθμός λήψεων αίματος είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!

Το Δ.Σ. του Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΠΕΓΟΥΛΑΚΙΟΥ αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει:

-Το τμήμα αιμοδοσίας του Π.Π.Ν.Π. Ρίου για την εξαίρετη συνεργασία μας έως κ σήμερα.
-Το mini market ΚΑΠΩΝΗΣ για την προσφορά των αναψυκτικών
-Το Ζαχαροπλαστείο “ΜΠΙΡΜΠΙΛΗΣ” για τα γλυκά
-Τους αθλητές και φίλους του Συλλόγου μας
-Το Νίκο Ματσάνκο, αθλητή του τμήματος μπάσκετ, για την υποστήριξη της εκδήλωσης στο διαφημιστικό κομμάτι και ΟΛΟΥΣ εσάς που βρεθήκατε κοντά μας κ δώσατε 10λεπτα από τον χρόνο σας για να σώσουμε μια ζωή κ να χαρίσουμε ένα χαμόγελο!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΕΠΣΑ (4η): Ματς με βαθμολογικό ενδιαφέρον στους 3 ομίλους

Published

on

Με 5 παιχνίδια θα πέσει η αυλαία σήμερα, όσον αφορά στην 4η στροφή της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον Α όμιλο, ο Αχαιός Σαραβαλίου θα ψάξει την 1η νίκη του απέναντι στην Δόξα Νιφορείκων, που διακρίνεται για την μαχητικότητα της.

Στον Β όμιλο, ο Ατρόμητος δοκιμάζεται στο «Α.Κάνιστρας» με τον ΑΠΟ Αρόης και θέλει να συνεχίσει τα νικηφόρα αποτελέσματα, ενώ ο Άρης θέλει να κάνει σεφτέ κόντρα στον σκληροτράχηλο Εθνικό Πατρών.

Στον Γ όμιλο και τα δύο ματς είναι «φωτιά». Στο Ρίο, ο εκεί Αετός φιλοξενεί το Άνω Καστρίτσι και στην Τέμενη, η Θύελλα Αιγίου λύνει τις διαφορές της με τον Δαβουρλή. Άπαντες θέλουν τη νίκη και αναμένονται αμφίρροπες μάχες.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αχαιός Σαραβαλίου-Δόξα Νιφορεΐκων  (16:30, Βραχνείκων- Αθανασόπουλος)

Λιμνοχώρι-Ικαρος Πετρωτού  3-0  (16΄Λιβάνης, 36΄Νιφόρας, 77΄Κυριακόπουλος

Πανμοβριακός- Δίας  1-2  (71΄Κοκκίνης. 26΄Ζησιμόπουλος, 39΄Στρέκλας)

Δόξα Παραλίας- Αστέρας Τσουκαλείκων  3-1  (41΄Δημακόπουλος, 73’ Σοφούλης, 86΄Φωτόπουλος/ 56΄Καραχάλιος)

Αχαϊκή- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟ Αρόη- Ατρόμητος Π.  (16:30, «Α.Κάνιστρας»- Γιαννόπουλος)

Εθνικός Πατρών/Πολύτ.- Άρης Π.  (19:00,  «Α.Κάνιστρας»,  Αντωνίου)

Πάτραι-Πάτρα 2005  2-0  (71΄Γραμματικόπουλος, 83΄Δημητρακόπουλος)

Αναγέννηση Π.- Θύελλα Π.   1-5  ( 34’ Τζακώστας – 2’ Κ. Κωνσταντινίδης, 22’ Καπίρης, 36’, 75’ Γκάτσης, 86’ Νικολόπουλος)

Ηρακλής Π.- Πήγασος Μπεγ.  0-3 α.α.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Αετός Ρίου-Άνω Καστρίτσι   (16:30, Ρίου- Σαφαρίκας)

Θύελλα Αιγίου- Δαβουρλής  (16:30, Τέμενης- Καμζόλας)

Νίκη Προαστείου -Αναγέννηση Ψαθόπυργου  2-1  (11΄Φούντος, 95’ Σαμαντάς/ 45’ Παπαδόπουλος)

Αετός Πατρών- Κεραυνός Αγ. Βασιλείου  0-1  (63΄Τσιάτο)

Καλάβρυτα- Αιγείρα/Ακράτα (αναβολή)

Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 12 (10-0)

2 Αχαϊκή  10  (11-3)

3 Δόξα Παραλίας 9  (8-5)

4 Δίας 9  (7-7)

————————————

5 Πανμοβριακός 7 (9-4)

6 Αστέρας Τσουκαλείκων 3 (5-6)

7 Δόξα Νιφορείκων  3  (2-3)

