Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πήγασος: «Ξεμούδιασμα» και μεταγραφές

Published

on

Ακόμα 2 προσθήκες ανακοίνωσε ο Πήγασος Μπεγουλακίου και ουσιαστικά φτάνει προς το τέλος του σχεδιασμού στο ρόστερ του.

Η ομάδα του Σπύρου Αθανασόπουλου απέκτησε τους Χριστοφόρο Ζαρναβέλη (μέσος από Ηρακλή Πατ.) και Νίκο Αλεξανδρόπουλο (αμυντικός από Αναγέννηση Πατρ.).

Μάλιστα ο Ζαρναβέλης βρήκε δίχτυα και έδωσε και ασίστ στο φιλικό του περασμένου Σαββάτου με τον Απόλλωνα Εγλυκάδας, ενώ τα άλλα δύο τέρματα σημειώθηκαν από τους Μπαρλά και Κυριακόπουλο, με τους «βυσσινί» να επικρατούν με 3-1.

Ο περυσινός βασικός κορμός έχει παραμείνει στην ομάδα στην πλειονότητα του και επίσης η ιστορική ομάδα θα δώσει ευκαιρίες σε νεαρά παιδιά, που ανήκουν στις ακαδημίες της και προωθήθηκαν στο ανδρικό τμήμα.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πλέι- άουτ Α΄κατηγορίας: Εμβόλιμη δράση σήμερα με σπουδαία παιχνίδια

Published

on

Σήμερα στις 17:00 θα διεξαχθεί η 10η εμβόλιμη αγωνιστική συνολικά στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πλέι-άουτ της Α΄κατηγορίας.

Το πρόγραμμα περιέχει μεγάλα ματς, αλλά δεσπόζει το ντέρμπι Δαβουρλή-Αχαιού, ενώ πολύ σημαντικά ματς δίνουν στις έδρες τους ο Αετός Ρίου, η Δόξα Νιφορείκων και η Θύελλα Αιγίου, που θέλει μόνο νίκη επί του Πήγασου.

Το πρόγραμμα και η βαθμολογία:

 (όλα τα ματς στις 17:00)

ΑΠΟ Αρόης- Λιμνοχώρι (Προσφυγικά- Πετρόπουλος)

Θύελλα Αιγίου- Πήγασος Μπεγ.  (Αιγίου- Βαβαρούτας)

Δαβουρλής- Αχαιός Σαρ.  (Αχιλλέα (Αγυιάς)-  Φωκάς)

Δόξα Νιφορ.- Αναγέννηση Ψαθοπ.  (Νιφορείκων- Μιχαλόπουλος)

Πάτρα 2005- Ίκαρος Πετρ.  («Α.Κάνιστρας»- Παπαδόπουλος)

Άνω Καστρίτσι- Δίας  («Θ.Χρυσανθόπουλος»- Σαφαρίκας)

Αετός Ρίου- Εθνικός Πατρών/Πολύτ.  (Ρίου-  Χρονάς)

Δόξα Χαλανδρίτσας-Αναγέννηση Πατρών 0-3 α.α.

Ηρακλής Πατρών-Καλάβρυτα 0-3 α.α.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 9 ματς)

1 Πήγασος 22  (19-11)

2 Εθνικός/Πολύτεκνος 21 (18-9)

3 Αναγέννηση Ψαθοπύργου 21  (18-11)

4 ΑΠΟ Αρόης 21  (15-9)

5 Λιμνοχώρι 21 (11-6)

6 Αετός Ρίου 19 (16-11)

7 Αχαιός Σαρ. 18  (17-14)

8 Πάτρα 2005 18 (13-10)

————————————

9 Δαβουρλής 17  (15-13)

10 Ίκαρος Πετρωτού 16  (15-8)

11 Δίας 16 (14-10)

12 Δόξα Νιφορεΐκων 16  (14-10)

13 Καλάβρυτα 14 (15-13)

14 Θύελλα Αιγίου 12  (5-8)

15 Άνω Καστρίτσι 10  (13-19)

16 Αναγέννηση Πατρών 7  (10-18)

Δόξα Χαλανδρίτσας (δεν συμμετέχει)

Ηρακλής Π.  (δεν συμμετέχει)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Κεραυνός: Και του χρόνου με Καραπίτσο

Published

on

Ο Χρήστος Καραπίτσος παραμένει στο «τιμόνι» της τεχνικής ηγεσίας του Κεραυνού Αγίου Βασιλείου και ενόψει της νέας σεζόν στην Α΄κατηγορία.

Ο έμπειρος τεχνικός ανέλαβε φέτος την ομάδα, λίγο πριν την έναρξη των πλέι-οφ, έχοντας πάρει τη σκυτάλη από τον Ανδρέα Ανδρούτσο, ο οποίος είχε διαδεχθεί τον Παναγιώτη Λάγκη.

