Connect with us

ΡΟΗ

Συλλυπητήρια Τάκη Πετρόπουλου για τον χαμό του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή Κώστα Σωτηρόπουλου

Published

on

Ο αντιδήμαρχος Παιδείας και Αθλητισμού, Τάκης Πετρόπουλος, με την αναγγελία του θανάτου του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή Κώστα Σωτηρόπουλου, έκανε την παρακάτω δήλωση:

«Η απώλεια του Κώστα Σωτηρόπουλου γέμισε θλίψη την αθλητική κοινότητα της πόλης γιατί πέρα από καλός ποδοσφαιριστής ήταν πολύ αγαπητός στην αθλητική κοινότητα της πόλης.

Ειδικότερα για την παλιά οικογένεια του Απόλλωνα, σε όλους όσους τον πρόλαβαν ως ποδοσφαιριστή της ομάδας μας, αλλά και του «Πάτραι» και σε όσους τον ζήσαμε, λίγο αργότερα, ως αφοσιωμένο και πιστό φίλαθλο της ιστορικής ομάδας μπάσκετ, την οποία ακολουθούσε παντού και μας ενθάρρυνε από τη κερκίδα, η θλίψη είναι πολύ μεγάλη.

Χάσαμε ένα δικό μας άνθρωπο, μια εμβληματική προσωπικότητα, τον «Κώτσο», έναν από αυτούς τους φιλάθλους που, πριν ξεκινήσει το παιγνίδι, ψάχναμε να δούμε αν είναι στη θέση τους για να νοιώσουμε πιο δυνατοί και ασφαλείς.

Καλό κατευόδιο Κώτσο μας. Εκφράζω τα πιο θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια του και σε όλους τους δικούς του ανθρώπους».

Advertisement

ΡΟΗ

Αθλητικές μεταδόσεις (24/9): Ξεχωρίζουν το Κύπρος-Ελλάδα και Παναθηναϊκός-Αρμάνι Μιλάνο

Τα συγκεκριμένα παιχνίδια δεσπόζουν από το σημερινό μενού

Published

on

Αθλητικές_μεταδόσεις

Η Ελλάδα θα ψάξει το 5/5 απέναντι στην Κύπρο στην Λάρνακα για την 5η πράξη του Nations League.

Παράλληλα ο Παναθηναϊκός αγωνίζεται με την Αρμάνι Μιλάνο για τον μεγάλο τελικό του 4ου τουρνουά “Παύλος Γιαννακόπουλος”.

Αναλυτικά:

18:00 ΕΡΤ3
Τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος Εφές – Μακάμπι Μικρός τελικός

18:00 COSMOTE SPORT 4 HD
Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας Μπάσκετ

19:00 Eurosport 1
Presidents Cup Γκολφ

19:00 Novasports 1HD
Σλοβενία – Νορβηγία UEFA Nations League

19:00 Novasports Prime
Βόρεια Ιρλανδία – Κόσοβο UEFA Nations League

19:30 COSMOTE SPORT 8 HD
Ρεάλ Μαδρίτης – Μπέτις ACB Supercopa

20:30 COSMOTE SPORT 4 HD
Περιστέρι – Χάποελ Χολόν Μπάσκετ

21:00 Eurosport 1
Laver Cup Τένις

21:00 ΕΡΤ3
Τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος Παναθηναϊκός – Αρμάνι Τελικός

21:45 Novasports Start
Iσραήλ – Αλβανία UEFA Nations League

21:45 Novasports 5HD
Σκωτία – Ιρλανδία UEFA Nations League

21:45 Novasports 4HD
Σερβία – Σουηδία UEFA Nations League

21:45 Novasports 3HD
Τσεχία – Πορτογαλία UEFA Nations League

21:45 Novasports 2HD
Ισπανία – Ελβετία UEFA Nations League

21:45 ALPHA, Novasports Prime
Κύπρος – Ελλάδα UEFA Nations League

22:30 COSMOTE SPORT 8 HD
Μπαρτσελόνα – Μπανταλόνα ACB Supercopa

Continue Reading

ΡΟΗ

Οι αθλητικές μεταδόσεις της Παρασκευής (23/9): Ξεχωρίζει το τουρνουά “Παύλος Γιαννακόπουλος” και οι μάχες του Nations League

Αρκετές αναμετρήσεις περιλαμβάνονται στο αθλητικό μενού της ημέρας.

Published

on

Αθλητικές_μεταδόσεις

Αρκετές αναμετρήσεις περιλαμβάνονται στο αθλητικό μενού και οι μεταδόσεις έχουν μεγάλο ενδιαφέρον.

Φυσικά το τουρνουά που τιμά τη μνήμη του Παύλου Γιαννακόπουλου έχει την τιμητική του, ενώ από τα ματς του Nations League δεσπόζει η μάχη της Ιταλίας με την Αγγλία.

