Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Τσιπιανίτης: «Θέλαμε πολύ τη νίκη»

Published

on

Στη «Match» μίλησε ο τεχνικός της Αναγέννησης Ψαθοπύργου, Κώστας Τσιπιανίτης, μετά τη νίκη της ομάδας του επί του Άνω Καστρίτσιου.

Ο έμπειρος προπονητής τόνισε ότι οι παίκτες του έδειξαν ότι ήθελαν περισσότερο το παιχνίδι και ήταν ανώτεροι στο δεύτερο μέρος, σημειώνοντας ότι η Αναγέννηση παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο με βασικές ελλείψεις.

Τα όσα είπε:

«Παρά το γεγονός ότι αγωνιστήκαμε σε έναν ακόμα αγώνα με πολλές απουσίες και με 11άδα ανάγκης, δείξαμε ότι θέλαμε πολύ τους τρεις βαθμούς.

Ήμασταν καλύτεροι θεωρώ στο δεύτερο μέρος και παρότι μείναμε πίσω στο σκορ, βρήκαμε τα ψυχικά αποθέματα και πήραμε τη νίκη κόντρα σε μία αξιόμαχη ομάδα, όπως το Άνω Καστρίτσι, που παρουσιάζει μία σταθερότητα σε όλα τα παιχνίδια της.»

Advertisement

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄Κατηγορία (13η): Νίκες για Άρη Πατρών και Νίκη Προαστείου

Published

on

Με το Πάτρα 2005- Πάτραι θα πέσει η αυλαία στην 13η αγωνιστική (σήμερα-17:30), ωστόσο προηγήθηκαν σήμερα 4 αναμετρήσεις.

Στον 1ο όμιλο, ο Δίας αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Πανμοβριακό, ενώ η Δόξα Νιφορέικων πήρε μεγάλη νίκη από τον Αχαιό, με γκολ στο 95’.

Στον 2ο όμιλο ο Άρης Πατρών συνέτριψε τον Εθνικό/Πολύτεκνο με 4-0, ενώ ευρεία ήταν και η επικράτηση της Νίκης Προαστείου επί της Αναγέννησης Ψαθοπύργου, με ηγέτη τον Αντωνόπουλο, που πέτυχε χατ τρικ.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Δίας – Πανμοβριακός  1-1

Δόξα Νιφορεΐκων – Αχαιός Σαραβ.  1-0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πατρών – Εθνικός/Πολύτεκνος  4-0

Πάτρα 2005 –Πάτραι  (Σήμερα- 17:30)

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Νίκη Προαστείου  1-4

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ίκαρος Πετρωτού – Λιμνοχώρι  1-0  (74’ Χριστόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Δόξα Παραλίας  0-1   (32΄Βέρρας)

Δόξα Χαλανδρ.- Αχαϊκή  0-3 α.α.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Πατρών – Αναγέννηση Πατρών  8-0  (5΄, 65’, 68΄, 75΄, 83΄Γκάτσης, 78΄Καπίρης, 86΄, 89΄Κ.Κωνσταντινίδης)

Ατρόμητος Πατρών– ΑΠΟ Αρόη  5-1  (26΄, 59΄Χριστόπουλος, 35’ Παλούκης, 41΄Αναγνώστου, 85′ Τσάκωνας/ 30΄Θεοδωρακόπουλος)

Πήγασος Μπεγ.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανω Καστρίτσι – Αετός Ρίου  1-3  (37’ Μπουρνάκας/ 11΄Κατσιούρας, 30’ (πέν.), 83’ Λάγιος)

Δαβουρλής – Θύελλα Αιγίου  0-1   (65΄Καραίνδρος)

Κεραυνός Αγίου Βασιλ.– Αετός Πατρών  1-0  (64΄Ν.Τρίγκας)

Αιγείρα-Ακράτα- Καλάβρυτα  2-0  (45’ Μαγγίνας, 47 Ράμα)

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  31  (34-10)

2 Δόξα Παραλίας 28  (27-14)

3 Λιμνοχώρι 26 (22-6)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 22 (19-13)

————————————

5 Δίας 21  (22-20)

6 Πανμοβριακός 21 (22-12)

7 Δόξα Νιφορείκων  16  (12-19)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-27)

9 Ίκαρος Πετρωτού 9 (15-31)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  32 (26-4)

2 Θύελλα Πατρών  29 (42-8)

3 Άρης Πατρών  28 (32-9)

4 Ατρόμητος Πατρών 25  (24-15)

————————————

5 Πήγασος Μπεγ.  20  (23-20)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  19  (20-20)

7 Πάτρα 2005  15  (18-20)

8  ΑΠΟ Αρόη 12 (20-34)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (12-46)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Αιγείρα-Ακράτα 32 (26-6)

2 Κεραυνός Α.Β.  32 (29-6)

3   Νίκη Προαστ.  24(22-12)

4 Αετός Πατρών 22  (18-13)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 19 (20-24)

6 Καλάβρυτα 14 (16-21)

7 Δαβουρλής 14 (13-18)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (15-27)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (10-21)

10 Αετός Ρίου 5  (10-30)

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (13η): Μάχες με βαθμολογικό ενδιαφέρον, το πρόγραμμα

Published

on

Η Α΄κατηγορία συνεχίζεται σήμερα και η 13η αγωνιστική θα ρίξει την αυλαία της με 5 αναμετρήσεις.

