Connect with us

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄κατηγορία: Τι έγινε στους ομίλους σε πλέι οφ και πλέι άουτ

Published

on

Ο Απόλλων Εγλυκάδας και η Αιγείρα/Ακράτα επικράτησαν κόντρα σε ΑΠΟ Αρόης και Αετό Ρίου με 1-0 και μπήκαν δυναμικά στο «κόλπο» της ανόδου στα πλέι οφ της Β΄ΕΠΣΑ, σε 2ο και 3ο όμιλο αντίστοιχα.

Ο Αχαιός Σαραβαλίου κατέβαλλε την αντίσταση του Φαραϊκού με 3-0 και «έβαλε φωτιά» στον 1ο όμιλο και πλέον η άνοδος θα κριθεί στο νήμα. Στα πλέι άουτ «σώθηκαν» Ίκαρος Πετρωτού, Απόλλων Αιγίου και Άνω Καστρίτσι, ενώ υποβιβάστηκαν στην Γ΄ΕΠΣΑ Φλόγα Κ.Κ. και Κεραυνός 2016.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ – PLAY OFF

Ατρόμητος Λάππα 2015-Σταροχώρι 2-2

Αχαιός Σαραβαλίου-Φαραϊκός 3-0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ–PLAY OUT

Ίκαρος Πετρωτού-Πείρος Ισώματος 2-0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ– PLAY OFF

Πολύτεκνος-Περιβόλα 0-3

Απόλλων Εγλυκάδος-Α.Π.Ο. Αρόης 1-0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ–PLAY OUT

Ολυμπιακός Πατρών-Γαλήνη 1-1

Αχαϊκός-Ψηλαλώνια 3-3

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ–PLAY ΟFF

Φλόγα Ρόδιας-Αργυρά Πατρών 1-1

Αιγείρα/Ακράτα -Αετός Ρίου 1-0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ–PLAY OUT

Άνω Καστρίτσι-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου 0-0

Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Κεραυνός 2016 1-1

Οι βαθμολογίες:

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΛΕΪ ΟΦ

Φαραϊκός 6 β.

Αχαιός Σαραβαλίου 5 β.

Σταροχώρι 2 β.

Ατρόμητος Λάππα 1 β.

ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ

Ίκαρος Πετρωτού 7 β.

Καμίνια 5 β.

Πείρος Ισώματος 0 β.

Ροϊτικα 0 β.

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΛΕΪ ΟΦ

ΑΠΟ Αρόης 6 β.

Απόλλων Εγλυκάδας 5 β.

Περιβόλα 4 β.

Πολύτεκνος 0 β.

ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ

Ολυμπιακός Πατρών 6 β.

Αχαϊκός 2β.

Γαλήνη 2β.

Ψηλαλώνια 1 β.

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΛΕΪ ΟΦ

Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας 8 β.

Αετός Ρίου 7 β.

Φλόγα Ροδιάς 2 β.

Αργυρά 1 β.

ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ

Απόλλων Συνοικισμού 8 β.

Άνω Καστρίτσι 7 β.

Φλόγα Κ. Καστριτσίου 2 β.

Κεραυνός 2016 1 β.

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργακόπουλος

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αχαιός Σαραβαλίου και ΑΠΟ Αρόης στην Α΄κατηγορία

Published

on

Ο Αχαιός Σαραβαλίου και ο ΑΠΟ Αρόης πήραν τα παιχνίδια-θρίλερ στην τελευταία στροφή των πλέι-οφ της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας και έτσι τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στα «σαλόνια» του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου της Αχαϊας.

Ο Αχαιός με ευρεία νίκη «λύγισε» στο Ντα Λουζ τον Φαραϊκό με 3-0 και πανηγύρισε την δίκαια άνοδο στον 1ο όμιλο, ενώ ο ΑΠΟ Αρόης με τέρμα του Γιώργου Σύρου έριξε στο καναβάτσο τον Απόλλωνα Εγλυκάδας με 1-0 και «έκλεψε» την άνοδο στον 2ο όμιλο, αφού ήθελε μόνο «τρίποντο», για να τα καταφέρει.

Γιάννης Γεωργακόπουλος

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Φινάλε για μη καρδιακούς στα πλέι-οφ της Β΄ΕΠΣΑ *4 ομάδες για 2 θέσεις ανόδου!

Published

on

Σήμερα ολοκληρώνεται το φετινό πρωτάθλημα στην Β΄ΕΠΣΑ κατηγορία, με την 6η και τελευταία αγωνιστική της διαδικασίας των πλέι-οφ.

