Connect with us

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ξανά με πρόεδρο τον Β.Χρυσανθόπουλο ο Κεραυνός

Published

on

Το νέο Δ.Σ. του Κεραυνού Αγίου Βασιλείου συγκροτήθηκε σε σώμα.

Και τη νέα σεζόν πρόεδρος θα είναι ο Βασίλης Χρυσανθόπουλος.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ομάδας για τη σύσταση του νέου Δ.Σ. : 

«Ύστερα από τη διενέργεια των εκλογών που πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή 11-7-2021 και την 1η συνεδρίαση που έγινε την Δευτέρα 12-7-2021 συγκροτήθηκε σε σώμα το νέο Δ.Σ. του Κεραυνού Αγίου Βασιλείου με την παρακάτω σύνθεση:

  1. Βασίλης Χρυσανθόπουλος Πρόεδρος
  2. Ηρακλής Νικολακόπουλος Αντιπρόεδρος
  3. Κίμων Ζέρβας Γενικός Γραμματέας
  4. Χρυσάνθη Θεοδωροπούλου Αναπληρωτής Γ. Γραμματέας
  5. Σπύρος Νικολακόπουλος Ταμίας
  6. Διονύσης Θεοδωρόπουλος Γενικός Αρχηγός
  7. Παναγιώτης Αθανασόπουλος Έφορος Υλικού
  8. Θεόδωρος Κουσκούτης Υπεύθυνος Ακαδημίας
  9. Διονύσιος Κουσκούτης Υπεύθυνος Εγκαταστάσεων

Αναπληρωματικά μέλη:

  1. Δημήτρης Σύψας
  2. Γιάννης Μπίρης

Επίσης για την εξελεγκτική επιτροπή εκλέχθηκαν οι:

  1. Καρβέλης Φώτης
  2. Παπαχριστόπουλος Γρηγόρης
  3. Παπαχριστόπουλος Απόστολος

Αναπληρωματικό μέλος

Γεώργιος Μπίρης»

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ορίστηκαν τα παιχνίδια της πρεμιέρας στην Α΄κατηγορία

Published

on

Με σπουδαία παιχνίδια θα ανοίξει η αυλαία στο νέο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας, με την Ένωση να ορίζει πριν από λίγο τις αναμετρήσεις της 1ης στροφής.

Στον 1ο όμιλο δεσπόζει το ντέρμπι Πανμοβριακού-Αχαϊκής, στον 2ο όμιλο, στον 2ο όμιλο ξεχωρίζει η δοκιμασία του Άρη Πατρών με τον Ατρόμητο Πατρών στα Ζαρουχλέικα, ενώ η Θύελλα αντιμετωπίζει τον αξιόμαχο Πήγασο και στον 3ο όμιλο ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου θέλει να μπει με το «δεξί» απέναντι στον σκληροτράχηλο Αετό Ρίου.

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στους 3 ομίλους:

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Παραλίας (17:00):  Δόξα Παραλίας – Δόξα Χαλανδρίτσας  (δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα η Δοξα Χαλανδ.)

Πετρωτού (17:00): Ικαρος Πετρωτού -Αχαιός Σαραβαλίου

Λιμνοχωρίου (17:00): Λιμνοχώρι – Δόξα Νιφορεΐκων

Κυριακή 26/9/21

Πετρωτού (13:00):  Δίας Σαραβαλίου – Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Ριόλου (17:00): Πανμοβριακός Ριόλου – Αχαΐκή

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ζαρουχλεΐκων (17:00): Ατρόμητος Πατρών – Άρης Πατρών

Κυριακή 26/9/21

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (13:00):  Ηρακλής Πατρών – Αναγέννηση Πατρών (δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα ο Ηρακλής)

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (16:00):  Πήγασος Μπεγουλακίου – Θύελλα Πατρών

Πετρωτού (17:00):  Α.Π.Ο. Αρόη – Πάτρα 2005 A.E.

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας (19:00):  Εθνικός/Πολύτεκνος – Πάτραι Α.Π.Σ.

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 25/9/21

Ρίου (17:00):  Άνω Καστρίτσι – Αετός Πατρών

Αγυιάς (17:00):  Δαβουρλής K. 92 – Αιγείρας Ακράτας ΑΕ

Καλαβρύτων (18:00): Καλάβρυτα – Νίκη Προαστείου

Κυριακή 26/9/21

Δημοτικό Στ. Αιγίου (17:00): Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου – Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Ρίου (17:00):  Αετός Ρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αχαίκή και Θύελλα Αιγίου λίγο πριν την…σέντρα

Published

on

Αύριο στις 17:30 η Αχαϊκή θα φιλοξενήσει στο Δημοτικό Στάδιο Κάτω Αχαϊας την Θύελλα Αιγίου.

Το τεστ θα είναι κρίσιμο και για τις δύο ομάδες, αφού θα είναι μία πρόβα τζενεράλε, πριν από την πρεμιέρα της Α΄κατηγορίας (25 και 26 Σεπτεμβρίου).

Γιώργος Λαγός και Κυριάκος Αθανασίου θα βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα, με την Αχαϊκή να συμμετέχει στον 1ο όμιλο και την ομάδα από το Αίγιο να λαμβάνει μέρος στον 3ο όμιλο του πρωταθλήματος.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Φιλική επικράτηση του Κεραυνού απέναντι στην Δάφνη

Published

on

Ο Κεραυνός φιλοξένησε την Δάφνη Πατρών στο «Θ.Χρυσανθόπουλος» και επιβλήθηκε φιλικά με 4-1.

Παρά την διαφορά κατηγορίας, η ομάδα του Σάκη Κατσαντούλα έδειξε καλά στοιχεία και βγήκαν χρήσιμα συμπεράσματα εκ νέου.

Από την άλλη, η αντίστοιχη του Παναγιώτη Λάγκη πήρε ακόμα μία νίκη στα φιλικά προετοιμασίας. Τα γκολ σημείωσαν οι Κούστα (1-0), Στασινός (2-0), Κούστα (3-1) και Καραχανίδης (4-1).

Ο Κούστα αστόχησε σε πέναλτι, όταν το σκορ ήταν 2-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Continue Reading
Advertisement

Facebook