Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Ορίστηκαν οι διαιτητές των προσεχών αγώνων σε Α,Β και Γ κατηγορία

Η επιτροπή διαιτησίας της ΕΠΣ Αχαΐας όρισε επίσημα τους διαιτητές των αναμετρήσεων για την 8η αγωνιστική των αγώνων του Σαββατοκύριακου.

Αναλυτικά:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 

Α Όμιλος

Σάββατο 10/11

Ώρα 15.00

Γήπεδο «Φ. Αραβαντινός», Θύελλα Πατρών-ΑΕ Πάτρα, Σαφαρίκας

Αναγέννηση Πατρών-Τριταιϊκός 3-0 α.α.

Γήπεδο Παραλίας, Δόξα Παραλίας, Πήγασος, Μπλίκας

Κυριακή 11/11

Ώρα 12.00

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Δίας Σαραβαλίου-Εθνικός Σαγεϊκων, Τσιρογιάννης

Ώρα 15.00

Γήπεδο Κ. Αχαΐας, Αχαϊκή-Δόξα Χαλανδρίτσας, Χρονάς

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Αστέρας Τσουκαλεϊκων-Ατρόμητος, Καλύβας

Β Όμιλος

Σάββατο 10/11

Ώρα 15.00

Γήπεδο Ζήριας, Φοίνικας Ζήριας-ΑΠΣ Πάτραι, Ανδριανός

Γήπεδο Ρίου, Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Παπαδόπουλος

Γήπεδο Προαστίου, Νίκη-Άρης Πατρών, Τζαγκαράκης

Γήπεδο Αγυιάς, Δαβουρλής-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Πετρόπουλος

Κυριακή 11/11

Ώρα 15.00

Γήπεδο Αγυιάς, Ζαβλάνι/Αίας-Θύελλα Αιγίου, Φωκάς

Γήπεδο Προαστίου, Δρέπανο-Αετός Πατρών, Οικονόμου

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α Όμιλος

Σάββατο 10/11

Ώρα 15.00

Γήπεδο Λακκόπετρας, Απόλλων Βίδοβας-Λιμνοχώρι, Φωκάς

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Σταροχώρι-Ίκαρος Πετρωτού, Παρδάλης

Γήπεδο Αλισσού, Λέων Αλισσού-Αστέρας Μιντιλογλίου, Τιμολέων

Κυριακή 11/11

Ώρα 12.00

Γήπεδο «Φ. Αραβαντινός», Ωλενιακός-Καμίνια, Κουτρουμάνης

Ώρα 12.15

Γήπεδο Βραχνεϊκων, ΑΕ Ροιτίκων-Φαραϊκός, Τσιρίνης

Ώρα 15.00

Γήπεδο Μαζαρακίου, Πείρος Ισώματος-Προοδευτική, Πολυγένης

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Αχαϊός Σαραβαλίου-Ατρόμητος Λάππα, Τζαγκαράκης

Β Όμιλος

Σάββατο 10/11

Ώρα 15.00

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ψηλαλώνια-Πετεινοί, Ιωαννίδης

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Περιβόλα-Ολυμπιακός Πατρών, Ασπρουλόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Απόλλων Εγλυκάδας-Αχαϊκός, Χρονάς

Κυριακή 11/11

Ώρα 10.00

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Παναχαϊκός-Ηρακλής Πατρών, Μαχαίρας-Μουστάκας

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Πολύτεκνος-Ρωμανός, Αθανασόπουλος

Ώρα 12.15

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Δόξα Πατρών-Πυρσός, Ανδρεόπουλος

Ώρα 15.00

Γήπεδο «Ντα Λουζ», Γαλήνη-ΑΠΟ Αρόης, Ντάβλα

Γ Όμιλος

14/11

Γήπεδο Τέμενης, Αστέρας Τέμενης-Δόξα Ελαιώνα,

Κυριακή 11/11

Ώρα 12.15

Γήπεδο Αγυιάς, Αυτόνομη-Απόλλων Συνοικισμού, Αρκουμάνης

Ώρα 15.00

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων-Αργυρά, Μιχαλόπουλος

Γήπεδο Ακράτας, Αιγείρα/Ακράτα-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου, Σακελλαρίου

Γήπεδο Ρίου, Άνω Καστρίτσι-Αετός Ρίου, Παπαδόπουλος

Γήπεδο «Θ. Χρυσανθόπουλος», Κεραυνός 2016-Καλάβρυτα, Τιμολέων

Γήπεδο Ροδιάς, Φλόγα Ροδιάς-Κεραυνός Σελιανιτίκων, Παπαχρήστος

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σάββατο 10/11

Ώρα 15.00

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Καλλιθέα-Μετόχι, Τάγαρης

Κυριακή 11/11

Ώρα 10.00

Γήπεδο Βραχνεϊκων, ΑΕ Αρόης-Κρίνος, Σπυρόπουλος

Γήπεδο Ρίου, ΠΑΟΚ Πατρών-Δάφνη Πατρών, Ταξιάρχης

Ώρα 12.15

Γήπεδο Ρίου, Σπάρτακος-Αχιλλέας Καμαρών, Καρράς

Ώρα 15.00

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», ΑΕΚ Πατρών-Σκεπαστό, Καραβασίλης

