Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Οι τελικοί των φιναλιστ… με εικόνα (VIDEO)

Published

on

Από μια συμμετοχή σε τελικό έχουν Διαγόρας και Πανμοβριακός, που δεν θα είναι η 1η φορά που θα αγωνιστούν για την διεκδίκηση της κούπας του θεσμού.

Ας θυμηθούμε τα στιγμιότυπα των δύο τελικών.

(2012-13): ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Λ. – ΔΙΑΓΟΡΑΣ 0-1

Aτρόμητος Λάππα: Χογιόλ, Χ. Βέρρας, Θ. Βέρρας, Μπάρδης, Αντωνόπουλος (87′ Α. Βέρρας), Κυριαζόπουλος, Γραμματικόπουλος, Πολίτης, Νάτσης (61′ Μούζος), Αγγελόπουλος, Μπούρδος.
Διαγόρας Βραχνεΐκων: Λιούρδης, Ντινόπουλος, Μπίζος, Νικολόπουλος, Βογιατζής, Λάζαρης, Νάτσης, Παρίσης, Ανδρεόπουλος, Παναγόπουλος, Αλεξανδρόπουλος (95′ Γάτσος).

(2016-17): ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. Β. – ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ 1-0

Κεραυνός Αγ. Βασιλείου (Γ. Ζερδεβάς): Χάχαλης, Μπαλατής, Ασκούνης, Καραχάλιος, Παπαχριστόπουλος, Βάρας, Νάτσης(83′ Κασιώνης), Λάγιος, Τσάτο, Μπουλούμπασης, Ζαφειρόπουλος.
Πανμοβριακός Ριόλου (Α. Κωνσταντινόπουλος): Ζήγκος, Κάτσενος(Μητρόπουλος), Αθανασόπουλος, Σπανός(Μιχαλόπουλος), Αντωνόπουλος,Α. Λιάκος, Παπαγεωργακόπουλος, Αβράμης (55′ Γ. Λίακος), Παπουτσής, Γραμματικόπουλος, Χριστόπουλος

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Έναρξη στην 12η στροφή της Β΄κατηγορίας με 4 δυνατά παιχνίδια (το πρόγραμμα)

Published

on

Με 4 αναμετρήσεις ξεκινά η δράση στην 12η αγωνιστική της Β΄κατηγορίας και οι περισσότερες μάχες κρίνονται αμφίρροπες και λογικά θα κριθούν στις λεπτομέρειες.

Στον 1ο όμιλο το πρωτοπόρο Σταροχώρι δοκιμάζεται στο Σαραβάλι με την μαχητική Καλλιθέα, ενώ ο Ατρόμητος Λάππα φιλοξενεί τον Αστέρα Μιντιλογλίου, που βρίσκεται στην 2η θέση. Φαραϊκός και Αστραπή Ψαροφαίου θα τα δώσουν όλα για το τρίποντο.

Στον 2ο όμιλο ο Απόλλων Εγλυκάδας αγωνίζεται στις Καμάρες με τον ποιοτικό Φοίνικα Ζήριας και το παιχνίδι είναι πραγματικό ντέρμπι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 12ης:

Α’ Όμιλος

Σάββατο 14/12  (Στις 15:00)

ΦαραΪκός-Αστραπή Ψαρ. (Ντα Λουζ- Πράνταλος)

Καλλιθέα- Σταροχώρι  («Κ.Ζάρρας»- Παναγιωτόπουλος)

Ατρόμητος Λάππα- Αστέρας Μιντιλ.  (Λάππα- Καλυβας)

Κυριακή 15/12

Δάφνη Πατρών- Παναχαϊκός (09:45- Ζαρουχλείκων- Βαβαρούτας)

Περιβόλα- Πετεινοί (12:15- Πετρωτού- Ασπρουλόπουλος)

15:00

Λέων Αλισσού- Εθνικός/Πολύτεκνος (Αλισσού- Οικονόμου)

Καμίνια- Ίκαρος Πετρωτού  (Μαζαρακίου- Κονιδάρης)

Αχαϊκός- Δόξα Νιφορείκων (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Καραβασίλης)

 

Β’ Όμιλος

Σάββατο 14/12  (15:00)

Φοίνικας Ζήριας- Απόλλων Εγλυκάδας  (Καμαρών- Παπαδόπουλος)

Κυριακή 15/12

Άνω Καστρίτσι- ΠΑΟΚ Πατρών (Ρίου- Μέρμηγκας- 12:15)

Ολυμπιακός Πατρών- Αετός Ρίου  («Κ.Ζάρρας»- Παναγιωτόπουλος- 12:15)

15:00

Αναγέννηση Ψαθοπύργου- Δρέπανο  (Ρίου- Μαχαίρας)

