Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Ολοκληρώνεται η Α’ φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών – Το υπόλοιπο πρόγραμμα των εξ αναβολών

Published

on

Αύριο Τετάρτη (24/11) έχουν οριστεί τα εξ αναβολής παιχνίδια της Α’ Κατηγορίας, το ανακληθέντα της Γ’ Κατηγορίας αλλά και ένα ματς Κυπέλλου.

Πιο συγκεκριμένα για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας θα διεξαχθούν δύο αναμετρήσεις του Α’ ομίλου. Η Δόξα Παραλίας θα φιλοξενήσει για την 9 η αγωνιστική τη Δόξα Νιφορεΐκων ενώ ο Αστέρας Τσουκαλεΐκων που έχει δύο παιχνίδια λιγότερα για την 8 η αγωνιστική φιλοξενεί τον Αχαιό Σαραβαλίου.

Για το πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας αύριο θα διεξαχθεί η αναμέτρηση του Α’ ομίλου ανάμεσα στην Νεάπολη και το Βασιλικό ενώ για το θεσμό του Κυπέλλου τα Ροΐτικαυποδέχονται τον Ίκαρο Λακκόπετρας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα με τους διαιτητές έχει ως εξής:

ΚΥΠΕΛΛΟ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: ΑΕ Ροϊτίκων-Ίκαρος Λακκόπετρας, Ανδρέας Καραβασίλης

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

Γήπ. Παραλίας, 3:30μ.μ. Δόξα Παραλίας-Δόξα Νιφορεΐκων, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5:30μ.μ.: Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Αχαιός Σαραβαλίου, Κώστας

Ταξιάρχης

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Νεάπολη ΑΕ-Βασιλικό, Πέτρος Γεντεκάκης.

ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Αυτή τη Δευτέρα στη «Match»: Εμπνέει εμπιστοσύνη ο Απόλλων

Published

on

Ο Απόλλων βαδίζει με σίγουρο βηματισμό στο πρωτάθλημα και σταδιακά ανοίγει την όρεξη για κάτι παραπάνω απ’ την παραμονή *«ΚΑΘΑΡΙΣΕ» ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΒΟΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΜΕ 95-91

ΤΣΑΛΜΠΟΥΡΗΣ: ΣΠΑΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΝΤΕΡ

ΚΑΙ… ΣΤΡΕΦΕΙ ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ

ΚΟΟΥΛΜΑΝ Ο «ΣΤΥΛΟΒΑΤΗΣ»,

ΔΙΠΛΑΡΟΣ ΜΕ «ΚΡΥΟ ΑΙΜΑ»

ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΘΡΙΑΜΒΟ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ

 

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: ΠΡΩΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΘΕΤΙΚΟ

Στο ντεμπούτο του Σούλη Παπαδόπουλου στον πάγκο, η Παναχαϊκή πέρασε εύκολα από την έδρα του Εθνικού Σκουλικάδου (3-0) και «σκαρφάλωσε» στην κορυφή μαζί με Αχέροντα * «Οι παίκτες μου ακολούθησαν πιστά το πλάνο» τόνισε ο «κοκκινόμαυρος» προπονητής

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ

Η Παναχαϊκή ετοιμάζει

διορθωτικές κινήσεις

 

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

Μπήκε «φρένο» από την ΑΕΚ

Τέλος στο αήττητο σερί του Ζούρου από μια ΑΕΚ που εμφανίστηκε πιο έτοιμη στην έδρα της κι ένα Προμηθέα να ψάχνεται σε ρυθμό και συγκέντρωση

*Σε βαρύ πένθος το παγκόσμιο μπάσκετ για τον θάνατο του Στέβαν Γέλοβατς

 

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Στο +7 το Πάτραι!

Οι «πράσινοι» εκμεταλλεύτηκαν την ισοπαλία του Άρη με τη Θύελλα και νικώντας τον Πήγασο «εξαφανίστηκαν»

Στην κορυφή το Λιμνοχώρι στον Α’ όμιλο, κερδισμένη στον Β’ όμιλο η Νίκη Πρ.

ΕΠΤΑ ΣΕΛΙΔΕΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

Βήμα παραμονής ο Διαγόρας,

στον «αέρα» ο Παναιγιάλειος

Ο Διαγόρας πήρε σπουδαία νίκη και πέρασε πάνω απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού, τη στιγμή που ο Παναιγιάλειος οδεύει ολοταχώς σε διοίκηση πρωτοδικείου

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ

Συνέχεια στις νίκες για Αίολο,

«καυτός» Δεκέμβρης στην ΠΓΕ

 

SUPERLEAGUE

Η ΑΕΚ με Σιμάνσκι,

1-0 τον Παναθηναϊκό

 

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄Κατηγορία (11η): «Έλαμψε» ο Δίας, μοιρασιά στο ντέρμπι

Published

on

Άρης Πατρών και Θύελλα Πατρών έμειναν στο 0-0 στο ντέρμπι του 2ου ομίλου, ενώ αυτήν την ώρα διεξάγεται το ματς του Πάτραι με τον Πήγασο.

Στον 1ο όμιλο, ο Δίας έβαλε…στοπ στην Αχαϊκή, την οποία λύγισε με 3-1 και την εκθρόνισε από την κορυφή, όπου πέρασε ξανά το Λιμνοχώρι.

