Connect with us

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Σκληρή ανακοίνωση των παικτών της Γ’Εθνικής κατά της κυβέρνησης

Published

on

Το συντονιστικό όργανο των ποδοσφαιριστών της Γ’ Εθνικής με ανακοίνωσή τους μιλάνε με σκληρά λόγια κατά του Υφυπουργού Αθλητισμού, Λευτέρη Αυγενάκη, όσο και του Πρωθυπουργού Κωνσταντίνου Μητσοτάκη.

Αναλυτικά η ανακοίνωση των ποδοσφαιριστών της Γ’ Εθνικής:

«Υφυπουργέ Αθλητισμού Κύριε Αυγενάκη ο κορονοϊός κολλάει μόνο τους “αδύναμους” του αθλητισμού;.

Ο κορονοϊός κολλάει μόνο εκεί που το πολιτικό σας κόστος είναι μικρό;

Σταματήστε επιτέλους τον διαχωρισμό, τον ρατσισμό και την αδικία που έχετε προκαλέσει ανάμεσα σε αθλητές και αθλήματα και βγείτε μπροστά χωρίς να κρύβεστε πίσω από τους λοιμωξιολόγους.

Πρωθυπουργέ της χώρας κύριε Κυριάκο Μητσοτάκη η διακυβέρνηση που ασκείτε θυμίζει χάρτινο τσίρκο που συνεχώς το παίρνει ο άνεμος ανάλογα με την κατεύθυνση του αέρα που σας βολεύει να φυσάει.

Προσπαθείτε να σκεπάσετε την πολιτική σας “ανικανότητα” συνεχίζοντας τον δρόμο των αθωράκιστων νοσοκομείων, των στοιβαγμένων μαθητών στις σχολικές αίθουσες, των σαρδελοποιημένων επιβατών στα ΜΜΜ, των περίεργων ανοιγμάτων χωρίς πραγματικά μέτρα πρόληψης και προστασίας, ρίχνοντας όλη σας την λάσπη στον αθλητισμό.

Μήπως είναι ξεκάθαρο πλέον ότι σας ενδιαφέρει περισσότερο ο τζόγος του αθλητισμού από τον ίδιο τον αθλητισμό;

Ε λοιπόν δεν θα σας περάσει, τον τελευταίο λόγο θα τον έχουμε εμείς και αν δεν είναι σήμερα θα είναι αύριο στην κάλπη. Ολοι οι αθλητές θα σταθούμε απέναντι σας, απέναντι σε εσάς που δολοφονείτε ότι πιο ωραίο και αγνό υπάρχει για να προσφέρει στον κόσμο, τον αθλητισμό.

ΥΓ.1 Κύριε Αυγενακη λύστε μας μια απορία. Αναδιάρθρωση χωρίς να ολοκληρωθούν τα πρωταθλήματα πώς μπορεί να γίνει;

ΥΓ.2 Κύριε Χαρδαλιά σας βλέπει όλη η Ελλάδα, σταματήστε να κρύβεστε πίσω από το δάχτυλο σας. Αυτό που φταίει για την μετάδοση του ιού δεν είναι ο αθλητισμός όπως λέτε, αλλά οι πολιτικές αποφάσεις σας που χορεύουν τον χορό του σκανδάλου.

ΥΓ.3 Κυρίοι λοιμωξιολόγοι τις θετικές εισηγήσεις τις δίνετε πιο εύκολα αν ο αντίστοιχος υπουργός έχει “τσιριχτή” φωνή;

ΥΓ.5 Σας έχουμε την λύση που όπως φαίνεται σκόπιμα δεν θέλετε να δείτε. Δημοσιεύστε ένα αυστηρό πρωτόκολλο και όποιος μπορεί να το ακολουθήσει, να μπορεί να λειτουργήσει κανονικά.

Οι ποδοσφαιριστές της Γ Εθνικής.»

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄Εθνική: Το πλήρες πρόγραμμα στον 4ο όμιλο!

Published

on

Στον 4ο όμιλο τοποθετήθηκε η Παναχαϊκή και οι ομάδες της ΕΠΣ Αχαϊας (Διαγόρας Βραχνείκων, Παναιγιάλειος) ενόψει της έναρξης του νέου πρωταθλήματος στην Γ΄Εθνική.

Στην πρεμιέρα η Παναχαϊκή αγωνίζεται στην έδρα του Αχέρωντα Καναλακίου και ο Παναιγιάλειος πηγαίνει στην Άρτα, ενώ ο Διαγόρας θα φιλοξενήσει στα Βραχνέικα τον Τηλυκράτη.

