Connect with us

ΔΙΕΘΝΗ

Το πλήρες πρόγραμμα και οι μεταδόσεις του Μουντιάλ 2022!

Η αυλαία ανοίγει με το παιχνίδι Κατάρ – Εκουαδόρ την Κυριακή 20/11 στις 18:00.

Published

on

Μόλις λίγες ημέρες μας χωρίζουν πλέον από την έναρξη του Παγκοσμίου Κυπέλλου στο Κατάρ.

Η αυλαία ανοίγει με το παιχνίδι Κατάρ – Εκουαδόρ την Κυριακή 20/11 στις 18:00.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα και τα κανάλια όπου θα μεταδοθούν τα παιχνίδια:

Η φάση των ομίλων
1η Αγωνιστική

Κυριακή 20 Νοεμβρίου

18:00 Κατάρ – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al Khor) – ΑΝΤ1
Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

15:00 Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

12:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1+
15:00 Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Γαλλία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

12:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1+
15:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

12:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
15:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

2η Αγωνιστική

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

12:00 Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1+
15:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Ολλανδία – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος) , (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1
Σάββατο 26 Νοεμβρίου

12:00 Τυνησία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
15:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

12:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1+
15:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

12:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

3η Αγωνιστική

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

17:00 Εκουαδόρ– Σενεγάλη (1ος όμιλος) , (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
17:00 Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1
21:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

17:00 Αυστραλία – Δανία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
17:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1+

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

17:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
17:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1
21:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Κόστα Ρίκα – Γερμανία (5ος όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1+

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

17:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1
17:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Φάση των «16»
Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου

17:00 1Α – 2Β, (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) -ΑΝΤ1+
21:00 1C – 2D, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

17:00 1D – 2C, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 1B – 2A, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

17:00 1Ε – 2F, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
21:00 1G – 2H, (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου

17:00 1F – 2E, (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 1H – 2G, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Προημιτελικά
Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00 QF1: W53 – W54, (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 QF2: W49 – W50, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1
Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 QF3: W55 – W56, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 QF4: W51 – W52, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Ημιτελικά
Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00 SF1: W57 – W58, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1
21:00 SF2: W59 – W60, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

17:00 ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ – (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1
Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

17:00 ΤΕΛΙΚΟΣ – (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

ΔΙΕΘΝΗ

Champions League: Νάπολι εναντίον Μπαρτσελόνα και δοκιμασία για Άρσεναλ

Published

on

Ολοκληρώνονται απόψε οι πρώτες αναμετρήσεις της φάσης των “16” για το Champions League. 

Νάπολι και Μπαρτσελόνα διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο “Ντιέγκο Μαραντόνα”. Οι γηπεδούχοι θα έχουν νέο τεχνικό στον πάγκο τους τον Φραντσέσκο Καλτσόνα, αφού ο Βάλτερ Μαντσάρι αποτελεί παρελθόν. Οι φιλοξενούμενοι θα ψάξουν το θετικό αποτέλεσμα, για να έχουν τον πρώτο λόγο πρόκρισης ενόψει της ρεβάνς. 

Στο έτερο παιχνίδι της βραδιάς η Άρσεναλ δοκιμάζεται στην έδρα της Πόρτο. Οι Λονδρέζοι επιστρέφουν σε νοκ άουτ φάση μετά από τη σεζόν 2016/2017, ενώ η Πόρτο δείχνει αλλοπρόσαλλη φέτος, αλλά στοχεύει στο να φανεί ανταγωνιστική απέναντι στην ομάδα του Μικέλ Αρτέτα. 

Το σημερινό πρόγραμμα:  

Νάπολι- Μπαρτσελόνα  (22:00, MEGA)    

Πόρτο- Άρσεναλ (22:00, Cosmotesport 4) 

Continue Reading

ΔΙΕΘΝΗ

Champions League: Τα βλέμματα στο Μιλάνο!

Ακόμα δύο αναμετρήσεις απόψε για τους “16”

Published

on

Με δύο αναμετρήσεις συνεχίζεται η φάση των “16” του Champions League και το ενδιαφέρον επικεντρώνεται στο Μιλάνο. 

Η Ίντερ φιλοξενεί στο “Τζιουζέπε Μεάτσα” την Ατλέτικο Μαδρίτης και το ζευγάρι κρίνεται άκρως αμφίρροπο. Οι “νερατζούρι” βρίσκονται στην κορυφή του Καμπιονάτο και διαθέτουν εξαιρετική ομάδα, ενώ οι “ροχιμπλάνκος” είναι σκληρό σύνολο και σκοράρουν με άνεση. 

