Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πρωτοποριακή κίνηση για την Δόξα Παραλίας

Published

on

Η Δόξα Παραλίας με νέο “αέρα” και αλλαγές στην διοίκηση κάνει πλέον μεστές κινήσεις και πρωτοποριακές για το ερασιτεχνικό επίπεδο, αποπνέοντας υγεία σε όλα τα επίπεδα.

Τεχνικό τιμ, αθλητές και μέλη της διοίκησης παρακολούθησαν ενημέρωση για τις τροποποιήσεις των κανονισμών και ο κ.Ανδρέας Λαγός κατατόπισε τους “μπλε” σε μία σημαντική εκδήλωση.

Η ανακοίνωση της διοίκησης για το συμβάν:

«Η ολοκληρωμένη προετοιμασία μιας ομάδας πριν από το πρώτο σφύριγμα για την έναρξη του πρωταθληματος περιλαμβάνει και ενημέρωση για τις τροποποιήσεις των Κανόνων του Παιχνιδιού.

Πλέον είμαστε ΕΤΟΙΜΟΙ για τον φετινό “μαραθώνιο”. Καλή επιτυχία στους παίκτες μας, το προπονητικό team και όλους τους αξιωματούχους της ομάδας. Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Ανδρέα Λαγό όπου μας ενημέρωσε για όλες τις αλλαγές στους κανόνες του παιχνιδιού.»

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (18η): Ξεχωρίζει το ντέρμπι Πανμοβριακού-Αχαϊκής

Published

on

Ολοκληρώνεται σήμερα η δράση στην 18η πράξη της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας με 6 αναμετρήσεις και μεγάλο ντέρμπι στον 1ο όμιλο.

Ο Πανμοβριακός φιλοξενεί στον Ριόλο την Αχαϊκή, η οποία θέλει το «2», για να διατηρήσει τα ηνία στην κορυφή. Ο Ατρόμητος παίζει στο Σαραβάλι με τον Αχαιό, ενώ αμφίρροπα κρίνονται τα παιχνίδια Αστέρας Τσουκαλείκων- Δίας και ΑΕ Πάτρα-Πήγασος.

Στον 2ο όμιλο μεγάλο ενδιαφέρον συγκεντρώνει η μάχη παραμονής ανάμεσα σε Ηρακλή Πατρών και Αιγείρα/Ακράτα, ενώ φαβορί είναι η Θύελλα Αιγίου κόντρα στον ουραγό ΑΠΟ Αρόης, που δεν έχει ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα και θα παλέψει να «σπάσει» το ρόδι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα-τα αποτελέσματα- οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

Κυριακή 26/1  (Στις 15:00)

Αχαιός Σαρ.- Ατρόμητος Π.  («Κ.Ζάρρας»- Οικονόμου)

Πανμοβριακός- Αχαϊκή  (Ριόλου- Παπαδόπουλος)

Αστέρας Τσουκ.- Δίας (Βραχνεϊκων-Σαμαρτζής)

Πάτρα 2005- Πήγασος Μπεγ. («Α.Κάνιστρας»- 18:00- Χρονάς)

Αναγέννηση Π.-Λιμνοχώρι 2-1

Δόξα Παραλίας-Δόξα Χαλανδρίτσας 2-1

 

Β’ Όμιλος

Κυριακή 26/1 (Στις 15:00)

Ηρακλής Πατρών- Αιγείρα/Ακράτα (Ντα Λουζ- Ρουμπάνης)

ΑΠΟ Αρόης- Θύελλα Αιγίου (Πετρωτού- Ταξιάρχης)

Παναιγιάλειος-Άρης Πατρών 3-0

Καλάβρυτα-Νίκη Προαστίου 0-0

Δαβουρλής-Αετός Πατρών 0-1

ΑΠΣ Πάτραι-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου  1-4

 

Οι βαθμολογίες (σε 18 ματς)

Α΄Όμιλος
1 Αχαϊκή 43
2 Ατρόμητος Π. 40
3 Δόξα Παραλίας 37
4 Πανμοβριακός 34
————————————
5 Δίας 21
6  Πήγασος Μπεγ. 21
7  Πατρα 2005 19
8 Αστέρας Τσουκ. 18
9 Δοξα Χαλ. 16
10 Αναγέννηση Π. 15
11 Λιμνοχώρι 14
12 Αχαιός Σαρ. 13

 

Β΄Όμιλος
1 Παναιγιάλειος 47
2 Κεραυνός Α.Β. 42
3 Αετός Π. 39
4 Νίκη Πρ. 34
———————————–
5 Άρης Π. 30
6 ΑΠΣ Πάτραι 24
7 Θύελλα Αιγίου 18
8 Καλάβρυτα 18
9 Αιγείρα/Ακράτα 18
10 Δαβουρλής 13
11 Ηρακλής Π. 13
12 ΑΠΟ Αρόης 2

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ Κατηγορία (18η): Μεγάλες νίκες για Αναγέννηση Πατρών και Παναιγιάλειο

Published

on

Αναγέννηση Πατρών και Παναιγιάλειος πέτυχαν σημαντικές νίκες στην έναρξη της 18ης στροφής της Α΄κατηγορίας, που ολοκληρώνεται αύριο με 6 αναμετρήσεις, όσες είχαμε και σήμερα.

