Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Το πρόγραμμα των ομίλων στην Β’ Κατηγορία…

Published

on

Ένα από τα πιο αμφίρροπα πρωταθλήματα θα είναι αυτό στη Β’ Κατηγορία, με 48 ομάδες σε 3 ομίλους να παλεύουν για 11 θέσεις ανόδου…

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Δίας Σαραβαλίου
Πείρος Ισώματος-Πήγασος Πατρών
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Ωλενιακός
Αστέρας Μιντιλογλίου -Σταροχώρι
Δόξα Χαλανδρίτσας-Ατρόμητος Λάππα 2015
Τριταιικός-Καμίνια
Καλλιθέα-Διαγόρας 2010
Αχαιός Σαραβαλίου-Φαραικός

2η αγωνιστική
Πείρος Ισώματος-Απόλλων Βίδοβας
Δίας Σαραβαλίου-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Πήγασος Πατρών-Αστέρας Μιντιλογλίου
Ωλενιακός-Δόξα Χαλανδρίτσας
Σταροχώρι-Τριταιικός
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Καλλιθέα
Καμίνια -Φαραικός
Διαγόρας 2010 -Αχαιός Σαραβαλίου

3η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Αστέρας Μιντιλογλίου -Πείρος Ισώματος
Δόξα Χαλανδρίτσας-Δίας Σαραβαλίου
Τριταιικός-Πήγασος Πατρών
Καλλιθέα-Ωλενιακός
Φαραικός-Σταροχώρι
Αχαιός Σαραβαλίου-Ατρόμητος Λάππα 2015
Καμίνια -Διαγόρας 2010

4η αγωνιστική
Αστέρας Μιντιλογλίου -Απόλλων Βίδοβας
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Δόξα Χαλανδρίτσας
Πείρος Ισώματος-Τριταιικός
Δίας Σαραβαλίου-Καλλιθέα
Πήγασος Πατρών-Φαραικός
Ωλενιακός-Αχαιός Σαραβαλίου
Σταροχώρι-Διαγόρας 2010
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Καμίνια

5η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Δόξα Χαλανδρίτσας
Τριταιικός-Αστέρας Μιντιλογλίου
Καλλιθέα-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Φαραικός-Πείρος Ισώματος
Αχαιός Σαραβαλίου-Δίας Σαραβαλίου
Διαγόρας 2010-Πήγασος Πατρών
Καμίνια -Ωλενιακός
Σταροχώρι-Ατρόμητος Λάππα 2015

6η αγωνιστική
Τριταιικός-Απόλλων Βίδοβας
Δόξα Χαλανδρίτσας-Καλλιθέα
Αστέρας Μιντιλογλίου-Φαραικός
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Αχαιός Σαραβαλίου
Πείρος Ισώματος-Διαγόρας 2010
Δίας Σαραβαλίου-Καμίνια
Πήγασος Πατρών-Ατρόμητος Λάππα 2015
Ωλενιακός-Σταροχώρι

7η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Καλλιθέα
Φαραικός-Τριταιικός
Αχαιός Σαραβαλίου-Δόξα Χαλανδρίτσας
Διαγόρας 2010 -Αστέρας Μιντιλογλίου
Καμίνια -Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Πείρος Ισώματος
Σταροχώρι-Δίας Σαραβαλίου
Πήγασος Πατρών-Ωλενιακός

8η αγωνιστική
Φαραικός-Απόλλων Βίδοβας
Καλλιθέα-Αχαιός Σαραβαλίου
Τριταιικός-Διαγόρας 2010
Δόξα Χαλανδρίτσας-Καμίνια
Αστέρας Μιντιλογλίου -Ατρόμητος Λάππα 2015
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Σταροχώρι
Πείρος Ισώματος-Ωλενιακός
Δίας Σαραβαλίου-Πήγασος Πατρών

9η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Αχαιός Σαραβαλίου
Διαγόρας 2010 -Φαραικός
Καμίνια -Καλλιθέα
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Τριταιικός
Σταροχώρι-Δόξα Χαλανδρίτσας
Ωλενιακός-Αστέρας Μιντιλογλίου
Πήγασος Πατρών-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Δίας Σαραβαλίου-Πείρος Ισώματος

