Connect with us

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Το “PRIMAVERA” μέσα από τα μάτια του “matchnews”

Το δικό της μίνι – Μουντιάλ ζει από την Παρασκευή η ποδοσφαιρική Αχαΐα, αφού φιλοξενεί ένα ξεχωριστό τουρνουά για μικρές ηλικίες, που για πρώτη φορά διοργανώνεται στην πόλη από την ΕΠΣ Αχαΐας.

Δείτε μερικές χαρακτηριστικές εικόνες από τις αναμετρήσεις.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Τα αποτελέσμα ημιχρόνου στην Α’ κατηγορία

Δείτε πως έχουν διαμορφωθεί τα αποτελέσματα αγώνων της Α’ κατηγορίας στο ημίχρονο.

Α Όμιλος

Τριταιϊκός-Δίας 0-3 α.α.

Εθνικός-Ατρόμητος 0-0

Αναγέννηση-Αχαϊκή 0-1 (20′ Φραγκούλιας)

Πήγασος-Αστέρας Τσουκαλεϊκων 0-1 (11′ Σολωμός)

Β Όμιλος

Κεραυνός-Αναγέννηση Ψαθοπύργου 0-0

Νίκη-Φοίνικας/Ζήρια 1-0 (28′ Καϊμακάς)

Δαβουρλής-Ζαβλάνι/Αίας 0-0

Άρης Πατρών-Δρέπανο 1-0 (37′ Μεντζελόπουλος)

Γήπεδο Ρίου, ΑΠΣ Πάτραι-Θύελλα Αιγίου 1-1 (40′ Αναγνώστου)

Διάβασε Περισσότερα

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

Άγριος καυγάς Μοσχόπουλου και Παπαπαναγή

Κουβέντα στη κουβέντα παραλίγο να πιαστούν στα χέρια όμως ευτυχώς παρενέβησαν οι ψυχραιμότεροι.

Ο λόγος για τους Χρήστο Μοσχόπουλο και Φώτη Παπαπαναγή, με τον πρώτο να επιτίθεται φραστικά στον Παπαπαναγή και σε ολόκληρο το επιτελείο της Παναχαϊκής στο γήπεδο Σαραβαλίου, πριν την έναρξη του αγώνα της Παναχαϊκής με τον Εργοτέλη για το πρωτάθλημα Νέων της Football League.

Τα πνεύματα οξύνθηκαν ιδιαίτερα και παραλίγο να έχουμε και χειρότερα, πάλι καλά όμως που υπήρχε κόσμος στο γήπεδο και κατάφερε να ηρεμήσει τα πράγματα!

Αυτά καλό είναι να μην γίνονται…

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία: Ντέρμπι για “γερά νεύρα” σε Αλισσό και Καλάβρυτα *Το πρόγραμμα της 15ης στροφής

Με σπουδαίες αναμετρήσεις προχωρά το πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, αφού η 15η αγωνιστική περιλαμβάνει ντέρμπι σε 1ο και 3ο όμιλο, ενώ στον 2ο όμιλο της Πάτρας συγκρούονται ομάδες, που “καίγονται” για βαθμούς.

Στον 1ο όμιλο δεσπόζει το αυριανό παιχνίδι ανάμεσα σε Λέοντα Αλισσού και Φαραϊκό στον Αλισσό, με αμφότερους να θέλουν το “τρίποντο”, με σκοπό να παραμείνουν στα υψηλά επίπεδα της βαθμολογίας. Ντέρμπι κορυφής έχουμε στον 3ο όμιλο με τα Καλαβρύτα να περιμένουν στο “σπίτι” τους τον Αετό Ρίου, σε ένα ντέρμπι που θα κριθεί λογικά στις λεπτομέρειες, με τις δύο ομάδες να στοχεύουν αμιγώς στην άνοδο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής:

Α Όμιλος

Σάββατο 19/1

Ώρα 15.00

Γήπεδο Αλισσού, Λέων Αλισσού-Φαραϊκός, Ντάβλα

Γήπεδο Λακκόπετρας, Απόλλων Βίδοβας-Ροίτικα, Μπλίκας

Κυριακή 20/1

Ώρα 12.15

Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ίκαρος Πετρωτού-Προοδευτική, Παναγιωτόπουλος

Ώρα 15.00

Γήπεδο Μαζαρακίου, Ωλενιακός-Αχαϊός Σαραβαλίου, Γιαννόπουλος

Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Σταροχώρι-Ατρόμητος Λάππα, Ταξιάρχης

Γήπεδο Μιντιλογλίου, Αστέρας Μιντιλογλίου-Πείρος Ισώματος, Μπλίκας

Γήπεδο Βραχνεϊκων, Καμίνια-Λιμνοχώρι, Πολυγένης

 

Β Όμιλος

Σάββατο 19/1

Ώρα 15.00

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Απόλλων Εγλυκάδας-Πολύτεκνος, Πετρόπουλος

Κυριακή 20/1

Ώρα 10.00

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ολυμπιακός Πατρών-Πυρσός, Καραβασίλης

Ώρα 12.15

Γήπεδο Αγυιάς, ΑΠΟ Αρόης-Δόξα Πατρών, Πράνταλος

Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ηρακλής Πατρών-Αχαϊκός, Τηλιγάδας

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Περιβόλα-Πετεινοί, Ασπρουλόπουλος

Ώρα 15.00

Γήπεδο «Ντα Λούζ», Γαλήνη-Ρωμανός, Σπυρόπουλος

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Παναχαϊκός-Ψηλαλώνια, Οικονόμου

 

Γ Όμιλος

Σάββατο 19/1

Ώρα 15.00

Γήπεδο Ροδιάς, Δόξα Ελαιώνα-Αιγείρα/Ακράτα, Ανδριανός

Ώρα 17.00

Γήπεδο Καλαβρύτων, Καλάβρυτα-Αετός Ρίου, Παπαδόπουλος

Κυριακή 20/1

Ώρα 15.00

Γήπεδο Δημητρόπουλου, Κεραυνός Σελιανιτίκων-Φλόγα Κ. Καστριτσίου, Σταυρόπουλος

Γήπεδο Τέμενης, Αστέρας Τέμενης-Απόλλων Συνοικισμού, Παλαιολόγος

Γήπεδο Ροδιάς, Φλόγα Ροδιάς-Αργυρά, Αρκουμάνης

Γήπεδο «Θ. Χρυσανθόπουλος», Κεραυνός 2016-Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων, Αθανασόπουλος

Γήπεδο Ρίου, Άνω Καστρίτσι-Αυτόνομη, Παπαχρήστος

Διάβασε Περισσότερα

Facebook

Copyright © 2018 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.