Στο έτερο ζευγάρι της βραδιάς, η Αϊντχόφεν περιμένει την Ντόρτμουντ. Στο ολλανδικό πρωτάθλημα η PSV μετράει 20-2-0 και συνεχίζει αήττητη, ενώ η Μπορούσια ταλαιπωρείται από σκαμπανεβάσματα, αλλά έχει αρκετές ελπίδες να προκριθεί, τερματίζοντας 1η σε όμιλο με Παρί, Μίλαν και Νιούκαστλ. 

Το σημερινό πρόγραμμα: 

Ίντερ- Ατλέτικο Μαδρίτης  (22:00, Cosmotesport 2)   

Αϊντχόφεν- Ντόρτμουντ (22:00, Cosmotesport 3)   

Continue Reading

ΔΙΕΘΝΗ

Champions League: Μπάγερν Μονάχου και Παρί κόντρα σε Λάτσιο και Σοσιεδάδ

Published

on

Ακόμα δύο αναμετρήσεις θα πραγματοποιηθούν απόψε (22:00) για τους “16” του Champions League.

Η Μπάγερν Μονάχου δοκιμάζεται στην έδρα της σκληροτράχηλης Λάτσιο και θέλει αποτέλεσμα και να βγάλει αντίδραση, μετά την 3άρα από την Λεβερκούζεν, που ξέφυγε στο +5 και πήρε αβαντάζ για τον τίτλο.

Η Παρί Σεν Ζερμέν παίζει στην έδρα της, αλλά η Σοσιεδάδ δεν είναι αμελητέα ποσότητα. Τερμάτισε πάνω από την Ίντερ ως πρώτη στον όμιλο και δέχθηκε μόλις 2 γκολ.

Από την άλλη, ο Μπαπέ και η παρέα του μετρούν 12 νίκες και 4 ισοπαλίες σε πρωτάθλημα και Ευρώπη στα τελευταία 16 παιχνίδια και δείχνουν σε καλή κατάσταση, όντας φυσικά φαβορί στο ζευγάρι.

Το πρόγραμμα: 

Πρώτοι αγώνες 

Λειψία-Ρεάλ Μαδρίτης 0-1 (48′ Ντίαζ)

Κοπεγχάγη-Μάντσεστερ Σίτι 1-3 (34′ Μάτσον/ 10′ Ντε Μπρόινε, 45′ Σίλβα, 92′ Φόντεν)

Λάτσιο-Μπάγερν Μονάχου 14/2

Παρί Σεν Ζερμέν- Σοσιεδάδ 14/2

Ιντερ-Ατλέτικο Μαδρίτης 20/2

Αϊντχόφεν-Ντόρτμουντ 20/2

Πόρτο-Αρσεναλ 21/2

Νάπολι-Μπαρτσελόνα  21/2

Continue Reading
Advertisement
Α1 ΕΣΚΑΗ20 hours ago

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Η Αγυιά με Χριστόπουλο και Μηλιτσόπουλο «καθάρισε» το Βαρθολομιό

Α1 ΕΣΚΑΗ20 hours ago

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Γλίτωσε την… καζούρα ο Κεραυνός Αιγίου κόντρα στον Ηρακλή Πύργου

Α1 ΕΣΚΑΗ19 hours ago

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Εύκολο δίποντο της Ολυμπιάδας στην Περιβόλα * ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (pics)

Α1 ΕΣΚΑΗ20 hours ago

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Η ΕΑΠ σπουδαία εμφάνιση και μεγάλο «διπλό» με την Ανδραβίδα

Α1 ΕΣΚΑΗ21 hours ago

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Σπουδαίος «άσος» των Αραχωβιτίκων/Ακταίου επί των Νέων Γλαύκου

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ5 hours ago

Αφέθηκαν ελεύθεροι οι πρώτοι συλληφθέντες στη Ρόδο – Οι ενέργειες της ΠΑΕ

Α1 ΕΣΚΑΗ21 hours ago

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Η Γαλήνη με δυνατό ξεκίνημα νίκησε τα Ροΐτικα εντός έδρας

Α1 ΕΣΚΑΗ19 hours ago

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Η Δύμη πέρασε νικηφόρα το εμπόδιο της ΕΑ Παραλίας στα Ροΐτικα

SUPER LEAGUE 222 hours ago

Νέα ασυνάρτητη ανακοίνωση του Διαγόρα

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ23 hours ago

Παναχαϊκή Γ.Ε.: «Ντροπή, παράσταση διαμαρτυρίας στον Ταξίαρχο της Αστυνομίας»

Facebook