Η ομάδα του Φώτη Φοή επικράτησε του Λιμνοχωρίου με 2-1 και πήρε σημαντική νίκη για βαθμολογικούς και ψυχολογικούς λόγους, Η Δόξα Παραλίας έκαμψε την αντίσταση της Δόξας Χαλανδρίτσας στο 91΄, αλλά οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για το πέναλτι που δόθηκε και το μετουσίωσε στο νικητήριο τέρμα ο Ντεμάι.

Στον 2ο όμιλο ο Παναιγιάλειος φόρτσαρε στο 2ο μέρος και λύγισε τον ανεβασμένο Άρη Πατρών με γκολ των Σκούτα, Γκάτση και Παπαδόπουλου, ενώ η Νίκη Προαστίου «κόλλησε» στα Καλάβρυτα, με τον Σαρρή να χάνει πέναλτι στο 33΄. Ο Λυμπέρης «καθάρισε» αγχωτικά τον μαχητικό Δαβουρλή, με «δράστη» τον Λυμπέρη από την «άσπρη βούλα» και πανηγύρισε σημαντικό τρίποντο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα-το πρόγραμμα-οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

Αναγέννηση Π.-Λιμνοχώρι 2-1

Δόξα Παραλίας-Δόξα Χαλανδρίτσας 2-1

Κυριακή 26/1  (Στις 15:00)

Αχαιός Σαρ.- Ατρόμητος Π.  («Κ.Ζάρρας»- Οικονόμου)

Πανμοβριακός- Αχαϊκή  (Ριόλου- Παπαδόπουλος)

Αστέρας Τσουκ.- Δίας (Βραχνεϊκων-Σαμαρτζής)

Πάτρα 2005- Πήγασος Μπεγ. («Α.Κάνιστρας»- 18:00- Χρονάς)

 

Β’ Όμιλος

Παναιγιάλειος-Άρης Πατρών 3-0

Καλάβρυτα-Νίκη Προαστίου 0-0

Δαβουρλής-Αετός Πατρών 0-1

ΑΠΣ Πάτραι-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου  1-4

Κυριακή 26/1 (Στις 15:00)

Ηρακλής Πατρών- Αιγείρα/Ακράτα (Ντα Λουζ- Ρουμπάνης)

ΑΠΟ Αρόης- Θύελλα Αιγίου (Πετρωτού- Ταξιάρχης)

 

Οι βαθμολογίες (σε 18 ματς)

Α΄Όμιλος
1 Αχαϊκή 43
2 Ατρόμητος Π. 40
3 Δόξα Παραλίας 37
4 Πανμοβριακός 34
————————————
5 Δίας 21
6  Πήγασος Μπεγ. 21
7  Πατρα 2005 19
8 Αστέρας Τσουκ. 18
9 Δοξα Χαλ. 16
10 Αναγέννηση Π. 15
11 Λιμνοχώρι 14
12 Αχαιός Σαρ. 13

 

Β΄Όμιλος
1 Παναιγιάλειος 47
2 Κεραυνός Α.Β. 42
3 Αετός Π. 39
4 Νίκη Πρ. 34
———————————–
5 Άρης Π. 30
6 ΑΠΣ Πάτραι 24
7 Θύελλα Αιγίου 18
8 Καλάβρυτα 18
9 Αιγείρα/Ακράτα 18
10 Δαβουρλής 13
11 Ηρακλής Π. 13
12 ΑΠΟ Αρόης 2

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ Κατηγορία (18η-ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Μπροστά στο σκορ Αναγέννηση και Δόξα Παραλίας

Published

on

Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος στις έξι αναμετρήσεις που άνοιξαν την αυλαία στην 18η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας.

Μετά το πέρας 45 λεπτών. οι δυο ομάδες που βρίσκονται σε θέση οδηγού είναι η Αναγέννηση απέναντι στο Λιμνοχώρι (2-1) και η Δόξα Παραλίας κόντρα στη Δόξα Χαλανδρίτσας, αναμετρήσεις που διεξάγονται για τον Α’ Όμιλο.

Όσον αφορά τον Β’, μέχρι στιγμής έχουμε… “κουλούρια” σε όλα τα ματς που ξεκίνησαν στις 15.00.

Αναλυτικά όλες οι αναμετρήσεις όπως έχουν διαμορφωθεί στην ανάπαυλα:

Α’ Όμιλος

Αναγέννηση-Λιμνοχώρι 2-1 (3΄ Χουσελάς, 35΄ πεν. Τζελέπης – 30΄ Λιβάνης)

Δόξα Παραλίας-Δόξα Χαλανδρίτσας 1-0 (11΄ Μπινιέρης)

Β’ Όμιλος

Παναιγιάλειος-Άρης Πατρών 0-0

Καλάβρυτα-Νίκη Προαστίου 0-0

Δαβουρλής-Αετός Πατρών 0-0

17.30 ΑΠΣ Πάτραι-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου

Διάβασε Περισσότερα

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.