Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Παίκτης του Atlas FC στην ΑΕΚ!

Published

on

Η μεθοδική δουλειά στις ακαδημίες του Άτλαντα Πατρών συνεχίζεται και η προσπάθεια αποφέρει καρπούς.

Ο Διονύσης Παναγιωτόπουλος υπέγραψε στην ΑΕΚ και έκανε ένα σημαντικό βήμα στην καριέρα του.

Η ανακοίνωση της ομάδας αναφέρει:

Ο Διονύσης Παναγιωτόπουλος από τον Άτλαντα στην ΑΕΚ.

Το καλοκαίρι εντάχθηκε στο δυναμικό της ομάδας μας και κατευθείαν άρπαξε την ευκαιρία όπου μέσα από τα φιλικά που έδωσε η ομάδα μας στην Τρίπολη με την ΠΑΕ Αστέρας Τρίπολης, στην Αθήνα με την ΠΑΕ Ατρόμητος και στα Σπάτα με την ΠΑΕ ΑΕΚ, έγινε αντιληπτός από τους υπεύθυνους του τμήματος scouting της ΠΑΕ και σε συνεργασία με τους προπονητές μας, δεν άργησε να υπογράψει και να μετακομίσει στην Αθήνα!!!

Διονύση, σου ευχόμαστε να έχεις υγεία και πολλές επιτυχίες!!!

#AtlasFC #atlasfcfamily #aekfc_academy

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄Κατηγορία: Το πανόραμα και οι βαθμολογίες μετά την 3η στροφή

Published

on

Ολοκληρώθηκε χθες βράδυ η 3η αγωνιστική στην Β΄ΕΠΣΑ κατηγορία και το matchnews.gr σας μεταφέρει τα όσα συνέβησαν στους 2 ομίλους.

Α΄όμιλος: Με σπασμένα… φρένα

Η 3η αγωνιστική στην Β’ Κατηγορία δεν ολοκληρώθηκε, αφού απομένουν οι εκκρεμότητες των Καμινίων με την Περιβόλα (27/10), αλλά και ο ορισμός του ντέρμπι στο γήπεδο Λάππα ανάμεσα στον εκεί Ατρόμητο και τον Ίκαρο Λακκόπετρας.

Η ΕΠΣ Αχαΐας αποφάσισε ορθά να ακυρώσει την διεξαγωγή του κυριακάτικου αγώνα, αφού οι φιλοξενούμενοι έχουν 4 επιβεβαιωμένα κρούσματα covid στο ρόστερ τους και θα υπήρχε κίνδυνος να εξαπλωθεί ο ιός.

Προς τιμήν του ο Ατρόμητος Λάππα συναίνεσε στην αναβολή του παιχνιδιού και η Ένωση έκανε το αυτονόητο.

Με φόρα η Γαλήνη

Με 2-0 νίκησε την Δάφνη στα Ζαρουχλέικα η Γαλήνη και πέτυχε το 3Χ3, ενώ δεν έχει δεχθεί ακόμα γκολ, δείγμα της εξαιρετικής δουλειάς που γίνεται στην ιστορική ομάδα.

Πολύ καλό ξεκίνημα έχει κάνει και ο Πείρος Ισώματος, ο οποίος έριξε στο καναβάτσο τα πιτσιρίκια του Βασίλη Μπαλατή (1-0 τον Άτλα), που υπέστησαν την 1η ήττα, αλλά το πάλεψαν και πάλι.

Μοιρασιά στο Μιντιλόγλι

Χωρίς τέρματα έληξε το αμφίρροπο παιχνίδι του Αστέρα Μιντιλογλίου με την Αστραπή Ψαροφαΐου.

Αυτή ήταν η 2η ισοπαλία για τους γηπεδούχους, ενώ η «Μπάρτσα» δεν κατάφερε να «χτίσει» νικηφόρο σερί, μετά την επιτυχία επί των Καμινίων.

Άνετο απόγευμα είχε το Σταροχώρι, που έκαμψε την σθεναρή αντίσταση του νεανικού Αχαϊκού με 4-0. Φαραϊκός και Ολυμπιακός «κόλλησαν» στο μηδέν. Ο Φαραϊκός είχε δοκάρι με τον Λάβδα (42΄), αλλά δεν κατάφερε να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα.