Έτσι ο Καραπίτσος θα κάνει την προετοιμασία, θα επιλέξει το ρόστερ και θα οδηγήσει το ιστορικό σωματείο στο νέο πρωτάθλημα, που αναμένεται άκρως ανταγωνιστικό, αφού θα υπάρχει ο Διαγόρας Βραχνείκων, ο Παναιγιάλειος και άλλες πολλές δυνατές ομάδες.

Βέβαια και ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου θα έχει επίσης υψηλές βλέψεις, όπως είχε και φέτος.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (πλέι-άουτ): Οι διαιτητές και το μενού της εμβόλιμης αγωνιστικής

Published

on

Αύριο στις 17:00 θα διεξαχθεί η 10η εμβόλιμη αγωνιστική συνολικά στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πλέι-άουτ της Α΄κατηγορίας.

Το πρόγραμμα περιέχει μεγάλα ματς, αλλά δεσπόζει το ντέρμπι Δαβουρλή-Αχαιού, ενώ πολύ σημαντικά ματς δίνουν στις έδρες τους ο Αετός Ρίου, η Δόξα Νιφορείκων και η Θύελλα Αιγίου, που θέλει μόνο νίκη επί του Πήγασου.

Το πρόγραμμα και η βαθμολογία:

Τετάρτη 18/5  (όλα τα ματς στις 17:00)

ΑΠΟ Αρόης- Λιμνοχώρι (Προσφυγικά- Πετρόπουλος)

Θύελλα Αιγίου- Πήγασος Μπεγ.  (Αιγίου- Βαβαρούτας)

Δαβουρλής- Αχαιός Σαρ.  (Αχιλλέα (Αγυιάς)-  Φωκάς)

Δόξα Νιφορ.- Αναγέννηση Ψαθοπ.  (Νιφορείκων- Μιχαλόπουλος)

Πάτρα 2005- Ίκαρος Πετρ.  («Α.Κάνιστρας»- Παπαδόπουλος)

Άνω Καστρίτσι- Δίας  («Θ.Χρυσανθόπουλος»- Σαφαρίκας)

Αετός Ρίου- Εθνικός Πατρών/Πολύτ.  (Ρίου-  Χρονάς)

Δόξα Χαλανδρίτσας-Αναγέννηση Πατρών 0-3 α.α.

Ηρακλής Πατρών-Καλάβρυτα 0-3 α.α.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 9 ματς)

1 Πήγασος 22  (19-11)

2 Εθνικός/Πολύτεκνος 21 (18-9)

3 Αναγέννηση Ψαθοπύργου 21  (18-11)

4 ΑΠΟ Αρόης 21  (15-9)

5 Λιμνοχώρι 21 (11-6)

6 Αετός Ρίου 19 (16-11)

7 Αχαιός Σαρ. 18  (17-14)

8 Πάτρα 2005 18 (13-10)

————————————

9 Δαβουρλής 17  (15-13)

10 Ίκαρος Πετρωτού 16  (15-8)

11 Δίας 16 (14-10)

12 Δόξα Νιφορεΐκων 16  (14-10)

13 Καλάβρυτα 14 (15-13)

14 Θύελλα Αιγίου 12  (5-8)

15 Άνω Καστρίτσι 10  (13-19)

16 Αναγέννηση Πατρών 7  (10-18)

Δόξα Χαλανδρίτσας (δεν συμμετέχει)

Ηρακλής Π.  (δεν συμμετέχει)

 

Continue Reading
Advertisement
Α2 ΕΣΚΑΗ7 hours ago

Α2 ΕΣΚΑ-Η: Η Τέμενη «2» με Πυρσό και φουλ για… πρωταθλήτρια! (ΦΩΤΟ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Γ ΕΘΝΙΚΗ11 hours ago

Μπαράζ: Δύο στα δύο ο ΠΑΟ Ρουφ, πρώτος βαθμός για Προοδευτική, Μακεδονικό και Ηλιούπολη

ΜΠΑΣΚΕΤ21 hours ago

Τάσος Αναγνωστόπουλος: «Γιατί όχι… και στην Α2;»

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ18 hours ago

Ποδόσφαιρο: Η Πάτρα ετοιμάζεται να φιλοξενήσει το Champions League Κωφών!

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ19 hours ago

Πλέι- άουτ Α΄κατηγορίας: Εμβόλιμη δράση σήμερα με σπουδαία παιχνίδια

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ18 hours ago

Ο Σούλης Παπαδόπουλος θα δει Ηλιούπολη- Αγροτικός Αστέρας

ΠΟΛΟ9 hours ago

«Κόλλησε» κι έμπλεξε ο ΝΟΠ – Ήττα (11-8) από τον Ηλυσιακό – ΦΩΤΟ

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ10 hours ago

Στην κόψη του ξυραφιού τα πλέι άουτ της Α’ κατηγορίας – Τα σημερινά αποτελέσματα

Γ ΕΘΝΙΚΗ12 hours ago

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα των ημιχρόνων στη 2η αγωνιστική των μπαράζ

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ12 hours ago

Παναχαϊκή: Στην κυκλοφορία τα εισιτήρια για την Ηλιούπολη

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.