10η αγωνιστική
Διαγόρας 2010 -Απόλλων Βίδοβας
Αχαιός Σαραβαλίου-Καμίνια
Φαραικός-Ατρόμητος Λάππα 2015
Καλλιθέα-Σταροχώρι
Τριταιικός-Ωλενιακός
Δόξα Χαλανδρίτσας-Πήγασος Πατρών
Αστέρας Μιντιλογλίου -Δίας Σαραβαλίου
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Πείρος Ισώματος

11η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Καμίνια
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Διαγόρας 2010
Σταροχώρι-Αχαιός Σαραβαλίου
Ωλενιακός-Φαραικός
Πήγασος Πατρών-Καλλιθέα
Δίας Σαραβαλίου-Τριταιικός
Πείρος Ισώματος-Δόξα Χαλανδρίτσας
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Αστέρας Μιντιλογλίου

12η αγωνιστική
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Απόλλων Βίδοβας
Καμίνια -Σταροχώρι
Διαγόρας 2010 -Ωλενιακός
Αχαιός Σαραβαλίου-Πήγασος Πατρών
Φαραικός-Δίας Σαραβαλίου
Καλλιθέα-Πείρος Ισώματος
Τριταιικός-Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Δόξα Χαλανδρίτσας-Αστέρας Μιντιλογλίου

13η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Σταροχώρι
Ωλενιακός-Ατρόμητος Λάππα 2015
Πήγασος Πατρών-Καμίνια
Δίας Σαραβαλίου-Διαγόρας 2010
Πείρος Ισώματος-Αχαιός Σαραβαλίου
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Φαραικός
Αστέρας Μιντιλογλίου -Καλλιθέα
Δόξα Χαλανδρίτσας-Τριταιικός

14η αγωνιστική
Ωλενιακός-Απόλλων Βίδοβας
Σταροχώρι-Πήγασος Πατρών
Ατρόμητος Λάππα 2015 -Δίας Σαραβαλίου
Καμίνια -Πείρος Ισώματος
Διαγόρας 2010 -Αστέρας Τσουκαλεΐκων
Αχαιός Σαραβαλίου-Αστέρας Μιντιλογλίου
Φαραικός-Δόξα Χαλανδρίτσας
Καλλιθέα-Τριταιικός

15η αγωνιστική
Απόλλων Βίδοβας-Πήγασος Πατρών
Δίας Σαραβαλίου-Ωλενιακός
Πείρος Ισώματος-Σταροχώρι
Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Ατρόμητος Λάππα 2015
Αστέρας Μιντιλογλίου -Καμίνια
Δόξα Χαλανδρίτσας-Διαγόρας 2010
Τριταιικός-Αχαιός Σαραβαλίου
Καλλιθέα-Φαραικός
_____________________________________

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ικαρος Πετρωτού
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Ολυμπιακός Πατρών
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Α.Π.Ο. Αρόη
Πάτρα 2005 A.E. – Ψηλαλώνια
Πολύτεκνος – Αετός Ρίου
Πάτραι Α.Π.Σ. – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Δάφνη Πατρών – Απόλλων Εγλυκάδος
Αχαϊκός-Μέγας Δικέφαλος

2η αγωνιστική –
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Αυτόνομη Π.Ο.
Ικαρος Πετρωτού – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Ολυμπιακός Πατρών – Πάτρα 2005 A.E.
Α.Π.Ο. Αρόη – Πολύτεκνος
Ψηλαλώνια – Πάτραι Α.Π.Σ.
Αετός Ρίου – Δάφνη Πατρών
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Μέγας Δικέφαλος
Απόλλων Εγλυκάδος – Αχαϊκός

3η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Πάτρα 2005 A.E. – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Πολύτεκνος – Ικαρος Πετρωτού
Πάτραι Α.Π.Σ. – Ολυμπιακός Πατρών
Δάφνη Πατρών – Α.Π.Ο. Αρόη
Μέγας Δικέφαλος – Ψηλαλώνια
Αχαϊκός – Αετός Ρίου
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Απόλλων Εγλυκάδος

4η αγωνιστική
Πάτρα 2005 A.E. – Αυτόνομη Π.Ο.
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Πολύτεκνος
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Πάτραι Α.Π.Σ.
Ικαρος Πετρωτού – Δάφνη Πατρών
Ολυμπιακός Πατρών – Μέγας Δικέφαλος
Α.Π.Ο. Αρόη – Αχαϊκός
Ψηλαλώνια – Απόλλων Εγλυκάδος
Αετός Ρίου – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)

