Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές σε Α΄, Β΄ και Γ΄ κατηγορία (30/11-1/12)

Published

on

Ανοίγει η αυλαία στον 2ο Γύρο της Α΄κατηγορίας με την 12η στροφή, ενώ στην Β΄κατηγορία υπάρχουν πολλά ντέρμπι σε 1ο και 2ο όμιλο, όσον αφορά στην 10η αγωνιστική.

Δυνατά παιχνίδια περιλαμβάνει και η 8η αγωνιστική στην Γ΄κατηγορία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του σαββατοκύριακου (30/11-1/12)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (12η Αγωνιστική)

Α’ Όμιλος

Σάββατο 30/11

Γήπεδο Παραλίας, Ώρα 15.00Δόξα Παραλίας-Αχαϊός Σαραβαλίου, Σαφαρίκας

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00Ατρόμητος-Πανμοβριακός, Καδδάς

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 15.00Πήγασος-Αστέρας Τσουκαλεϊκων, Κ. Ανδριανός

Γήπεδο Λιμνοχωρίου, Ώρα 15.00Λιμνοχώρι-Δόξα Χαλανδρίτσας, Γ. Παπαδόπουλος

Κυριακή 1/12

Γήπεδο Κ. Αχαϊας, Ώρα 15.00Αχαϊκή-ΑΕ Πάτρα, Σαφαρίκας

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00Δίας Σαραβαλίου-Αναγέννηση, Γ. Αθανασόπουλος

Β’ Όμιλος

Σάββατο 30/11

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00Αετός Πατρών-ΑΠΟ Αρόης, Ταξιάρχης

Γήπεδο Αβύθου, Ώρα 15.00Θύελλα Αιγίου-ΑΠΣ Πάτραι, Χρονάς

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Αιγείρα/Ακράτα, Φωκάς

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 16.30Νίκη Προαστίου-Δαβουρλής, Καλύβας

Κυριακή 1/12

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 15.00Άρης Πατρών-Καλάβρυτα, Οικονόμου

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00Ηρακλής-Παναιγιάλειος, Πετρόπουλος

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (10η Αγωνιστική)

Α’ Όμιλος

Σάββατο 30/11

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00Ίκαρος Πετρωτού-Σταροχώρι, Μέρμηγκας

Γήπεδο Λακκόπετρας, Ώρα 15.00Δόξα Νιφορεϊκων-Αστραπή, Οικονόμου

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 15.00Καμίνια-Αστέρας Μιντιλογλίου, Γ. Αθανασόπουλος

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 15.00Φαραϊκός-Λέων Αλισσού, Ντάβλα

Γήπεδο Λάππα, Ώρα 15.00Ατρόμητος Λάππα-Εθνικός/Πολύτεκνος, Πετρόπουλος

Κυριακή 1/12

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.15Καλλιθέα-Πετεινοί, Κονιδάρης

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00Δάφνη-Περιβόλα, Τηλιγάδας

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 18.00Αχαϊκός-Παναχαϊκός, Αρκουμάνης

Β’ Όμιλος

Σάββατο 30/11

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 17.30Απόλλων Εγλυκάδας-Αχιλλέας Καμαρών, Καμζόλας

Κυριακή 1/12

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 13.30Δρέπανο-Ζαβλάνι/Αίας, Σπυρόπουλος

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Απόλλων Αιγίου, Μέρμηγκας

Γήπεδο Καμαρών, Ώρα 15.00Φοίνικας Ζήριας-Αστέρας Τέμενης, Χρονάς

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00Φλόγα Ροδιάς, Αετός Ρίου, Καδδάς

Γήπεδο Αβύθου, Ώρα 15.00Άβυθος Αιγιαλείας-Άνω Καστρίτσι, Γ. Παπαδόπουλος

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00Πανιώνιος/Αχιλλέας-Ολυμπιακός, Ασπρουλόπουλος

Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 16.00Αργυρά-ΠΑΟΚ Πάτρας, Μπακόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (8η Αγωνιστική)

Α’ Όμιλος

Σάββατο 30/11

Φωστήρας-Κρίνος 0-3 α.α.