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ: Έσπασε το ρόδι!

Με τον Απόλλωνα Εγλυκάδας και τον Αχιλλέα Καμαρών να κερδίζουν ξανά, πορεύτηκε ο όμιλος της Αιγιαλείας, αφού οι δύο ομάδες έκαναν το 3Χ3 και συνεχίζουν ακάθεκτες.

Βέβαια ο Απόλλωνας ζορίστηκε από τη νεανική, αλλά μαχητική ομάδα των Πετεινών και τελικά επικράτησε με 2 γκολ στα «χασομέρια» (4-2), αφού οι μικροί του Χρήστου Γκρέκα λίγο έλειψε να κάνουν την ζημιά. Αντίθετα, ο Αχιλλέας Καμαρών είχε εύκολο απόγευμα με τον Αστέρα Τέμενης και τον «φιλοδώρησε» με 4 γκολ.

Σεφτές με Φοή

Ο Φώτης Φοής ξεκίνησε νικηφόρα στο πρωτάθλημα, μετά την πρόκριση της περασμένης Τετάρτης στο Κύπελλο επί της Δάφνης.

Ο Πανιώνιος/Αχιλλέας ήταν ανώτερος από το Δρέπανο και επικράτησε δίκαια με 3-0, χάρη σε γκολ των Μάριου Γκλαβά (2) και Νίκου Μάγκου. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για την ομάδα του Χρήστου Λάιου.

«Χ» με θέαμα

Στο γήπεδο της Αγυιάς, το Ζαβλάνι με την Αργυρά μοιράστηκαν βαθμό και εντυπώσεις (2-2). Ωστόσο το ματς τα είχε όλα, με το Ζαβλάνι να προηγείται 2 φορές, την Αργυρά να ισοφαρίζει εις διπλούν και τους γηπεδούχους να τελειώνουν το ματς με 10 παίκτες (88΄αποβολή Τσαγκρώνης).

Ο ΠΑΟΚ Πάτρας πήρε τον παρθενικό βαθμό του απέναντι στην Άβυθο, που μετράει 2 ισοπαλίες, ενώ η Φλόγα Ροδιάς συνέτριψε την Αυτόνομη.

 

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

Λέων Αλισσού-Πυρσός 0-3 α.α.

Φαραϊκός-Ολυμπιακός Πατρών 0-0

Ατρόμητος Λάππα-Ίκαρος Λακκόπετρας αναβλήθηκε

Άτλας-Πείρος Ισώματος 0-1

Αστέρας Μιντιλογλίου-Αστραπή 0-0

Σταροχώρι-Αχαϊκός 4-0

Δάφνη Πατρών-Γαλήνη 0–2 Καμίνια-Περιβόλα (27/10)

Β΄Όμιλος

Δρέπανο-Πανιώνιος/Αχιλλέας 0-3

Ζαβλάνι-Αργυρά 2-2

Φλόγα Ροδιάς-Αυτόνομη 5-0

Αστέρας Τέμενης-Αχιλλέας Καμαρών 1-4

Πετεινοί-Απόλλων Εγλυκάδας 2-4

Φοίνικας Ζήριας-Απόλλων Συνοικισμού 3-0

ΠΑΟΚ Πάτρας-Άβυθος Αιγ.  1-1

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Πείρος Ισώματος 9 (7-0)

2 Γαλήνη 9 (7-0)

3 Άτλας 6  (7-3)

4 Ατρόμ. Λάππα 6 (5-1)

5 Ικαρος Λακ. 6 (4-0)

6 Σταροχώρι 6  (5-2)

7 Πυρσός Π. 6  (5-3)

8 Αστραπή Ψ. 4  (3-3)

9 Καμίνια 3  (3-3)

10 Αχαϊκός 3 (4-10)

11 Αστέρας Μιντ. 2 (1-2)

12 Ολυμπιακός Π. 1 (1-4)

13 Δάφνη Π. 1 (2-6)

14 Φαραικός 1  (1-6)

15 Περιβόλα 0 (0-3)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Απόλλων Εγλ. 9  (11-3)

2 Αχιλλέας Καμ. 9  (8-2)

3 Φοίνικας Ζήρ. 6   (11-5)

4 Αργυρά Π. 5   (6-3)

