Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σεφτέ στις μεταγραφές για Ζαβλάνι/Αίαντα με Καραβούλια

Published

on

Το Ζαβλάνι/Αίας καλείται να ενισχυθεί ενόψει της συνέχειας στην Α΄ΕΠΣΑ κατηγορία και τον 2ο όμιλο, αφού μπαίνουμε σε κρίσιμη καμπή.

Έτσι η διοίκηση φρόντισε να προσθέσει νέα πρόσωπα στο ρόστερ και η πρώτη μεταγραφή για την τρέχουσα χειμερινή περίοδο είναι ο Ανδρέας Καραβούλιας, που ξεκίνησε τη σεζόν στο Λιμνοχώρι.

Έχει περάσει από Αχαϊκό, Φαραϊκό και Πήγασο Μπεγουλακίου και παίζει στην θέση του αμυντικού μέσου, ενώ μπορεί να προσφέρει λύσεις και στην άμυνα. Παράλληλα αναμένονται και άλλες προσθήκες, που θα προσδώσουν ποιότητα και εμπειρία στο ιστορικό σωματείο.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Νίκες για Ατρόμητο Πατρών και Πανμοβριακό (Οι βαθμολογίες σε πλέι-οφ και πλέι-άουτ)

Published

on

Με δύο αναμετρήσεις στον 1ο όμιλο ολοκληρώθηκε η 22η και τελευταία πράξη της κανονικής διάρκειας της Α΄κατηγορίας. 

Ο Ατρόμητος Πατρών και ο Πανμοβριακός νίκησαν εύκολα εκτός έδρας τον Ατρόμητο Λάππα και τα Ροΐτικα αντίστοιχα, με Γκάτση από τη μία και Ρουμπάτο από την άλλη, να πετυχαίνουν χατ τρικ.

Τα αποτελέσματα:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ 

Ροΐτικα- Πανμοβριακός  1-4

Ατρόμητος Λάππα- Ατρόμητος Π. 0-3

Αχαϊκή- Διαγόρας Βρ. 2-0

Αναγέννηση Π.- Δόξα Νιφορ. 0-3

Θύελλα Π.- Αστέρας Τσουκ. 5-0

Αχαιός Σαρ.- Δόξα Παρ. 5-1

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ 

Άρης Π.- Κεραυνός Αγ. Βασ. 3-2

Δαβουρλής- Αχαϊκός 3-2

Εθνικός Π.- Αιγείρα/Ακράτα 4-0

Νίκη Προαστ.- Πάτραι 2-2

Θύελλα Αιγίου- Αετός Ρίου 1-2

Πήγασος- Καλάβρυτα 4-1

 

Η Βαθμολογία στα πλέι-οφ:

  1. Ατρόμητος Π. 19

———————–

  1. Άρης Π. 18
  2. Πανμοβριακός 17
  3. Θύελλα Π. 16
  4. Πάτραι 15
  5. Διαγόρας Βρ. 15
  6. Κεραυνός Α.Β. 15
  7. Νίκη Προαστ. 14

 

Η Βαθμολογία στα πλέι-άουτ:

Αχαϊκή 14

Αιγείρα/Ακράτα 14

Εθνικός Πατρών 13

Πήγασος Μπεγ. 13

Αχαϊκός 11

Δόξα Νιφορεΐκων 10

Αχαιός Σαραβ. 9

Ατρόμητος Λάππα 6

——————————-

Ροΐτικα 6

Δόξα Παραλίας 5

Αστέρας Τσουκαλεΐκων 4

Δαβουρλής 4

Αετός Ρίου 3

Αναγέννηση Πατρών 3

Καλάβρυτα 3

Θύελλα Αιγίου 2.

Γιάννης Γεωργακόπουλος

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία: Πέφτει η αυλαία στην κανονική διάρκεια σε Ροΐτικα και Λάππα

Published

on

Με δύο αναμετρήσεις στον 1ο όμιλο θα ολοκληρωθεί η 22η και τελευταία πράξη της κανονικής διάρκειας της Α΄κατηγορίας. 

Ο Ατρόμητος Λάππα φιλοξενεί τον πρωτοπόρο Ατρόμητο Πατρών, ενώ στα Ροΐτικα η ομώνυμη ομάδα μάχεται με τον Πανμοβριακό, ο οποίος με νίκη θα τερματίσει στη 2η θέση. 

Τα αποτελέσματα:   

Α΄ΟΜΙΛΟΣ   

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2   

Ροΐτικα- Πανμοβριακός (16:00, Ροϊτίκων, Πετρόπουλος)  

Ατρόμητος Λάππα- Ατρόμητος Π. (16:00, Λάππα, Οικονόμου)  

Αχαϊκή- Διαγόρας Βρ. 2-0  

Αναγέννηση Π.- Δόξα Νιφορ. 0-3  

Θύελλα Π.- Αστέρας Τσουκ. 5-0  

Αχαιός Σαρ.- Δόξα Παρ. 5-1  

  

  

Β΄ΟΜΙΛΟΣ   

Άρης Π.- Κεραυνός Αγ. Βασ. 3-2  

Δαβουρλής- Αχαϊκός 3-2  

Εθνικός Π.- Αιγείρα/Ακράτα 4-0  

Νίκη Προαστ.- Πάτραι 2-2  

Θύελλα Αιγίου- Αετός Ρίου 1-2  

Πήγασος- Καλάβρυτα 4-1
  

Οι Βαθμολογίες:  

Α’ Όμιλος  

1 Ατρόμητος Πατρών 54 (65-23)  