Στον 3ο όμιλο, η Νίκη Προαστείου ζορίστηκε από τον Αετό Ρίου, αλλά πέρασε νικηφόρα από το Ρίο, χάρη σε γκολ των Σταματάκη και Διαμαντόπουλο, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 72΄με τον Κατσιούρα.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α ΟΜΙΛΟΣ

Δίας- Αχαϊκή  3-1

Πανμοβριακός – Αχαιός Σαρ.  0-2  (77΄Μικελάτος, 79΄Καλογερόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Νιφορ.  1-0 (62’ Σολωμός)

Ίκαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας  1-5  (22΄Καλομοίρης/ 5’, 33’ 81’, Βέρρας, 26΄Δημακόπουλος, 88’ Λαζανάς)

Λιμνοχώρι- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

Β ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πατρών – Θύελλα Πατρών  0-0

Πήγασος – ΑΠΣ Πάτραι  (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Φωκάς)

Ατρόμητος Πατρών –Πάτρα 2005  2-1  (76΄, 84΄ Νικολάι/ 8’ Δημητρόπουλος)

ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών  3-0 (12΄ Κογιός, 45’ (πέν.) Δριβήλας, 90’ Δημόπουλος)

Ηρακλής Π.- Εθνικός Π./Πολύτεκνος  0-3 α.α.

Γ ΟΜΙΛΟΣ

Αετός Ρίου – Νίκη Προαστείου  1-2

Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα  2-0  (27΄Ραυτόπουλος, 82’ Δουληγέρης)

Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών  1-1 (54’ Διαμαντόπουλος, 60΄ Παπαχρήστος)

Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου  1-0  (75’ Σ.Πρέμπτο)

Αιγείρα/Ακράτα- Κεραυνός Α.Β.   (αναβολή)

 

Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 26 (21-3)

2 Αχαϊκή  25  (26-10)

3 Δόξα Παραλίας 22  (24-13)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 18 (16-12)

————————————

5 Πανμοβριακός 17 (18-11)

6 Δίας 16  (19-19)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-14)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (14-28)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  28 (23-3)

2 Άρης Πατρών  24 (27-8)

3 Θύελλα Πατρών  20 (25-7)

4 Ατρόμητος Πατρών 19  (18-13)

————————————

5 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  18  (19-15)

6 Πήγασος Μπεγ.  16  (19-10)

7 Πάτρα 2005  15  (17-18)

8  ΑΠΟ Αρόη 9 (16-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-36)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3  Αετός Πατρών 18  (15-11)

4 Νίκη Προαστ.  18  (15-8)

————————————

5 Δαβουρλής 13 (12-16)

6 Θύελλα Αιγίου 13 (17-23)

7 Καλάβρυτα 11 (11-16)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-20)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (8-14)

10 Αετός Ρίου 2  (7-26)

 

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α κατηγορία: Δεσπόζει το ντέρμπι Άρης-Θύελλα

Published

on

Με την μάχη του Άρη Πατρών κόντρα στην Θύελλα Πατρών να ξεχωρίζει, συνεχίζεται σήμερα η 11η στροφή στην Α κατηγορία.

Επίσης στον 2ο όμιλο το Πάτραι δοκιμάζεται με τον μαχητικό Πήγασο και στους άλλους 2 ομίλους, η Αχαϊκή κοντράρεται με τον Δία, ενώ η Νίκη Προαστείου αντιμετωπίζει στο Ρίο τον εκεί Αετό.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Α ΟΜΙΛΟΣ

Δίας- Αχαϊκή  (11:30- Πετρωτού- Ταξιάρχης)

Λιμνοχώρι- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

 Β ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πατρών – Θύελλα Πατρών  (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Παπαδόπουλος)

Πήγασος – ΑΠΣ Πάτραι  (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Φωκάς)

Ηρακλής Π.- Εθνικός Π./Πολύτεκνος  0-3 α.α.

 Γ ΟΜΙΛΟΣ

Αετός Ρίου – Νίκη Προαστείου  (Ρίου- Πράνταλος)

Τα χθεσινά αποτελέσματα

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Πανμοβριακός – Αχαιός Σαρ.  0-2  (77΄Μικελάτος, 79΄Καλογερόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Νιφορ.  1-0 (62’ Σολωμός)

Ίκαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας  1-5  (22΄Καλομοίρης/ 5’, 33’ 81’, Βέρρας, 26΄Δημακόπουλος, 88’ Λαζανάς)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Πατρών –Πάτρα 2005  2-1  (76΄, 84΄ Νικολάι/ 8’ Δημητρόπουλος)

ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών  3-0 (12΄ Κογιός, 45’ (πέν.) Δριβήλας, 90’ Δημόπουλος)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα  2-0  (27΄Ραυτόπουλος, 82’ Δουληγέρης)

Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών  1-1 (54’ Διαμαντόπουλος, 60΄ Παπαχρήστος)

Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου  1-0  (75’ Σ.Πρέμπτο)

Αιγείρα/Ακράτα- Κεραυνός Α.Β.   (αναβολή)

Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 26 (21-3)

2 Αχαϊκή  25  (25-7)

3 Δόξα Παραλίας 22  (24-13)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 18 (16-12)

————————————

5 Πανμοβριακός 17 (18-11)

6 Δίας 13  (16-18)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-14)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (14-28)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  28 (23-3)

2 Άρης Πατρών  23 (27-8)

3 Θύελλα Πατρών  19 (25-7)

4 Ατρόμητος Πατρών 19  (18-13)

————————————

5 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  18  (19-15)

6 Πήγασος Μπεγ.  16  (19-10)

7 Πάτρα 2005  15  (17-18)

8  ΑΠΟ Αρόη 9 (16-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-36)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3  Αετός Πατρών 18  (15-11)

4 Νίκη Προαστ.  14  (13-7)

————————————

5 Δαβουρλής 13 (12-16)

6 Θύελλα Αιγίου 13 (17-23)

7 Καλάβρυτα 11 (11-16)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-20)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (8-14)

10 Αετός Ρίου 2

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.