ΑΘΛΗΜΑΤΑ

“Τρέλαναν” τους πάντες Τσιτσιπάς και Σάκκαρη, υπέταξαν τον Φέντερερ!

Μια τεράστια νίκη πανηγύρισαν ο Στέφανος Τσιτσιπάς και η Μαρία Σάκκαρη οι οποίοι έριξαν στο καναβάτσο το ελβετικό ζευγάρι των Φέντερερ-Μπέντσιτς στο πλαίσιο του Hopman Cup.

Η Ελληνική ομάδα επικράτησε με 2-1 (3-4, 4-2, 3-4) της αντίστοιχης Ελβετικής και τερμάτισε στη δεύτερη θέση του ομίλου, πάνω από Μ. Βρετανία και ΗΠΑ.

Το ελληνικό δίδυμο, αποθεώθηκε από τους ομογενείς που βρέθηκαν στις εξέδρες.

«Συγκινητικό αυτό που κάναμε, σαν να παίζαμε στην Αθήνα»

«Δεν χρειάζονται λόγια. Ήταν τόσο συγκινητικό που το έκανα αυτό με τη Μαρία εδώ στο Περθ. Αν μου είχατε πει πως θα είχαμε δύο νίκες στους ομίλους με μια τόσο καλή ομάδα όπως η Ελβετία, θα σας έλεγα ψεύτη! Αλλά το κάναμε! Είναι απίστευτο. Πολλά ευχαριστώ στους φιλάθλους, νιώθαμε λες και παίζαμε στο σπίτι, λες και παίζαμε στην Αθήνα, το κοινό είναι εκπληκτικό… Υίποτα περισσότερο, είναι απλά εξωπραγματικό» τόνισε σε δηλώσεις του ο Έλληνας τενίστας.

ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Australian Open: Τότε παίζει ο Τσιτσιπάς με τον Μπαουτίστα στον προημιτελικό

Στις 3.30 ώρα Ελλάδος δηλαδή τα ξημερώματα της Τρίτης θα διεξαχθεί η μεγάλη αναμέτρηση του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Ρομπέρτο Μπαουτίστα Αγούτ για την προημιτελική φάση του Australian Open.

Ο “Στεφ” έφτασε σε μια μυθική νίκη απέναντι στον Ρότζερ Φέντερερ με 3-1 σετ στην Μελβούρνη και πλέον ετοιμάζεται για νέα “μάχη” στα προημιτελικά της διοργάνωσης με τον Μπαουτίστα.

Οι άνθρωποι που βγάζουν το πρόγραμμα στο Australian Open όρισαν τον αγώνα για τις 12:30 το μεσημέρι ώρα Αυστραλίας και 3.30 στη χώρα μας.

Διάβασε Περισσότερα

ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Στην υψηλότερη θέση της καριέρας του ο Τσιτσιπάς!

Mετά τη νίκη… έπος κόντρα στον θρυλικό ρότζερ Φέντερερ ο Στέφανος Τσιτσιπάς ανέβηκε στην υψηλότερη θέση (ως τώρα) της καριέρας του στην Παγκόσμια κατάταξη του τένις.

Συγκεκριμένα, ο 20χρονος βρίσκεται πλέον στην 13η θέση από την 15η.

Δύο στα δύο με τη Λάρισα η ΝΕΠ

Η ΝΕΠ νίκησε τον ΝΟ Λάρισας στην Θεσσαλική πρωτεύουσα με 17-16 στα πέναλτι (κ.α. 9-9) και έκανε έτσι το 2-0 στις μεταξύ τους αναμετρήσεις στην β΄ φάση της Α1 Εθνικής Γυναικών του πόλο.

Αυτό σημαίνει ότι τα «δελφίνια» θα μπουν στην γ΄ φάση, στις αρχές Φεβρουαρίου, με 1 βαθμό, ενώ ο ΝΟΛ χωρίς βαθμό.

Η ομάδα του Δ. Μπιτσάκου μπήκε καλύτερα στο 1ο οκτάλεπτο και απέκτησε προβάδισμα 3 τερμάτων στο ημίχρονο (7-4). Στην 3η περίοδο, η γηπεδούχος ισοφάρισε (8-8), με το παιχνίδι να λήγει 9-9 και να πηγαίνει στα πέναλτι.
Εκεί, η ΝΕΠ ήταν πιο εύστοχη και πήρε τη νίκη με 17-16, τελειώνοντας και τη σειρά των αγώνων.
Τα οκτάλεπτα: 1-4 , 3-3 , 4-1 , 1-1. Πέναλτι: 7-8
ΝΕΠ (Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη 5, Σινεμόγλου, Ρακιντζή, Τσιμάρα Ευφ. 1, Τσιμάρα Ευδ. 1, Πετάση, Μιχαηλίδου 2, Μόργκαν, Μπιτσάκου 7, Μανέτα Σ. 1, Λυκοθανάση, Χρυσανθοπούλου, Μανέτα Β.

Copyright © 2018 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.