8 Ίκαρος Πετρωτού 1 (3-8)

9 Αχαιός Σαραβ.  1  (1-8)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Θύελλα Πατρών  10 (13-4)

2 ΑΠΣ Πάτραι  10 (5-1)

3 Ατρόμητος Πατρών 6  (5-2)

4 Πήγασος Μπεγ.  6  (8-5)

————————————

5 ΑΠΟ Αρόη 6 (7-5)

6 Πάτρα 2005  6  (6-8)

7 Αναγέννηση Πατρών 3 (5-10)

8  Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  3  (3-4)

9 Άρης Πατρών  2 (2-3)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  10  (11-2)

2 Αιγείρα-Ακράτα 7 (4-0)

3  Νίκη Προαστ.  7  (6-4)

4 Αετός Πατρών 4  (3-4)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 4 (5-6)

6 Δαβουρλής 4 (1-3)

7 Καλάβρυτα 4 (2-3)

8  Αναγέννηση Ψαθ.  3 (4-7)

9 Αετός Ρίου 2 (3-8)

10 Άνω Καστρίτσι 1 (3-5)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (4η): «Διπλό» για τον Δία στον Ριόλο, το ντέρμπι ο Κεραυνός

Published

on

Με 7 μάχες άνοιξε η αυλαία στην 4η στροφή της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και στον Γ΄όμιλο, ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου έριξε στο καναβάτσο τον Αετό Πατρών, χάρη σε γκολ του Σταύρου Τσιάτο.

Στον Α΄όμιλο δέσποσε το «2» του Δία στην έδρα του ισχυρού Πανμοβριακού, αλλά και το 4Χ4 του Λιμνοχωρίου, ενώ στον Β΄όμιλο ΑΠΣ Πάτραι και Θύελλα Πατρών πήραν τα τρίποντα κόντρα σε Πάτρα 2005 και Αναγέννηση Πατρών αντίστοιχα και βρίσκονται αγκαζέ στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Λιμνοχώρι-Ικαρος Πετρωτού  3-0  (16΄Λιβάνης, 36΄Νιφόρας, 77΄Κυριακόπουλος

Πανμοβριακός- Δίας  1-2  (71΄Κοκκίνης. 26΄Ζησιμόπουλος, 39΄Στρέκλας)

Δόξα Παραλίας- Αστέρας Τσουκαλείκων  3-1  (41΄Δημακόπουλος, 73’ Σοφούλης, 86΄Φωτόπουλος/ 56΄Καραχάλιος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πάτραι-Πάτρα 2005  2-0  (71΄Γραμματικόπουλος, 83΄Δημητρακόπουλος

Αναγέννηση Π.- Θύελλα Π.   1-5

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Νίκη Προαστείου -Αναγέννηση Ψαθόπυργου  2-1  (11΄Φούντος, 95’ Σαμαντάς/ 45’ Παπαδόπουλος)

Αετός Πατρών- Κεραυνός Αγ. Βασιλείου  0-1  (63΄Τσιάτο)

ΚΥΡΙΑΚΗ  17/10 (To πρόγραμμα)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

Αχαιός Σαραβαλίου-Δόξα Νιφορεΐκων  (Βραχνείκων- Αθανασόπουλος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

ΑΠΟ Αρόη- Ατρόμητος Π.  («Α.Κάνιστρας»- Γιαννόπουλος)

Εθνικός Πατρών/Πολύτ.- Άρης Π.  (19:00,  «Α.Κάνιστρας»,  Αντωνίου)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

Αετός Ρίου-Άνω Καστρίτσι   (Ρίου- Σαφαρίκας)

Θύελλα Αιγίου- Δαβουρλής  (Τέμενης- Καμζόλας)

Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 12 (10-0)

2 Αχαϊκή  10  (11-3)

3 Δόξα Παραλίας 9  (8-5)

4 Δίας 9  (7-7)

————————————

5 Πανμοβριακός 7 (9-4)

6 Αστέρας Τσουκαλείκων 3 (5-6)

7 Δόξα Νιφορείκων  3  (2-3)

8 Ίκαρος Πετρωτού 1 (3-8)

9 Αχαιός Σαραβ.  1  (1-8)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Θύελλα Πατρών  10 (13-4)

2 ΑΠΣ Πάτραι  10 (5-1)

3 Ατρόμητος Πατρών 6  (5-2)

4 Πήγασος Μπεγ.  6  (8-5)

————————————

5 ΑΠΟ Αρόη 6 (7-5)

6 Πάτρα 2005  6  (6-8)

7 Αναγέννηση Πατρών 3 (5-10)

8  Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  3  (3-4)

