Published

on

Τέλος εποχής στην Αχαϊκή, καθώς ο Γιώργος Ντάζος αποχαιρετά τη “Μεγάλη Κυρία” μετά από 6 ολόκληρα χρόνια αδιάκοπης προσφοράς.

Ο δεξιός οπισθοφύλακας “κούνησε μαντήλι” για προσωπικούς και εργασιακούς λόγους, με αποτέλεσμα η Αχαϊκή να στερείται έτσι ακόμη ένα βασικό της “γρανάζι” στην προσπάθεια για παραμονή στη Γ’ Εθνική.

Η τελευταία εμφάνιση του Ντάζου με τα κιτρινόμαυρα ήταν στο παιχνίδι με τον Αστέρα Αμαλιάδας (1-3), ενώ το τελευταίο του γκολ το σημείωσε στο ματς Κυπέλλου με την Κ20 της Παναχαϊκής (3-0).

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Τελευταία πράξη για Παναιγιάλειο στα Φιλιατρά χωρίς άγχος

Published

on

Ολοκληρώνεται η Γ΄Εθνική της φετινής χρονιάς την Κυριακή (28/4).

Ο Παναιγιάλειος αντιμετωπίζει στα Φιλιατρά την Εράνη (16:00), με το ματς να μην έχει το παραμικρό βαθμολογικό ενδιαφέρον για τους “μελανόλευκους”, μετά τη νίκη επί της Κορίνθου με 3-1.

Την αναμέτρηση θα διαιτητεύσει ο Ανδρέας Μπέγκος του συνδέσμου Αργολίδος με βοηθούς τους Κωνσταντόπουλο και Τουρνικιώτη από την Αρκαδία.

Continue Reading

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Υποβιβάστηκε και τυπικά ο ΠΑΟ Βάρδας

Ηττήθηκε με 4-0 στη Σύρο από την Ελλάς για την 33η αγωνιστική στον 3ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Published

on

Η Ελλάς Σύρου νίκησε με 4-0 τον ΠΑΟ Βάρδας στο γήπεδο της ΕΠΣ Κυκλάδων, στην προτελευταία αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής, καταδικάζοντας και τυπικά την ομάδα της Ηλείας σε υποβιβασμό στα τοπικά πρωταθλήματα της Ηλείας.

Στο 45ο λεπτό η Ελλάς άνοιξε το σκορ όταν ο Ζαφείρης σέντραρε από τα δεξιά και ο Μούντριχας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσεκούρα.

Στο 55ο λεπτό η Ελλάς έκανε δυο τα τέρματα της μετά από ωραίο διαγώνιο σουτ του Κασάπη.

Στο 49ο λεπτό ο Ζαφείρης σέρβιρε στον Μελισσόπουλο, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ρομέο Μεντρί διαμόρφωσε το 4-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Ελλάς Σύρου (Χριστοφιλέας): Μουλαράς (Ρηγούτσος 61΄), Ζαφείρης, Παράβαλος, Μπόσιο (Κουκουλας 68’), Συριανός, Μπακατσέλος, Πρεβεζιάνος, Μηνάς (Μεντρί 55΄), Κασάπης (Ρούσσος 55΄), Μούντριχας (Μανουδάκης 68΄), Μελισσόπουλος

ΠΑΟ Βάρδας (Λαμπρόπουλος): Τσεκούρας (Δαμιανός 65΄), Παπασπυλιόπουλος, Τσεκούρας, Διονυσόπουλος, Θεοφάνης, Λιόσης (Κοντονίσης 61΄), Κούστα, Γεωργακόπουλος, Κάρδαρης, Δηλαβέρης, Σπανός

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Αύριο (25/4) το ματς Παναιγιάλειος-Κόρινθος

Published

on

Η αναβολή των αγώνων Ιάλυσος – Αστέρας Βάρης και Μαρκό – ΑΕΡ Αφάντου επηρέασε και το Παναιγιάλειος- Κόρινθος.

Έτσι η μάχη στην Αβυθο μεταφέρθηκε για την Πέμπτη (25/4) στις 11.00 το πρωί.

Ήταν αναμένονο καθότι οι ομάδες έχουν ίδιους στόχους και τα ματς θα γίνουν ίδια ημέρα για λόγους αξιοπιστίας.