SUPER LEAGUE 2

Βαριά άρρωστος ο Ηρακλής-Ήττα σοκ από τον Απόλλωνα στο Καυτατζόγλειο

Published

on

Σε ένα ματς με… αγγλικό σκορ (3-4), στο “παγωμένο” από τους λιγοστούς φιλάθλους Καυτατζόγλειο, ο Ηρακλής παρά το προβάδισμά του στο ημίχρονο, δέχθηκε τρία γκολ στην επανάληψη και γνώρισε την ήττα από τον Απόλλωνα Λάρισας ο οποίος μαζί με τον Εργοτέλη συνεχίζει “τρένο” στη φετινή Football League.

Γνωρίζοντας πολύ καλά πως βρίσκεται από την αρχή με την πλάτη στον τοίχο, αλλά και ειδικότερα μετά την ήττα από την Παναχαϊκή στην Αγυιά, ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος κατέστησε σαφές στους παίκτες ότι το ματς με τον Απόλλωνα είναι… “τελικός”.

Πραγματοποίησε  τέσσερις αλλαγές στην αρχική ενδεκάδα σε σχέση με το ματς της Πάτρας και έδωσε φανέλα βασικού στους Καλτσά, Κλέιτον, Χασομέρη και Στάμου.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα μόνο μια ομάδα υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο και αυτή ήταν ο Ηρακλής. Πέτυχε δύο τέρματα (κι είχε και άλλα δύο δοκάρια), με τους Κλέιτον (29′) που πήρε το ριμπάουντ έπειτα από το χαμένο πέναλτι του Περόνε και με τον Καλτσά, τρία λεπτά αργότερα με κοντινό πλασέ έπειτα από ασίστ του Κλέιτον, “κλείνοντας” εντυπωσιακά το ημίχρονο με 3-1.
Στην επανάληψη όμως τα πάντα ανατράπηκαν. Η ομάδα του Τροίζι, μέσα σε δώδεκα λεπτά πέτυχε δύο γκολ με τους Πολέτο (50′) αρχικά και τον Κοντοέ (57′), ισοφαρίζοντας το σκορ σε 3-3, σε ένα πραγματικά «τρελό» σε ρυθμό και εξέλιξη αγώνα.

Στο 87′ ήρθε και η απόλυτη ανατροπή, το γκολ νίκης με τον Μαρκολίνο.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Βοσνιάδης, Κουτρομάνος, Κούσας, Στάμου, Χιντζίδης, Καλτσάς (75′ Παναγιωτούδης), Μενδρινός, Ντούνης, Κλέιτον (62′ Ρόβας), Χασομέρης, Περόνε (55΄ Πασάς).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μαρσέλο Τροίζι): Μάντζαρης, Σκούπρα, Χατζής, Κουρτεσιώτης, Κοντοές, Πολέτο (85′ Καμπέρης), Μαρκολίνο, Λουκάο, Τασιουλής (58΄Λίταινας), Σουλιώτης.

ΑΕ Καραϊσκάκης-Αιγινιακός 4-0
(2′ Ψιάνος, 22′, 60′ Κάκκο, 53′ Άλεξιτς)

Ηρόδοτος-Απόλλων Πόντου 0-1
(90+3′ Καλαϊτζίδης)

Κέρκυρα-Δόξα Δράμας 3-0
(32′, 62′ Τουράμ, 78′ Αποστολίδης)

Ηρακλής-Απόλλων Λάρισας 3-4
(10’ Περόνε, 28’ Κλέιτον, 32’ Καλτσάς – 17’, 87’ Μαρκολίνο, 51’ Πολέτο, 58’ Κοντοές)

on

Σε ματαίωση οδηγήθηκε, σύμφωνα με το ρεπορτάζ του FL News, η συζήτηση δύο προσφυγών σε βάρος της ΠΑΕ Αιγάλεω. Πρόκειται γι’ αυτές των Νίκου Παντελή, Γιάννη Χριστοφιλόπουλου που είχαν προσδοριστεί να συζητηθούν τη Δευτέρα (15/04) στην ΠΕΕΟΔ της ΕΠΟ.

Με τον πρώην προπονητή των Κυανόλευκων και τον 21 ετών αμυντικό υπήρξε εξωδικαστικός συμβιβασμός.

Continue Reading

Σε περιπέτειες το «Σίτι» – Προέχει η «μάχη» της παραμονής

Πολλά τα φετινά προβλήματα στο Αιγάλεω

Published

on

Σε δύσκολη οικονομική καμπή βρίσκεται το Αιγάλεω, που δίνει τη δική του μάχη για την παραμονή στη Super League 2.

Σύμφωνα με ρεπορτάζ από την Αθήνα, στο «Σίτι» έχουν βρεθεί αρκετές φορές στα πρόθυρα απεργίας λόγω οφειλών και η φωτιά σβήνει πριν καν ανάψει στο βωμό της μεγάλης προσπάθειας που κάνει φέτος η ομάδα.

Μάλιστα η ΠΕΕΟΔ της ΕΠΟ έχει προσδιορίσει να συζητήσει τη Δευτέρα (15/04) δύο προσφυγές σε βάρος της ΠΑΕ Αιγάλεω.

Η μία εξ αναβολής, αυτή του πρώην προπονητή, Νίκου Παντελή, που είχε κάνει καταγγελία και στην επιθεώρηση εργασίας με δικηγόρο τη Δόξα Τσαγκαράκη.

Το πόρισμα της επιθεώρησης εργασίας, μάλιστα, ήταν υπέρ του. Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, η συγκεκριμένη υπόθεση θα ματαιωθεί λόγω εξωδικαστικού συμβιβασμού

Νομικά κατά των «κυανόλευκων» κινήθηκε και ο Γιάννης Χριστοφιλόπουλος, ο οποίος αποκτήθηκε το καλοκαίρι, δεν κατέγραψε λεπτό συμμετοχής και αποχώρησε στη χειμερινή περίοδο των μεταγραφών.

Ηλίας Μάτσας

Χαραλαμπίδης: «Να πάρουμε με την Παναχαϊκή, ότι δεν πήραμε με ΠΑΟ Β’»

Τα όσα ανέφερε ο τεχνικός του “σίτι” πριν τη σημερινή μάχη με την Παναχαϊκή στην Πάτρα

Published

on

Στην αναμέτρηση με την Παναχαϊκή αναφέρθηκε ο προπονητής του Αιγάλεω, Απόστολος Χαραλαμπίδης, μετά την λευκή ισοπαλία της ομάδας του (την Πέμπτη 11/04) με τον Παναθηναϊκό Β’ στην εξ αναβολής αναμέτρηση της πρεμιέρας των πλέι άουτ.

«Η ομάδα είναι 4 ματς αήττητη, στα εκτός έδρας είμαστε άλλη ομάδα. Χάνουμε δύσκολα, πάμε στην Παναχαϊκή να πάρουμε αυτό που δεν πήραμε σήμερα (σ.σ. Πέμπτη)», ανέφερε χαρακτηριστικά

ΜΠΑΣΚΕΤ9 mins ago

Περιστέρι: Ημέρες και ώρες ημιτελικών και τελικού του Final Four του Basketball Champions League

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ38 mins ago

Παναχαϊκή: Ο Ηλίας Κοκκόρης της ΕΠΣ Αρκαδίας έχει οριστεί για να διευθύνει τον αγώνα με τον Γιούχτα