Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πανιώνιος/Αχιλλέας: Ενός λεπτού σιγή εις μνήμην Παύλου Βακάλη

Published

on

Σε μία αξιόλογη ενέργεια προέβη ο Πανιώνιος/Αχιλλέας Αγυιάς, αφού θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή για τον εκλιπόντα Παύλο Βακάλη, έπειτα από απόφαση του Δ.Σ. της ομάδας που συνεδρίασε εκτάκτως.

Ο Παύλος Βακάλης ήταν ένας από τους ιδρυτές του ιστορικού σωματείου της Αγυιάς και στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι για φέτος με τον Φοίνικα/Ζήριας θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή πριν από την σέντρα της αναμέτρησης.

Πιο αναλυτικά:

“Το ΔΣ της ΑΕ Πανιώνιος/Αχιλλέας Αγυιάς συνήλθε εκτάκτως με την αναγγελία του θανάτου του εκ των ιδρυτών του συλλόγου και ακούραστου εργάτη της συνοικίας και εκφράζει την θλίψη και την οδύνη της για την απώλεια του ΠΑΥΛΟΥ ΒΑΚΑΛΗ όπως και τα ειλικρινή της συλλυπητήρια στην οικογένεια και στους οικείους του.

Το ΔΣ του συλλόγου τιμά τον άνθρωπο, που διετέλεσε για αρκετά χρόνια πρόεδρος του, καθώς και σημαντικός παράγοντας, συμβάλλοντας τα μέγιστα για την παρουσία του Πανιωνίου/Αχιλλέα στα πρωταθλήματα της περιοχής.

Στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της ομάδας μας, θα τηρηθεί σιγή ενός λεπτού στην μνήμη του, ενώ οι ποδοσφαιριστές μας θα αγωνιστούν με μαύρα περιβραχιόνια.

Αντιπροσωπεία του ΔΣ και ποδοσφαιριστές θα παραστούν στην εξόδιο ακολουθία, ενώ και θα κατατεθεί στεφάνι στην σορό του.

Αιώνια του η μνήμη και ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.”

Ο πρόεδρος

Γ. Θεοφανόπουλος

Ο Γενικός Γραμματέας

Ν. Κοκώσης

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία (11η): Το σημερινό πρόγραμμα, αναβολή στην Ακράτα

Published

on

Οι συνεχείς βροχοπτώσεις θα επηρεάσουν από ότι φαίνεται και την 11η στροφή της Α κατηγορίας.

Ήδη το ντέρμπι ανάμεσα σε Αιγείρα/Ακράτα και Κεραυνό Αγίου Βασίλειου αναβλήθηκε, λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου.

Από τα σημερινά ματς, ξεχωρίζει η μάχη του Πανμοβριακού με τον Αχαιο, η δοκιμασία του Ατρόμητου με την Πάτρα 2005 και η δύσκολη έξοδος του Αετού Πατρών στο Αίγιο με αντίπαλο την τοπική Θύελλα.

Το σημερινό πρόγραμμα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Πανμοβριακός – Αχαιός Σαρ.  (15:00- Ριόλου- Σαφαρίκας)

Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Νιφορ.  (15:00- Βραχνείκων- Τηλιγάδας)

Ικαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας  (15:00- Πετρωτού- Βαβαρούτας)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Πατρών –Πάτρα 2005  (15:00- Ζαρουχλείκων- Ρουμπάνης)

ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών  (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Αντωνίου)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα  (Ρίου- Μαχαίρας/Μουστάκας)

Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών  (Αιγίου- Πετρόπουλος)

Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου  (Αγυιάς- Μέρμηγκας)

Αιγείρα/Ακράτα- Κεραυνός Α.Β.   (Αναβολή)

Οι βαθμολογίες:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  25  (25-7)

2 Λιμνοχώρι 23 (18-3)

3 Δόξα Παραλίας 19  (19-12)

4 Πανμοβριακός 17 (18-9)

————————————

5 Αστέρας Τσουκαλείκων 15 (15-12)

6 Δίας 13  (16-18)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-13)

8 Αχαιός Σαραβ.  9  (15-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (13-23)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  28 (23-3)

2 Άρης Πατρών  23 (27-8)

3 Θύελλα Πατρών  19 (25-7)

4 Πήγασος Μπεγ.  16  (19-10)

————————————

5 Ατρόμητος Πατρών 16  (16-12)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  15  (16-15)

7 Πάτρα 2005  15  (16-16)

8  ΑΠΟ Αρόη 6 (13-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-33)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3  Αετός Πατρών 17  (14-10)

4 Νίκη Προαστ.  14  (13-7)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 12 (16-22)

6 Καλάβρυτα 11 (11-14)

7 Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-19)

8   Δαβουρλής 10 (11-16)

9 Άνω Καστρίτσι 6 (6-14)

10 Αετός Ρίου 2 (6-24)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ερασιτεχνικό: Το πλήρες πρόγραμμα στις 3 κατηγορίες (4-5/12) και οι βαθμολογίες

Published

on

Και αυτή την εβδομάδα τα ντέρμπι δεν λείπουν από τις τρεις ερασιτεχνικές κατηγορίες ποδοσφαίρου του Νομού Αχαϊας.

