Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το ντέρμπι στην Αχαϊκή, «καθάρισε» στο δεύτερο ο Παναιγιάλειος (14η)

Published

on

Το ντέρμπι της 14ης στροφής στον 1ο όμιλο της Α΄κατηγορίας κατέληξε στην Αχαϊκή, που λύγισε με ανατροπή τον Ατρόμητο Πατρών (3-1) και ουσιαστικά έκανε άλμα για την κατάληψη της πρώτης θέσης.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Γραμματικόπουλο στο 7΄, τα «καναρίνια» έχασαν πέναλτι με τον Πυρρή στο 13΄, αλλά ο ίδιος παίκτης έφερε το ματς στα ίσια στο 25΄. Στο 33΄ο Σουρανής ανέτρεψε τα δεδομένα και στο 49΄ο Παπαστεργίου «κλείδωσε» τον θρίαμβο. Ισοπαλία είχαμε στο «Κ.Ζάρρας» ανάμεσα σε Δία και Αχαιό.

Ο Δίας προηγήθηκε με τον Τσερικλό στο 1ο λεπτό, αλλά ο Πρίφτι στο 25΄ διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Στον 2ο όμιλο ο Παναιγιάλειος με γκολ των Χριστόπουλου (66΄) και Γκάτση (92’-πέναλτι) ξεπέρασε το εμπόδιο της Θύελλας Αιγίου, ενώ με νίκες συνέχισαν Νίκη Προαστίου και Αιγείρα/Ακράτα απέναντι στα αντίπαλα δέη των Άρη Πατρών και ΑΠΟ Αρόης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος
Αχαϊκή- Ατρόμητος Πατρών 3-1
Δίας- Αχαιός Σαρ. 1-1
Αναγέννηση Πατρών- Πάτρα 2005 0-2
Αστέρας Τσουκαλείκων- Δόξα Χαλανδρίτσας 2-1
Λιμνοχώρι- Πανμοβριακός 2-5
Πήγασος Μπεγ.- Δόξα Παραλίας 3-2

Β’ Όμιλος
Θύελλα Αιγίου-Παναιγιάλειος 0-2
ΑΠΟ Αρόης- Αιγείρα/Ακράτα 1-5
Νίκη Προαστίου- Άρης Πατρών 3-1
Αετός Πατρών- Ηρακλής Πατρών 2-0
ΑΠΣ Πάτραι- Δαβουρλής 1-0
Κεραυνός Αγίου Βασιλείου- Καλάβρυτα (αναβολή)

Οι βαθμολογίες (σε 14 ματς)

Α΄Όμιλος
1 Αχαϊκή 37
2 Ατρόμητος Π. 31
3 Πανμοβριακός 31
4 Δόξα Παραλίας 30
————————————
5 Δίας 19
6 Πάτρα 2005 16
7 Πήγασος Μπεγ. 14
8 Λιμνοχώρι 13
9 Αστέρας Τσουκ. 12
10 Δόξα Χαλ. 12
11 Αχαιός Σαρ. 11
12 Αναγέννηση Π. 11

Β΄Όμιλος
1 Παναιγιάλειος 37
2 Αετός Π. 31
3 Κεραυνός Α.Β. 30
4 Νίκη Πρ. 29
———————————–
5 ΑΠΣ Πάτραι 23
6 Άρης Π. 21
7 Θύελλα Αιγίου 17
8 Αιγείρα/Ακράτα 17
9 Καλάβρυτα 13
10 Δαβουρλής 10
11 Ηρακλής Π. 4
12 ΑΠΟ Αρόης 2

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι «σφυρίχτρες» και το πρόγραμμα για τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Αχαϊας (18-19/1)

Published

on

Πολλά και ενδιαφέροντα παιχνίδια περιλαμβάνει η δράση στα γήπεδα της ΕΠΣ Αχαϊας σε Α΄, Β΄και Γ΄κατηγορίες.

Η Α΄ΕΠΣΑ θα ξετυλίξει το κουβάρι στην 17η στροφή της, η Β΄κατηγορία έχει μεγάλα ντέρμπι στην ροή της 15ης πράξης της, ενώ στον 1ο όμιλο της Γ΄κατηγορίας οι μάχες αναμένονται να είναι σώμα με σώμα.

