Συγκεκριμένα, όπως γνωστοποίησε σε ανάρτηση του σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης ο σύλλογος, στον «αέρα» βρίσκεται πλέον η νέα ανανεωμένη του ιστοσελίδα (athlospatreon.com).

Σε αυτή, μπορεί να βρει όποιος το επιθυμεί όλα τα αγωνιστικά νέα που αφορούν την ομάδα.

ΒΟΛΕΙ

Ο Άκης Δαρείος στην «Match»: «Μόνο νίκη και µε Γλυφάδα»

Published

on

Ιδιαίτερα ικανοποιημένος ήταν ο Άκης Δαρείος, στις δηλώσεις που παραχώρησε στην «Match» μετά το τέλος του νικηφόρου αγώνα κόντρα στην Κερατέα.

Ο προπονητής της Ολυμπιάδας τόνισε πως πλέον η ομάδα του θα έχει ακόμη πιο ανεβασμένη ψυχολογία και πως αυτό το στοιχείο θα τη βοηθήσει να πάει στη Γλυφάδα ώστε να διεκδικήσει τη νίκη και μόνο.

Συγκεκριμένα, ο Άκης Δαρείος ανέφερε τα εξής:

«Θέλω να πω αρχικά ότι έγινε ένα εξαιρετικό ματς, το μαρτυράει άλλωστε αυτό και η διακύμανση των σετ.

Η Κερατέα είναι ιδιαίτερα υπολογίσιμη ομάδα, όμως, εμείς ήμασταν ανώτεροι. Πήραμε μια πολύ καλή νίκη ενόψει της δύσκολης συνέχεια, που μας δυναμώνει και ψυχολογικά και βαθμολογικά ώστε να μπορέσουμε να έχουμε ανάλογα αποτελέσματα.

Εκτιμώ ότι θα… απελευθερωθούμε ακόμα περισσότερο, διότι είχαμε ως τώρα ένα πολύ δύσκολο πρόγραμμα. Κοιτάμε το ματς με τη Γλυφάδα, όπου θέλουμε μόνο τη νίκη και θα τα δώσουμε όλα».

Κυριάκος Δημητρόπουλος

Continue Reading

ΒΟΛΕΙ

Στο 56ο Δημοτικό Σχολείο ο Σταύρος Γεράνιος

Published

on

Ο ομοσπονδιακός προπονητής, Σταύρος Γεράνιος επισκέφτηκε το 56ο δημοτικό σχολείο της Πάτρας που βρίσκεται στο κεντρικό ιστό της πόλης.

Ο Σταύρος Γεράνιος έκανε παρουσίαση με προτζέκτορα των βασικών τεχνικών του βόλεϊ και στη συνέχεια στο προαύλιο του Σχολείου οι μαθητές των Γ, Δ, Ε, Στ τάξεων έπαιξαν δοκιμάζοντας τις τεχνικές του σερβίς, πάσας, μανσέτας, επίθεσης.

«Ο ομοσπονδιακός προπονητής και η ΕΟΠΕ θέλουν να ευχαριστήσουν την διευθύντρια και τους εκπαιδευτικούς για την άψογη συνεργασία», τονίζεται σε σχετική ανακοίνωση.

ΒΟΛΕΙ

Β’ Εθνική Γυναικών Ε.Σ.ΠΕ.Π.: Η… ματιά της «Match» στην 7η αγωνιστική – Αναλλοίωτη η κορυφή, αλλά οι διώκτες… παραμονεύουν

Όλα όσα έγιναν σε Α’ και Β’ Όμιλο.

Published

on

Παρελθόν αποτελεί και η 7η αγωνιστική της Β’ Εθνικής Γυναικών της Ε.Σ.ΠΕ.Π. με τις ομάδες του Νόμου μας να δίνουν εκ νέου τον καλύτερο τους εαυτό, ανεξαρτήτως αποτελέσματος.

Του Κυριάκου Δημητρόπουλου

Το γενικό συμπέρασμα που προέκυψε από την 7η αγωνιστική, είναι πως ναι μεν Ερυθρός Αστέρας και Ίριδα Άργους διατηρούν ως τώρα τα… σκήπτρα σε Α και Β όμιλο ωστόσο οι διώκτες συνεχίζουν να τους «καταδιώκουν».

Α’ Όμιλος: Αγωνιστική των γηπεδούχων!

Στον Α’ Όμιλο της κατηγορίας οι γηπεδούχοι θριάμβευσαν, αφού πήραν όλοι τα ματς τους. Ο Παμβοχαϊκός… λύγισε με 3-1 σετ την ΕΑΠ, όπως και η Παναχαϊκή ακριβώς με το ίδιο σκορ τον Α.Ο. Ακρίτας στην Αγυιά!

Παράλληλα, η Ίρις Άργους κέρδισε με 3-0 τα πάντοτε αξιόμαχα Αστέρια Αχαΐας, ενώ το ρεπό του έκανε ο Ερμής Πατρών του Γιώργου Χριστόπουλου.

Β’ Όμιλος: Επικράτησαν τα φαβορί

Στον Β’ Όμιλο είχαμε την επικράτηση όλων των φαβορί των αναμετρήσεων, με την ματσάρα να διεξάγεται στο Κλειστό του Αιόλου, ο οποίος πήρε πολύ σημαντική νίκη με 3-2 σετ κόντρα στον Ποσειδώνα!

Ο Ερυθρός Αστέρας… καθάρισε (3-0) με συνοπτικές διαδικασίες στην Σπάρτη τον Σπαρτιάτικο, ενώ η Ομόνοια Ναυπάκτου ηττήθηκε με 3-1 σετ από τον ΑΣΠΕΤ Τρίπολης.

Ρεπό είχε η Ολυμπιάδα.

***Αναφορικά με τα ματς της 8ης αγωνιστικής, ξεχωρίζουν αυτά ανάμεσα σε Παναχαϊκή και Ερμή, Αίολο Αγυιάς και Ερυθρό Αστέρα.

Α2 ΕΣΚΑΗ1 hour ago

Α2 ΕΣΚΑ-Η: Επιστροφή στις νίκες για τα Ροίτικα εντός με Νίκη (70-61)

Α2 ΕΣΚΑ-Η: Ο Ηρακλής Πύργου μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της Ηλείας

ΑΘΛΗΜΑΤΑ2 hours ago

Η Άννα Κορακάκη ισοφάρισε το παγκόσμιο ρεκόρ και προκρίθηκε ως πρώτη στον τελικό του Προεδρικού Κυπέλλου

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ2 hours ago

Γεμάτο πρόγραμμα για τις ομάδες «Κ» της Παναχαϊκής

ΔΙΕΘΝΗ3 hours ago

Στο νοσοκομείο ο Πελέ – Ανησυχία για την υγεία του θρυλικού Βραζιλιάνου ποδοσφαιριστή

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ3 hours ago

Απόλλωνας: Ανησυχία με τους τραυματίες Ντέιβις και Τέιλορ

SUPER LEAGUE 14 hours ago

ΑΕΚ: Λήξη συναγερμού με Βίντα!

ΑΘΛΗΜΑΤΑ4 hours ago

Τσιτσιπάς: «Για να νιώσεις πλούσιος, μέτρα όσα έχεις και δεν αγοράζονται με χρήματα»

SUPER LEAGUE 25 hours ago

Αντίπαλοι Παναχαϊκής: Τέλος ο Βιέρα από την Επισκοπή τρεις μέρες αφού προσλήφθηκε!

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.