Κυριακή 1/12

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 10.00Ρωμανός-Ωλενιακός, Παπαχρήστος

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 10.00Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων-Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων, Βαβαρούτας

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 12.00Νεάπολη-Αστέρας Λεοντίου, Χαμουζάς

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 12.15Γαλήνη-Δόξα Πατρών, Γ. Αγγελόπουλος

Γήπεδο Λακκόπετρας, Ώρα 15.00Ίκαρος Λακκόπετρας-Μετόχι, Παλαιολόγος

Γήπεδο Μαζαρακίου, Ώρα 15.00Πείρος Ισώματος-Ροίτικα, Ταξιάρχης

Β’ Όμιλος

Σάββατο 30/11

Νέο Σαλμενίκο-ΑΕ Αρόης 0-3 α.α.

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00, ΑΕ Αιγίου-Παναχαϊκή 2014, Παπαχρήστος

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 18.00Σπάρτακος-Αυτόνομη, Ασπρουλόπουλος

Κυριακή 1/12

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 12.15Πυρσός-Άτλας, Καλύβας

Γήπεδο Καλαβρύτων, Ώρα 15.00Σκεπαστό-Προοδευτική, Γκαβός

Γήπεδο Δημητρόπουλου, Ώρα 15.00Κεραυνός Σελιανιτίκων-Φλόγα Κ. Καστριτσίου, Βαρνακιώτης

Ρεπό : ΑΕΚ Πατρών

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (18η): Ξεχωρίζει το ντέρμπι Πανμοβριακού-Αχαϊκής

Published

on

Ολοκληρώνεται σήμερα η δράση στην 18η πράξη της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας με 6 αναμετρήσεις και μεγάλο ντέρμπι στον 1ο όμιλο.

Ο Πανμοβριακός φιλοξενεί στον Ριόλο την Αχαϊκή, η οποία θέλει το «2», για να διατηρήσει τα ηνία στην κορυφή. Ο Ατρόμητος παίζει στο Σαραβάλι με τον Αχαιό, ενώ αμφίρροπα κρίνονται τα παιχνίδια Αστέρας Τσουκαλείκων- Δίας και ΑΕ Πάτρα-Πήγασος.

Στον 2ο όμιλο μεγάλο ενδιαφέρον συγκεντρώνει η μάχη παραμονής ανάμεσα σε Ηρακλή Πατρών και Αιγείρα/Ακράτα, ενώ φαβορί είναι η Θύελλα Αιγίου κόντρα στον ουραγό ΑΠΟ Αρόης, που δεν έχει ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα και θα παλέψει να «σπάσει» το ρόδι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα-τα αποτελέσματα- οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

Κυριακή 26/1  (Στις 15:00)

Αχαιός Σαρ.- Ατρόμητος Π.  («Κ.Ζάρρας»- Οικονόμου)

Πανμοβριακός- Αχαϊκή  (Ριόλου- Παπαδόπουλος)

Αστέρας Τσουκ.- Δίας (Βραχνεϊκων-Σαμαρτζής)

Πάτρα 2005- Πήγασος Μπεγ. («Α.Κάνιστρας»- 18:00- Χρονάς)

Αναγέννηση Π.-Λιμνοχώρι 2-1

Δόξα Παραλίας-Δόξα Χαλανδρίτσας 2-1

 

Β’ Όμιλος

Κυριακή 26/1 (Στις 15:00)

Ηρακλής Πατρών- Αιγείρα/Ακράτα (Ντα Λουζ- Ρουμπάνης)

ΑΠΟ Αρόης- Θύελλα Αιγίου (Πετρωτού- Ταξιάρχης)

Παναιγιάλειος-Άρης Πατρών 3-0

Καλάβρυτα-Νίκη Προαστίου 0-0

Δαβουρλής-Αετός Πατρών 0-1

ΑΠΣ Πάτραι-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου  1-4

 

Οι βαθμολογίες (σε 18 ματς)