9 Άρης Πατρών  2 (2-3)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  10  (11-2)

2 Αιγείρα-Ακράτα 7 (4-0)

3  Νίκη Προαστ.  7  (6-4)

4 Αετός Πατρών 4  (3-4)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 4 (5-6)

6 Δαβουρλής 4 (1-3)

7 Καλάβρυτα 4 (2-3)

8  Αναγέννηση Ψαθ.  3 (4-7)

9 Αετός Ρίου 2 (3-8)

10 Άνω Καστρίτσι 1 (3-5)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (4η): Ντέρμπι Αετού Π.-Κεραυνού, μάχη στο Ντα Λουζ

Published

on

Με 7 αναμετρήσεις ανοίγει η αυλαία στην 4Η πράξη της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, αφού αναβλήθηκε το ματς Καλάβρυτα-Αιγείρα/Ακράτα, λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου, μετά τις άσχημες καιρικές συνθήκες.

Επίσης το αμφίρροπο ματς μεταξύ Δόξας Παραλίας και Αστέρα Τσουκαλείκων θα διεξαχθεί στο Ντα Λουζ στην Οβρυά και όχι στην φυσική έδρα της Δόξας.

Από το σαββατιάτικο πρόγραμμα δεσπόζει η σύγκρουση ανάμεσα σε Αετό Πατρών και Κεραυνό Αγίου Βασιλείου. Οι «κιτρινόμαυροι» απέχουν από τη νίκη τις τελευταίες 2 αγωνιστικές, ενώ οι φιλοξενούμενοι θέλουν τη νίκη, για να παραμείνουν στην κορυφή του Γ ομίλου.

Το πρόγραμμα της 4ης στροφής και οι βαθμολογίες:

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/10

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (16:30)

Λιμνοχώρι-Ικαρος Πετρωτού  (Λιμνοχωρίου- Ρουμπάνης)

Πανμοβριακός- Δίας  (Ριόλου- Πετρόπουλος)

Δόξα Παραλίας- Αστέρας Τσουκαλείκων  (Ντα Λουζ Οβρυά- Φωκάς)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (16:30)

Πάτραι-Πάτρα 2005  (Πετρωτού- Αντωνίου)

Αναγέννηση Π.- Θύελλα Π.  (Ζαρουχλείκων- Μπακόπουλος)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

Νίκη Προαστείου -Αναγέννηση Ψαθόπυργου  (Προαστείου- Καδδάς)

Αετός Πατρών- Κεραυνός Αγ. Βασιλείου  (Αγυιάς- Πράνταλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ  17/10

Α’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

Αχαιός Σαραβαλίου-Δόξα Νιφορεΐκων  (Βραχνείκων- Αθανασόπουλος)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

ΑΠΟ Αρόη- Ατρόμητος Π.  («Α.Κάνιστρας»- Γιαννόπουλος)

Εθνικός Πατρών/Πολύτ.- Άρης Π.  (19:00,  «Α.Κάνιστρας»,  Αντωνίου)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  (16:30)

Αετός Ρίου-Άνω Καστρίτσι   (Ρίου- Σαφαρίκας)

Θύελλα Αιγίου- Δαβουρλής  (Τέμενης- Καμζόλας)

Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 9 (7-0)

2 Πανμοβριακός 7 (8-2)

3 Αχαϊκή  7  (8-3)

4 Δόξα Παραλίας 6  (5-4)

————————————

5 Δίας 6  (5-6)

6 Αστέρας Τσουκαλείκων 3 (4-3)

7 Δόξα Νιφορείκων  3  (2-3)

8 Ίκαρος Πετρωτού 1 (3-5)

9 Αχαιός Σαραβ.  1  (1-8)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Θύελλα Πατρών  7 (8-3)

2 ΑΠΣ Πάτραι  7 (3-1)

3 Ατρόμητος Πατρών 6  (5-2)

4 ΑΠΟ Αρόη 6 (7-5)

————————————

5 Πάτρα 2005  6  (6-6)

6 Πήγασος Μπεγ.  3  (5-5)

7 Αναγέννηση Πατρών 3 (4-5)

8  Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  3  (3-4)

9 Άρης Πατρών  2 (2-3)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  7  (10-2)

2 Αιγείρα-Ακράτα 7 (4-0)

3  Νίκη Προαστ.  4  (4-3)

4 Αετός Πατρών 4  (3-3)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 4 (5-6)

6 Δαβουρλής 4 (1-3)

7 Καλάβρυτα 4 (2-3)

8  Αναγέννηση Ψαθ.  3 (3-5)

9 Αετός Ρίου 2 (3-8)

10 Άνω Καστρίτσι 1 (3-5)

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.