Πιο αναλυτικά:

18:00 ΕΡΤ3
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Αρμάνι Μιλάνο Τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος

18:00 COSMOTE SPORT 4 HD
Περιστέρι – Ερυθρός Αστέρας Μπάσκετ

18:30 Eurosport 2
Presidents Cup Γκολφ

19:00 Novasports 1HD
Εσθονία – Μάλτα UEFA Nations League

19:00 Novasports Prime
Γεωργία – Βόρεια Μακεδονία UEFA Nations League

19:00 COSMOTE SPORT 6 HD
ATP 250 Moselle Open

20:30 COSMOTE SPORT 4 HD
Ολυμπιακός – Χάποελ Χολόν Μπάσκετ

21:00 Eurosport 1
Laver Cup Τένις

21:00 ΕΡΤ3
Παναθηναϊκός – Αναντολού Εφές Τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος

21:00 COSMOTE SPORT 6 HD
ATP 250 Moselle Open

21:45 Novasports 5HD
Βουλγαρία – Γιβραλτάρ UEFA Nations League

21:45 Novasports 4HD
Φινλανδία – Ρουμανία UEFA Nations League

21:45 Novasports 3HD
Βόσνια Ερζεγοβίνη – Μαυροβούνιο UEFA Nations League

21:45 Novasports 2HD
Γερμανία – Ουγγαρία UEFA Nations League

21:45 Novasports 1HD
Ιταλία – Αγγλία UEFA Nations League

21:45 ALPHA
Ιταλία – Αγγλία UEFA Nations League

Continue Reading

ΡΟΗ

Αθλητικές μεταδόσεις (18/9): Τα βλέμματα σε “Κ.Βικελίδης” και τελικό Eurobasket

Γεμάτο από αναμετρήσεις το αγωνιστικό πρόγραμμα της ημέρας.

Published

on

Αθλητικές_μεταδόσεις

Κυριακή είναι σήμερα και ως είθισται το αγωνιστικό πρόγραμμα είναι πλήρες.

Ωστόσο ξεχωρίζει το Άρης- Ολυμπιακός και ο μεγάλος τελικός του Eurobasket, ενώ σε Ιταλία και Ισπανία υπάρχουν μεγάλα ντέρμπι, όπως το Μίλαν- Νάπολι και το Ατλέτικο Μαδρίτης- Ρεάλ Μαδρίτης.

Πιο αναλυτικά:

13:30 COSMOTE SPORT 3 HD
Ουντινέζε – Ίντερ Serie A

14:00 Novasports Premier League
Μπρέντφορντ – Άρσεναλ Premier League

14:00 Novasports Prime
Ρεμς – Μονακό Ligue 1

14:00 COSMOTE SPORT 1 HD
Σεντ Μίρεν – Σέλτικ Scottish Premiership

14:30 Novasports 5HD
Γκενκ – Γάνδη Βελγικό πρωτάθλημα

14:30 Novasports 3HD Ρέγκεσμπουργκ – Ζανκτ Πάουλι Bundesliga 2

15:00 Novasports 1HD
Οσασούνα – Χετάφε La Liga

15:00 COSMOTE SPORT 6 HD
Γκέπινγκεν – Μαγδεμβούργο LIQUI MOLY Bundesliga

15:30 Novasports 2HD
Άιντχοφεν – Φέγενορντ Eredivisie

16:00 COSMOTE SPORT 7 HD
Φιορεντίνα – Ελλάς Βερόνα Serie A

16:00 COSMOTE SPORT 3 HD
Κρεμονέζε – Λάτσιο Serie A

16:00 COSMOTE SPORT 2 HD
Μόντσα – Γιουβέντους Serie A

16:15 Novasports Premier League
Έβερτον – Γουέστ Χαμ Premier League

16:30 Novasports Prime
Ουνιόν Βερολίνου – Βόλφσμποργκ Bundesliga

17:15 Novasports News
Τερνάνα – Περούτζια Serie B

17:15 Novasports 1HD
Βιγιαρεάλ – Σεβίλλη La Liga

17:45 Novasports 4HD
Αλκμααρ – Αγιαξ Eredivisie

18:00 Novasports 2HD
Λεβαδειακός – Αστέρας Τρίπολης Super League

18:05 Novasports Start
Ναντ – Λανς Ligue 1

18:15 ΕΡΤ3
Γερμανία – Πολωνία Μικρός τελικός Eurobasket 2022

18:30 Novasports 3HD
Μπόχουμ – Κολωνία Bundesliga

19:00 COSMOTE SPORT 4 HD
Ρόμα – Αταλάντα Serie A

19:00 COSMOTE SPORT 1 HD
ΟΦΗ – ΠΑΟΚ Super League

19:30 Novasports News
Σταντάρ Λιέγης – Κλαμπ Μπριζ Βελγικό πρωτάθλημα

19:30 Novasports 5HD
Ρεάλ Μπέτις – Χιρόνα La Liga

19:30 Novasports 1HD
Ρεάλ Σοσιεδάδ – Εσπανιόλ La Liga

20:00 Novasports Prime
Άρης – Ολυμπιακός Super League

20:00 COSMOTE SPORT 3 HD
Μπενφίκα – Μαρίτιμο Liga Portugal

20:30 Novasports Start
Χόφενχαϊμ – Φράιμπουργκ Bundesliga

21:00 COSMOTE SPORT 2 HD
Βόλος ΝΠΣ – Ιωνικός Super League

21:30 ΕΡΤ1
Ισπανία – Γαλλία Μπάσκετ Μεγάλος τελικός Eurobasket 2022

21:45 Novasports 2HD
Λιόν – Παρί Σεν Ζερμέν Ligue 1

21:45 COSMOTE SPORT 7 HD
Μίλαν – Νάπολι Serie A

22:00 Novasports 1HD
Ατλέτικο Μαδρίτης – Ρεάλ Μαδρίτης La Liga

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.