5η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Πολύτεκνος
Πάτραι Α.Π.Σ. – Πάτρα 2005 A.E.
Δάφνη Πατρών – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Μέγας Δικέφαλος – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Αχαϊκός – Ικαρος Πετρωτού
Απόλλων Εγλυκάδος – Ολυμπιακός Πατρών
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Α.Π.Ο. Αρόη
Ψηλαλώνια – Αετός Ρίου

6η αγωνιστική
Πάτραι Α.Π.Σ. – Αυτόνομη Π.Ο.
Πολύτεκνος – Δάφνη Πατρών
Πάτρα 2005 A.E. – Μέγας Δικέφαλος
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Αχαϊκός
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Απόλλων Εγλυκάδος
Ικαρος Πετρωτού – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Ολυμπιακός Πατρών – Αετός Ρίου
Α.Π.Ο. Αρόη – Ψηλαλώνια

7η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Δάφνη Πατρών
Μέγας Δικέφαλος – Πάτραι Α.Π.Σ.
Αχαϊκός – Πολύτεκνος
Απόλλων Εγλυκάδος – Πάτρα 2005 A.E.
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Αετός Ρίου – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Ψηλαλώνια – Ικαρος Πετρωτού
Ολυμπιακός Πατρών – Α.Π.Ο. Αρόη

8η αγωνιστική
Μέγας Δικέφαλος – Αυτόνομη Π.Ο.
Δάφνη Πατρών – Αχαϊκός
Πάτραι Α.Π.Σ. – Απόλλων Εγλυκάδος
Πολύτεκνος – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Πάτρα 2005 A.E. – Αετός Ρίου
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Ψηλαλώνια
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Α.Π.Ο. Αρόη
Ικαρος Πετρωτού – Ολυμπιακός Πατρών

9η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Αχαϊκός
Απόλλων Εγλυκάδος – Μέγας Δικέφαλος
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Δάφνη Πατρών
Αετός Ρίου – Πάτραι Α.Π.Σ.
Ψηλαλώνια – Πολύτεκνος
Α.Π.Ο. Αρόη – Πάτρα 2005 A.E.
Ολυμπιακός Πατρών – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Ικαρος Πετρωτού – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

10η αγωνιστική
Απόλλων Εγλυκάδος – Αυτόνομη Π.Ο.
Αχαϊκός – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Μέγας Δικέφαλος – Αετός Ρίου
Δάφνη Πατρών – Ψηλαλώνια
Πάτραι Α.Π.Σ. – Α.Π.Ο. Αρόη
Πολύτεκνος – Ολυμπιακός Πατρών
Πάτρα 2005 A.E. – Ικαρος Πετρωτού
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

11η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Αετός Ρίου – Απόλλων Εγλυκάδος
Ψηλαλώνια – Αχαϊκός
Α.Π.Ο. Αρόη – Μέγας Δικέφαλος
Ολυμπιακός Πατρών – Δάφνη Πατρών
Ικαρος Πετρωτού – Πάτραι Α.Π.Σ.
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Πολύτεκνος
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Πάτρα 2005 A.E.

12η αγωνιστική
Αετός Ρίου – Αυτόνομη Π.Ο.
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Ψηλαλώνια
Απόλλων Εγλυκάδος – Α.Π.Ο. Αρόη
Αχαϊκός – Ολυμπιακός Πατρών
Μέγας Δικέφαλος – Ικαρος Πετρωτού
Δάφνη Πατρών – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Πάτραι Α.Π.Σ. – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Πολύτεκνος – Πάτρα 2005 A.E.

13η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ψηλαλώνια
Α.Π.Ο. Αρόη – Αετός Ρίου
Ολυμπιακός Πατρών – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Ικαρος Πετρωτού – Απόλλων Εγλυκάδος
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Αχαϊκός
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Μέγας Δικέφαλος
Πάτρα 2005 A.E. – Δάφνη Πατρών
Πολύτεκνος – Πάτραι Α.Π.Σ.