Στην Α΄κατηγορία και στον 2ο όμιλο, ξεχωρίζει η μάχη του Άρη με την Θύελλα, αλλά και της Αιγείρας-Ακράτας με τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου.

Αμφίρροπες μάχες περιλαμβάνονται και στην 9η στροφή της Β΄κατηγορίας, ενώ από την Γ΄ΕΠΣΑ δεσπόζει το ντέρμπι του 2ου ομίλου μεταξύ Ρωμανού και Αστέρα Λεοντίου.

Το πρόγραμμα του ΣΚ και οι βαθμολογίες:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Πανμοβριακός – Αχαιός Σαρ.  (15:00- Ριόλου- Σαφαρίκας)

Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Νιφορ.  (15:00- Βραχνείκων- Τηλιγάδας)

Ικαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας  (15:00- Πετρωτού- Βαβαρούτας)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Δίας- Αχαϊκή  (11:30- Πετρωτού- Ταξιάρχης)

Λιμνοχώρι- Δόξα Χαλανδρ.  3-0 α.α.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Ατρόμητος Πατρών –Πάτρα 2005  (15:00- Ζαρουχλείκων- Ρουμπάνης)

ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών  (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Αντωνίου)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Άρης Πατρών – Θύελλα Πατρών  (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Παπαδόπουλος)

Πήγασος – ΑΠΣ Πάτραι  (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Φωκάς)

Ηρακλής Π.- Εθνικός Π./Πολύτεκνος  0-3 α.α.

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12  (όλα στις 15:00)

Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα  (Ρίου- Μαχαίρας/Μουστάκας)

Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών  (Αιγίου- Πετρόπουλος)

Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου  (Αγυιάς- Μέρμηγκας)

Αιγείρα/Ακράτα- Κεραυνός Α.Β.   (Ακράτας- Καδδάς)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Αετός Ρίου – Νίκη Προαστείου  (Ρίου- Πράνταλος)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Αχαϊκός – Καμίνια  (20:00- «Α.Κάνιστρας»- Πολυγένης)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Αστραπή – Άτλας (10:00- «Α.Κάνιστρας»- Κονιδάρης)

Περιβόλα – Πυρσός  (12:00- Αγυιάς- Καραβασίλης)

Ολυμπιακός Πατρών – Ατρόμητος Λάππα  (12:15- Ζαρουχλείκων- Παλαιολόγος)

Γαλήνη – Αστέρας Μιντιλογλίου  (12:30- «Α.Κάνιστρας»- Σαφαρίκας)

Δάφνη- Φαραϊκός  (15:00- Ζαρουχλείκων- Αγγελόπουλος)

Πείρος Ισώματος- Ίκαρος Λακκόπετρας  (15:00- Χαλανδρίτσας- Μαχαίρας-Μουστάκας)

Ρεπό:  Σταροχώρι

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Απόλλων Εγλυκάδας – ΠΑΟΚ Πάτρας   (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Μπακόπουλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Δρέπανο- Φλόγα Ροδιάς  (12:00- Ρίου- Παπαχρήστος)

Ζαβλάνι- Πετεινοί  (15:00- Αγυιάς- Τηλιγάδας)

Αργυρά- Αστέρας Τέμενης  (15:00- Προαστείου- Σπυρόπουλος)

Απόλλων Συνοικισμού – Αβυθος  (15:00- Ροδιάς- Καμζόλας)

Αχιλλέας Καμαρών – Φοίνικας/Ζήριας  (15:00- Καμαρών- Μέρμηγκας)

Αυτόνομη – ΑΕ Αιγίου  (18:00- Αγυιάς- Μάρδας)

Ρεπό:  Πανιώνιος Αχιλλέας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Ωλενιακός – Κρίνος  (15:00- «Φ.Αραβαντινός»- Γεντεκάκης)

Τριταία- Βασιλικό  (15:00- Χαλανδρίτσας- Γκαβός)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Δόξα Πατρών – Νεάπολη  (09:30-  Ζαρουχλείκων- Χαμουζάς)

Ροίτικα- Μετόχι  (10:00- Βραχνείκων- Δανιήλ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/12

Ρωμανός – Αστέρας Λεοντίου  (15:00- Προαστείου- Δανιήλ)

ΑΕ Αρόης – Σπάρτακος  (15:00- Ντα Λουζ- Αργυρόπουλος)

ΑΕΚ Π.- Σκεπαστό  (18:00- Αγυιάς- Παπαχρονόπουλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/12

Ολυμπιακός Καμαρών – Παναχαϊκός  (15:00- Ντα Λουζ- Πολυγένης)

Ρεπό: Αίας Π.

