Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Το πλήρες πρόγραμμα για Α΄, Β΄και Γ΄κατηγορία (26-27/10)

Published

on

Γεμάτη φυσικά θα είναι η δράση στα ερασιτεχνικά γήπεδα της ΕΠΣ Αχαΐας και στα πρωταθλήματα έχουμε μεγάλα ντέρμπι και αμφίρροπες συναντήσεις για όλα τα γούστα και κάθε φίλαθλο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του σαββατοκύριακου:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (7η Αγωνιστική)

Α’΄Όμιλος

Σάββατο 26/10

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 16.00Δόξα Χαλανδρίτσας-Δόξα Παραλίας, Καλύβας

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 16.00Ατρόμητος-Αχαϊός Σαραβαλίου, Αθανασόπουλος

Γήπεδο Λιμνοχωρίου, Ώρα 16.00Λιμνοχώρι-Αναγέννηση, Καδδάς

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 16.00Πήγασος-ΑΕ Πάτρα 2005, Μπλίκας

Κυριακή 27/10

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00Δίας Σαραβαλίου-Αστέρας Τσουκαλεϊκων, Φωκάς

Γήπεδο Κ. Αχαϊας, Ώρα 15.00Αχαϊκή-Πανμοβριακός, Παπαδόπουλος

Β’ Όμιλος

Σάββατο 26/10

Γήπεδο «Θ. Χρυσανθόπουλος», Ώρα 16.00Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-ΑΠΣ Πάτραι, Πετρόπουλος

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 16.00Αετός Πατρών-Δαβουρλής, Σαφαρίκας

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 16.00Νίκη Προαστίου-Καλάβρυτα, Οικονόμου

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 16.00Άρης Πατρών-Παναιγιάλειος, Φωκάς

Γήπεδο Ακράτας, Ώρα 16.00Αιγείρα/Ακράτα-Ηρακλής Πατρών, Ρουμπάνης

Κυριακή 27/10

Γήπεδο Αιγίου, Ώρα 15.00Θύελλα Αιγίου-ΑΠΟ Αρόης, Μέρμηγκας

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (5η Αγωνιστική)

Α’ ‘Ομιλος

Σάββατο 26/10

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 16.00Καμίνια-Δόξα Νιφορεϊκων, Ασπρουλόπουλος

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 16.00Φαραϊκός-Σταροχώρι, Χρονάς

Κυριακή 27/10

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», ‘Ωρα 10.00Καλλιθέα-Ίκαρος Πετρωτού, Ντάβλα

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 12.15Πετεινοί-Λέων Αλισσού, Καλύβας

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00Περιβόλα-Αστέρας Μιντιλογλίου, Μαχαίρας-Μουστάκας

Γήπεδο Λάππα, Ώρα 15.00Ατρόμητος Λάππα-Παναχαϊκός, Μιχαλόπουλος

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00Δάφνη Πατρών-Αστραπή, Πολυγένης

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 15.00Εθνικός/Πολύτεκνος-Αχαϊκός, Ταξιάρχης

Β’ Όμιλος

Κυριακή 27/10

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 12.00ΠΑΟΚ Πάτρας-Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Παναγιωτόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.15Ολυμπιακός Πατρών-Αστέρας Τέμενης, Σπυρόπουλος

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00Αετός Ρίου-Άνω Καστρίτσι, Σαφαρίκας

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 15.00Αργυρά-Απόλλων Αιγίου, Τηλιγάδας

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00Πανιώνιος/Αχιλλέας-Ζαβλάνι/Αίας, Σαμαρτζής

Γήπεδο Αβύθου, Ώρα 15.00Άβυθος Αιγιαλείας-Αχιλλέας Καμαρών, Γιαννόπουλος

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00Φλόγα Ροδιάς-Απόλλων Εγλυκάδας, Χρονάς

Γήπεδο Καμαρών, Ώρα 15.00Φοίνικας Ζήριας-ΑΕ Δρεπάνου, Καραβασίλης

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3η Αγωνιστική)

Α’ Όμιλος

Κυριακή 27/10

Φωστήρας Οβρυάς-Δόξα Πατρών 0-3 α.α.

