Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία: Το σημερινό πρόγραμμα των ομίλων

Published

on

Σερβίρεται σήμερα το “κυρίως μενού” της 6ης αγωνιστικής ημέρας στην Β΄κατηγορία, με πολλά αμφίρροπα και άκρως ενδιαφέροντα παιχνίδια.

Πάμε να δούμε το σημερινό πρόγραμμα στους 3 ομίλους του πρωταθλήματος:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Πήγασος Πατρών- Ατρόμητος Λάππα  (12:30-“Κ.Ζάρρας”)

Τριταιϊκός- Απόλλων Βίδοβας  (15:00- Σταυροδρομίου)

Πείρος Ισώματος- Διαγόρας 2010  (15:00- Μαζαρακίου)

Ωλενιακός- Σταροχώρι  (15:00- “Φ.Αραβαντινός”)

Αστέρας Τσουκαλείκων- Αχαιός Σαραβαλίου  (15:00- Βραχνείκων)

Αστέρας Μιντιλογλίου- Φαραϊκός  (15:00- Μιντιλογλίου)

Δίας- Καμίνια  (15:00- “Κ.Ζάρρας”)

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Πάτρα 2005- Μέγας Δικέφαλος  (10:00- “Κ.Ζάρρας”)

Πολύτεκνος- Δάφνη Πατρών  (12:30- Ζαρουχλείκων)

Ζαβλάνι/Αίας- Αχαϊκός  (12:30- Αχιλλέα (Αγυιάς)

Ολυμπιακός Πατρών- Αετός Ρίου  (15:00- Ζαρουχλείκων)

Ίκαρος Πετρωτού- Πανιώνιος/Αχιλλέας  (15:00- “Α.Κάνιστρας”)

Πάτραι- Αυτόνομη  (15:00- Ντα Λουζ Οβρυάς)

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

(ΌΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΣΤΙΣ 15:00)

ΑΟ Διακοπτού- Σκεπαστό  (Ροδιάς)

Αργυρά- Αχιλλέας Καμαρών  (Προαστείου)

Αναγέννηση/Αίας- Αναγέννηση Ψαθόπυργου  (Καμαρών)

Θύελλα Αιγείρας- ΑΕ Δρεπάνου  (Αιγείρας)

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία: Μεγάλη νίκη για Περιβόλα, το σημερινό πρόγραμμα

Published

on

Άνοιξε χθες η αυλαία σε 1ο και 2ο όμιλο στην Β΄κατηγορία, η οποία οδεύει προς το τέλος της και έτσι το ενδιαφέρον κορυφώνεται.

Στον 1ο όμιλο και για την 27η αγωνιστική η Περιβόλα με ανατροπή πήρε σημαντική νίκη στην προσπάθεια που καταβάλλει για παραμονή. Το Σταροχώρι προηγήθηκε, αλλά οι «πράσινοι» με γκολ των Μονοκρούσου και Τσεκούρα πήραν το πολύτιμο τρίποντο.

Στον 2ο όμιλο και για την 28η αγωνιστική, ΑΕ Αιγίου και Φοίνικας Ζήριας «κόλλησαν» στο μηδέν και μοιράστηκαν από 1 βαθμό στο γήπεδο Πλαστήρα.

Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες των ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Περιβόλα-Σταροχώρι 2-1

Γήπ. Προσφυγικών, 2μ.μ.: Αστραπή Ψαροφαΐου-Δάφνη Πατρών, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Λάππα, 5μ.μ.: Ατρόμητος Λάππα-Άτλας Α.Σ., Νίκος Δανιήλ

Γήπ. Λακκόπετρας, 5μ.μ.: Ικαρος Λακκόπετρας-Φαραικός, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 5μ.μ.: Πείρος Ισώματος-Αστέρας Μιντιλογλίου, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Προσφυγικών, 5μ.μ.: Ολυμπιακός Πατρών-Γαλήνη, Αριστόβουλος Σπηλιόπουλος

Πυρσός- Καμίνια 3-0 α.α.

Λέων Αλισσού- Αχαϊκός  0-3 α.α.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Α.Ε. Αιγίου-Φοίνικας/Ζήριας 0-0

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 2μ.μ.: Πετεινοί-Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας, Νίκος Χρονάς

Γήπ. Καμαρών, 5μ.μ.: Αχιλλέας Καμαρών-A.E. Δρέπανου, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Τέμενης, 5μ.μ.: Αστέρας Τέμενης-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. Ροδιάς, 5μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Άβυθος Αιγιάλειας, Σπύρος Παλαιολογόπουλος

Γήπ. Προαστίου, 5μ.μ.: Αργυρά Πατρών-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου, Παναγιώτης Γκαβός

Γήπ. Αχιλλέα, 5μ.μ.: Αυτόνομη Π.Ο.-Απόλλων Εγλυκάδος, Χρήστος Αργυρόπουλος

 

Οι Βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ  (σε 27 ματς)

1 Ατρόμητος Λάππα 70 (96-23)

2  Ικαρος Λακ. 56 (57-24)

————————————

3 Αστέρας Μιντ. 53 (62-16)

4 Αχαϊκός 53 (53-28)

5 Σταροχώρι 47 (53-38)

6 Πείρος Ισώματος 44 (50-38)

7 Γαλήνη 39 (39-33)

8) Φαραϊκός 39  (54-48)

9 Άτλας 39  (50-45)

10 Περιβόλα 35 (41-49)

——————————————

11 Πυρσός Π. 35  (35-39)

12  Δάφνη Π. 30 (42-51)

13  Αστραπή Ψαρ. 29  (32-41)