 

Οι Βαθμολογίες

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  25  (25-7)

2 Λιμνοχώρι 23 (18-3)

3 Δόξα Παραλίας 19  (19-12)

4 Πανμοβριακός 17 (18-9)

————————————

5 Αστέρας Τσουκαλείκων 15 (15-12)

6 Δίας 13  (16-18)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-13)

8 Αχαιός Σαραβ.  9  (15-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (13-23)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  28 (23-3)

2 Άρης Πατρών  23 (27-8)

3 Θύελλα Πατρών  19 (25-7)

4 Πήγασος Μπεγ.  16  (19-10)

————————————

5 Ατρόμητος Πατρών 16  (16-12)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  15  (16-15)

7 Πάτρα 2005  15  (16-16)

8  ΑΠΟ Αρόη 6 (13-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-33)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3  Αετός Πατρών 17  (14-10)

4 Νίκη Προαστ.  14  (13-7)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 12 (16-22)

6 Καλάβρυτα 11 (11-14)

7 Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-19)

8   Δαβουρλής 10 (11-16)

9 Άνω Καστρίτσι 6 (6-14)

10 Αετός Ρίου 2 (6-24)

 

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Ατρόμητος Λάππα 19 (16-3)

2 Πυρσός Π. 19  (17-7)

3 Γαλήνη 18 (13-2)

4 Πείρος Ισώματος 17 (16-7)

5 Άτλας 16  (19-11)

6 Ικαρος Λακ. 14 (16-5)

7 Αχαϊκός 13 (12-11)

8) Αστέρας Μιντ. 12 (17-4)

9 Σταροχώρι 11  (14-12)

10 Περιβόλα 8 (5-13)

11 Ολυμπιακός Π. 7 (7-15)

12 Καμίνια 6  (10-25)

13 Αστραπή Ψ. 5  (4-12)

14 Δάφνη Π. 5 (9-18)

15 Φαραικός 4  (6-12)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχιλλέας Καμ. 18  (19-7)

2 Απόλλων Εγλ. 14  (17-7)

3 Δρέπανο 13  (21-10)

4 Πανιώνιος Αχιλ. 13   (19-10)

5 Φλόγα Ρόδιας 13  (16-11)

6 ΑΕ Αιγίου 13   (8-7)

7 Αργυρά Π. 11   (11-6)

8 Απόλλων Συν. 9   (8-14)

9 Ζαβλάνι 8   (15-10)

10 Αστήρ Τέμενης 7  (10-10)

11 Πετεινοί 7 (14-24)

12 Φοίνικας Ζήρ. 6   (14-18)

13 Άβυθος Αιγ. 5   (5-7)

14 ΠΑΟΚ Πατρών 5  (8-17)

15 Αυτόνομη 3 (5-33)

 

Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1              Ροίτικα 7   (7-2)

2              ΑΟ Τριταίας       5  (2-0)

3              Νεάπολη             5  (2-1)

4              Μετόχι 4 (2-1)

5             Κρίνος  3  (2-2)

6              Δόξα Πατρών  3  (3-4)

7              Βασιλικό 1  (1-6)

8              Ωλενιακός 0 (0-3)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Ρωμανός 9  (15-0)

2 Αίας Π.  9 (8-4)

3 Παναχαϊκός  9  (14-4)

4 ΑΕ Αρόης  7 (11-6)

5 Αστέρας Λεοντίου 4  (5-4)

6 Σπάρτακος 4 (4-13)

7 Ολυμπιακός Καμαρών 2  (2-4)

8 ΑΕΚ Π.  1  (3-15)

9 Σκεπαστό 0 (1-14)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ κατηγορία: Εξ’ αναβολής αναμέτρηση στον Ριόλο

Published

on

Σήμερα στις 15:00 ο Πανμοβριακός θα αντιμετωπίσει στην έδρα του τον Αστέρα Τσουκαλεΐκων.

Η αναμέτρηση αφορά την 9η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ κατηγορίας και ουσιαστικά θα πέσει η αυλαία στον πρώτο Γύρο του πρωταθλήματος.

Την συνάντηση θα διευθύνει ο Ταξιάρχης.

Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  25  (25-7)

2 Λιμνοχώρι 23 (18-3)

3 Δόξα Παραλίας 19  (19-12)

4 Πανμοβριακός 17 (18-8)

————————————

5 Δίας 13  (16-18)

6 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-13)

7 Αστέρας Τσουκαλείκων 12 (14-12)

8 Αχαιός Σαραβ.  9  (15-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (13-23)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  28 (23-3)

2 Άρης Πατρών  20 (24-6)

3 Θύελλα Πατρών  19 (25-7)

4 Πήγασος Μπεγ.  16  (19-10)

————————————

5 Ατρόμητος Πατρών 16  (14-9)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  15  (16-15)

7 Πάτρα 2005  15  (16-16)

8  ΑΠΟ Αρόη 6 (13-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-33)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β.  26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3  Αετός Πατρών 17  (14-10)

4 Νίκη Προαστ.  14  (13-7)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 12 (16-22)

6 Καλάβρυτα 11 (11-14)

7 Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-19)

8   Δαβουρλής 10 (11-16)

9 Άνω Καστρίτσι 6 (6-14)

10 Αετός Ρίου 2 (6-24)

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.