Connect with us

SUPER LEAGUE 2

Tο πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής σε Playoffs και Playouts στη Super League 2

Published

on

Το αναλυτικό πρόγραμμα που αφορά στις αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής των playoffs και των playouts σε Α’ και Β’ όμιλο γνωστοποίησε σήμερα (01/04) η Super League 2.

Με τα περισσότερα παιχνίδια να είναι προγραμματισμένα για την προσεχή Τετάρτη (03/04), άλλά να υπάρχει δράση και την Πέμπτη (04/04).

Η σχετική ανακοίνωση της διοργανώτριας Αρχής:
«Σας κοινοποιούμε το αναλυτικό πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής Play Off και 3ης αγωνιστικής Play Out του Πρωταθλήματος Super League 2, αγωνιστικής περιόδου 2023-2024.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ / PLAY OFF

ΤΕΤΑΡΤΗ 03.04.2024

AEL FC ARENA, ΑΕΛ – Λεβαδειακός (15:00 / Action 24)

ΣΕΡΑΦΕΙΔΕΙΟ, ΑΕΚ Β – Μακεδονικός (15:00 / sl2.muvi.com)

Ρεπό: Νίκη Βόλου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ / PLAY OUT

ΤΕΤΑΡΤΗ 03.04.2024
ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΟΤ Ηρακλής (15:00 / sl2.muvi.com)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ, ΠΑΟΚ Β’ – Κοζάνη (15:00 / sl2.muvi.com)

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΥ, Καμπανιακός – Αιολικός (15:00 / sl2.muvi.com)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ / PLAY OFF

ΤΕΤΑΡΤΗ 03.04.2024
ΠΑΡΑΛΙΑΣ, Καλαμάτα – Ηλιούπολη (15:00 / sl2.muvi.com)

ΠΕΜΠΤΗ 04.04.2024
ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ, Χανιά – Athens Kallithea (15:00 / Action 24)

Ρεπό: Ιωνικός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ / PLAY OUT

ΤΕΤΑΡΤΗ 03.04.2024
ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ, Παναθηναϊκός Β – Γιούχτας (15:00 / sl2.muvi.com)

Π.Κ. ΡΕΝΤΗ, Ολυμπιακός Β’ – Αιγάλεω (15:00 / sl2.muvi.com)

ΠΕΜΠΤΗ 04.04.2024
ΡΟΔΟΥ, Διαγόρας – Παναχαϊκή (15:00 / sl2.muvi.com)».

SUPER LEAGUE 2

Η δημοσίευση της ΠΑΕ Καλαμάτα για την αφρικανική σκόνη

Published

on

Οι εικόνες από την… επίσκεψη της αφρικανικής σκόνης στη χώρα μας έχουν κατακλύσει τα social media, με τους ανθρώπους της ΠΑΕ Καλαμάτα να σχολιάζουν με τον δικό τους τρόπο το απόκοσμο σκηνικό στην πόλη της Μεσσηνίας.

Σε βίντεο που δημοσιεύτηκε και απεικονίζει κατά κύριο λόγο το γήπεδο της ομάδας, γίνεται λόγος για… άσπρη θύελλα στο γήπεδο της Μαύρης Θύελλας, με το σχόλιο «βασικά άσπρη ή πορτοκαλί» να κάνει την εμφάνισή του όσο περνούσε η ώρα.

Continue Reading

SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Αναλυτικά το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής σε πλέι οφ και πλέι άουτ

Την Κυριακή (28/04, 16:00) υποδέχεται η Παναχαϊκή τον Ολυμπιακό Β’ στην Αγυιά.

Published

on

Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής των πλέι οφ και πλέι άουτ ανακοίνωσε η Super League 2. Από το Action 24 θα μεταδοθούν οι αγώνες Χανιά – Καλαμάτα και Ιωνικός – Athens Kallithea.

Αναλυτικά:

Νότιος Όμιλος

ΠΛΕΪ ΟΦ

Κυριακή 28 Απριλίου
Χανιά – Καλαμάτα (14.45 Action 24, Περιβολίων)
Μεγάλη Δευτέρα 29 Απριλίου
Ιωνικός – Athens Kallithea (16.00 Action 24, Νεάπολης)
Ρεπό: Ηλιούπολη

ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ

Σάββατο 27 Απριλίου
Διαγόρας – Παναθηναϊκός Β (16.00 sl2.muvi.com, Ρόδου)
Κυριακή 28 Απριλίου
Αιγάλεω – Γιούχτας (16.00 sl2.muvi.com, «Στ. Μαυροθαλασσίτης»)
Παναχαϊκή – Ολυμπιακός Β (16.00 sl2.muvi.com, Αγυιά)

Continue Reading

SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Ο Διαγόρας κράτησε τον Ολυμπιακό Β’ τελευταίο και… σώθηκε

Το υπόλοιπο πρόγραμμα της πρεμιέρας στον 2ο γύρο των πλέι άουτ του Νότιου Ομίλου και η βαθμολογία.

Published

on

Ο Ολυμπιακός Β’ υποδέχθηκε τον Διαγόρα στον Ρέντη για την 6η αγωνιστική των πλέι άουτ του Νότιο Ομίλου της Super League 2. Η αναμέτρηση έληξε ισόπαλη 1-1, ένα αποτέλεσμα που δεν βολεύει καθόλου τους ερυθρόλευκους.

Συγκεκριμένα, ο Ολυμπιακός Β’ έχει 16 βαθμούς και παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Από την άλλη, άνετος στην κορυφή των πλέι άουτ με 26 πόντους είναι ο Διαγόρας.

Ο Μανιάς άνοιξε το σκορ στο 60ο λεπτό για τους Ροδίτες, με τον Αλγκασίμ Μπα να ισοφαρίζει στο 68ο λεπτό για τους ερυθρόλευκους.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’: Παπαδούδης, Μπα, Λάιντνερ, Βλαχομήτρος, Μπαγκαλιάνης, Σγουρός, Αποστολόπουλος, Κατσουλίδης, Σαπουντζής, Πινακάς, Αργυρίου.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Λαδάς, Αρίας, Νικολής, Δημητρίου, Δημόπουλος, Παπατόλιος, Μασούρας, Λούκιτς, Βολάκης, Λεσάι, Μανιάς.

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής

  • Ολυμπιακός Β’ – Διαγόρας 1-1
  • 21/4 16:00 Παναθηναϊκός Β’ – Αιγάλεω
  • 21/4 16:00 Γιούχτας – Παναχαϊκή

Η βαθμολογία

Continue Reading
Advertisement

Facebook