Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Το πλήρες πρόγραμμα για Α΄, Β΄και Γ΄κατηγορία (26-27/10)

Published

on

Γεμάτη φυσικά θα είναι η δράση στα ερασιτεχνικά γήπεδα της ΕΠΣ Αχαΐας και στα πρωταθλήματα έχουμε μεγάλα ντέρμπι και αμφίρροπες συναντήσεις για όλα τα γούστα και κάθε φίλαθλο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του σαββατοκύριακου:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (7η Αγωνιστική)

Α’΄Όμιλος

Σάββατο 26/10

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 16.00Δόξα Χαλανδρίτσας-Δόξα Παραλίας, Καλύβας

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 16.00Ατρόμητος-Αχαϊός Σαραβαλίου, Αθανασόπουλος

Γήπεδο Λιμνοχωρίου, Ώρα 16.00Λιμνοχώρι-Αναγέννηση, Καδδάς

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 16.00Πήγασος-ΑΕ Πάτρα 2005, Μπλίκας

Κυριακή 27/10

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00Δίας Σαραβαλίου-Αστέρας Τσουκαλεϊκων, Φωκάς

Γήπεδο Κ. Αχαϊας, Ώρα 15.00Αχαϊκή-Πανμοβριακός, Παπαδόπουλος

Β’ Όμιλος

Σάββατο 26/10

Γήπεδο «Θ. Χρυσανθόπουλος», Ώρα 16.00Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-ΑΠΣ Πάτραι, Πετρόπουλος

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 16.00Αετός Πατρών-Δαβουρλής, Σαφαρίκας

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 16.00Νίκη Προαστίου-Καλάβρυτα, Οικονόμου

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 16.00Άρης Πατρών-Παναιγιάλειος, Φωκάς

Γήπεδο Ακράτας, Ώρα 16.00Αιγείρα/Ακράτα-Ηρακλής Πατρών, Ρουμπάνης

Κυριακή 27/10

Γήπεδο Αιγίου, Ώρα 15.00Θύελλα Αιγίου-ΑΠΟ Αρόης, Μέρμηγκας

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (5η Αγωνιστική)

Α’ ‘Ομιλος

Σάββατο 26/10

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 16.00Καμίνια-Δόξα Νιφορεϊκων, Ασπρουλόπουλος

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 16.00Φαραϊκός-Σταροχώρι, Χρονάς

Κυριακή 27/10

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», ‘Ωρα 10.00Καλλιθέα-Ίκαρος Πετρωτού, Ντάβλα

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 12.15Πετεινοί-Λέων Αλισσού, Καλύβας

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00Περιβόλα-Αστέρας Μιντιλογλίου, Μαχαίρας-Μουστάκας

Γήπεδο Λάππα, Ώρα 15.00Ατρόμητος Λάππα-Παναχαϊκός, Μιχαλόπουλος

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00Δάφνη Πατρών-Αστραπή, Πολυγένης

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 15.00Εθνικός/Πολύτεκνος-Αχαϊκός, Ταξιάρχης

Β’ Όμιλος

Κυριακή 27/10

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 12.00ΠΑΟΚ Πάτρας-Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Παναγιωτόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.15Ολυμπιακός Πατρών-Αστέρας Τέμενης, Σπυρόπουλος

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00Αετός Ρίου-Άνω Καστρίτσι, Σαφαρίκας

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 15.00Αργυρά-Απόλλων Αιγίου, Τηλιγάδας

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00Πανιώνιος/Αχιλλέας-Ζαβλάνι/Αίας, Σαμαρτζής

Γήπεδο Αβύθου, Ώρα 15.00Άβυθος Αιγιαλείας-Αχιλλέας Καμαρών, Γιαννόπουλος

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00Φλόγα Ροδιάς-Απόλλων Εγλυκάδας, Χρονάς

Γήπεδο Καμαρών, Ώρα 15.00Φοίνικας Ζήριας-ΑΕ Δρεπάνου, Καραβασίλης

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3η Αγωνιστική)

Α’ Όμιλος

Κυριακή 27/10

Φωστήρας Οβρυάς-Δόξα Πατρών 0-3 α.α.