Στον 1ο όμιλο ο Δίας λύνει τις διαφορές του με τον Πανμοβριακό και αμφότεροι θέλουν τη νίκη, για να παραμείνουν σε τροχιά πλέι-οφ, ενώ στον 2ο όμιλο το πρωτοπόρο Πάτραι δοκιμάζεται με την Πάτρα 2005, όπως και ο Άρης Πατρών με τον αξιόμαχο Εθνικό/Πολύτεκνο.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Πετρωτού, 15.00: Δίας – Πανμοβριακός, Φωκάς.

Γηπ. Νιφορεΐκων, 15.00: Δόξα Νιφορεΐκων – Αχαιός Σαραβ., Μαχαίρας-Μουστάκας.

Δόξα Χαλανδρ.- Αχαϊκή  0-3 α.α.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.00: Άρης Πατρών – Εθνικός/Πολύτεκνος, Παπαδόπουλος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 17.30: Πάτρα 2005 –Πάτραι, Μπακόπουλος.

Πήγασος Μπεγ.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ρίου, 15.00: Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Νίκη Προαστείου, Πράνταλος.

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ίκαρος Πετρωτού – Λιμνοχώρι  1-0  (74’ Χριστόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Δόξα Παραλίας  0-1   (32΄Βέρρας)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Πατρών – Αναγέννηση Πατρών  8-0  (5΄, 65’, 68΄, 75΄, 83΄Γκάτσης, 78΄Καπίρης, 86΄, 89΄Κ.Κωνσταντινίδης)

Ατρόμητος Πατρών– ΑΠΟ Αρόη  5-1  (26΄, 59΄Χριστόπουλος, 35’ Παλούκης, 41΄Αναγνώστου, 85′ Τσάκωνας/ 30΄Θεοδωρακόπουλος)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανω Καστρίτσι – Αετός Ρίου  1-3  (37’ Μπουρνάκας/ 11΄Κατσιούρας, 30’ (πέν.), 83’ Λάγιος)

Δαβουρλής – Θύελλα Αιγίου  0-1   (65΄Καραίνδρος)

Κεραυνός Αγίου Βασιλ.– Αετός Πατρών  1-0  (64΄Ν.Τρίγκας)

Αιγείρα-Ακράτα- Καλάβρυτα  2-0  (45’ Μαγγίνας, 47 Ράμα)

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Πετρωτού, 15.00: Δίας – Πανμοβριακός, Φωκάς.

Γηπ. Νιφορεΐκων, 15.00: Δόξα Νιφορεΐκων – Αχαιός, Μαχαίρας-Μουστάκας.

Δόξα Χαλανδρ.- Αχαϊκή  0-3 α.α.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.00: Αρης Πατρών – Εθνικός/Πολύτεκνος, Παπαδόπουλος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 17.30: Πάτρα 2005 –Πάτραι, Μπακόπουλος.

Πήγασος Μπεγ.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ρίου, 15.00: Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Νίκη Προαστείου, Πράνταλος.

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  31  (34-10)

2 Δόξα Παραλίας 28  (27-14)

3 Λιμνοχώρι 26 (22-6)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 22 (19-13)

————————————

5 Δίας 20  (21-19)

6 Πανμοβριακός 20 (21-11)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-19)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-26)

9 Ίκαρος Πετρωτού 9 (15-31)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  32 (26-4)

2 Θύελλα Πατρών  29 (42-8)

3 Άρης Πατρών  25 (28-9)

4 Ατρόμητος Πατρών 25  (24-15)

————————————

5 Πήγασος Μπεγ.  20  (23-20)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  19  (20-16)

7 Πάτρα 2005  15  (18-20)

8  ΑΠΟ Αρόη 12 (20-34)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (12-46)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Αιγείρα-Ακράτα 32 (26-6)

2 Κεραυνός Α.Β.  32 (29-6)

3   Αετός Πατρών 22  (18-13)

4 Νίκη Προαστ.  21(18-11)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 19 (20-24)

6 Καλάβρυτα 14 (16-21)

7 Δαβουρλής 14 (13-18)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-23)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (10-21)

10 Αετός Ρίου 5  (10-30)

 

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (13η): Τα ντέρμπι σε Δόξα Παραλίας και Κεραυνό Αγίου Βασιλείου

Published

on

Με θέαμα και αρκετά γκολ μπήκε στο 2022 η Α΄κατηγορία, αφού τα περισσότερα ματς της 1ης ημέρας της 13ης αγωνιστικής ήταν συναρπαστικά.