14η αγωνιστική
Α.Π.Ο. Αρόη – Αυτόνομη Π.Ο.
Ψηλαλώνια – Ολυμπιακός Πατρών
Αετός Ρίου – Ικαρος Πετρωτού
Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) – Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Απόλλων Εγλυκάδος – Ζαβλάνι ΑΠΣ
Αχαϊκός – Πάτρα 2005 A.E.
Μέγας Δικέφαλος – Πολύτεκνος
Δάφνη Πατρών – Πάτραι Α.Π.Σ.

15η αγωνιστική
Αυτόνομη Π.Ο. – Ολυμπιακός Πατρών
Ικαρος Πετρωτού – Α.Π.Ο. Αρόη
Φλόγα Κάτω Καστριτσίου – Ψηλαλώνια
Ζαβλάνι ΑΠΣ – Αετός Ρίου
Πάτρα 2005 A.E. – Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)
Πολύτεκνος – Απόλλων Εγλυκάδος
Πάτραι Α.Π.Σ. – Αχαϊκός
Δάφνη Πατρών – Μέγας Δικέφαλος
_____________________________________

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Φοίνικας Σαλμενίκου
Ακράτα-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Καλάβρυτα-Θύελλα Αιγείρας
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ποσειδών Πάτρας
Αργυρά Πατρών-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Σκεπαστό
Αχιλλέας Καμαρών-Αστήρ Τέμενης
Φλόγα Ρόδιας-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

2η αγωνιστική-
Ακράτα-Κεραυνός 2016
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Καλάβρυτα
Φοίνικας Σαλμενίκου-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Θύελλα Αιγείρας-Αργυρά Πατρών
Ποσειδών Πάτρας-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Αχιλλέας Καμαρών
Σκεπαστό-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Αστήρ Τέμενης-Φλόγα Ρόδιας

3η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Καλάβρυτα
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ακράτα
Αργυρά Πατρών-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Φοίνικας Σαλμενίκου
Αχιλλέας Καμαρών-Θύελλα Αιγείρας
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ποσειδών Πάτρας
Φλόγα Ρόδιας-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Σκεπαστό-Αστήρ Τέμενης

4η αγωνιστική-
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Κεραυνός 2016
Καλάβρυτα-Αργυρά Πατρών
Ακράτα-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Αχιλλέας Καμαρών
Φοίνικας Σαλμενίκου-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Θύελλα Αιγείρας-Φλόγα Ρόδιας
Ποσειδών Πάτρας-Αστήρ Τέμενης
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Σκεπαστό

5η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Αργυρά Πατρών
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Αχιλλέας Καμαρών-Καλάβρυτα
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ακράτα
Φλόγα Ρόδιας-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Αστήρ Τέμενης-Φοίνικας Σαλμενίκου
Σκεπαστό-Θύελλα Αιγείρας
Ποσειδών Πάτρας-Ζήρια-ΤΑΔ’93

6η αγωνιστική-
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Κεραυνός 2016
Αργυρά Πατρών-Αχιλλέας Καμαρών
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Καλάβρυτα-Φλόγα Ρόδιας
Ακράτα-Αστήρ Τέμενης
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Σκεπαστό
Φοίνικας Σαλμενίκου-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Θύελλα Αιγείρας-Ποσειδών Πάτρας

7η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Αχιλλέας Καμαρών
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Φλόγα Ρόδιας-Αργυρά Πατρών
Αστήρ Τέμενης-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Σκεπαστό-Καλάβρυτα
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Ακράτα
Ποσειδών Πάτρας-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Φοίνικας Σαλμενίκου-Θύελλα Αιγείρας

8η αγωνιστική-
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Κεραυνός 2016
Αχιλλέας Καμαρών-Φλόγα Ρόδιας
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αστήρ Τέμενης
Αργυρά Πατρών-Σκεπαστό
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Καλάβρυτα-Ποσειδών Πάτρας
Ακράτα-Θύελλα Αιγείρας
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Φοίνικας Σαλμενίκου

9η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Φλόγα Ρόδιας
Αστήρ Τέμενης-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Σκεπαστό-Αχιλλέας Καμαρών
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Ποσειδών Πάτρας-Αργυρά Πατρών
Θύελλα Αιγείρας-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Φοίνικας Σαλμενίκου-Καλάβρυτα
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Ακράτα

10η αγωνιστική-
Αστήρ Τέμενης-Κεραυνός 2016
Φλόγα Ρόδιας-Σκεπαστό
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Αχιλλέας Καμαρών-Ποσειδών Πάτρας
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Θύελλα Αιγείρας
Αργυρά Πατρών-Φοίνικας Σαλμενίκου
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Καλάβρυτα-Ακράτα