14 Ολυμπιακός Π. 19 (27-71)

15 Καμίνια 9

* Τα Καμίνια αποχώρησαν από το πρωτάθλημα

 

Β ΟΜΙΛΟΣ (σε 28 ματς)

1 Δρέπανο 64 (76-20)

2 Απόλλων Εγλ. 61  (69-20)

————————————

3 Πανιώνιος Αχιλ. 57 (76-27)

4  Αχιλλέας Καμ. 53  (56-33)

5   Ζαβλάνι 35  (48-38)

6   ΑΕ Αιγίου 35  (55-43)

7  Φοίνικας Ζήρ. 35   (44-44)

8 Αστήρ Τέμενης 34 (42-48)

9 Αργυρά Π. 32  (38-34)

10 Φλόγα Ρόδιας 32  (40-50)

———————————-

11 Πετεινοί 27 (43-57)

12 ΠΑΟΚ Πατρών 25  (33-48)

13 Απόλλων Συν. 25   (30-57)

14 Άβυθος Αιγ. 24  (30-41)

15 Αυτόνομη 3 (12-134)

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Δρέπανο, Απόλλων Εγλυκάδας και Πανιώνιος/Αχιλλέας στην κόψη του ξυραφιού

Published

on

Οδεύει προς το τέλος του το φετινό πρωτάθλημα στη Β΄κατηγορία και στον 2ο όμιλο έχουμε ακόμα 3 αγωνιστικές, μετά την εμβόλιμη αγωνιστική (27η) της περασμένης Τετάρτης.

Δρέπανο και Απόλλων Εγλυκάδας κρατούν δυνατά τις 2 θέσεις της ανόδου, ενώ ο Πανιώνιος/Αχιλλέας έχει ελπίδες, αλλά όχι την τύχη στα χέρια του. Το Δρέπανο θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Εγλυκάδας την προτελευταία στροφή, ενώ στο τέλος θα κάνει ρεπό.

Ο Πανιώνιος/Αχιλλέας θέλει 3Χ3 και γκέλες των άλλων δύο ομάδων, για να «κλέψει» μία από τις δύο θέσεις της ανόδου.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Δρέπανο (64 βαθμοί): Αχιλλέας Καμαρών (εκτός), Απόλλων Εγλυκάδας (εντός), ΡΕΠΟ.

Απόλλων Εγλυκάδας (61 βαθμοί): Αυτόνομη (εκτός) , Δρέπανο (εκτός), Απόλλων Αιγίου (εντός)

Πανιώνιος/Αχιλλέας (57 βαθμοί): Αστήρ Τέμενης (εκτός), Αργυρά (εντός), Αυτόνομη (εκτός)

Continue Reading

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία (2ος όμιλος): Εμβόλιμη με φαβορί

Published

on

Συνεχίζεται η δράση στη Β΄κατηγορία και σήμερα θα διεξαχθεί στον 2ο όμιλο η 27η πράξη.

Το Δρέπανο έχει εύκολο έργο με την Αυτόνομη και θέλει να επιστρέψει στις νίκες, μετά το Χ με το Ζαβλάνι, ενώ ο Απόλλωνας Εγλυκάδας είναι φαβορί με την Αργυρά, αν και ο αντίπαλος δεν είναι αμελητέα ποσότητα.

Ο Πανιώνιος/Αχιλλέας κυνηγά τον Απόλλωνα και τη 2η θέση και υποδέχεται την επικίνδυνη ΑΕ Αιγίου, ενώ στα χαμηλά επίπεδα της βαθμολογίας, Άβυθος και Πετεινοί μάχονται στο Αίγιο και όποιος επικρατήσει θα κρατήσει τις λίγες ελπίδες για παραμονή.

Το σημερινό πρόγραμμα και η βαθμολογία:

Γήπεδο Αβύθου, Ώρα 17.00, Άβυθος Αιγιαλείας-Πετεινοί, Φωκάς

Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 17.00, Απόλλων Συνοικισμού-Αστέρας Τέμενης, Μέρμηγκας

Γήπεδο Καμαρών, Ώρα 17.00, Αχιλλέας Καμαρών-ΑΠΣ Ζαβλάνι, Βαβαρούτας

Γήπεδο Ρίου, Ώρα 17.00, Δρέπανο-Αυτόνομη, Μπαρλής

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 17.00, ΠΑΟΚ Πάτρας-Φοίνικας Ζήριας, Μπακόπουλος

Γήπεδο Αγυιάς, Ώρα 17.00, Πανιώνιος/Αχιλλέας-ΑΕ Αιγίου, Χρονάς

Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 19.30, Απόλλων Εγλυκάδας-Αργυρά, Πράνταλος

Ρεπό : Φλόγα Ροδιάς

Η Βαθμολογία

 (σε 26 ματς)

1 Δρέπανο 61 (67-20)

2 Απόλλων Εγλ. 58  (65-19)

————————————

3 Πανιώνιος Αχιλ. 54  (70-25)

4  Αχιλλέας Καμ. 50  (50-31)

5   Ζαβλάνι 35  (46-32)

6   ΑΕ Αιγίου 34  (53-37)

7  Φοίνικας Ζήρ. 34   (43-42)

8 Αστήρ Τέμενης 34 (42-45)

9 Αργυρά Π. 32  (37-30)

10 Φλόγα Ρόδιας 32  (40-50)

———————————-

11 Πετεινοί 24 (40-57)

12 Άβυθος Αιγ. 24  (30-35)

13 ΠΑΟΚ Πατρών 22  (31-47)

14 Απόλλων Συν. 22   (27-57)

15 Αυτόνομη 3 (12-125)

 

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.