Το πρόγραμμα της σεζόν (αντίστροφα οι έδρες στον Β΄Γύρο)

1η αγωνιστική

Αχέρων Καναλακίου – Παναχαϊκή

Εθνικός Σκουλικάδου – Αίας Γαστούνης

Διαγόρας Βραχνείκων– Τηλυκράτης Λευκάδας

Αναγέννηση Άρτας – Παναιγιάλειος

Αμβρακικός – ΠΑΟ Βάρδας

Ναυπακτιακός Αστέρας– Διαβολίτσι

Ρεπό ο Παναγρινιακός

2η αγωνιστική                  

Παναγρινιακός –            Εθνικός Σκουλικάδου

Αίας Γαστούνης                –            Διαγόρας Βραχνέικων

Τηλυκράτης       –            Ναυπακτιακός Αστέρας

Παναιγιάλειος  –            Αχέρων Καναλακίου

ΑΟ Διαβολιτσίου             –            Αμβρακικός Λουτρού

Παναχαϊκή         –            ΠΑΟ Βάρδας

Ρεπό:                    Αναγέννηση Άρτας

3η αγωνιστική                  

Εθνικός Σκουλικάδου    –            Διαγόρας Βραχνέικων

Αναγέννηση Άρτας         –            Παναγρινιακός

Ναυπακτιακός Αστέρας               –            Αίας Γαστούνης

Αμβρακικός Λουτρού    –            Τηλυκράτης

ΠΑΟ Βάρδας      –            Παναιγιάλειος

Παναχαϊκή         –            ΑΟ Διαβολιτσίου

Ρεπό:                    Αχέρων Καναλακίου

4η αγωνιστική                  

Αναγέννηση Άρτας         –            Εθνικός Σκουλικάδου

Διαγόρας Βραχνέικων   –            Ναυπακτιακός Αστέρας

Παναγρινιακός –            Αχέρων Καναλακίου

Αίας Γαστούνης                –            Αμβρακικός Λουτρού

Τηλυκράτης       –            Παναχαϊκή

Παναιγιάλειος  –            ΑΟ Διαβολιτσίου

Ρεπό:                    ΠΑΟ Βάρδας

5η αγωνιστική                  

Εθνικός Σκουλικάδου    –            Ναυπακτιακός Αστέρας

Αχέρων Καναλακίου      –            Αναγέννηση Άρτας

Αμβρακικός Λουτρού    –            Διαγόρας Βραχνέικων

ΠΑΟ Βάρδας      –            Παναγρινιακός

Παναχαϊκή         –            Αίας Γαστούνης

Παναιγιάλειος  –            Τηλυκράτης

Ρεπό:                    ΑΟ Διαβολιτσίου

6η αγωνιστική                  

Αχέρων Καναλακίου      –            Εθνικός Σκουλικάδου

Ναυπακτιακός Αστέρας               –            Αμβρακικός Λουτρού

Αναγέννηση Άρτας         –            ΠΑΟ Βάρδας

Διαγόρας Βραχνέικων   –            Παναχαϊκή

Παναγρινιακός –            ΑΟ Διαβολιτσίου

Αίας Γαστούνης                –            Παναιγιάλειος

Ρεπό:                    Τηλυκράτης

7η αγωνιστική                  

Εθνικός Σκουλικάδου    –            Αμβρακικός Λουτρού

ΠΑΟ Βάρδας      –            Αχέρων Καναλακίου

Παναχαϊκή         –            Ναυπακτιακός Αστέρας

ΑΟ Διαβολιτσίου             –            Αναγέννηση Άρτας

Παναιγιάλειος  –            Διαγόρας Βραχνέικων

Τηλυκράτης       –            Παναγρινιακός

Ρεπό:                    Αίας Γαστούνης

8η αγωνιστική                  

ΠΑΟ Βάρδας      –            Εθνικός Σκουλικάδου

Αμβρακικός Λουτρού    –            Παναχαϊκή

Αχέρων Καναλακίου      –            ΑΟ Διαβολιτσίου

Ναυπακτιακός Αστέρας               –            Παναιγιάλειος

Αναγέννηση Άρτας         –            Τηλυκράτης

Παναγρινιακός –            Αίας Γαστούνης

Ρεπό:                    Διαγόρας Βραχνέικων

9η αγωνιστική                  

Εθνικός Σκουλικάδου    –            Παναχαϊκή

ΑΟ Διαβολιτσίου             –            ΠΑΟ Βάρδας

Παναιγιάλειος  –            Αμβρακικός Λουτρού

Τηλυκράτης       –            Αχέρων Καναλακίου

Αίας Γαστούνης                –            Αναγέννηση Άρτας

Διαγόρας Βραχνέικων   –            Παναγρινιακός

Ρεπό:                    Ναυπακτιακός Αστέρας

10η αγωνιστική                               

ΑΟ Διαβολιτσίου             –            Εθνικός Σκουλικάδου

Παναχαϊκή         –            Παναιγιάλειος

ΠΑΟ Βάρδας      –            Τηλυκράτης