11η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Σκεπαστό
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Αστήρ Τέμενης
Ποσειδών Πάτρας-Φλόγα Ρόδιας
Θύελλα Αιγείρας-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Φοίνικας Σαλμενίκου-Αχιλλέας Καμαρών
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου
Ακράτα-Αργυρά Πατρών
Καλάβρυτα-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

12η αγωνιστική-
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Κεραυνός 2016
Σκεπαστό-Ποσειδών Πάτρας
Αστήρ Τέμενης-Θύελλα Αιγείρας
Φλόγα Ρόδιας-Φοίνικας Σαλμενίκου
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Αχιλλέας Καμαρών-Ακράτα
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Καλάβρυτα
Αργυρά Πατρών-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

13η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Ποσειδών Πάτρας
Θύελλα Αιγείρας-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Φοίνικας Σαλμενίκου-Σκεπαστό
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Αστήρ Τέμενης
Ακράτα-Φλόγα Ρόδιας
Καλάβρυτα-Αναγέννηση Ψαθόπυργου
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Αχιλλέας Καμαρών
Αργυρά Πατρών-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

14η αγωνιστική-
Θύελλα Αιγείρας-Κεραυνός 2016
Ποσειδών Πάτρας-Φοίνικας Σαλμενίκου
Ζήρια-ΤΑΔ’93-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.
Σκεπαστό-Ακράτα
Αστήρ Τέμενης-Καλάβρυτα
Φλόγα Ρόδιας-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.
Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Αργυρά Πατρών
Αχιλλέας Καμαρών-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

15η αγωνιστική-
Κεραυνός 2016-Φοίνικας Σαλμενίκου
Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Θύελλα Αιγείρας
Ακράτα-Ποσειδών Πάτρας
Καλάβρυτα-Ζήρια-ΤΑΔ’93
Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Σκεπαστό
Αργυρά Πατρών-Αστήρ Τέμενης
Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Φλόγα Ρόδιας
Αχιλλέας Καμαρών-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Θούας και Παναγόπουλος μπήκαν με το “δεξί”, νέος προπονητής στην Περιβόλα

Αλλαγές στους πάγκους της Β’ κατηγορίας με μεγάλη συχνότητα.

Published

on

Νικηφόρο ήταν το ντεμπούτο στους πάγκους για τον Κυριάκο Θούα και τον Σοφοκλή Παναγόπουλο.

Ο μεν Θούας ανέλαβε την Αναγέννηση Πατρών, διαδεχόμενος τον Χρήστο Δελδήμο και η ομάδα του Λαδόπουλου επικράτησε επί του Σταροχωριου με 5-1.

Ο δε Παναγόπουλος οδήγησε στη νίκη τον Φαραϊκό επί της Περιβόλας με 3-1 και έκανε ιδανικό ξεκίνημα, αντικαθιστώντας τον Θανάση Νταγιούκλα.

Μάλιστα ο Νταγιούκλας είναι από χθες ο νέος τεχνικός της Περιβόλας, αφού αποχώρησε από την τεχνική ηγεσία ο Γιώργος Μιχαλιτσιάνος.

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ροΐτικα: Έκπληξη των παικτών στον προπονητή τους

Μετά τη νίκη επί του Ίκαρου Πετρωτού

Published

on

Με το τέλος της αναμέτρησης των Ροϊτίκων με τον Ίκαρο Πετρωτού οι παίκτες της γηπεδούχου ομάδας επιφύλαξαν μία έκπληξη στον προπονητή τους.

Ο τεχνικός της Α.Ε.Ρ., Θόδωρος Λαμπρόπουλος, είχε τα γενέθλια του το Σάββατο και οι ποδοσφαιριστές του τον γλύκαναν με τούρτα, όπως και προηγουμένως με τη νίκη.

Το κλίμα είναι εξαιρετικό στα Ροΐτικα, που επιδιώκουν πορεία πρωταθλητισμού, διαθέτοντας ρόστερ αξιώσεων.