Δύο θέσεις έχουν μείνει κενές για την άνοδο στην Α΄κατηγορία και σε 1ο και 2ο όμιλο γίνεται μεγάλη μάχη και όλα θα ξεκαθαρίσουν σήμερα. Στον 3ο όμιλο τα ματς αποτελούν τυπική διαδικασία, αφού η Αιγείρα/Ακράτα έχει εξασφαλίσει την 1η θέση και συνεπώς την άνοδο.

Στον 1ο όμιλο, Φαραϊκός και Αχαιός Σαραβαλίου λύνουν τις διαφορές τους στο Ντα Λουζ της Οβρυάς. Ο Φαραϊκός θέλει μόνο νίκη, ενώ ο Αχαιός θα πανηγυρίσει ακόμα και με ισοπαλία. Στον 2ο όμιλο, ΑΠΟ Αρόης και Απόλλων Εγλυκάδας ισοβαθμούν στους 12 πόντους, αλλά στην ισοβαθμία υπερτερούν οι “μελανόλευκοι”.

Έτσι τους κάνει και η μοιρασιά, ενώ στους “λύκους” της Αρόης είναι χρήσιμο μόνο το “τρίποντο”, προκειμένου να υλοποιηθεί ο στόχος της ανόδου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 6ης στροφής και οι βαθμολογίες:

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/5  (όλα τα παιχνίδια στις 17:30)

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Φαραϊκός- Αχαιός Σαραβαλίου  (Γήπεδο: Ντα Λουζ/  Διαιτητής: Ανδριανός)

Σταροχώρι- Ατρόμητος Λάππα (Γήπεδο: Χαλανδρίτσας/  Διαιτητής: Μιχαλόπουλος)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟ Αρόης- Απόλλων Εγλυκάδας  (Γήπεδο: Αγυιάς (Αχιλλέα)/  Διαιτητής: Παπαδόπουλος)

Περιβόλα- Πολύτεκνος  0-0

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Αετός Ρίου- Αιγείρα/Ακράτα  (Γήπεδο: Ρίου/  Διαιτητής: Πράνταλος)

Αργυρά- Φλόγα Ροδιάς  (Γήπεδο: Προαστίου/  Διαιτητής: Σπυρόπουλος)

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (σε 5 παιχνίδια)

Β1 όμιλος: Αχαιός Σαρ. 11, Φαραϊκός 10, Σταροχώρι 6, Ατρόμητος Λάππα 4.

Β2 όμιλος: Απόλλων Εγλ. 12, ΑΠΟ Αρόης 12, Περιβόλα 8, Πολύτεκνος 0.

Β3 όμιλος: Αιγείρα/Ακράτα 17, Αργυρά 7, Αετός Ρίου 7, Φλόγα Ροδιάς 5.

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β’ Κατηγορία: Οι διαιτητές των αναμετρήσεων των πλέι οφ

Published

on

Το προσεχές Σαββατοκύριακο (18-19/5) διεξάγονται τα πλέι ο της Β’ Κατηγορίας στα οποία θα κριθεί η άνοδος.

Ο Κώστας Ανδριανός και ο Γιώργος Παπαδόπουλος ορίστηκαν να διευθύνουν τα δύο μεγάλα παιχνίδια Φαραϊκός-Αχαιός και ΑΠΟ Αρόη-Απόλλων Εγλυκάδας.

Διαβάστε όλους τους ορισμούς παρακάτω:

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/5 (5.30 μ.μ.)
Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Πετρωτού: Περιβόλα – Πολύτεκνος, Ταξιάρχης.

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/5 (5.30 μ.μ.)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Ντα Λουζ: Φαραϊκός – Αχαιός, Ανδριανός.
Γηπ. Χαλανδρίτσας: Σταροχώρι – Ατρόμητος Λάππα, Μιχαλόπουλος.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Αγυιάς: ΑΠΟ Αρόη – Απόλλων Εγλυκάδας, Παπαδόπουλος.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γηπ. Προαστείου: Αργυρά – Φλόγα Ροδιάς, Σπυρόπουλος.
Γηπ. Ρίου: Αετός Ρίου – Αιγείρα/Ακράτα, Πράνταλος.

Διάβασε Περισσότερα

Facebook

Copyright © 2019 Mikad Εκδοτικές Διαφημιστικές Υπηρεσίες. --- Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών της ιστοσελίδας matchnews.gr διατίθεται στους επισκέπτες αυστηρά για προσωπική χρήση. Απαγορεύεται η χρήση σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς γραπτή άδεια του εκδότη.