Αχέρων Καναλακίου      –            Αίας Γαστούνης

Ναυπακτιακός Αστέρας               –            Παναγρινιακός

Αναγέννηση Άρτας         –            Διαγόρας Βραχνέικων

Ρεπό:                    Αμβρακικός Λουτρού

11η αγωνιστική                               

Εθνικός Σκουλικάδου    –            Παναιγιάλειος

Τηλυκράτης       –            ΑΟ Διαβολιτσίου

Αίας Γαστούνης                –            ΠΑΟ Βάρδας

Παναγρινιακός –            Αμβρακικός Λουτρού

Διαγόρας Βραχνέικων   –            Αχέρων Καναλακίου

Ναυπακτιακός Αστέρας               –            Αναγέννηση Άρτας

Ρεπό:                    Παναχαϊκή

12η αγωνιστική                               

Τηλυκράτης       –            Εθνικός Σκουλικάδου

ΑΟ Διαβολιτσίου             –            Αίας Γαστούνης

Παναχαϊκή         –            Παναγρινιακός

ΠΑΟ Βάρδας      –            Διαγόρας Βραχνέικων

Αμβρακικός Λουτρού    –            Αναγέννηση Άρτας

Αχέρων Καναλακίου      –            Ναυπακτιακός Αστέρας

Ρεπό:                    Παναιγιάλειος

13η αγωνιστική                               

Αίας Γαστούνης                –            Τηλυκράτης

Παναγρινιακός –            Παναιγιάλειος

Διαγόρας Βραχνέικων   –            ΑΟ Διαβολιτσίου

Αναγέννηση Άρτας         –            Παναχαϊκή

Ναυπακτιακός Αστέρας               –            ΠΑΟ Βάρδας

Αμβρακικός Λουτρού    –            Αχέρων Καναλακίου

Ρεπό:                    Εθνικός Σκουλικάδου

Continue Reading

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄Εθνική: Πρεμιέρα εκτός για Παναχαϊκή και εντός για Διαγόρα Βραχν.

Published

on

Αυτήν την ώρα στα γραφεία της ΕΠΟ διεξάγεται η κλήρωση της Γ΄Εθνικής, ύστερα από αλλεπάλληλες αναβολές.

Στην 1η στροφή η Παναχαϊκή θα δοκιμαστεί στην έδρα του Αχέρωντα Καναλακίου, ενώ ο Διαγόρας θα υποδεχθεί στα Βραχνέικα τον Τηλυκράτη. Ο Παναιγιάλειος παίζει στην Άρτα με την τοπική Αναγέννηση και ο ΠΑΟ Βάρδας ξεκινάει μακριά από το «Γ.Καλάκος» με τον Αμβρακικό.

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στον 4ο όμιλο:

Αχέρων Καναλακίου – Παναχαϊκή

Εθνικός Σκουλικάδου – Αίας Γαστούνης

Διαγόρας Βραχνείκων– Τηλυκράτης Λευκάδας

Αναγέννηση Άρτας – Παναιγιάλειος

Αμβρακικός – ΠΑΟ Βάρδας

Ναυπακτιακός Αστέρας– Διαβολίτσι

Ρεπό ο Παναγρινιακός

Continue Reading

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Έφτασε (;) η ώρα – Κληρώνει… επιτέλους για τη Γ’ Εθνική

Published

on

Μετά από πέντε και… πλέον αναβολές, έφτασε η ώρα… Στις 11 το πρωί, στα γραφεία της ΕΠΟ, θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση του αγωνιστικού προγράμματος της Γ’ Εθνικής

Η Επιτροπή Διοργανώσεων της ΕΠΟ έκανε γνωστό ότι η κλήρωση για το πρόγραμμα αγώνων του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας περιόδου 2021-22 θα διεξαχθεί σήμερα (15/10) στις 11 το πρωί, στα γραφεία της Ομοσπονδίας, στο Πάρκο Γουδή.

Η κλήρωση θα γίνει χωρίς παρουσία κοινού και δημοσιογράφων και θα μεταδοθεί μέσω live streaming. Να σημειώσουμε ότι οι 82 συνολικά ομάδες θα χωριστούν σε επτά ομίλους των 11, 12, 13 και 14 σωματείων.

Το πρωτάθλημα, καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 23 και 24 Οκτωβρίου και η αυλαία θα πέσει στο τέλος Μαρτίου.

Με έγγραφο που απέστειλε στην ΕΠΟ την Τετάρτη (13/10) η Ζάκυνθος ενημέρωσε ότι δεν θα δηλώσει συμμετοχή στη Γ’ Εθνική γιατί, όπως υποστήριξε, θα πάρει μέρος στη Super League 2.

Σε αυτό το σενάριο ο όμιλος των ομάδων της Αχαΐας θα είναι “δωδεκάρης” και θα αποτελείται από τις Ενώσεις Αχαΐας, Ηλείας, Αιτωλοακαρνανίας, Μεσσηνίας, Ζακύνθου και Άρτας.

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.