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 10.00Νεάπολη-Ωλενιακός, Μπακόπουλος

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 10.00Ροίτικα-Γαλήνη, Πετρόπουλος

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 12.00Ρωμανός-Ίκαρος Λακκόπετρας, Καμζόλας

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 12.15Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων-Μετόχι, Βαβαρούτας

Γήπεδο Μαζαρακίου, Ώρα 15.00Πείρος Ισώματος-Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων, Παπαχρήστος

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 15.00Αστέρας Λεοντίου-Κρίνος, Γκαβός

Β’ Όμιλος

Σάββατο 26/10

Νεο Σαλμενίκο-Παναχαϊκή 0-3 α.α.

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 16.00ΑΕ Αιγίου-Κεραυνός Σελιανιτίκων, Τηλιγάδας

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 16.00ΑΕ Αρόης-Προοδευτική, Αρκουμάνης

Κυριακή 27/10

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 10.00Πυρσός-Αυτόνομη, Κονιδάρης

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 10.00Άτλας-ΑΕΚ Πατρών, Αγγελόπουλος

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 12.15Σπάρτακος-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου, Γαλανόπουλος

Ρεπό : Σκεπαστό

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Συνεχίζεται το «ψάξιμο» στην Αχαϊκή

Published

on

Με σημαντικές ανακοινώσεις σημαδεύτηκε το Σαββατοκύριακο στις τάξεις της Αχαϊκής, αφού παρέμειναν οι πολύτιμοι και πολύπειροι Ανδρέας Γερασιμόπουλος και Αυγερινός Δημητρακόπουλος.

Από ‘κει και πέρα, το «βάρος» στις ανανεώσεις έχει δοθεί στους Μπακάλη, Μωραΐτη και Ζέλο, ο Παρασκευόπουλος δύσκολα θα συνεχίσει και τη νέα σεζόν, ενώ πρόταση από ομάδα ανώτερης κατηγορίας έχει στα χέρια του ο Κυριακόπουλος.

Ο Αλέξης Γαβριλόπουλος «χτενίζει» την μεταγραφική αγορά και επιζητά ενίσχυση στις θέσεις τερματοφύλακα, δεξιού και αριστερού εξτρέμ και κεντρικού αμυντικού, που ουσιαστικά θα καλύψει την αποχώρηση του Δημήτρη Παπαστεργίου.

Continue Reading

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Αρχίζουν τα “βάσανα” στον Διαγόρα, “γεμίζει” το κέντρο!

Published

on

Στο στρατόπεδο του Διαγόρα άπαντες βρίσκονται σε κλίμα προετοιμασίας, αφού η παρθενική προπόνηση ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου έχει οριστεί για σήμερα το απόγευμα (18:00).

Ο Χρήστος Τσίκας κλείνει σιγά-σιγά και τις τελευταίες «τρύπες» του ρόστερ, αλλά ιδιαίτερη βαρύτητα έχει δοθεί στο νευραλγικό χώρο της μεσαίας γραμμής.

Έχει ήδη αποκτηθεί και νέος τερματοφύλακας (Κώστας Θανόπουλος από Πάτρα 2005), ενώ τον ίδιο δρόμο αναμένεται να ακολουθήσουν οι νεαροί Ιάσονας Δελδήμος (Πανμοβριακός) και Γιώργος Αβραμόπουλος (δανεικός από Πάτρα 2005).

Παράλληλα ο Διαγόρας επιδιώκει την έλευση ικανού επιθετικού και λογικά όλες οι εκκρεμότητες θα έχουν διευθετηθεί μέχρι το τέλος της τρέχουσας εβδομάδας.

Continue Reading

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Θύελλα Πατρών: Απέκτησε Αποστολόπουλο και ξεκινάει προετοιμασία

Published

on

Σε μία πολύ καλή μεταγραφική κίνηση προέβη η Θύελλα Πατρών, η οποία έκανε δικό της τον μέσο Κίμη Αποστολόπουλο, ο οποίος είχε δεχθεί βελτιωμένη πρόταση από τον Διαγόρα Βραχνείκων και εν τέλει κατέληξε στους “κυανόλευκους”.

Η ομάδα του Σάκη Πεφάνη διατήρησε και τον Σταύρο Αγγελή στο δυναμικό της και πλέον δίνει το βάρος για την απόκτηση τερματοφύλακα, αμυντικού και σέντερ φορ.

Παράλληλα σήμερα στις 17:30 ξεκινάει η προετοιμασία της πατρινής ομάδας στο “Φ.Αραβαντινός” και στις 19 Αυγούστου έχει προγραμματιστεί δυνατό φιλικό τεστ με αντίπαλο την Παναχαϊκή.

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.