Α΄Όμιλος
1 Αχαϊκή 43
2 Ατρόμητος Π. 40
3 Δόξα Παραλίας 37
4 Πανμοβριακός 34
————————————
5 Δίας 21
6  Πήγασος Μπεγ. 21
7  Πατρα 2005 19
8 Αστέρας Τσουκ. 18
9 Δοξα Χαλ. 16
10 Αναγέννηση Π. 15
11 Λιμνοχώρι 14
12 Αχαιός Σαρ. 13

 

Β΄Όμιλος
1 Παναιγιάλειος 47
2 Κεραυνός Α.Β. 42
3 Αετός Π. 39
4 Νίκη Πρ. 34
———————————–
5 Άρης Π. 30
6 ΑΠΣ Πάτραι 24
7 Θύελλα Αιγίου 18
8 Καλάβρυτα 18
9 Αιγείρα/Ακράτα 18
10 Δαβουρλής 13
11 Ηρακλής Π. 13
12 ΑΠΟ Αρόης 2

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄Εθνική (17η): Αποδεκατισμένος στην Ερμιόνη ο Διαγόρας, μόνο νίκη με Άργος η Θύελλα

Published

on

Η 17η στροφή θα πραγματοποιηθεί σήμερα στις 15:00 και όσο περνούν οι εβδομάδες τόσο φουντώνει το ενδιαφέρον για την παραμονή στον 7ο όμιλο της Γ΄Εθνικής.

Ο Διαγόρας Βραχνείκων πηγαίνει στην Ερμιόνη με πολλές απουσίες και η Ερμιονίδα στηρίζεται στην έδρα της, ενώ αν καταφέρει να κερδίσει θα αποσπαστεί αισθητά από την διακεκαυμένη ζώνη. Το ματς θα διευθύνει ο Ρούτσης του συνδέσμου Κορινθίας.

Η Θύελλα Πατρών έχει 2ο διαδοχικό παιχνίδι στο «Φ.Αραβαντινός» και καλείται να συνέλθει μετά την απρόσμενη ισοπαλία με τον Πανγυθεατικό. Αντίπαλος ο ουραγός Παναργειακός και αν οι «κυανόλευκοι» επιδείξουν σοβαρότητα και ανάλογο πάθος θα φτάσουν στην πολυπόθητη επικράτηση. Ρέφερι του αγώνα ο Δαμιανάκης του συνδέσμου Πειραιώς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 17ης: (Στις 15:00)

Θύελλα Πατρών – Παναργειακός

Ερμιονίδα – Διαγόρας Βραχνεΐκων

Πανηλειακός –Τσιλιβί

Ζάκυνθος – ΠΑΟ Βάρδας

Σπάρτη – Ολυμπιακός Ζαχάρως

Ναύπλιο 2017 – Αστέρας Βλαχιώτη

Πανγυθεατικός – Διαβολίτσι

 

Η Βαθμολογία (σε 16 παιχνίδια)

1 Αστέρας Βλαχιώτη 35
2 Ναύπλιο 2017 31
3 Σπάρτη 29
4 Ζάκυνθος 28
5 Τσιλιβη 25
6 Ερμιονίδα 24
7 Διαγόρας Βραχνείκων 23
8 ΠΑΟ Βάρδας 21
————————————-
9 Διαβολίτσι 20
10 Θύελλα Πατρών 20
11 Πανηλειακός 17
12 Πανγυθεατικός 15
13 Ολυμπιακός Ζαχάρως 12
14 Παναργειακός 10

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία (16η): Ισοπαλία χωρίς γκολ στο ντέρμπι, μεγάλες νίκες Σταροχώρι, Αργυρά

Published

on

Με θέαμα και συγκινήσεις ξεκίνησε η 16η στροφή της Β΄κατηγορίας και παράλληλα ο δεύτερος γύρος στην κανονική διάρκεια του εξαιρετικού αυτού πρωταθλήματος.

