ΠΟΛΟ

Στην επόμενη φάση με 4/4 οι Μίνι Παίδες του ΝΟΠ

Published

on

Με 4 νίκες σε ισάριθμους αγώνες η ομάδα Μίνι Παίδων (Κ13) του Ναυτικού Ομίλου Πατρών προκρίθηκε πρώτη και αήττητη στην επόμενη φάση του αντίστοιχου πανελληνίου πρωταθλήματος.

Την Κυριακή το πρωί ο ΝΟΠ επικράτησε του Αργή Καλαμάτας με σκορ 3 – 23.

Τα 8λεπτα: 1-8, 0-5, 2-7, 0-3.

Τα γκολ του ΝΟΠ: Αγγελόπουλος Αγγ. 3, Νικολόπουλος 3, Γεωργαράς 1, Τσιράκος 4,  Λαμπάτος 3, Παπάκος 1,  Μακρής 1, Νταβλούρος 1,  Παπίρης 1, Γεωργάτος 1, Αγγελόπουλος Ηλ. 4.

Το απόγευμα οι «δαίμονες» επικράτησαν του ΝΟ Ναυπλίου με σκορ 24-2.

Τα 8λεπτα: 6-0, 9-0, 5-0, 4-2

Τα γκολ του ΝΟΠ: Μπιτσάκος 3, Νικολόπουλος 1, Τζαβάρας 4, Τουντόπουλος 2, Αγγελόπουλος 2, Βαλουξής 1, Κοτσώνης 1, Κούλης 2, Κρεμανταλάς 7, Τσιράκος 1

«Μπράβο στις φιλοξενούμενες ομάδες του ΝΟ Αργοστολίου, Αργή Καλαμάτας και ΝΟ Ναυπλίου που συνεχίζουν τις προσπάθειες να προωθήσουν το άθλημα της υδατοσφαίρισης σε ακόμα περισσότερα παιδιά  και είμαστε σίγουροι ότι τα επόμενα χρόνια θα έχουν περισσότερα θετικά αποτελέσματα».

ΠΟΛΟ

Ο ΝΟΠ επικράτησε με 18-8 της ΝΕΠ στο τοπικό ντέρμπι των εφήβων

Published

on

Ο ΝΟΠ επικράτησε με 18-8 της ΝΕΠ στο ξεκίνημα της γ΄ φάσης του αντίστοιχου Πανελληνίου εφηβικού πρωταθλήματος.

Τα 8λεπτα: 2-7, 0-4, 2-3, 4-4.

Τα γκολ των δύο ομάδων:

ΝΕΠ: Βαλουξής 2, Χρόνης 1, Τζαβάρας 1, Κοτσώνης 2, Μιχαλάτος 1, Αβράμης 1.

ΝΟΠ: Αγγελόπουλος 4, Κούλης 1, Θωμόπουλος 1, Κρεμανταλάς 3, Λαμπάτος 2, Τριαντάφυλλος 1, Νικολόπουλος 1, Τουντόπουλος 2, Παπάκος 2, Ζαφείρης 1.

Continue Reading

ΠΟΛΟ

Εύκολα ο Ολυμπιακός, 11-3 τον Παναθηναϊκό

Published

on

Ο Ολυμπιακός δεν άφησε ιδιαίτερα περιθώρια αντίστασης στον Παναθηναϊκό, επιβλήθηκε με 11-3 στον Πειραιά, στον πρώτο αγώνα για την ημιτελική φάση των πλέι-οφ της Α1 υδατοσφαίρισης των ανδρών, και απέχει μία νίκη από την εξασφάλιση της συμμετοχής του στους τελικούς.

Οι “πράσινοι” προσπάθησαν με καλή άμυνα να μείνουν κοντά στο σκορ, αλλά δεν είχαν λύσεις στην επίθεση και, μετά το αρχικό 1-1, οι πρωταθλητές πέτυχαν πέντε αναπάντητα γκολ, έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι 6-1 και “καθάρισαν” το ματς.