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 10.00Νεάπολη-Ωλενιακός, Μπακόπουλος

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 10.00Ροίτικα-Γαλήνη, Πετρόπουλος

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 12.00Ρωμανός-Ίκαρος Λακκόπετρας, Καμζόλας

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 12.15Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων-Μετόχι, Βαβαρούτας

Γήπεδο Μαζαρακίου, Ώρα 15.00Πείρος Ισώματος-Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων, Παπαχρήστος

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 15.00Αστέρας Λεοντίου-Κρίνος, Γκαβός

Β’ Όμιλος

Σάββατο 26/10

Νεο Σαλμενίκο-Παναχαϊκή 0-3 α.α.

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 16.00ΑΕ Αιγίου-Κεραυνός Σελιανιτίκων, Τηλιγάδας

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 16.00ΑΕ Αρόης-Προοδευτική, Αρκουμάνης

Κυριακή 27/10

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 10.00Πυρσός-Αυτόνομη, Κονιδάρης

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 10.00Άτλας-ΑΕΚ Πατρών, Αγγελόπουλος

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 12.15Σπάρτακος-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου, Γαλανόπουλος

Ρεπό : Σκεπαστό

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία (15η): Μεγάλες νίκες για Δόξα Νιφορείκων και Άνω Καστρίτσι (+Βαθμ.)

Published

on

Άνοιξε η αυλαία στην 15η στροφή της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και οι αναμετρήσεις είχαν μεγάλο ενδιαφέρον.

Στον 1ο όμιλο η Δόξα Νιφορείκων με γκολ του Ραυτακόπουλου λύγισε την αντίσταση της Περιβόλας και πέρασε στην κορυφή, με το Σταροχώρι να παίζει αύριο με τους Πετεινούς. Ο Ίκαρος Πετρωτού πήρε την μάχη των πλέι-οφ από τον Λέοντα Αλισσού, ενώ ο Εθνικός/Πολύτεκνος δεν είχε πρόβλημα με τον Παναχαϊκό. Στο «Χ» έκατσε η μπίλια στο ντέρμπι των ουραγών ανάμεσα σε Καμίνια και Δάφνη Πατρών.

Στον 2ο όμιλο, το Άνω Καστρίτσι νίκησε με 3-0 τον Απόλλωνα Εγλυκάδας, με ηγέτη τον Γιώργο Γκοτσόπουλο, που σκόραρε εις διπλούν. Έτσι έπιασε την Αναγέννηση Ψαθοπύργου στην κορυφή, αφού η ομάδα του Βασίλη Φίλιππα δεν ξεπέρασε το εμπόδιο της Αργυράς (1-1). Ισοπαλία έφερε ο Αετός Ρίου χωρίς γκολ στην έδρα του Αχιλλέα Καμαρών, έχοντας απώλεια μετά από συνεχόμενες νίκες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

Καμίνια-Δάφνη Πατρών  2-2

Δόξα Νιφορεϊκων-Περιβόλα  1-0

Ίκαρος Πετρωτού-Λέων Αλισσού  1-0

Εθνικός/Πολύτεκνος-Παναχαϊκός  3-0

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 12.00, Αχαϊκός-Ατρόμητος Λάππα, Σπυρόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.00, Καλλιθέα-Φαραϊκός, Ιωαννίδης

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 15.00, Σταροχώρι-Πετεινοί, Χρονάς

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00, Αστραπή-Αστέρας Μιντιλογλίου, Καλύβας

 

Β’ Όμιλος

Αχιλλέας Καμαρών-Αετός Ρίου 0-0

Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Αργυρά  1-1

Απόλλων Εγλυκάδας-Άνω Καστρίτσι 0-3

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00, Φλόγα Ροδιάς-Άβυθος Αιγιαλείας, Ταξιάρχης

Γήπεδο Καμαρών, Ώρα 15.00, Φοίνικας Ζήριας-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Παπαδόπουλος Γ.