Γήπεδο Αβύθου, Άβυθος Αιγιαλείας-Δόξα Νιφορεϊκων, Παλαιολόγος

Ρεπό : Αστραπή Ψαροφαϊου

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία: Ντέρμπι για “γερά νεύρα” σε Αλισσό και Καλάβρυτα *Το πρόγραμμα της 15ης στροφής

Με σπουδαίες αναμετρήσεις προχωρά το πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, αφού η 15η αγωνιστική περιλαμβάνει ντέρμπι σε 1ο και 3ο όμιλο, ενώ στον 2ο όμιλο της Πάτρας συγκρούονται ομάδες, που “καίγονται” για βαθμούς.

Στον 1ο όμιλο δεσπόζει το αυριανό παιχνίδι ανάμεσα σε Λέοντα Αλισσού και Φαραϊκό στον Αλισσό, με αμφότερους να θέλουν το “τρίποντο”, με σκοπό να παραμείνουν στα υψηλά επίπεδα της βαθμολογίας. Ντέρμπι κορυφής έχουμε στον 3ο όμιλο με τα Καλαβρύτα να περιμένουν στο “σπίτι” τους τον Αετό Ρίου, σε ένα ντέρμπι που θα κριθεί λογικά στις λεπτομέρειες, με τις δύο ομάδες να στοχεύουν αμιγώς στην άνοδο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής:

Α Όμιλος

Σάββατο 19/1

Ώρα 15.00

Γήπεδο Αλισσού, Λέων Αλισσού-Φαραϊκός, Ντάβλα

Γήπεδο Λακκόπετρας, Απόλλων Βίδοβας-Ροίτικα, Μπλίκας

Κυριακή 20/1

Ώρα 12.15

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ίκαρος Πετρωτού-Προοδευτική, Παναγιωτόπουλος

Ώρα 15.00

Γήπεδο Μαζαρακίου, Ωλενιακός-Αχαϊός Σαραβαλίου, Γιαννόπουλος

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Σταροχώρι-Ατρόμητος Λάππα, Ταξιάρχης

Γήπεδο Μιντιλογλίου, Αστέρας Μιντιλογλίου-Πείρος Ισώματος, Μπλίκας

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Καμίνια-Λιμνοχώρι, Πολυγένης

 

Β Όμιλος

Σάββατο 19/1

Ώρα 15.00

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Απόλλων Εγλυκάδας-Πολύτεκνος, Πετρόπουλος

Κυριακή 20/1

Ώρα 10.00

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ολυμπιακός Πατρών-Πυρσός, Καραβασίλης

Ώρα 12.15

Γήπεδο Αγυιάς, ΑΠΟ Αρόης-Δόξα Πατρών, Πράνταλος

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ηρακλής Πατρών-Αχαϊκός, Τηλιγάδας

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Περιβόλα-Πετεινοί, Ασπρουλόπουλος

Ώρα 15.00

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Γαλήνη-Ρωμανός, Σπυρόπουλος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Παναχαϊκός-Ψηλαλώνια, Οικονόμου

 

Γ Όμιλος

Σάββατο 19/1

Ώρα 15.00

Γήπεδο Ροδιάς, Δόξα Ελαιώνα-Αιγείρα/Ακράτα, Ανδριανός

Ώρα 17.00

Γήπεδο Καλαβρύτων, Καλάβρυτα-Αετός Ρίου, Παπαδόπουλος

Κυριακή 20/1

Ώρα 15.00

Γήπεδο Δημητρόπουλου, Κεραυνός Σελιανιτίκων-Φλόγα Κ. Καστριτσίου, Σταυρόπουλος

Γήπεδο Τέμενης, Αστέρας Τέμενης-Απόλλων Συνοικισμού, Παλαιολόγος

Γήπεδο Ροδιάς, Φλόγα Ροδιάς-Αργυρά, Αρκουμάνης

Γήπεδο «Θ. Χρυσανθόπουλος», Κεραυνός 2016-Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων, Αθανασόπουλος

Γήπεδο Ρίου, Άνω Καστρίτσι-Αυτόνομη, Παπαχρήστος

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία: Δυνατά παιχνίδια σε Ντα Λουζ και Ρίο *Το pre game της 17ης στροφής

Η Α΄ΕΠΣΑ ξετυλίγει το κουβάρι της αυτό το σαββατοκύριακο, καθότι συμπληρώνεται το 17ο κομμάτι στο παζλ του φετινού πρωταθλήματος.

