Γαβριλόπουλος: “Να δούμε ποιοι έχουν βαριές φανέλες”

Published

on

Ο Αλέξης Γαβριλόπουλος ξέρει πως η κατάσταση εξακολουθεί να μην είναι στα χέρια της Αχαϊκής ενόψει της τελευταίας αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.

Ο 35χρονος τεχνικός τόνισε στη “Match” τα εξής:

«Κρατήσαμε σχετικά εύκολα το αποτέλεσμα μετά το γκολ. Το θέμα όμως ό,τι και να λέμε είναι πως η παραμονή δεν περνάει από το χέρι μας. Θα κοιτάξουμε να κάνουμε τη δουλειά μας, να κερδίσουμε το τελευταίο παιχνίδι κι από εκεί και πέρα θα περιμένουμε.

Θέλουμε να δούμε στο τέλος του πρωταθλήματος ποιες ομάδες ισχυρίζονται ότι έχουν βαριές φανέλες και πραγματικά το εννοούν. Χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι στο ποδόσφαιρο όλα τα αποτελέσματα μέσα στο παιχνίδι».

Μάριος Μάντζος

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Τελευταία πράξη για Παναιγιάλειο στα Φιλιατρά χωρίς άγχος

Published

on

Ολοκληρώνεται η Γ΄Εθνική της φετινής χρονιάς την Κυριακή (28/4).

Ο Παναιγιάλειος αντιμετωπίζει στα Φιλιατρά την Εράνη (16:00), με το ματς να μην έχει το παραμικρό βαθμολογικό ενδιαφέρον για τους “μελανόλευκους”, μετά τη νίκη επί της Κορίνθου με 3-1.

Την αναμέτρηση θα διαιτητεύσει ο Ανδρέας Μπέγκος του συνδέσμου Αργολίδος με βοηθούς τους Κωνσταντόπουλο και Τουρνικιώτη από την Αρκαδία.

Continue Reading

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Υποβιβάστηκε και τυπικά ο ΠΑΟ Βάρδας

Ηττήθηκε με 4-0 στη Σύρο από την Ελλάς για την 33η αγωνιστική στον 3ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Published

on

Η Ελλάς Σύρου νίκησε με 4-0 τον ΠΑΟ Βάρδας στο γήπεδο της ΕΠΣ Κυκλάδων, στην προτελευταία αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής, καταδικάζοντας και τυπικά την ομάδα της Ηλείας σε υποβιβασμό στα τοπικά πρωταθλήματα της Ηλείας.

Στο 45ο λεπτό η Ελλάς άνοιξε το σκορ όταν ο Ζαφείρης σέντραρε από τα δεξιά και ο Μούντριχας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσεκούρα.

Στο 55ο λεπτό η Ελλάς έκανε δυο τα τέρματα της μετά από ωραίο διαγώνιο σουτ του Κασάπη.

Στο 49ο λεπτό ο Ζαφείρης σέρβιρε στον Μελισσόπουλο, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ρομέο Μεντρί διαμόρφωσε το 4-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Ελλάς Σύρου (Χριστοφιλέας): Μουλαράς (Ρηγούτσος 61΄), Ζαφείρης, Παράβαλος, Μπόσιο (Κουκουλας 68’), Συριανός, Μπακατσέλος, Πρεβεζιάνος, Μηνάς (Μεντρί 55΄), Κασάπης (Ρούσσος 55΄), Μούντριχας (Μανουδάκης 68΄), Μελισσόπουλος

ΠΑΟ Βάρδας (Λαμπρόπουλος): Τσεκούρας (Δαμιανός 65΄), Παπασπυλιόπουλος, Τσεκούρας, Διονυσόπουλος, Θεοφάνης, Λιόσης (Κοντονίσης 61΄), Κούστα, Γεωργακόπουλος, Κάρδαρης, Δηλαβέρης, Σπανός

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Αύριο (25/4) το ματς Παναιγιάλειος-Κόρινθος

Published

on

Η αναβολή των αγώνων Ιάλυσος – Αστέρας Βάρης και Μαρκό – ΑΕΡ Αφάντου επηρέασε και το Παναιγιάλειος- Κόρινθος.

Έτσι η μάχη στην Αβυθο μεταφέρθηκε για την Πέμπτη (25/4) στις 11.00 το πρωί.

Ήταν αναμένονο καθότι οι ομάδες έχουν ίδιους στόχους και τα ματς θα γίνουν ίδια ημέρα για λόγους αξιοπιστίας.

ΑΘΛΗΜΑΤΑ12 mins ago

Το μήνυμα της Νόρας Δράκου για την Ολυμπιακή Φλόγα

ΑΘΛΗΜΑΤΑ42 mins ago

Το ταξίδι της Ολυμπιακής Φλόγας από τον Πειραιά στην Μασσαλία

ΜΠΑΣΚΕΤ1 hour ago

Mία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στην ΑΕΚ για την ρίψη τριών μπουκαλιών στον αγώνα με τον Προμηθέα

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ2 hours ago

Μπάσκετ: Πρεμιέρα με άνετη νίκη των Νεανίδων Προμηθέα στην Κόρινθο

ΑΘΛΗΜΑΤΑ2 hours ago

Πήρε την πρόκριση για το Παρίσι ο αθλητής του ιστιοπλοϊκού ομίλου της Πάτρας Ιάσων Κάμερον-Αλέξανδρος Μαραμενίδης

SUPER LEAGUE 13 hours ago

Ολυμπιακός: Ο Κούγιας τιμωρήθηκε με ποινή απαγόρευσης δύο αγωνιστικών

ΠΟΛΟ3 hours ago

Με την πλάτη στον τοίχο για την παραμονή η γυναικεία ομάδα της ΝΕΠ – Γνώρισε βαριά ήττα (17-9) από τα Χανιά