Στον 1ο όμιλο το Σταροχώρι «φιλοδώρησε» τον Παναχαϊκό με 6-1 (1-1 το ημίχρονο, στο 1-3 χάνει πέναλτι ο Βεργίνης των γηπεδούχων) και προσωρινά πέρασε στην κορυφή, αφού αύριο παίζει η Δόξα Νιφορείκων με τους Πετεινούς στο Πετρωτό. Λέων Αλισσού και Περιβόλα πανηγύρισαν έναντι Αχαϊκού και Καμινίων αντίστοιχα και συνεχίζουν με φόντο την 5άδα.

Στο ντέρμπι των προπορευόμενων στον όμιλο της Αιγιαλείας, Άνω Καστρίτσι και Αναγέννηση Ψαθοπύργου έμειναν στο 0-0. Ο Μπούρδος στο 33΄είχε δοκάρι, ενώ για τους φιλοξενούμενους αποβλήθηκε ο Διαμαντόπουλος στο 72΄. Η Αργυρά πέτυχε τη νίκη της ημέρας επί της Φλόγας Ροδιάς, χάρη σε γκολ των Μαραθεύτη και Καψάλη και εδραιώνεται στις θέσεις των πλέι-οφ. Ο Απόλλων Εγλυκάδας προηγήθηκε με 2-0 με Γιαννόπουλο και Πύργα, αλλά ο Αστέρας Τέμενης ισοφάρισε σε 2-2, με τους φιλοξενούμενους να έχουν πολλά παράπονα από την διαιτησία.

«Χ» στο Αίγιο με την Άβυθο έφερε ο Πανιώνιος/Αχιλλέας, με «δράστη» τον Σπάχιου.

Αναλυτικά αποτελέσματα-πρόγραμμα-Βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος

Περιβόλα-Καμίνια  2-0

Παναχαϊκός-Σταροχώρι  1-6

Λέων Αλισσού-Αχαϊκός  1-0

Κυριακή 26/1

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 11.00, Αστραπή-Εθνικός/Πολύτεκνος, Καλύβας

Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 12.00, Πετεινοί-Δόξα Νιφορεϊκων, Αθανασόπουλος

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 12.00, Φαραϊκός-Δάφνη Πατρών, Μπλίκας

Γήπεδο Μιντιλογλίου, Ώρα 15.00, Αστέρας Μιντιλογλίου-Ίκαρος Πετρωτού, Φωκάς

Γήπεδο Λάππα, Ώρα 15.00, Ατρόμητος Λάππα-Καλλιθέα, Τηλιγάδας

 

Β’ Όμιλος

Άβυθος Αιγιαλείας-Πανιώνιος/Αχιλλέας  1-1

Απόλλων Συνοικισμού-Αχιλλέας Καμαρών  2-0

Αστέρας Τέμενης-Απόλλων Εγλυκάδας  2-2

Αργυρά-Φλόγα Ροδιάς  2-1

Άνω Καστρίτσι-Αναγέννηση Ψαθοπύργου  0-0

Κυριακή 26/1

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 15.00, Αετός Ρίου-Δρέπανο, Πολυγένης

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 15.00, Ζαβλάνι/Αίας-ΠΑΟΚ Πάτρας, Παλαιολόγος

Τετάρτη 29/1

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.30, Ολυμπιακός Πατρών-Φοίνικας Ζήριας,

 

Οι Βαθμολογίες (σε 16 ματς)

Α΄ όμιλος

1 Σταροχώρι 37

——————————

2 Δόξα Νιφ. 35

3 Πολύτεκνος/Εθνικός Π.  30

4 Ικαρος Πετρ. 29

5 Αστέρας Μιντ. 28

——————————-

6    Λέων Αλισσού 27

7 Αστραπή Ψαρ. 26

8  Περιβόλα 24

9 Ατρόμ. Λάππα 22

10 Πετεινοί 21

11 Αχαϊκός 17

—————————

12 Φαραικός 17

13 Καλλιθέα 12

14 Παναχαϊκός 11

15 Καμίνια 5

——————

16 Δάφνη Π. 4

 