Φλόγα Ροδιάς- Αχιλλέας Καμαρών  (Ροδιάς- Σπυρόπουλος)

Άβυθος Αιγιαλείας-Ζαβλάνι/Αίας  (Αβύθου- Αθανασόπουλος)

Πανιώνιος/Αχιλλέας- Απόλλων Αιγίου  (Αγυιάς- Τηλιγάδας)

Αργυρά- Αστήρ Τέμενης (Προαστίου- Πράνταλος- 18:00)

 

Οι Βαθμολογίες (σε 11 ματς)

Α΄ όμιλος

1 Σταροχώρι 26

———————–

2 Αστέρας Μιντ. 25

3 Δόξα Νιφ. 23

4 Ικαρος Πετρ. 23

5 Πολύτεκνος/Εθνικός Π.  20

——————————

6 Λέων Αλισσού 18

7 Αστραπή Ψαρ. 17

8 Πετεινοί 16

9 Ατρόμ. Λάππα 16

10 Περιβόλα 14

11 Καλλιθέα 12

————————

12 Φαραικός 11

13 Αχαϊκός 11

14 Παναχαϊκός 10

15 Δάφνη Π. 2

———————–

16 Καμίνια 1

 

Β΄ όμιλος

1 Αναγέννηση Ψ. 28

—————————

2 Άνω Καστρίτσι 26

3 Φοίνικας Ζήρ. 23

4 Αετός Ρίου 22

5 Απόλλων Εγλ. 22

————————–

6 Αργυρά Π. 18

7 Πανιώνιος Αχιλ. 17

8 Άβυθος 16

9 Φλόγα Ρόδιας 15

10 Ζαβλάνι-Αίας 14

11 Αχιλλέας Καμ. 11

——————————-

12 Ολυμπιακός Π. 11

13 Αστήρ Τέμενης 9

14 Απόλλων Συν. 7

15 Δρέπανο 5

——————————-

16 ΠΑΟΚ Πατρών 5

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αμφίρροπες αναμετρήσεις στον Α΄όμιλο, φαβορί στον Β΄ (το πρόγραμμα της 14ης)

Published

on

Ανοίγει σήμερα στις 15:00 η αυλαία στην 14η στροφή της Α΄κατηγορίας και φυσικά ξεχωρίζει το αυριανό ντέρμπι κορυφής της Αχαϊκής με τον Ατρόμητο Πατρών.

Σήμερα υπάρχουν αμφίρροπα παιχνίδια στον 1ο όμιλο, με την Δόξα Παραλίας να δοκιμάζεται με τον Πήγασο Μπεγουλακίου, έχοντας ως στόχο να επιστρέψει στις νίκες. Η Αναγέννηση Πατρών “καίγεται” για νίκη κόντρα στην Πάτρα 2005, που επίσης θέλει νίκη. Ο Αστέρας Τσουκαλείκων θέλει να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση, αλλά η Δόξα Χαλανδρίτσας μετράει 2 σερί νίκες και στην τοπική μάχη Λιμνοχωρίου-Πανμοβριακού, οι φιλοξενούμενοι είναι φαβορί, αλλά οι γηπεδούχοι δεν είναι αμελητέα ποσότητα.

Στον 2ο όμιλο οι γηπεδούχοι θεωρούνται φαβορί για νίκη. Ο Αετός Πατρών φιλοξενεί τον Ηρακλή Πατρών, ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου περιμένει στο Ρίο τα Καλάβρυτα και ο ΑΠΣ Πάτραι θα ψάξει την 2η διαδοχική νίκη απέναντι στον απρόβλεπτο Δαβουρλή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής:

Α’ Όμιλος

Σάββατο 14/12  (15:00)

Αναγέννηση Πατρών- Πάτρα 2005  (Ζαρουχλείκων- Χρονάς)

Αστέρας Τσουκαλείκων- Δόξα Χαλανδρίτσας (Βραχνείκων- Σαφαρίκας)

Λιμνοχώρι- Πανμοβριακός  (Λιμνοχωρίου- Φωκάς)

Πήγασος Μπεγ.- Δόξα Παραλίας (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Ανδριανός)

Κυριακή 15/12  (15:00)

Αχαϊκή- Ατρόμητος Πατρών (Κάτω Αχαϊας- Παπαδόπουλος)

Δίας- Αχαιός Σαρ. («Κ.Ζάρρας»- Μπλίκας)

 

Β’ Όμιλος

Σάββατο 14/12  (15:00)

Αετός Πατρών- Ηρακλής Πατρών  (Αγυιάς- Οικονόμου)

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου- Καλάβρυτα (Ρίου- Ταξιάρχης)

ΑΠΣ Πάτραι- Δαβουρλής  («Α.Κάνιστρας»- Μέρμηγκας)