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β’ κατηγορία: Το πανόραμα της 5ης αγωνιστικής

Όσα συνέβησαν στους 2 ομίλους και οι βαθμολογίες

Published

on

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Σε άνοδο Φαραϊκός και Αναγέννηση Πατρών

Ο Αχαϊκός παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, «συντρίβοντας» τον αδύναμο και ουραγό ΑΠΟ Αρόης με 9-0, ενώ τα Ροΐτικα πανηγύρισαν το «τρίποντο» με τον Ίκαρο Πετρωτού στην επιστροφή στη φυσική τους έδρα και έτσι καταδιώκουν το σύνολο του Κώστα Κραβαριώτη.

Στα πιο αμφίρροπα παιχνίδια, Φαραϊκός και Αναγέννηση Πατρών πήραν σημαντικές νίκες και ανεβαίνουν αισθητά στη βαθμολογία. Μάλιστα είχαν νέο προπονητή στον πάγκο και η ψυχολογία άλλαξε με το «καλημέρα».

Ο Φαραϊκός του Σοφοκλή Παναγόπουλου έκαμψε την αντίσταση της Περιβόλας και η Αναγέννηση Πατρών του Κυριάκου Θούα… συνέτριψε το Σταροχώρι, που προηγήθηκε, αλλά στη συνέχεια δέχθηκε 5 τέρματα.

Άτλας και Κρίνος έδωσαν ρεσιτάλ, αλλά το σύνολο του Βασίλη Μπαλατή πήρε τη νίκη με 5-4, παρότι αγχώθηκε προς το τέλος. Ο Αστέρας Λεοντίου έβαλε τρικλοποδιά στον Πείρο Ισώματος και έβγαλε άμεσα αντίδραση, μετά την ήττα από τον Ίκαρο Πετρωτού.

Τέλος, ο Τριταιϊκός απέσπασε τη 2η διαδοχική επιτυχία του, ρίχνοντας στο καναβάτσο τον Παναχαϊκό με γκολ του Γ. Νταφογιάννη και έχει βρει τα πατήματά του, μετά την έλευση του Φώτη Φοή στην τεχνική ηγεσία.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Θύελλα Αιγίου χωρίς…φρένα

Τρομερή πορεία καταγράφει μέχρι στιγμής η Θύελλα Αιγίου και έπειτα από την άνετη νίκη στην έδρα της με τον Αετό Ρίου, κατάφερε να περάσει και από το γήπεδο του Αχιλλέα στην Αγυιά, λυγίζοντας τον υπολογίσιμο Δαβουρλή Κ΄92.

Έτσι έκανε το 5/5 και έχει εδραιωθεί στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας θέσει ως απώτερο στόχο την επάνοδό της στα «σαλόνια» της Α΄ κατηγορίας.

Τα Καλάβρυτα συνέτριψαν το Ζαβλάνι με 9-1, αλλά η πατρινή ομάδα εξέδωσε ανακοίνωση, μέσω του προέδρου της, Χαράλαμπου Πανταζάτου. Είχε έντονα παράπονα από την ΕΠΣ Αχαΐας, αφού δήλωσε 8 παίκτες με covid-19, αλλά η Ένωση δεν έκανε δεκτό το αίτημα.

Έτσι «κατέβηκε» στα Καλάβρυτα με πολλά νεαρά παιδιά και μάλιστα πνέει τα μένεα με τους παίκτες της αντίπαλης ομάδας, καθότι δεν τήρησαν το fair play, όπως αναφέρει η ανακοίνωση.

Ο Αετός Ρίου έμεινε μακριά από τις νίκες για 2η διαδοχική αγωνιστική, αφού η νεανική ΑΕ Αρόης πήρε παλικαρίσιο πόντο (2-2), με τον Ηρακλή Πατρών να αποσπά την 3η νίκη του από την Αργυρά, έχοντας βρει ρυθμό.