Β΄ όμιλος

1 Αναγέννηση Ψ. 39

—————————–

2 Άνω Καστρίτσι 39

3 Αετός Ρίου 32

4    Αργυρά Π. 28

5 Φλόγα Ρόδιας 27

—————————

6 Φοίνικας Ζήρ. 27

7 Απόλλων Εγλ. 27

8 Πανιώνιος Αχιλ. 26

9 Ζαβλάνι/Αίας 18

10 Άβυθος 18

11 Αχιλλέας Καμ. 16

———————————

12 Αστήρ Τέμενης 14

13 Απόλλων Συν. 13

14 Ολυμπιακός Π. 11

15 Δρέπανο 8

—————————

16 ΠΑΟΚ Πατρών 8

Διάβασε Περισσότερα
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ43 λεπτά πριν

Η αποστολή της Παναχαϊκής για Άρτα, χωρίς τους πέντε νεαρούς

SUPER LEAGUE 11 ώρα πριν

Superleague 1 (21η): Κυρίως μενού με ντέρμπι στο ΟΑΚΑ

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ3 ώρες πριν

Στάση πληρωμών της ΠΑΕ, «μαχαιριά» στις υποδομές!

Γ ΕΘΝ. ΜΠΑΣΚΕΤ6 ώρες πριν

Ντέρμπι Αχαγιάς ΄82- Παναχαϊκής, εντός ο Γλαύκος με Κορωπί

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ6 ώρες πριν

Α΄κατηγορία (18η): Ξεχωρίζει το ντέρμπι Πανμοβριακού-Αχαϊκής

Γ ΕΘΝΙΚΗ7 ώρες πριν

Γ΄Εθνική (17η): Αποδεκατισμένος στην Ερμιόνη ο Διαγόρας, μόνο νίκη με Άργος η Θύελλα

BASKET LEAGUE20 ώρες πριν

Basket League (17η): Πέρασε από το Περιστέρι η ΑΕΚ, νίκη οκτάδας για Ηρακλή

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ20 ώρες πριν

Μ.Γιατράς:«Όσοι είδαν το παιχνίδι, κατάλαβαν…»

Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ21 ώρες πριν

A2 (16η): Κράτησε το αήττητο ο Τρικούπης, απόδραση για Διαγόρα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ21 ώρες πριν

Β΄κατηγορία (16η): Ισοπαλία χωρίς γκολ στο ντέρμπι, μεγάλες νίκες Σταροχώρι, Αργυρά

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ43 λεπτά πριν

Η αποστολή της Παναχαϊκής για Άρτα, χωρίς τους πέντε νεαρούς

SUPER LEAGUE 11 ώρα πριν

Superleague 1 (21η): Κυρίως μενού με ντέρμπι στο ΟΑΚΑ

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ3 ώρες πριν

Στάση πληρωμών της ΠΑΕ, «μαχαιριά» στις υποδομές!

Γ ΕΘΝ. ΜΠΑΣΚΕΤ6 ώρες πριν

Ντέρμπι Αχαγιάς ΄82- Παναχαϊκής, εντός ο Γλαύκος με Κορωπί

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ6 ώρες πριν

Α΄κατηγορία (18η): Ξεχωρίζει το ντέρμπι Πανμοβριακού-Αχαϊκής

Γ ΕΘΝΙΚΗ7 ώρες πριν

Γ΄Εθνική (17η): Αποδεκατισμένος στην Ερμιόνη ο Διαγόρας, μόνο νίκη με Άργος η Θύελλα

BASKET LEAGUE20 ώρες πριν

Basket League (17η): Πέρασε από το Περιστέρι η ΑΕΚ, νίκη οκτάδας για Ηρακλή

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ20 ώρες πριν

Μ.Γιατράς:«Όσοι είδαν το παιχνίδι, κατάλαβαν…»

Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ21 ώρες πριν

A2 (16η): Κράτησε το αήττητο ο Τρικούπης, απόδραση για Διαγόρα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ21 ώρες πριν

Β΄κατηγορία (16η): Ισοπαλία χωρίς γκολ στο ντέρμπι, μεγάλες νίκες Σταροχώρι, Αργυρά

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.