5 Φλόγα Ρόδιας 4  (8-6)

6 Πετεινοί 4 (7-6)

7 Δρέπανο 4  (5-4)

8 Ζαβλάνι-Αίας 4   (4-4)

9 Πανιώνιος Αχιλ. 3   (5-4)

10 ΑΕ Αιγίου 3   (1-1)

11 Απόλλων Συν. 3   (2-8)

12 Άβυθος Αιγ. 2   (2-2)

13 ΠΑΟΚ Πατρών 1  (2-4)

14 Αστήρ Τέμενης 1  (4-8)

15 Αυτόνομη 0 (2-18)

Γιάννης Γεωργακόπουλος

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αναβολή στο Ατρόμητος Λάππα-Ίκαρος Λακκόπετρας, το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

Published

on

Αναβλήθηκε τελικά η αναμέτρηση Ατρόμητος Λάππα-Ίκαρος Λακκόπετρας.

Η ΕΠΣ Αχαΐας έκανε το αυτονόητο σήμερα, αφού υπήρχαν 4 επιβεβαιώμενα κρούσματα covid στους φιλοξενούμενους και έτσι το ματς θα διεξαχθεί σε νέα ημερομηνία.

Στο μοναδικό ματς που έγινε χθες για τον Α όμιλο, Φαραϊκός και Ολυμπιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (16:00)

Φαραικός-Ολυμπιακός Πατρών 0-0

Κυριακή 24/10  (Στις 16:00)

Άτλας- Πείρος Ισώματος  (13:00- Α.Κάνιστρας-  Αρκουμάνης)

Δάφνη Πατρών-Γαλήνη  (Ζαρουχλείκων- Ασπρουλόπουλος)

Σταροχώρι- Αχαϊκός  (Χαλανδρίτσας- Σαφαρίκας)

Αστέρας Μιντιλ.- Αστραπή Ψαροφ.  (Μιντιλογλίου- Πολυγένης)

Ατρόμητος Λάππα -Ικαρος Λακκόπετρας  (αναβολήλ

Πυρσός- Λέων Αλισσού  3-0 α.α.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή 24/10  (Στις 16:00)

Δρέπανο- Πανιώνιος/Αχιλλέας  (12:30- Ρίου- Καμζόλας)

Στις 16:00

Ζαβλάνι- Αργυρά  (Αγυιάς- Μαχαίρας)

Φλόγα Ρόδιας-Αυτόνομη (Ροδιάς- Αγγελόπουλος)

Πετεινοί- Απόλλων Εγλυκάδας  (Πετρωτού- Μαρδάς)

Αστήρ Τέμενης- Αχιλλέας Καμαρών  (Τέμενης- Ταξιάρχης)

Φοίνικας Ζήριας-Απόλλων Αιγίου  (Ζήριας- Καραβασίλης)

ΠΑΟΚ Πάτρας- Άβυθος Αιγ.  (18:30- Α.Κάνιστρας- Σπυρόπουλος)

Ρεπό: ΑΕ Αιγίου

Οι Βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Πείρος Ισώματος 6 (6-0)

2 Άτλας 6  (7-2)

3 Γαλήνη 6 (5-0)

4 Ατρόμ. Λάππα 6 (5-1)

5 Ικαρος Λακ. 6 (4-0)

6 Αστραπή Ψ. 3  (3-3)

7 Καμίνια 3  (3-3)

8 Πυρσός Π. 3 2  (2-3)

9 Σταροχώρι 3  (1-2)

10 Αχαϊκός 3 (4-6)

11 Αστέρας Μιντ. 1 (1-2)

12 Δάφνη Π. 1 (2-4)

13 Ολυμπιακός Π. 0 (1-4)

14 Περιβόλα 0 (0-3)

15 Φαραικός 0  (1-6)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Εγλ. 6  (7-1)

2 Αχιλλέας Καμ. 6  (4-1)

3 Δρέπανο 4  (5-1)

4 Πετεινοί 4 (5-2)

5 Αργυρά Π. 4   (4-1)

6 Φοίνικας Ζήρ. 3   (8-5)

7 Ζαβλάνι-Αίας 3   (2-2)

8 ΑΕ Αιγίου 3   (1-1)

9 Απόλλων Συν. 3   (2-5)

10 Άβυθος Αιγ. 1   (1-1)