Στον Α΄όμιλο, η πρωτοπόρος Θύελλα Πατρών αντιμετωπίζει την Κυριακή στο Ντα Λουζ την ποιοτική Δόξα Παραλίας, ενώ ο Ατρόμητος Πατρών δοκιμάζεται στα Σαγέικα με τον Εθνικό. Η Αχαϊκή θέλει να συνεχίσει το νικηφόρο σερί της, αλλά έχει δύσκολη αποστολή με την Αναγέννηση στα Ζαρουχλέικα, ενώ μονομαχία έχουμε στο Σαραβάλι, όπου Πήγασος και Αστέρας Τσουκαλείκων δίνουν ματς με τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον. Σημαντικό παιχνίδι από βαθμολογικής άποψης είναι και το Πάτρα 2005- Δόξα Χαλανδρίτσας.

Στον Β΄όμιλο ξεχωρίζει η σύγκρουση του φορμαρισμένου Πάτραι κόντρα στην σκληροτράχηλη Θύελλα Αιγίου, με τον Κεραυνό που κινεί τα νήματα να φιλοξενεί την Αναγέννηση Ψαθόπυργου, που βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση. Νίκη Προαστίου και Φοίνικας Ζήριας “καίγονται” για νίκη στην μεταξύ τους σύγκρουση, ενώ το φορμαρισμένο Δρέπανο θα επιδιώξει να βάλει τρικλοποδιά στον Άρη Πατρών. Δαβουρλής και Ζαβλάνι/Αίας θα κονταροχτυπηθούν στο ντέρμπι παραμονής, ενώ ο Αετός Πατρών είναι το φαβορί στο εκτός έδρας με τον ουραγό Πανιώνιο/Αχιλλέα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 17ης αγωνιστικής:

Α ΌΜΙΛΟΣ

Σάββατο 19/1  (Στις 15:00)

Τριταιϊκός-Δίας 0-3 α.α.

Εθνικός Σαγείκων- Ατρόμητος Πατρών (Σαγείκων- Αθανασόπουλος)

Αναγέννηση Πατρών- Αχαϊκή (Ζαρουχλείκων- Γιαννόπουλος)

Πήγασος- Αστέρας Τσουκαλείκων («Κ.Ζάρρας»- 15:15- Σαφαρίκας)

Κυριακή 20/1  (Στις 15:00)

Δόξα Παραλίας-Θύελλα Πατρών  (Ντα Λουζ Οβρυάς- 12:00-Παπαδόπουλος)

Πάτρα 2005- Δόξα Χαλανδρίτσας («Κ.Ζάρρας»- Καδδάς)

 

Β ΌΜΙΛΟΣ

Σάββατο 19/1 (Στις 15:00)

Κεραυνός-Αναγέννηση Ψαθοπύργου  («Θ.Χρυσανθόπουλος»- Μιχαλόπουλος)

Νίκη Προαστ.- Φοίνικας Ζήριας (Προαστίου- Τζαγκαράκης)

Δαβουρλής-Ζαβλάνι/Αίας  (Αγυιάς- Φωκάς)

Άρης Πατρών-Δρέπανο  (Ντα Λουζ- Καλύβας)

ΑΠΣ Πάτραι-Θύελλα Αιγίου  (Ρίου- Χρονάς)

Κυριακή 20/1  (Στις 15:00)

Πανιώνιος/Αχιλλέας-Αετός Πατρών  (Αγυιάς- Πετρόπουλος)

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄Εθνική: Ντέρμπι ανάμεσα σε Πανμοβριακό και ΠΑΟ Βάρδας *Το πρόγραμμα της 15ης

Συνεχίζεται η Γ΄Εθνική αυτήν την Κυριακή με την 15η αγωνιστική και από το πρόγραμμα ξεχωρίζει το ματς του Πανμοβριακού με αντίπαλο τον ΠΑΟ Βάρδας στο γήπεδο της Κάτω Αχαϊας.

Ο Πανμοβριακός πήρε ψυχολογία μετά το “διπλό” στην έδρα του Φοίβου Κρεμαστής και με νέα επιτυχία εις βάρος του Παμβουπρασιακού θα αυξήσει περαιτέρω τις ελπίδες για τον στόχο της παραμονής, αν και ο αντίπαλος θέλει με νίκη να διατηρηθεί στην 3η θέση.

Ο Παναιγιάλειος έχει δύσκολο έργο στο “σπίτι” του Ιαλυσού Ρόδου, που βρίσκεται στην κορυφή και στοχεύει στην άνοδο και θα προσπαθήσει να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα, αν βέβαια κάνει την υπέρβαση βάσει εμφάνισης. Ο Διαγόρας Βραχνείκων θα εκτίσει αυτήν την εβδομάδα το 2ο ρεπό του στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής:

Διαγόρας Ρόδου- Αχαρναϊκός (20/1-12:15)

Πανηλειακός- Φοίβος Κρεμαστής (20/1-13;30)

Ιαλυσός Ρόδου- Παναιγιάλειος (20/1-14:15)

Κυριακή 20/1 (στις 15:00)

Πανμοβριακός- ΠΑΟ Βάρδας

Θύελλα Ραφήνας- Αστέρας Αμαλιάδας

Νίκη Τραγανού-Παλληνιακός

Ρεπό: Διαγόρας Βραχνείκων

Διάβασε Περισσότερα

Facebook

Copyright © 2018 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.