Το δεύτερο παιχνίδι της σειράς θα γίνει την Κυριακή (19/5, 17:00), στο Πάρκο Γουδή, με τους “ερυθρόλευκους” να είναι το ακλόνητο φαβορί. Αν το “τριφύλλι” ανατρέψει τα προγνωστικά και ισοφαρίσει, η πρόκριση στους τελικούς θα κριθεί σε τρίτο αγώνα, την ερχόμενη Τρίτη (21/5) στον Πειραιά.

Τα 8λεπτα: 2-1, 4-0, 2-2, 3-0

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χέρβο Κόλιανιν): Ζερδεβάς, Λόντσαρ, Βάμος 4, Γενηδουνιάς 1, Φουντούλης 1, Γούβης, Δερβίσης, Αλαφραγκής, Δήμου 1, Δ. Νικολαΐδης, Παπαναστασίου 4, Δαμίγος, Γκίλλας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Μάζης): Ριστίσεβιτς, Κανδανολέων, Παπανικολάου,, Γ. Νικολαΐδης, Στίβενσον, Μπραΐμης, Σγουρίδης, Χατζηγούλας 1, Δερμιτζάκης, Αγκόρτσας 1, Αλβέρτης 1, Κρατημένος, Χωματάς, Ζερβουδάκης

Πηγή

ΠΟΛΟ

Γ. Ντόσκας στο “Μatchnews.gr”: “Ολοκληρώθηκε μία εξαιρετική συνεργασία”

Οικογενειακοί λόγοι δεν επιτρέπουν στον Χιώτη τεχνικό να παραμείνει στην Πάτρα

Published

on

Ο Γιώργος Ντόσκας δεν θα συνεχίζει στον πάγκο του ΝΟΠ τη νέα αγωνιστική περίοδο, αφού ο έμπειρος τεχνικός έκανε γνωστό στη διοίκηση ότι για προσωπικούς λόγους δεν μπορεί να συνεχίσει.

Ο έμπειρος τεχνικός κατάφερε υπό τις οδηγίες του να παραμείνει η ομάδα στην μεγάλη κατηγορία και τη νέα αγωνιστική περίοδο, δηλώντας στο “Μatchnews.gr”:

“Ολοκληρώθηκε μία εξαιρετική και καλή χρονιά, όπου καταφέραμε να υλοποιήσουμε τον στόχο της παραμονής. Από εκεί και πέρα οικογενειακοί λόγοι δεν μου επιτρέπουν να είμαι στην Πάτρα και τη νέα αγωνιστική περίοδο. Εύχομαι στο ΝΟΠ να έχει μία ακόμη καλύτερη χρονιά”.

Αμαλία Λαλιώτη

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ5 hours ago

Πήγασος: Πέτυχε διάνα με την επιλογή Λαμπρόπουλου

Ατρόμητος Πατρών: Σηκώνει…μανίκια από νωρίς

Καράγιωργας: «Καταφέραμε το ακατόρθωτο»

ΜΠΑΣΚΕΤ23 hours ago

Παναθηναϊκός AKTOR: Οριστικά με Σλούκα και Ερνανγκόμεθ στο Final 4 κόντρα στη Φενέρμπαχτσε

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ22 hours ago

Παπαθεοδώρου: «Πρέπει να παίξουμε καλύτερα στην έδρα μας για να προκριθούμε»

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ21 hours ago

Παναχαϊκή: Στην Ερασιτεχνική οι πρωταθλητές της Κ19

Γιουλ: «Θα έπαιρνα ξανά το τελευταίο σουτ»

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ23 hours ago

Τελικός Conference League: Προσοχή στις απάτες για τα εισιτήρια του αγώνα Ολυμπιακός – Φιορεντίνα

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ6 hours ago

Προμηθέας: Με έδρα και παράδοση πανέτοιμος για πρόκριση στα ημιτελικά των πλέι-οφ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ19 hours ago

Κολύμβηση: Με την Νόρα Δράκου η αποστολή της Εθνικής Ομάδας για το Ευρωπαϊκό του Βελιγραδίου