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 15.00, Δρέπανο-Ολυμπιακός Πατρών, Τηλιγάδας

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00, Ζαβλάνι/Αίας-Αστέρας Τέμενης, Ασπρουλόπουλος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 15.30, ΠΑΟΚ Πάτρας-Απόλλων Συνοικισμού, Καραβασίλης

 

Οι Βαθμολογίες (σε 15 ματς)

Α΄ όμιλος

1 Δόξα Νιφ. 35

——————————

2 Σταροχώρι 33

3 Πολύτεκνος/Εθνικός Π.  30

4 Ικαρος Πετρ. 29

5 Αστέρας Μιντ. 28

——————————-

6 Λέων Αλισσού 24

7 Αστραπή Ψαρ. 23

8 Περιβόλα 21

9 Πετεινοί 20

10 Ατρόμ. Λάππα 19

11 Αχαϊκός 17

—————————

12 Φαραικός 14

13 Καλλιθέα 12

14 Παναχαϊκός 11

15 Καμίνια 5

——————

16 Δάφνη Π. 4

 

Β΄ όμιλος

1 Αναγέννηση Ψ. 38

—————————–

2 Άνω Καστρίτσι 38

3 Αετός Ρίου 32

4 Φοίνικας Ζήρ. 26

5 Απόλλων Εγλ. 26

—————————

6 Αργυρά Π. 25

7 Φλόγα Ρόδιας 24

8 Πανιώνιος Αχιλ. 24

9 Ζαβλάνι/Αίας 17

10 Άβυθος 17

11 Αχιλλέας Καμ. 16

———————————

12 Αστήρ Τέμενης 12

13 Ολυμπιακός Π. 11

14 Απόλλων Συν. 10

15 Δρέπανο 5

—————————

16 ΠΑΟΚ Πατρών 5

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ Κατηγορία (17η): Δόξα Παραλίας και Αετός Πατρών πήραν τα ντέρμπι

Published

on

Ολοκληρώθηκε το μεγαλύτερο μέρος της 17ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας όπου είχαμε θέαμα και πολλά γκολ και στον Α’, αλλά και στον Β’ Όμιλο.

Στα ντέρμπι των δύο ομίλων, η Δόξα Παραλίας επικράτησε με 2-1 εις βάρος του Πανμοβριακού και πανηγύρισε την πρώτη νίκη της στον 2ο Γύρο, ενώ ο Αετός Πατρών ανέτρεψε τα δεδομένα με τον ΑΠΣ Πάτραι και τον λύγισε με 2-1, χάρη στα γκολ του έμπειρου φορ Γιάννη Λυμπέρη.

Στα υπόλοιπα ματς ο Ατρόμητος Πατρών δεν είχε πρόβλημα κόντρα στην Πάτρα 2005, ενώ από 1 βαθμό μοιράστηκαν Δόξα Χαλανδρίτσας και Αχαιός Σαραβαλίου. Ο Πήγασος υπέταξε την Αναγέννηση Πατρών με 5-1, με τους φιλοξενούμενους να έχουν πολλά παράπονα, αγωνιζόμενοι με 9 παίκτες από το 66΄.

Ο Παναιγιάλειος πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της Αιγείρας/Ακράτας, ενώ η Νίκη Προαστίου έκαμψε την αντίσταση της ουραγού Αρόης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Α’ Όμιλος

Πήγασος-Αναγέννηση Πατρών 5-1 (27΄, 54΄, 65΄ πεν. Αποσκίτης, 50΄ Γελάσιος, 86΄ Μικελάτος – 35΄ Χουσελάς Αποβολές: 51΄ Σ. Χριστόπουλος, 68΄ Αδαμόπουλος)

Ατρόμητος Πατρών-Πάτρα 2005 3-0 (44΄ Ανδρεόπουλος, 46΄, 85΄ Αναγνώστου, 55΄ δοκάρι Ανδρεόπουλος)

Δόξα Παραλίας-Πανμοβριακός 2-1 (45΄ Ντεμάι, 75΄ Τσίτσαρης- 71΄ Φωτόπουλος)

Δόξα Χαλανδρίτσας-Αχαιός Σαραβαλίου 1-1 (36΄ Μενύχτας – 70΄ πεν. Μπαζάρογλου)

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Κ. Αχαϊας, Ώρα 15.00, Αχαϊκή-Αστέρας Τσουκαλεϊκων, Αθανασόπουλος

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00, Δίας Σαραβαλίου-Λιμνοχώρι, Σαφαρίκας

 

Β’ Όμιλος

Αετός Πατρών-ΑΠΣ Πάτραι 2-1 (54΄, 81΄ Λυμπέρης – 27΄ Μούζος)

Αιγείρα/Ακράτα-Παναιγιάλειος 0-4 (5΄ Μπούνας, 26΄ Μπακατσέλος, 37΄ Σκούτας, 61΄ Γκάτσης)

