Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

“Έκλεισε” Μαντά το Λιμνοχώρι

Published

on

Σε μία δυνατή μεταγραφική κίνηση προέβη το Λιμνοχώρι, αφού εντάσσει στο δυναμικό του τον Ανδρέα Μαντά.

Ο πολύπειρος μέσος συμφώνησε με την ομάδα του “κάμπου” και θα την ενισχύσει με την εμπειρία και τις ικανότητες του στο επερχόμενο πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας.

Οι συστάσεις για τον 33χρονο ποδοσφαιριστή είναι περιττές και δεδομένα αποτελεί μία από τις πιο εντυπωσιακές κινήσεις των ομάδων της Α΄ΕΠΣΑ στο τρέχον μεταγραφικό παζάρι.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αποχώρησε ο Λεγάτος από την Αναγέννηση

Published

on

Λίγες μέρες πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαΐας, ο Γιάννης Λεγάτος αποχώρησε από τον πάγκο της Αναγέννησης Πατρών.

Οι λόγοι αυτού του ξαφνικού διαζυγίου δεν έχουν διευκρινιστεί πλήρως.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Κανονικά η σέντρα στην Α’ Κατηγορία

Published

on

Κανονικά θα διεξαχθεί η πρεμιέρα της Α’ Κατηγορίας το προσεχές Σαββατοκύριακο 25/26 Σεπτεμβρίου.

Ορίστηκαν και οι αγώνες του Ηρακλή Πατρών, αλλά και της Δόξας Χαλανδρίτσας που ωστόσο δεν θα κατέβουν να αγωνιστούν.

 

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Πετρωτού (17:00): Ίκαρος Πετρωτού -Αχαιός Σαραβαλίου

Παραλίας (17:00):  Δόξα Παραλίας – Δόξα Χαλανδρίτσας

Λιμνοχωρίου (17:00): Λιμνοχώρι – Δόξα Νιφορεΐκων

Κυριακή 26/9/21

Πετρωτού (13:00):  Δίας Σαραβαλίου – Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Ριόλου (17:00): Πανμοβριακός Ριόλου – Αχαΐκή

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ζαρουχλεΐκων (17:00): Ατρόμητος Πατρών – Άρης Πατρών

Κυριακή 26/9/21

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (13:00):  Ηρακλής Πατρών – Αναγέννηση Πατρών

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (16:00):  Πήγασος Μπεγουλακίου – Θύελλα Πατρών

Πετρωτού (17:00):  Α.Π.Ο. Αρόη – Πάτρα 2005 A.E.

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (19:00):  Εθνικός/Πολύτεκνος – Πάτραι Α.Π.Σ.

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ρίου (17:00):  Άνω Καστρίτσι – Αετός Πατρών

Αγυιάς (17:00):  Δαβουρλής K. 92 – Αιγείρας Ακράτας ΑΕ

Καλαβρύτων (18:00): Καλάβρυτα – Νίκη Προαστείου

Κυριακή 26/9/21

Δημοτικό Στ. Αιγίου (17:00): Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου – Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Ρίου (17:00):  Αετός Ρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ορίστηκαν τα παιχνίδια της πρεμιέρας στην Α΄κατηγορία

Published

on

Με σπουδαία παιχνίδια θα ανοίξει η αυλαία στο νέο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, με την Ένωση να ορίζει πριν από λίγο τις αναμετρήσεις της 1ης στροφής.

Στον 1ο όμιλο δεσπόζει το ντέρμπι Πανμοβριακού-Αχαϊκής, στον 2ο όμιλο, στον 2ο όμιλο ξεχωρίζει η δοκιμασία του Άρη Πατρών με τον Ατρόμητο Πατρών στα Ζαρουχλέικα, ενώ η Θύελλα αντιμετωπίζει τον αξιόμαχο Πήγασο και στον 3ο όμιλο ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου θέλει να μπει με το «δεξί» απέναντι στον σκληροτράχηλο Αετό Ρίου.

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στους 3 ομίλους:

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Παραλίας (17:00):  Δόξα Παραλίας – Δόξα Χαλανδρίτσας  (δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα η Δοξα Χαλανδ.)

Πετρωτού (17:00): Ικαρος Πετρωτού -Αχαιός Σαραβαλίου

Λιμνοχωρίου (17:00): Λιμνοχώρι – Δόξα Νιφορεΐκων

Κυριακή 26/9/21

Πετρωτού (13:00):  Δίας Σαραβαλίου – Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Ριόλου (17:00): Πανμοβριακός Ριόλου – Αχαΐκή

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ζαρουχλεΐκων (17:00): Ατρόμητος Πατρών – Άρης Πατρών

Κυριακή 26/9/21

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (13:00):  Ηρακλής Πατρών – Αναγέννηση Πατρών (δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα ο Ηρακλής)

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (16:00):  Πήγασος Μπεγουλακίου – Θύελλα Πατρών

Πετρωτού (17:00):  Α.Π.Ο. Αρόη – Πάτρα 2005 A.E.

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (19:00):  Εθνικός/Πολύτεκνος – Πάτραι Α.Π.Σ.

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ρίου (17:00):  Άνω Καστρίτσι – Αετός Πατρών

Αγυιάς (17:00):  Δαβουρλής K. 92 – Αιγείρας Ακράτας ΑΕ

Καλαβρύτων (18:00): Καλάβρυτα – Νίκη Προαστείου

Κυριακή 26/9/21

Δημοτικό Στ. Αιγίου (17:00): Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου – Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Ρίου (17:00):  Αετός Ρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου

Continue Reading
Advertisement

Facebook