ΠΟΛΟ

Πόλο: Τηλεδιάσκεψη για τα πρωταθλήματα Α1 ανδρών και Α’ γυναικών

Published

on

Τηλεδιάσκεψη με θέμα τον προγραμματισμό των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης 2020-21, στην εποχή του κορονοϊού, αρχής γενομένης από εκείνα της Α1 Ανδρών και Α’ Γυναικών, θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Τρίτη (8/9) και ώρα 15:00.

Για τη συμμετοχή, η Ομοσπονδία, ζήτησε την παρουσία εξουσιοδοτημένου μέλους του Δ.Σ κάθε σωματείου, καθώς επίσης και του αντίστοιχου γιατρού, που θα συνεργάζεται κατά τη διάρκεια των πρωταθλημάτων με τον υπεύθυνο γιατρό της ΚΟΕ.

Στην τηλεδιάσκεψη θα συζητηθούν:

Η σύμπτυξη των ημερομηνιών των πρωταθλημάτων, σε χρονικά περιθώρια τέτοια που να εξασφαλίζουν την ολοκλήρωση τους μετά από πιθανές αναβολές ή και διακοπές, λόγω καραντίνας

Η εξασφάλιση του τρόπου διεξαγωγής ώστε να παραμένουν ανταγωνιστικά, τα πρωταθλήματα, έως την ολοκλήρωση τους

Η οργάνωση υγειονομικών πρωτοκόλλων διεξαγωγής των αγώνων

Η δημιουργία πρωτοκόλλων ακύρωσης αγώνων

Όπως επισημαίνει η ΚΟΕ, στο έγγραφο της, «η αγωνιστική περίοδος 2020-21 προοιωνίζεται να έχει ιδιαίτερες δυσκολίες λόγω του υγειονομικού κινδύνου από τον COVID – 19».

ΠΟΛΟ

Εικόνες της «Match» από την αναμέτρηση της ΝΕΠ με την ΑΕΚ

Published

on

Δύσκολες αναμετρήσεις περίμεναν τη ΝΕΠ του Δημήτρη Μπιτσάκου στην Α1 Εθνική Γυναικών.

Τα «δελφίνια» είχαν να αντιμετωπίσουν μέσα σε διάστημα τεσσάρων ημερών τους Πανιώνιο (εκτός) και ΑΕΚ (εντός) σε δυο εξαιρετικά δύσκολες αναμετρήσεις, όπου δυστυχώς το αποτέλεσμα δεν ήταν το επιθυμητό.

Η ΝΕΠ αν και έπαιξε υποδειγματικά και στα δυο παιχνίδια, βγάζοντας ποιότητα και ψυχή, εν τέλει δεν γεύτηκε τη χαρά της νίκης στις λεπτομέρειες. Πρώτο χρονικά ήταν το ματς με τον Πανιώνιο στο Κλειστό Κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης όπου ηττήθηκε με σκορ 6-5.

Μάλιστα, τα κορίτσια του Δημήτρη Μπιτσάκου ισοφάρισαν σε 5-5 στο Δ’ 8λεπτο, όμως, οι γηπεδούχες κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 6-5, χάρη σε γκολ της Ανθής Παπαναστασίου.

Έπειτα, το περασμένο Σάββατο (24/10) η ΝΕΠ φιλοξένησε την ΑΕΚ στο «Α.Πεπανός» και ηττήθηκε με 12-11 με δύο γκολ της Έλλης Πρωτοπαπά στα τρία τελευταία λεπτά. Ιωάννα Λυκοθανάση και Κάτια Μιχαηλίδου της ομάδας του Μπιτσάκου είχαν από τρία τέρματα.

ΝΕΠ: Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Σινέμογλου, Μπαλάτσα Μ., Τσιμάρα Ευφρ., Μανέτα Σ. 1, Μπαλάτσα Ν., Μιχαηλίδου 3, Μοίραλη 1, Ντάσιου, Τσιμάρα Ευδ. 1, Λυκοθανάση 3, Πουλοπούλου, Κιούρκα, Κουρέτα.

Αποτελέσματα (4η): ΝΟ Ρεθύμνου-Πανιώνιος 7-11, Βουλιαγμένης-Ολυμπιακός 6-11, Γλυφάδα-Λάρισα 17-9, ΝΕΠ-ΑΕΚ 11-12, Εθνικός-Νηρέας 13-9.

Βαθμολογία: Ολυμπιακός 9, Βουλιαγμένη 9, Γλυφάδα 9, Εθνικός 9, Πανιώνιος 7, ΑΕΚ 7, Νηρέας 4, Λάρισα 1, ΝΕΠ 0, ΝΟ Ρεθύμνου 0.

Επόμενη αγωνιστική: Νηρέας-ΝΕΠ, ΑΕΚ-Ρέθυμνο, Πανιώνιος-Βουλιαγμένη,

Επιμέλεια: Κυριάκος Δημητρόπουλος

Continue Reading

ΠΟΛΟ

Μπιτσάκος: “Όλα κρίθηκαν σε 2-3 φάσεις…”

Published

on

Δηλώσεις παραχώρησε ο προπονητής της ΝΕΠ, Δημήτρης Μπιτσάκος μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη.

“Ήταν ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες”, τόνισε και πρόσθεσε: “Θα μπορούσαμε να νικήσουμε, θα μπορούσε το τελικό σκορ να ήταν και ισόπαλο.

Τελικά ηττηθήκαμε με ένα γκολ διαφορά, καθώς όλα κρίθηκαν σε 2-3 φάσεις στο τέλος.

Θα διορθώσουμε κάποια πράγματα στο παιχνίδι μας και θα ετοιμαστούμε για το παιχνίδι του Σαββάτου με την ΑΕΚ.

Πρέπει να δούμε μπροστά, το πρωτάθλημα συνεχίζεται…”.

ΠΟΛΟ

ΝΕΠ: Ήττα στις λεπτομέρειες από Πανιώνιο

Published

on

Η ΝΕΠ ηττήθηκε από τον Πανιώνιο στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης με σκορ 6-5, σε παιχνίδι στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Α1.

Στο ξεκίνημα του αγώνα, ο Πανιώνιος πήρε το προβάδισμα με 2-0, με την ομάδα του Δημήτρη Μπιτσάκου να καταφέρνει να μειώσει σε 5-4, πριν από τη λήξη της γ’ περιόδου.

Μάλιστα, τα κορίτσια του Δημήτρη Μπιτσάκου ισοφάρισαν σε 5-5 στο δ’ 8λεπτο, όμως οι γηπεδούχες κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 6-5, χάρη σε γκολ της Ανθής Παπαναστασίου, 4.12′ πριν από τη λήξη του αγώνα.

Διαιτήτευσαν οι Μπιράκης και Πολυχρονόπουλος. Τα 8λεπτα: 2-0 , 2-2 , 1-2 , 1-1.

ΝΕΠ (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη 1, Σινεμόγλου, Μ. Μπαλάτσα 1, Ευφρ. Τσιμάρα, Σ. Μανέτα, Ν. Μπαλάτσα, Μιχαηλίδου 1, Μοίραλη 1, Ντάσιου, Ευδ. Τσιμάρα, Λυκοθανάση 1, Κιούρκα, Κουρέτα, Πουλοπούλου.

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.