ΜΑΧΗΤΙΚΑ ΣΠΟΡ

Τριπλά… μεταλλιούχοι οι διεθνείς Boxerinos

Published

on

Ένα χρυσό, ένα ασημένιο και ένα χάλκινο ήταν ο απολογισμός των διεθνών Boxerinos της Παναχαϊκής στους τελικούς τους “Black Forest Cup”. Οι νεαροί πυγμάχοι του Νίκου Πλέα κατάφεραν να κατακτήσουν μετάλλια στις κατηγορίες τους σε μία σημαντική διοργάνωση.

Συγκεκριμένα ο Γιώργος Πλέας στην κατηγορία των 44.5 κιλών κέρδισε με 5-0 στα σημεία τον Baisch Jeronimo από την Γερμανία και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Ο Νίκος Καμπέρος στον τελικό των 43 κιλών, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο σε αυτόν τον αγώνα το αποτέλεσμα δόθηκε ισόπαλο στα σημεία, αλλά στη δεύτερη κρίση των διαιτητών ο Έλληνας αθλητής δόθηκε χαμένος και ο αγώνας ολοκληρώθηκε με 4-1 υπέρ του Schedel Maxim από την Γερμανία.

Τέλος στην τρίτη θέση έμεινε ο Άγγελος Ανατολάκης έχοντας πραγματοποιήσει δύο νίκες στα προημιτελικά, αλλά στο ημιτελικό έχασε από τον Ιρλανδό αντίπαλό του στα σημεία.

Χάλκινο ευρωπαϊκό μετάλλιο για την Μαρία Γεωργοπούλου της Παναχαϊκής

Μέχρι τα προημιτελικά έφτασαν οι Γιώργος Πλέας και Λαμπρινή Γιαννακοπούλου

Published

on

Η Μαρία Γεωργοπούλου της Παναχαϊκής κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πυγμαχίας το οποίο ολοκληρώθηκε στην Κροατία.

Η πρωταθλήτρια του Νίκου Πλέα υπό της οδηγίες του Ομοσπονδιακού τεχνικού ηττήθηκε στο  ημιτελικό της κατηγορίας της ανεβαίνοντας στο τρίτο σκαλί του βάθρου.

Επίσης ο Γιώργος Πλέας μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι γνώρισε την ήττα και έμεινε στους “8” καλύτερους πυγμάχους της κατηγορίας του, όπως και η Λαμπρινή Γιαννακοπούλου.

Continue Reading

Ασημένιο μετάλλιο για την Ουρανία Κάντζαρη στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πυγμαχίας

Published

on

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Ουρανία Κάντζαρη του Μίλωνα Πατρών στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πυγμαχίας που ολοκληρώθηκε στην Κροατία.

Η διεθνής αθλήτρια του Ηλία Πελεκούδα υπό τις οδηγίες του Ομοσπονδιακού τεχνικού Νίκου Πλέα ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου, σταθερή πάντα στο ραντεβού με το βάθρο μεγάλων διοργανώσεων.

Στη Χαλκίδα η αποστολή του Warriors Taekwondo Center

Αναχωρεί αύριο η αποστολή του Warriors Taekwondo Center για την Χαλκίδα

Published

on

H αποστολή του Warriors Taekwondo Center βρίσκεται στην Χαλκίδα όπου θα συμμετάσχει στο πρωτάθλημα παίδων και κορασίδων (12-14 Απριλίου) του τάε κβον ντο.

Οι αθλητές του συλλόγου θα έχουν την ευκαιρία να κατακτήσουν μια θέση στο βάθρο όπου ο πρώτος κάθε κατηγορίας θα μπορεί να συμμετάσχει στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Παίδων- Κορασίδων.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ20 hours ago

ΠΑΕ Παναχαϊκή και Γιάννης Τάτσης απαγόρευσαν τις ερωτήσεις των δημοσιογράφων!

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ21 hours ago

Παναχαϊκή: Άλμα… παραμονής με Ζαμόρα και Κολοβούρη (pics)

Α1 ΕΣΚΑΗ15 hours ago

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Το Βαρθολομιό μεγάλη νίκη επί της Ολυμπιάδας, η τύχη στα χέρια του * ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Σπουδαίος «άσος» της Απολλωνιάδας με Καφέζα και Κογιώνη επί Κεραυνού Αιγίου

Α1 ΕΣΚΑΗ16 hours ago

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Η Αγυιά με «καυτή» τριάδα πέρασε το εμπόδιο της ΕΑ Παραλίας

Α1 ΕΣΚΑΗ17 hours ago

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Η ΕΑΠ με νέο «αίμα» νίκησε εύκολα τον Ηρακλή Πύργου, ο Κατοχιανός 37π. (pics)

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Η Γαλήνη επέστρεψε χωρίς προβλήματα στις νίκες (με Αραχωβίτικα/Ακταίο)

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Με μια 7άδα οι Νέοι Γλαύκου «καθάρισαν» την Ανδραβίδα εκτός