Νίκη Προαστίου-ΑΠΟ Αρόης 3-0  (15΄Γεωργίου, 45΄Μουστάκας, 52΄Καϊμακάς)

Κυριακή 19/1

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00, Ηρακλής Πατρών-Καλάβρυτα, Οικονόμου

Γήπεδο Αιγίου, Ώρα 15.00, Θύελλα Αιγίου-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου, Φωκάς

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 18.00, Άρης Πατρών-Δαβουρλής, Καλύβας

 

Οι βαθμολογίες (σε 17 ματς)

Α΄Όμιλος
1 Αχαϊκή 40
2 Ατρόμητος Π. 40
3 Πανμοβριακός 34
4 Δόξα Παραλίας 34
————————————
5 Πήγασος Μπεγ. 21
6  Δίας 20
7  Πατρα 2005 19
8 Αστέρας Τσουκ. 18
9 Δοξα Χαλ. 16
10 Λιμνοχώρι 14
11 Αχαιός Σαρ. 13
12 Αναγέννηση Π. 12

 

Β΄Όμιλος
1 Παναιγιάλειος 44
2 Κεραυνός Α.Β. 36
3 Αετός Π. 36
4 Νίκη Πρ. 33
———————————–
5 Άρης Π. 27
6 ΑΠΣ Πάτραι 24
7 Θύελλα Αιγίου 18
8 Αιγείρα/Ακράτα 18
9 Καλάβρυτα 17
10 Δαβουρλής 13
11 Ηρακλής Π. 10
12 ΑΠΟ Αρόης 2

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ Κατηγορία (17η-ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Προηγείται η Δόξα στο ντέρμπι, μπροστά ο Παναιγιάλειος

Published

on

Με την 17η αγωνιστική συνεχίζεται σήμερα η Α’ Κατηγορία με το ντέρμπι, Δόξα Παραλίας-Πανμοβριακός, να ξεχωρίζει.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στην ανάπαυλα:

Α’ Όμιλος

Πήγασος-Αναγέννηση 1-0 (27′ Αποσκίτης/35′ Χουσελάς)

Ατρόμητος-ΑΕ Πάτρα 2005 1-0 (44′ Ανδρεόπουλος)

Δόξα Παραλίας-Πανμοβριακός 1-0 (45′ Ντεμάι)

Δόξα Χαλανδρίτσας-Αχαϊός Σαραβαλίου 1-0 (36′ Μενύχτας)

Β’ Όμιλος

Αετός Πατρών-ΑΠΣ Πάτραι 0-1 (27′ Μούζος)

16.30, Νίκη Προαστίου-ΑΠΟ Αρόης 0-0

Αιγείρα/Ακράτα-Παναιγιάλειος 0-3 (5′ Μπούνας 26΄ Μπακατσέλος, 37΄ Σκούτας)

Διάβασε Περισσότερα
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ16 ώρες πριν

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ LIVE!

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ21 ώρες πριν

Όργια Μαντζούκα με 49 πόντους στη νίκη επί της Άλμπα!

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ18 ώρες πριν

Ανακοινώθηκε η αποστολή της Παναχαϊκής για Κέρκυρα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ16 ώρες πριν

Α’ Κατηγορία (17η): Δόξα Παραλίας και Αετός Πατρών πήραν τα ντέρμπι

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ15 ώρες πριν

Παλεύει γερά στο Μεσολόγγι ο Απόλλωνας με Χ.Τρικούπη (ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ20 ώρες πριν

Β΄ κατηγορία (15η): Επικίνδυνες αποστολές για τους πρωτοπόρους στον Β΄όμιλο

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ17 ώρες πριν

Α’ Κατηγορία (17η-ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Προηγείται η Δόξα στο ντέρμπι, μπροστά ο Παναιγιάλειος

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ20 ώρες πριν

Α΄ κατηγορία (17η): Ντέρμπι σε Παραλία και Αγυιά (αναλυτικά το πρόγραμμα)

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ21 ώρες πριν

Ακόμα μία σημαντική προσθήκη για Αναγέννηση Ψαθοπύργου

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ14 ώρες πριν

Πάλεψε στα ίσια ο Απόλλωνας στο Μεσολόγγι και έχασε στην παράταση

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.