Εντός έδρας πρεμιέρα για Παναιγιάλειο και ΠΑΟ Βάρδας (το πλήρες πρόγραμμα)

Published

on

Το νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής θα ανοίξει την αυλαία του τις 10 Σεπτεμβρίου.

Ο Παναιγιάλειος ξεκινά το ταξίδι από την έδρα του με αντίπαλο την ΑΕ Μεσολογγίου.

Ο ΠΑΟ Βάρδας θα φιλοξενήσει την Θύελλα Ραφήνας στο “Γ.Καλάκος”.

Αναλυτικά το πρόγραμμα στον 3ο όμιλο (αντίστροφα στον 2ο Γύρο)

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Νέα ήττα για τον Ατρόμητο από Παναρκαδικό και η άνοδος δυσκολεύει (+pic)

Published

on

Ο Ατρόμητος Πατρών δεν τα κατάφερε την Μεγάλη Τετάρτη και ηττήθηκε στα Ζαρουχλέικα από τον Παναρκαδικό (2-1) για την 2η στροφή των μπαράζ ανόδου για την Γ΄Εθνική.

Ο πρωταθλητής Αχαΐας προηγήθηκε μάλιστα στο 31ο λεπτό με τον Αποστολόπουλο, αλλά ο πρωταθλητής Αρκαδίας “απάντησε” άμεσα με τον Στρεμπά και το ημίχρονο έληξε ισόπαλο.

Στην επανάληψη οι “πορτοκαλί” έχασαν αρκετές ευκαιρίες, αλλά ήταν νευρικοί στην τελική προσπάθεια και σαν να μην έφτανε αυτό ο Μιχόπουλος στο 83΄χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Επόμενος αντίπαλος θα είναι ο Μιλτιάδης (πρωταθλητής Μεσσηνίας) εκτός έδρας (12/5) και η νίκη είναι μονόδρομος, ειδάλλως η άνοδος θα χαθεί.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Ατρόμητος (Πεφάνης): Τρίγκας, Παπασπυρόπουλος, Μακρής, Σπανός, Νικολακόπουλος, Λαζανάς (83΄Σμυρλής), Αγγελόπουλος, Αποστολόπουλος, Μπακόπουλος (66΄Γκότσης), Μαστραντωνάκης, Αρβανίτης.

Παναρκαδικός (Λαγός): Κουμπαρούλης, Δαυρος, Κοπρίνκα, Οργόκου, Μιχόπουλος, Στρεμπας, Νάνος, Λυμπερόπουλος, Σαραντόπουλος, Τσακωνάκος

Το πρόγραμμα (2η αγ.)

Ατρόμητος Π.- Παναρκαδικός 1-2

Παλληξουριακός- Πανγυθεατικός (σήμερα, 13:00)

Ξενοφών Κρεστένων- Θύελλα Αμπελοκήπων (σήμερα, 17:00)

on

Ο Ατρόμητος Πατρών αγωνίζεται την Μεγάλη Τετάρτη (1/5) με τον Παναρκαδικό στα Ζαρουχλέικα για την 2η στροφή των πλέι οφ, με έπαθλο την άνοδο στην Γ΄Εθνική.

Διαιτητής στο ματς θα είναι ο Τάσος Τριγάζης και βοηθοί οι Βιτσεντζάτος και Παντελίδου, άπαντες από την Ανατολική Αττική.

Αναλυτικά οι διαιτητές:

ΜΕΓΑΛΗ ΤΕΤΑΡΤΗ (1/5)

Ατρόμητος Π.- Παναρκαδικός (γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 17:00)

ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΜΠΤΗ (2/5)

Παλληξουριακός- Πανγυθεατικός (γήπ. Αγίου Αντωνίου, 13:00, Ζυγάς (Αιτωλοακαρνανίας)

Ξενοφών Κρεστένων- Θύελλα Αμπελοκήπων (γήπ. Κρεστένων, 17:00, Μπέγκος (Αργολίδας)

Ρεπό: Μιλτιάδης

Γ ΕΘΝΙΚΗ

Νέος προπονητής για Μιλτιάδη πριν το ματς με τον Ατρόμητο Πατρών

Published

on

Η “βαριά” ήττα με 4-0 από τον Πανγυθεατικό στην πρεμιέρα των πλεί-οφ ανόδου προκάλεσε ανακατατάξεις στον πάγκο του Μιλτιάδη.

Η πρωταθλήτρια ομάδα από την Μεσσηνία έλυσε τη συνεργασία της με τον Γιώργο Καλόμαλο και νέος τεχνικός είναι πια ο Ηλίας Φωτόπουλος.

Ο πρώην προπονητής του ΠΑΟ Βάρδας θα προετοιμάσει την ομάδα του καταλλήλως, αφού αύριο (1/5) για την 2η αγωνιστική ο Μιλτιάδης θα κάνει ρεπό.

Επόμενος αντίπαλος θα είναι ο Ατρόμητος Πατρών εντός έδρας στις 12 Μαΐου.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ6 mins ago

Ετοιμος να γράψει Ιστορία ο Ολυμπιακός

NATIONAL LEAGUE 238 mins ago

Η Αχαγιά ’82 δεν αξιοποίησε τη φοβερή εμφάνιση Ντόκιτς, ήττα στην Κέρκυρα και 1-1

NATIONAL LEAGUE 22 hours ago

Ο Προμηθέας με δύο εύκολες νίκες στα τελικά των πλέι-οφ για την άνοδο (pics)

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 hours ago

Η ΔΕΑΒ δίνει συνέχεια στο επεισόδιο βίας στο ματς Ηρακλής Π.- Πάτρα 2005

Γ ΕΘΝΙΚΗ4 hours ago

ΡΟΗ1 day ago

Το matchnews.gr συμμετέχει στη σημερινή 24ωρη πανελλαδική απεργία στα ΜΜΕ

ΜΠΑΣΚΕΤ1 day ago

Ευρωλίγκα: Η Μπαρτσελόνα σόκαρε τον Ολυμπιακό στην εκπνοή της παράτασης για το 2-1 στη σειρά των πλέι οφ