Κυριακή 15/12  (15:00)

Θύελλα Αιγίου-Παναιγιάλειος  (Αιγίου- Πετρόπουλος)

ΑΠΟ Αρόης- Αιγείρα/Ακράτα (Πετρωτού- Σαμαρτζής)

Νίκη Προαστίου- Άρης Πατρών (Προαστίου- Καλύβας)

 

Οι βαθμολογίες (σε 13 ματς)

Α΄Όμιλος
1 Αχαϊκή 34
2 Ατρόμητος Π. 31
3 Δόξα Παραλίας 30
4 Πανμοβριακός 28
————————————
5 Δίας 18
6 Πάτρα 2005 13
7 Λιμνοχώρι 13
8 Δόξα Χαλ. 12
9 Αναγέννηση Π. 11
10 Πήγασος Μπεγ. 11
11 Αχαιός Σαρ. 10
12 Αστέρας Τσουκ. 9

 

Β΄Όμιλος
1 Παναιγιάλειος 34
2 Κεραυνός Α.Β. 30
3 Αετός Π. 28
4 Νίκη Πρ. 26
———————————–
5 Άρης Π. 21
6 ΑΠΣ Πάτραι 20
7 Θύελλα Αιγίου 17
8 Αιγείρα/Ακράτα 14
9 Καλάβρυτα 13
10 Δαβουρλής 10
11 Ηρακλής Π. 4
12 ΑΠΟ Αρόης 2

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Αυτοί θα διευθύνουν τις μάχες Διαγόρα και Θύελλας για την 13η στροφή

Published

on

Πέφτει η αυλαία στον 1ο Γύρο του 7ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, καθώς αυτήν την Κυριακή θα διεξαχθεί η 13η αγωνιστική και στη συνέχεια το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει εκ νέου με το νέο έτος.

Ο Διαγόρας Βραχνείκων υποδέχεται στην έδρα του τον Παναργειακό και είναι φαβορί για το τρίποντο. Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Τσοπλάκος του συνδέσμου Αιτωλοακαρνανίας με βοηθούς τους Βασιλόπουλο και Τάκο του ίδιου συνδέσμου.

Η Θύελλα Πατρών πηγαίνει στην έδρα του πρωτοπόρου Αστέρα Βλαχιώτη, έχοντας καλή ψυχολογία μετά από τη νίκη επί του ΠΑΟ Βάρδας, αλλά σίγουρα το έργο της για θετικό αποτέλεσμα είναι δύσκολο. Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε ο Τσάκαλης με βοηθούς τους Ασημακόπουλο και Καλαμαρά, άπαντες από την Ηλεία.

Το πρόγραμμα της 13ης (Κυριακή 15/12- 15;00)

Διαγόρας Βρ.- Παναργειακός

Αστέρας Βλαχιώτη- Θύελλα Π.

ΠΑΟ Βάρδας- Διαβολίτσι

Ζάκυνθος- Ερμιονίδα

Ναύπλιο 2017- Πανηλειακός

Σπάρτη- Τσιλιβή

Ολυμπιακός Ζαχάρως- Πανγυθεατικός

Διάβασε Περισσότερα
ΜΠΑΣΚΕΤ21 ώρες πριν

Τι σχεδιάζει ο Παναγιώτης Γιαννάκης;

ΡΟΗ20 ώρες πριν

Με το «καλημέρα» η «Πολιτεία» μπήκε σε 1.200 επιχειρήσεις και σε άλλα τόσα σπίτια – Ένα μεγάλο «ευχαριστώ»

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ2 ώρες πριν

Αγραβάνης για Εθνική

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ54 λεπτά πριν

Αναχώρησε για Θεσσαλονίκη η Παναχαϊκή, η αποστολή της ομάδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ19 ώρες πριν

Κασελάκης: “Ιβανώφειο ίσως η πιο δύσκολη έδρα στο πρωτάθλημα”

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ3 ώρες πριν

Χωρίς Χολ ο Προμηθέας, χωρίς Γκάρετ ο Ηρακλής

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 ώρες πριν

Αμφίρροπες αναμετρήσεις στον Α΄όμιλο, φαβορί στον Β΄ (το πρόγραμμα της 14ης)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ18 ώρες πριν

Τσάμης και Μολφέτας στους κορυφαίους σκόρερ της Α2

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 ώρες πριν

Έναρξη στην 12η στροφή της Β΄κατηγορίας με 4 δυνατά παιχνίδια (το πρόγραμμα)

SUPER LEAGUE 219 ώρες πριν

Παραμένει στην κορυφή ο ΠΑΣ Γιάννινα με “περίπατο” στην Κέρκυρα (το πρόγραμμα της 9ης)

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.