2 Θύελλα Πατρών 49 (54-12)  

3 Πανμοβριακός 48 (54-10)  

4 Διαγόρας Βραχν. 44 (47-25)  

———————————  

5 Αχαϊκή 43 (31-17)  

6 Δόξα Νιφορ. 30 (30-27)  

7 Αχαιός Σαρ. 28  (37-34)  

8 Ροΐτικα 18 (19-45)  

9 Ατρόμητος Λάππα 18 (23-48)  

10 Δόξα Παραλίας 14 (18-58)  

11 Αστέρας Τσουκ. 13 (17-53)  

12 Αναγέννηση Π. 8 (15-59)  

   

Β Όμιλος  

1 Άρης Πατρών 55(66-14)  

2  Πάτραι 44  (57-23)  

Κεραυνός Αγ. Βασ. 44 (59-18) 

4 Νίκη Προαστείου 42  (55-22)  

———————————  

5 Αιγείρα/Ακράτα 41 (39-29)  

6 Εθνικός Πατρών 40 (42-19)  

7 Πήγασος Μπεγ. 39 (43-32)  

8 Αχαϊκός 34 (39-44)  

9 Δαβουρλής 12 (16-45)  

10 Αετός Ρίου 10 (19-66)  

11 Καλάβρυτα 8 (17-76)  

12 Θύελλα Αιγίου 7 (19-80)  

Γιάννης Γεωργακόπουλος 

 

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ κατηγορία (22η αγ.): “Χαμογέλασαν” και οι δύο στο Προάστειο

Published

on

Νίκη Προαστείου και Πάτραι τσέκαραν τα δύο τελευταία εισιτήρια για τα πλέι-οφ της Α΄κατηγορίας, καθότι σήμερα άνοιξε η αυλαία της τελευταίας (22ης) στροφής της κανονικής διάρκειας. 

Η Αιγείρα/Ακράτα ηττήθηκε από τον Εθνικό Πατρών με 4-0, με τους “μπλε” να παίζουν για την υστεροφημία τους, αλλά και για να μπουν με ψυχολογία στα πλέι-άουτ, όπου θέλουν να “καθαρίσουν” γρήγορα με την παραμονή. Έτσι η ισοπαλία στο Προάστειο έστειλε το Πάτραι στην 2η θέση και η Νίκη κατέλαβε την 4η θέση. Ο Άρης Πατρών νίκησε τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου, που τερματίζει 3ος. 

Στον 1ο όμιλο, τα πάντα είχαν κριθεί από την περασμένη εβδομάδα. Η Αχαϊκή πήρε νίκη γοήτρου επί του Διαγόρα με Καρμοκόλια και Κριμπά, ενώ η Θύελλα Πατρών συνέτριψε τον Αστέρα Τσουκαλεΐκων, με κεκτημένη ταχύτητα μετά από την πρόκριση επί του Παναιγιάλειου στο Κύπελλο. 

Τα αποτελέσματα:  

Α΄ΟΜΙΛΟΣ  

Αχαϊκή- Διαγόρας Βρ. 2-0 

Αναγέννηση Π.- Δόξα Νιφορ. 0-3 

Θύελλα Π.- Αστέρας Τσουκ. 5-0 

Αχαιός Σαρ.- Δόξα Παρ. 5-1 

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/2  

Ροΐτικα- Πανμοβριακός (16:00, Ροϊτίκων, Πετρόπουλος) 

Ατρόμητος Λάππα- Ατρόμητος Π. (16:00, Λάππα, Οικονόμου) 

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ  

Άρης Π.- Κεραυνός Αγ. Βασ. 3-2 

Δαβουρλής- Αχαϊκός 3-2 

Εθνικός Π.- Αιγείρα/Ακράτα 4-0 

Νίκη Προαστ.- Πάτραι 2-2 

Θύελλα Αιγίου- Αετός Ρίου 1-2 

Πήγασος- Καλάβρυτα 4-1
 

Οι Βαθμολογίες: 

Α’ Όμιλος 

1 Ατρόμητος Πατρών 54 (65-23) 

2 Θύελλα Πατρών 49 (54-12) 

Πανμοβριακός 48 (54-10) 

4 Διαγόρας Βραχν. 44 (47-25) 

——————————— 

5 Αχαϊκή 43 (31-17) 

6 Δόξα Νιφορ. 30 (30-27) 

7 Αχαιός Σαρ. 28  (37-34) 

8 Ροΐτικα 18 (19-45) 

9 Ατρόμητος Λάππα 18 (23-48) 

10 Δόξα Παραλίας 14 (18-58) 

11 Αστέρας Τσουκ. 13 (17-53) 

12 Αναγέννηση Π. 8 (15-59) 

  

Β Όμιλος 

1 Άρης Πατρών 55(66-14) 

2  Πάτραι 44  (57-23) 

Κεραυνός Αγ. Βασ. 44 (59-18)

4 Νίκη Προαστείου 42  (55-22) 

——————————— 

5 Αιγείρα/Ακράτα 41 (39-29) 

6 Εθνικός Πατρών 40 (42-19) 

7 Πήγασος Μπεγ. 39 (43-32) 

8 Αχαϊκός 34 (39-44) 

9 Δαβουρλής 12 (16-45) 

10 Αετός Ρίου 10 (19-66) 

11 Καλάβρυτα 8 (17-76) 

12 Θύελλα Αιγίου 7 (19-80) 

Γιάννης Γεωργακόπουλος

Continue Reading
Advertisement

Facebook