Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ροΐτικα: Έκπληξη των παικτών στον προπονητή τους

Μετά τη νίκη επί του Ίκαρου Πετρωτού

Published

on

Με το τέλος της αναμέτρησης των Ροϊτίκων με τον Ίκαρο Πετρωτού οι παίκτες της γηπεδούχου ομάδας επιφύλαξαν μία έκπληξη στον προπονητή τους.

Ο τεχνικός της Α.Ε.Ρ., Θόδωρος Λαμπρόπουλος, είχε τα γενέθλια του το Σάββατο και οι ποδοσφαιριστές του τον γλύκαναν με τούρτα, όπως και προηγουμένως με τη νίκη.

Το κλίμα είναι εξαιρετικό στα Ροΐτικα, που επιδιώκουν πορεία πρωταθλητισμού, διαθέτοντας ρόστερ αξιώσεων.

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β’ κατηγορία (12η αγ.): Με Πείρο ο Αχαϊκός, με Φοίνικα Ζήριας η Θύελλα Αιγίου

Το αναλυτικό πρόγραμμα της 12ης στροφής

Published

on

Η 12η αγωνιστική παίρνει σειρά αυτό το σαββατοκύριακο στα γήπεδα της Β ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Στον 1ο ομιλο ο πρωτοπόρος Αχαϊκός δοκιμάζεται στην Χαλανδρίτσα με τον Πείρο Ισώματος, ενώ τα Ροΐτικα που ακολουθούν θα επιδιώξουν την επάνοδο στις νίκες απέναντι στον Φαραϊκό, που παλεύει για είσοδο στα πλέι-οφ.

Στον 2ο όμιλο η Θύελλα Αιγίου θα κυνηγήσει το 12Χ12 με αντίπαλο τον μαχητικό Φοίνικα Ζήριας, ενώ τα Καλάβρυτα με σύμμαχο την έδρα “καίγονται” για νίκη και είναι φαβορί με τον Αχιλλέα Καμαρών.

Το αναλυτικό πρόγραμμα:

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 28/1

Χαλανδρίτσας, 15:00, Φαραικός-Ροϊτίκων ΑΕ, Βαβαρούτας

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 18:00, Άτλας Α.Σ.-Αστέρας Λεοντίου, Μπακόπουλος

Κυριακή 29/1

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:00, Παναχαϊκός-Κρίνος, Ασπρουλόπουλος

Προσφυγικών, 15:00, Αρόη Α.Π.Ο.-Ίκαρος Πετρωτού, Τηλιγάδας

Χαλανδρίτσας, 15:00, Πείρος Ισώματος-Αχαϊκός, Γιαννόπουλος

Ζαρουχλεΐκων, 15:00, Αναγέννηση Πατρών-Τριταίας ΑΟ, Παπαδόπουλος

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 15:00, Περιβόλα-Σταροχώρι, Βαβαρούτας

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 28/1

Αγυιάς, 15:00, Δαβουρλής K. 92-Ηρακλής Πατρών, Τηλιγάδας

Πλαστήρα, 15:00, Αιγίου ΑΕ-Φλόγα Ρόδιας, Μέρμηγκας

Ρίου, 15:00, Άνω Καστρίτσι-Ζαβλάνι, Ταξιάρχης

Καλαβρύτων, 16:00, Καλάβρυτα-Αχιλλέας Καμαρών, Κουτρουμάνης

Κυριακή 29/1

Καμαρών, 15:00, Φοίνικας Ζήριας-Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου, Ταξιάρχης

Τέμενης, 15:00, Αστήρ Τέμενης-Αρόης Α.Ε., Μάρδας

Νίκης Προαστίου, 15:00, Αργυρά Πατρών-Αετός Ρίου, Μπακόπουλος

 

Βαθμολογίες (σε 11 αγώνες)