Στον 1ο όμιλο, η Δόξα Παραλίας πήρε τη νίκη από τον Αστέρα Τσουκαλείκων, με γκολ του Βέρρα και πλησίασε και άλλο τα πλέι-οφ, ενώ ο Ίκαρος Πετρωτού έριξε στο καναβάτσο το Λιμνοχώρι και πανηγύρισε για πρώτη φορά φέτος.

Στον 2ο όμιλο, η Θύελλα Πατρών συνέτριψε με 8 γκολ την Αναγέννηση Πατρών και τα 5 εξ΄αυτών προήλθαν από τον Βαγγέλη Γκάτση, ενώ ο Ατρόμητος είχε εύκολο απόγευμα κόντρα στον ΑΠΟ Αρόης.

Στον 3ο όμιλο, ο Νίκος Τρίγκας έκρινε το ντέρμπι και ο Κεραυνός έκαμψε την αντίσταση του Αετού Πατρών, ενώ ο Αετός Ρίου έσπασε το ρόδι, με σημαντική νίκη επί του Άνω Καστριτσίου. Η Αιγείρα-Ακράτα υπερασπίστηκε την έδρα της απέναντι στα Καλάβρυτα, ενώ ο Καραίνδρος χάρισε το τρίποντο στην Θύελλα Αιγίου, που πέρασε νικηφόρα από την Πάτρα (1-0 τον Δαβουρλή).

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ίκαρος Πετρωτού – Λιμνοχώρι  1-0  (74’ Χριστόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Δόξα Παραλίας  0-1   (32΄Βέρρας)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Πατρών – Αναγέννηση Πατρών  8-0  (5΄, 65’, 68΄, 75΄, 83΄Γκάτσης, 78΄Καπίρης, 86΄, 89΄Κ.Κωνσταντινίδης)

Ατρόμητος Πατρών– ΑΠΟ Αρόη  4-1  (26΄, 59΄Χριστόπουλος, 35’ Παλούκης, 41΄Αναγνώστου/ 30΄Θεοδωρακόπουλος)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανω Καστρίτσι – Αετός Ρίου  1-3  (37’ Μπουρνάκας/ 11΄Κατσιούρας, 30’ (πέν.), 83’ Λάγιος)

Δαβουρλής – Θύελλα Αιγίου  0-1   (65΄Καραίνδρος)

Κεραυνός Αγίου Βασιλ.– Αετός Πατρών  1-0  (64΄Ν.Τρίγκας)

Αιγείρα-Ακράτα- Καλάβρυτα  2-0  (45’ Μαγγίνας, 47 Ράμα)

Το πρόγραμμα της Κυριακής

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Πετρωτού, 15.00: Δίας – Πανμοβριακός, Φωκάς.

Γηπ. Νιφορεΐκων, 15.00: Δόξα Νιφορεΐκων – Αχαιός, Μαχαίρας-Μουστάκας.

Δόξα Χαλανδρ.- Αχαϊκή  0-3 α.α.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.00: Αρης Πατρών – Εθνικός/Πολύτεκνος, Παπαδόπουλος.

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 17.30: Πάτρα 2005 –Πάτραι, Μπακόπουλος.

Πήγασος Μπεγ.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ρίου, 15.00: Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Νίκη Προαστείου, Πράνταλος.

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή  31  (34-10)

2 Δόξα Παραλίας 28  (27-14)

3 Λιμνοχώρι 26 (22-6)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 22 (19-13)

————————————

5 Δίας 20  (21-19)

6 Πανμοβριακός 20 (21-11)

7 Δόξα Νιφορείκων  13  (11-19)

8 Αχαιός Σαραβ.  12  (17-26)

9 Ίκαρος Πετρωτού 9 (15-31)

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι  32 (26-4)

2 Θύελλα Πατρών  29 (42-8)

3 Άρης Πατρών  25 (28-9)

4 Ατρόμητος Πατρών 25  (24-15)

————————————

5 Πήγασος Μπεγ.  20  (23-20)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ.  19  (20-16)

7 Πάτρα 2005  15  (18-20)

8  ΑΠΟ Αρόη 12 (20-34)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (12-46)

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Αιγείρα-Ακράτα 32 (26-6)

2 Κεραυνός Α.Β.  32 (29-6)

3   Αετός Πατρών 22  (18-13)

4 Νίκη Προαστ.  21(18-11)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 19 (20-24)

6 Καλάβρυτα 14 (16-21)

7 Δαβουρλής 14 (13-18)

8   Αναγέννηση Ψαθ.  10 (14-23)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (10-21)

10 Αετός Ρίου 5  (10-30)

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.