Connect with us

ΠΟΛΟ

Το πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού: Στο Ζάγκρεμπ οι άνδρες, στο Αϊντχόφεν οι γυναίκες

Published

on

Το πρόγραμμα της πρώτης φάσης του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος έμαθαν οι Εθνικές ομάδες πόλο ανδρών και γυναικών.

Η ομάδα των ανδρών θα αγωνιστεί στο Ζάγκρεμπ στις 4-16 Ιανουαρίου, στον Β’ όμιλο της διοργάνωσης.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα:
4 Ιανουαρίου
Ουγγαρία-Ελλάδα (20:00)
6 Ιανουαρίου
Ελλάδα-Ιταλία (20:00)
8 Ιανουαρίου
Γεωργία-Ελλάδα (18:00)

Η Εθνική ομάδα γυναικών θα συμμετέχει στον όμιλο που θα διεξαχθεί στο Αϊντχόφεν, από τις 5 ως τις 13 Ιανουαρίου.
Αναλυτικά, το πρόγραμμα:
5 Ιανουαρίου
Ουγγαρία-Ελλάδα (21:30)
6 Ιανουαρίου
Ελλάδα-Κροατία (16:00)
7 Ιανουαρίου
Ολλανδία-Ελλάδα (19:30)

ΠΟΛΟ

ΝΕΠ: Πρόκριση με δύο νίκες και δύο ήττες οι Νέες Γυναίκες

Published

on

Επίσης τα κορίτσια της ΝΕΠ με απολογισμό δύο νίκες (20-7 την ΑΕΚ και 10-6 τον Ηλυσιακό) και δύο ήττες (Χανιά με 16-8 και Βουλιαγμένη με 10-6) πανηγύρισαν το εισιτήριο για την επόμενη φάση του πρωταθλήματος των Νέων Γυναικών.

Τα κορίτσια του Κώστα Σακκαλή συνεχίζουν να δίνουν το παρών με επιτυχία στα ηλικιακά πρωταθλήματα.

Continue Reading

ΠΟΛΟ

Η ΝΕΠ πήρε το ντέρμπι των Νέων Ανδρών με το ΝΟΠ και την πρόκριση στην επόμενη φάση (ΦΩΤΟ)

Published

on

Η ομάδα των Νέων Ανδρών της ΝΕΠ επικράτησε με 13-9 της αντίστοιχης του ΝΟΠ στο κολυμβητήριο “Α. Πεπανός” και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος πόλο.

Τα 8λεπτα: 3-4, 2-5, 3-2, 1-2.

ΝΟΠ (Γ. Ντόσκας): Χάλας, Αγγελόπουλος, Κούλης, Γεωργαράς 3, Κρεμανταλάς 1, Λαμπάτος 1, Μπεκρής, Νικολόπουλος 1, Μετχαβάς 1, Α. και Γ. Τριαντάφυλλος,
Φιλιππάτος 2, Παπάκος, Γιώτης, Τουντόπουλος.

ΝΕΠ (Μ. Λυκούδης): Μαυριόπουλος, Λυκούδης 4, Τζέιμς 3, Ονοπάς, Τσιπής 1, Καραϊσκος 2, Τρασάι 3, Τομοποσίδης, Σάλπογλου, Καλαμάς, Αντίοχος, Τσίνης, Βρυώνης, Μούσσας, Βαλουξής.

Με αντικατάσταση αποβλήθηκαν Λαμπάτος για ΝΟΠ Καλαμάς για τη ΝΕΠ, μετά από μεταξύ τους επεισόδιο.

Continue Reading

ΠΟΛΟ

Δυνατές μάχες για την πρόκριση θα δώσουν ΝΟΠ και ΝΕΠ

Published

on

Η δεύτερη φάση των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών και Νέων Γυναικών (Κ19) διεξάγeται το ερχόμενο τριήμερο (23-25 Φεβρουαρίου) σε αγώνες όπου συμμετάσχουν οι αντίστοιχες ομάδες του ΝΟΠ και της ΝΕΠ.

Αναλυτικότερα:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης): ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Π., ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΟΠ Φαλήρου, Πανιώνιος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας): ΝΟ Χανίων, ΓΣ Περιστερίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΠΕΚΕΒ.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ («Αντώνης Πεπανός» / Πάτρα): Ολυμπιακός, ΝΕ Πατρών, Παναθηναϊκός, ΝΟ Πατρών, ΑΟΝΣ Μίλων.

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Νέας Πολιτείας / Λάρισα): Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Λάρισας, Άρης Θ., ΟΥΚ Βόλου, ΠΑΟΚ.

Προκρίνονται στη τελική φάση (29-31/3/2024) οι ομάδες που θα καταλάβουν τις δυο (2) πρώτες θέσεις στους ομίλους.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Ιλίσιο, Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης): ΝΕ Πατρών, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, ΑΕΚ, Ηλυσιακός.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου/Κολυμβητήριο Πειραιά): Άλιμος ΝΑΣ, Εθνικός Π., ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Νηρέας Χαλ.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Εθνικό): ΠΑΟΚ, ΝΓΣ Ηρακλής, ΟΦΘ, Ολυμπιακός.

Προκρίνονται στη τελική φάση (29-31/3/2024) οι τρεις (3) πρώτοι από τους ομίλους των πέντε (5) ομάδων και οι δύο (2) πρώτοι από τον όμιλο των τεσσάρων (4) ομάδων.

Continue Reading
Advertisement

Facebook