Α Όμιλος 

1 Αχαϊκός 31 (31-7)
———————————-
2 Ροΐτικα 26 (33-7)
3 Περιβόλα 23 (28-10)
4  Αναγέννηση Π. 21 (26-13)
5 Σταροχώρι 19 (30-23)
‐———————————————
6 ΑΟ Τριταίας/Τριταιϊκός 17 (10-14)
7 Φαραϊκός 15 (24-16)
8 Άτλας 14 (22-23)
9 Ίκαρος Πετρ. 13 (16-25)
—–‐—————————————–
10 Πείρος Ισώματος 13 (24-28)
11 Αστέρας Λεοντίου 12 (19-21)

12 Παναχαϊκός 10 (16-35)

13 Κρίνος 7 (19-31)
—————————————-
14 ΑΠΟ Αρόη 0 (2-57)

 

Β’ Όμιλος

1 Θύελλα Αιγίου 33 (40-9)
————————–
2 Καλάβρυτα 28 (43-15)
3 Αετός Ρίου 22 (34-19)
4 Δαβουρλής 19 (27-13)
5 Ηρακλής Πατρών 19 (27-22)
—————————————
6 ΑΕ Αρόης 18 (14-16)
7 Φοίνικας Ζήριας 16 (15-13)
8  Αστέρας Τέμενης 15 (13-17)
9 Ζαβλάνι 13 (15-24)
‐————————————-
10 Φλόγα Ροδιάς 10 (14-28)
11 Αργυρά 9 (8-23)
12 ΑΕ Αιγίου 9 (13-22)
13 Αχιλλέας Καμαρών 6 (10-27)
—————————————————-
14 Άνω Καστρίτσι 0 (11-35)

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αχαϊκός: Με διπλό πρωταγωνιστή ήρθε η νίκη κόντρα στον Ίκαρο Πετρωτού

Στάμος και Χότζα οδήγησαν την ομάδα του Κώστα Κραβαριώτη σε ακόμα μια νίκη

Published

on

Μπορεί ο Χότζα να έβαλε το γκολ της νίκης απέναντι στον Ίκαρο Πετρωτού, ερχόμενος από τον πάγκο, αλλά και ο Στάμος έκανε εξαιρετικό παιχνίδι για λογαριασμό του Αχαϊκού.

Ο νεαρός άσσος σημείωσε τα τέρματα της ανατροπής και γενικότερα ήταν μόνιμη πηγή κινδύνων για την άμυνα του Ίκαρου, η οποία τον αισθάνθηκε για τα καλά.

Ο Αχαϊκός πήρε ακόμα τρεις βαθμούς (3-2) και μετά την ήττα των Ροϊτίκων από την Περιβόλα, απομακρύνθηκε από την 2η θέση με 5 βαθμούς, κινώντας τα νήματα στον 1ο όμιλο της Β ΕΠΣΑ κατηγορίας.

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ο Σαμιωτάκης σφυρίζει το Πάτραι με τον Πανιώνιο

Το παιχνίδι του Πάτραι με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη  θα διευθύνει ο Σαμιωτάκης από το Ηράκλειο

Published

on

Το παιχνίδι του Πάτραι με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη  θα διευθύνει ο Σαμιωτάκης από το Ηράκλειο με βοηθούς τους Σηπάκη και Αντωνόπουλο από τον Πειραιά, για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα για την 11η αγωνιστική έχει ως εξής :

Αιολικός-Πυλί: Γουρέλης, Ανδρέου (Αθηνών), Δερμιτζάκης (Αν. Αττ).

Παναργειακός-Μύκονος: Καυκάς (Μεσσηνίας), Μπεκιάρης, Βαλκανάς (Λακωνίας)

Πανηλειακός Ρόδος: Ρέκκας, Μπουρίκας, Νικολόπουλος (Μεσσηνίας)

Πανγυθεατικός-Αίας: Τριανταφύλλου, Τούμπας, Μακρής (Αργολίδας)

Ερμιονίδα-Φοίνικας: Μπόζνος, Λουκάς, Παπαγεωργίου (Αρκαδίας)

Πανιώνιος- Πάτραι: Σαμιωτάκης (Ηρακλείου), Σηπάκης, Αντωνόπουλος (Πειραιά)

Ιάλυσος-Διαβολίτσι: Κωσταγιάννης, Καλοπίσης (Αθηνών), Σταμούλης (Δ. Αττ).

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.