Αναλυτικά οι διαιτητές και το πρόγραμμα για αυτό το σαββατοκύριακο:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (17η Αγωνιστική)

Α’ Όμιλος

Σάββατο 18/1

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 15.00Πήγασος-Αναγέννηση, Γ. Παπαδόπουλος

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00Ατρόμητος-ΑΕ Πάτρα, Πετρόπουλος

Γήπεδο Παραλίας, Ώρα 15.00Δόξα Παραλίας-Πανμοβριακός, Χρονάς

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 15.00Δόξα Χαλανδρίτσας-Αχαϊός Σαραβαλίου, Ρουμπάνης

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Κ. Αχαϊας, Ώρα 15.00Αχαϊκή-Αστέρας Τσουκαλεϊκων, Αθανασόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00Δίας Σαραβαλίου-Λιμνοχώρι, Σαφαρίκας

Β’ Όμιλος

Σάββατο 18/1

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00Αετός Πατρών-ΑΠΣ Πάτραι, Καδδάς

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 16.30Νίκη Προαστίου-ΑΠΟ Αρόης, Μέρμηγκας

Γήπεδο Ακράτας, Ώρα 15.00Αιγείρα/Ακράτα-Παναιγιάλειος, (εκτός Αχαίας)

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00Ηρακλής Πατρών-Καλάβρυτα, Οικονόμου

Γήπεδο Αιγίου, Ώρα 15.00Θύελλα Αιγίου-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου, Φωκάς

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 18.00Άρης Πατρών-Δαβουρλής, Καλύβας

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (15η Αγωνιστική)

Α’ Όμιλος

Σάββατο 18/1

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 15.00Καμίνια-Δάφνη Πατρών, Ταξιάρχης

Γήπεδο Λακκόπετρας, Ώρα 15.00Δόξα Νιφορεϊκων-Περιβόλα, Παναγιωτόπουλος

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00Ίκαρος Πετρωτού-Λέων Αλισσού, Σαμαρτζής

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00Εθνικός/Πολύτεκνος-Παναχαϊκός, Μαχαίρας-Μουστάκας

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 12.00Αχαϊκός-Ατρόμητος Λάππα, Σπυρόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.00Καλλιθέα-Φαραϊκός, Ιωαννίδης

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 15.00Σταροχώρι-Πετεινοί, Χρονάς

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00Αστραπή-Αστέρας Μιντιλογλίου, Καλύβας

Β’ Όμιλος

Σάββατο 18/1

Γήπεδο Καμαρών, Ώρα 15.00Αχιλλέας Καμαρών-Αετός Ρίου, Φωκάς

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Αργυρά, Πράνταλος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 17.30Απόλλων Εγλυκάδας-Άνω Καστρίτσι, Αθανασόπουλος

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00Φλόγα Ροδιάς-Άβυθος Αιγιαλείας, Ταξιάρχης

Γήπεδο Καμαρών, Ώρα 15.00Φοίνικας Ζήριας-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Παπαδόπουλος Γ.

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 15.00Δρέπανο-Ολυμπιακός Πατρών, Τηλιγάδας

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00Ζαβλάνι/Αίας-Αστέρας Τέμενης, Ασπρουλόπουλος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 15.30ΠΑΟΚ Πάτρας-Απόλλων Συνοικισμού, Καραβασίλης

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (13η Αγωνιστική)

Α’ Όμιλος

Κυριακή 19/1

Νεάπολη Πατρών-Φωστήρας Οβρυάς 3-0 α.α.

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 10.00Ρωμανός-Αστέρας Λεοντίου, Αρκουμάνης

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 10.30Ροϊτικα-Δόξα Πατρών, Μαχαίρας-Μουστάκας

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 12.00Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων-Πείρος Ισώματος, Παλαιολόγος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 13.15Γαλήνη-Κρίνος, Παπαχρήστος

Γήπεδο Λακκόπετρας, Ώρα 15.00Ίκαρος Λακκόπετρας-Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων, Αγγελόπουλος

Γήπεδο Μετοχίου, Ώρα 15.00Μετόχι-Ωλενιακός, Ρουμπάνης

Β’ Όμιλος

Σάββατο 18/1

Νέο Σαλμενίκο-Σκεπαστό 0-3 α.α.