Φοίνικας Ζήριας και Αστέρας Τέμενης πήραν βαθιές ανάσες βαθμολογικά από Φλόγα Ροδιάς και Άνω Καστρίτσι αντίστοιχα, ενώ η μοιρασιά ανάμεσα σε ΑΕ Αιγίου και Αχιλλέα Καμαρών δεν βόλεψε καμία από τις δύο ομάδες, που παρέμειναν στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Πατρών-Σταροχώρι 5-1

Άτλας Α.Σ.-Κρίνος 5-4

Α.Ε. Ροϊτίκων-Ίκαρος Πετρωτού 2-0

Παναχαϊκός-Τριταίας ΑΟ “Ο Τριταιικός” 0-1

Πείρος Ισώματος-Αστέρας Λεοντίου 3-4

Αρόη Α.Π.Ο.-Αχαϊκός 0-9

Περιβόλα-Φαραικός 1-3

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Άνω Καστρίτσι-Αστήρ Τέμενης 1-2

Α.Ε. Αιγίου-Αχιλλέας Καμαρών 2-2

Δαβουρλής K. 92-Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου 1-2

Καλάβρυτα-Ζαβλάνι 9-1

Α.Ε. Αρόης-Αετός Ρίου 2-2

Φοίνικας Ζήριας-Φλόγα Ρόδιας 4-1

Αργυρά Πατρών-Ηρακλής Πατρών 2-4

 

Οι Βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Continue Reading
Advertisement
Γ ΕΘΝΙΚΗ2 hours ago

Πως “έκλεισε” ο Ανδρέας Ζήκος στο Πάτραι

ΜΠΑΣΚΕΤ3 hours ago

Μπάσκετ: «Συσπείρωση» στην Αχαγιά’82, συνεχίζει ο Μπουρδάνος στο ρόστερ

ΜΑΧΗΤΙΚΑ ΣΠΟΡ3 hours ago

Το Fight Club Patras στο Αγωνιστικό Φεστιβάλ Ήλις και Πάρης «Ευ Αγωνίζεσθαι»

SUPER LEAGUE 24 hours ago

Ο Βασίλης Στάμος στο Παναχαϊκή – Αιγάλεω

ΜΠΑΣΚΕΤ4 hours ago

Υποψήφιος για την προεδρία του ΕΣΑΚΕ ο Μπάνε Πρέλεβιτς

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ5 hours ago

Ο Απόλλων Carna αποχαιρέτησε τον Ράιαν Τέιλορ

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ5 hours ago

Οι συζητήσεις για την Έβερτον και η περιουσία 1 δισ.: Ποιος είναι ο νέος ιδιοκτήτης του Παναιτωλικού

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ6 hours ago

Παναχαϊκή: Γενική είσοδος 10€ και προσφορές με το Αιγάλεω – Ανοίγει θύρα φιλοξενούμενων

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ6 hours ago

Το Διαιτητικό Δικαστήριο απέρριψε την αίτηση του Πλιάτσικα κατά της Παναχαϊκής

ΠΟΛΟ7 hours ago

Ιστορική συμφωνία ασφαλιστικής κάλυψης σε Α1 και Α2 πόλο ανδρών και γυναικών

Γ ΕΘΝΙΚΗ2 hours ago

Πως “έκλεισε” ο Ανδρέας Ζήκος στο Πάτραι

ΜΠΑΣΚΕΤ3 hours ago

Μπάσκετ: «Συσπείρωση» στην Αχαγιά’82, συνεχίζει ο Μπουρδάνος στο ρόστερ

ΜΑΧΗΤΙΚΑ ΣΠΟΡ3 hours ago

Το Fight Club Patras στο Αγωνιστικό Φεστιβάλ Ήλις και Πάρης «Ευ Αγωνίζεσθαι»

SUPER LEAGUE 24 hours ago

Ο Βασίλης Στάμος στο Παναχαϊκή – Αιγάλεω

ΜΠΑΣΚΕΤ4 hours ago

Υποψήφιος για την προεδρία του ΕΣΑΚΕ ο Μπάνε Πρέλεβιτς

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ5 hours ago

Ο Απόλλων Carna αποχαιρέτησε τον Ράιαν Τέιλορ

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ5 hours ago

Οι συζητήσεις για την Έβερτον και η περιουσία 1 δισ.: Ποιος είναι ο νέος ιδιοκτήτης του Παναιτωλικού

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ6 hours ago

Παναχαϊκή: Γενική είσοδος 10€ και προσφορές με το Αιγάλεω – Ανοίγει θύρα φιλοξενούμενων

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ6 hours ago

Το Διαιτητικό Δικαστήριο απέρριψε την αίτηση του Πλιάτσικα κατά της Παναχαϊκής

ΠΟΛΟ7 hours ago

Ιστορική συμφωνία ασφαλιστικής κάλυψης σε Α1 και Α2 πόλο ανδρών και γυναικών

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.