11 Αστήρ Τέμενης 1  (3-4)

12 Φλόγα Ρόδιας 1  (3-6)

13 Πανιώνιος Αχιλ. 0   (2-4)

14 ΠΑΟΚ Πατρών 0  (1-3)

15 Αυτόνομη 0 (2-13)

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία (3η): Φαραϊκός-Ολυμπιακός Π. για την 1η νίκη (το πρόγραμμα)

Published

on

Με μόλις μία αναμέτρηση θα ανοίξει σήμερα η αυλαία της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον Α΄όμιλο, Φαραϊκός και Ολυμπιακός Πατρών διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο «Ντα Λουζ» και θα δώσουν μάχη για την παρθενική επιτυχία τους στο πρωτάθλημα. Το ματς θα διευθύνει ο Βαγγέλης Σαφαρίκας.

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (16:00)

Σάββατο 23/10

Φαραικός-Ολυμπιακός Πατρών (Ντα Λουζ Οβρυάς- Σαφαρίκας)

Κυριακή 24/10  (Στις 16:00)

Άτλας- Πείρος Ισώματος  (13:00- Α.Κάνιστρας-  Αρκουμάνης)

Δάφνη Πατρών-Γαλήνη  (Ζαρουχλείκων- Ασπρουλόπουλος)

Σταροχώρι- Αχαϊκός  (Χαλανδρίτσας- Σαφαρίκας)

Αστέρας Μιντιλ.- Αστραπή Ψαροφ.  (Μιντιλογλίου- Πολυγένης)

Ατρόμητος Λάππα -Ικαρος Λακκόπετρας  (Λάππα- Καδδάς)

Πυρσός- Λέων Αλισσού  3-0 α.α.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή 24/10  (Στις 16:00)

Δρέπανο- Πανιώνιος/Αχιλλέας  (12:30- Ρίου- Καμζόλας)

Στις 16:00

Ζαβλάνι- Αργυρά  (Αγυιάς- Μαχαίρας)

Φλόγα Ρόδιας-Αυτόνομη (Ροδιάς- Αγγελόπουλος)

Πετεινοί- Απόλλων Εγλυκάδας  (Πετρωτού- Μαρδάς)

Αστήρ Τέμενης- Αχιλλέας Καμαρών  (Τέμενης- Ταξιάρχης)

Φοίνικας Ζήριας-Απόλλων Αιγίου  (Ζήριας- Καραβασίλης)

ΠΑΟΚ Πάτρας- Άβυθος Αιγ.  (18:30- Α.Κάνιστρας- Σπυρόπουλος)

Ρεπό: ΑΕ Αιγίου

Οι Βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Πείρος Ισώματος 6 (6-0)

2 Άτλας 6  (7-2)

3 Γαλήνη 6 (5-0)

4 Ατρόμ. Λάππα 6 (5-1)

5 Ικαρος Λακ. 6 (4-0)

6 Αστραπή Ψ. 3  (3-3)

7 Καμίνια 3  (3-3)

8 Πυρσός Π. 3 2  (2-3)

9 Σταροχώρι 3  (1-2)

10 Αχαϊκός 3 (4-6)

11 Αστέρας Μιντ. 1 (1-2)

12 Δάφνη Π. 1 (2-4)

13 Ολυμπιακός Π. 0 (1-4)

14 Περιβόλα 0 (0-3)

15 Φαραικός 0  (1-6)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Εγλ. 6  (7-1)

2 Αχιλλέας Καμ. 6  (4-1)

3 Δρέπανο 4  (5-1)

4 Πετεινοί 4 (5-2)

5 Αργυρά Π. 4   (4-1)

6 Φοίνικας Ζήρ. 3   (8-5)

7 Ζαβλάνι-Αίας 3   (2-2)

8 ΑΕ Αιγίου 3   (1-1)

9 Απόλλων Συν. 3   (2-5)

10 Άβυθος Αιγ. 1   (1-1)

11 Αστήρ Τέμενης 1  (3-4)

12 Φλόγα Ρόδιας 1  (3-6)

13 Πανιώνιος Αχιλ. 0   (2-4)

14 ΠΑΟΚ Πατρών 0  (1-3)

15 Αυτόνομη 0 (2-13)

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.