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00ΑΕ Αιγίου-ΑΕ Αρόης, Σπυρόπουλος

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 18.00Σπάρτακος-Πυρσός, Γαλάνης

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 12.00Φλόγα Κ. Καστριτσίου-Παναχαϊκή 2014, Μπακόπουλος

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00ΑΕΚ Πατρών-Προοδευτική, Σαμαρτζής

Γήπεδο Δημητρόπουλου, Ώρα 15.00Κεραυνός Σελιανιτίκων-Αυτόνομη, Βαρνακιώτης

Ρεπό : Άτλας Πατρών

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι προσθήκες των «μονομάχων» της Α΄κατηγορίας στην τρέχουσα μεταγραφική περίοδο

Published

on

Σε εξέλιξη βρίσκεται η μεταγραφική περίοδος του Ιανουαρίου και μέχρι την 31η ημέρα του μήνα οι ομάδες στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο μπορούν να προβούν σε μεταγραφικές κινήσεις.

Μέχρι ώρας τα πράγματα δεν είναι τόσο «ζεστά», με Ατρόμητο Πατρών και Λιμνοχώρι να έχουν ανακοινώσει 5 ελεύσεις παικτών και στον 2ο όμιλο τον ΑΠΣ Πάτραι να μετράει ήδη 4 νέους ποδοσφαιριστές.

Βέβαια οι «πορτοκαλί» έχουν κάνει εντυπωσιακές κινήσεις και έχουν δυναμώσει αισθητά, ενώ Παναιγιάλειος και Άρης Πατρών κλέβουν τις εντυπώσεις με Μάριο Σπυρόπουλο και Ντίνο Φούφουλα, οι οποίοι αναμένεται να δώσουν πολλά στις νέες ομάδες τους.

Αναλυτικά οι μεταγραφικές κινήσεις του Ιανουαρίου στην Α΄ΕΠΣΑ:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Αχαϊκή: Κυριακόπουλος (Κεραυνός Πέρνης), Σαλαμαλίκης (Ηλειακός Λεχαινών)

Ατρόμητος Πατρών: Μικελάτος (Σπάρτη), Μανθόπουλος (Κεραυνός Α.Β.), Μπελεζάκης (Παναιγιάλειος), Αναγνώστου (ΑΠΣ Πάτραι), Σουτζόγλου (Θύελλα Πατρών)

Δόξα Παραλίας: Βέρρας (Διαγόρας Βρ.)

Αστέρας Τσουκαλείκων: Κότσα (επιστροφή), Γραβάνης (επιστροφή)

Λιμνοχώρι: Κωστούρος (Πανμοβριακός), Τακόπουλος (Λέων Αλ.), Α.Βλάχος (Ατρόμητος Λάππα), Ν.Βλάχος (Ατρόμητος Λάππα), Κατριμπούζας (Αχαϊκή)

Αναγέννηση Πατρών: Μπερτσουκλής (Ηρακλής Πατρών)

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Παναιγιάλειος: Σπυρόπουλος (Δόξα Παραλίας)

Αετός Πατρών: Ραμαντάνης (ΑΠΣ Πάτραι), Αθανασόπουλος (Θύελλα Πατρών)

ΑΠΣ Πάτραι: Αθανασόπουλος (Αναγέννηση Πατρών), Μούζος (Δίας), Κλειούφης (Παναυπλιακός), Κάππος (Τέλος Άγρας),

Αρης Πατρών: Φούφουλας (Θύελλα Πατρών), Γράβαλος (Α.Ε. Μεσολογγίου)

Θύελλα Αιγίου: Τσάμης (Φλόγα Ροδιάς)

Ηρακλής Πατρών: Παπαδόπουλος (Ατρόμητος Πατρών)

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ο Διαγόρας Βραχνεϊκων “κλείνει” τον Νίκο Μπάδα

Published

on

Τον 19χρονο αμυντικό του Δία Σαραβαλίου θα αποκτήσει για να ενισχύσει τα μετόπισθεν ο Διαγόρας Βραχνεϊκων, έπειτα από την φυγή του Σωκράτη Λίπι για την Φλαμουρτάρι και την Α΄Εθνικής Αλβανίας.

Ο υψηλόσωμος στόπερ πραγματοποιεί μεστές εμφανίσεις με την φανέλα της ομάδας των Ξυπολιά και Ορφανίδη και η διοίκηση του Διαγόρα θα τον ντύσει στα “μπλε” με την μορφή δανεισμού.

Παράλληλα ο Μπάδας θα βοηθήσει την ομάδα του στο κρίσιμο παιχνίδι με το Λιμνοχώρι την ερχόμενη Κυριακή και λογικά από την Δευτέρα (20/1) θα ενσωματωθεί στην ομάδα του Χρήστου Τσίκα.

Διάβασε Περισσότερα

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.