Published

on

Αρνείται να ηττηθεί στα πλέι-άουτ η ΑΕ Ροϊτίκων με τον Χρήστο Τσίκα και τους παίκτες του να είναι ενωμένοι σαν μία γροθιά.

Η ομάδα πέρασε πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, υπερέχοντας σε ισοβαθμία με τον Αχαϊκό και ο πόντος με τον Εθνικό Πατρών κρίνεται «βάλσαμο».

Η ΑΕΡ μετράει 2 νίκες και 2 ισοπαλίες στην ψυχοφθόρο διαδικασία και αν συνεχίσει σε ανάλογο τέμπο δύσκολα θα κινδυνέψει.

Γιάννης Γεωργακόπουλος

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ροΐτικα: Η μοναδική άτρωτη ομάδα στα πλέι-άουτ

Η παραμονή για την ΑΕΡ ήρθε πανάξια

Published

on

Η ΑΕ Ροϊτίκων δεν γνώρισε την ήττα στα 8 παιχνίδια των πλέι- άουτ της Α΄κατηγορίας.

Πέτυχε 5 νίκες και απέσπασε 3 ισοπαλίες, για να καταλάβει εν τέλει την 8η θέση, που ήταν και η τελευταία στο δρόμο προς την «επιβίωση».

Μάλιστα σκόραρε με συνέπεια (20 τέρματα) και είχε «σφίξει» αισθητά στα μετόπισθεν (δέχθηκε μόλις 7 γκολ).

Επομένως δίκαια παραμένει στα “σαλόνια” της ΕΠΣ Αχαΐας, αφού Χρήστος Τσίκας και παίκτες έκαναν μεθοδική δουλειά με πειστικές εμφανίσεις.

Continue Reading

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πρώτος σκόρερ ο Γκάτσης, Αποσκίτης και Σπανός τον ακολούθησαν

Τα “κανόνια” της φετινής σεζόν στην Α΄κατηγορία

Published

on

Ολοκληρώθηκε η Α΄κατηγορία με την τελευταία στροφή των πλέι άουτ.

Το “κανόνι” στο φετινό πρωτάθλημα είναι ο Βαγγέλης Γκάτσης με 39 γκολ, παρότι το μελανό σημείο ήταν ο σοβαρός τραυματισμός του, που δεν του επιτρέπει να αγωνιστεί με τον Ατρόμητο στα μπαράζ ανόδου για την Γ΄Εθνική.

Τον ακολούθησαν οι Γιάννης Σπανός και Νίκος Αποσκίτης, που σημείωσαν 29 γκολ έκαστος.

Οι πρώτοι σκόρερ έχουν ως εξής:

39 γκολ: Γκάτσης (Ατρόμητος Π.)

29 γκολ: Αποσκίτης (Πήγασος), Σπάνος (Άρης Π.)

25 γκολ: Αγγελής (Κεραυνός)

24 γκολ: Αντωνόπουλος (Νίκη Πρ.)

19 γκολ: Σουγλέρης (Πάτραι), Ρουμπάτος (Πανμοβριακός)

16 γκολ: Δημητρέλλος (Δόξα Νιφ.), Κουλούρης (Πανμοβριακός), Κατσιγιάννης (Ατρ.Λάππα)

15 γκολ: Ντίνος (Θύελλα Π.)

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄κατηγορία (πλέι-άουτ): Ο πρωταγωνιστής της τελευταίας αγωνιστικής

Published

on

Ο Ατρόμητος Λάππα νίκησε στο Α.Κάνιστρας τον Πήγασο Μπεγουλακίου με 2-1 και ανανέωσε την συμμετοχή του στην Α΄κατηγορία.

Ο Γιάννης Κατσιγιάννης σκόραρε δις και ήταν MVP της τελευταίας στροφής των πλέι-άουτ, αφού το Σάββατο (27/4) έπεσε η αυλαία.

Μάλιστα έφτασε τα 9 τέρματα στην ψυχοφθόρο διαδικασία και οδήγησε επιθετικά την ομάδα του Μίκι Τσίρκοβιτς, όντας και πρώτος σκόρερ στο μίνι πρωτάθλημα.

NATIONAL LEAGUE 224 mins ago

Η Αχαγιά ’82 δεν αξιοποίησε τη φοβερή εμφάνιση Ντόκιτς, ήττα στην Κέρκυρα και 1-1

NATIONAL LEAGUE 21 hour ago

Ο Προμηθέας με δύο εύκολες νίκες στα τελικά των πλέι-οφ για την άνοδο (pics)

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ2 hours ago

Η ΔΕΑΒ δίνει συνέχεια στο επεισόδιο βίας στο ματς Ηρακλής Π.- Πάτρα 2005

Γ ΕΘΝΙΚΗ3 hours ago

Νέα ήττα για τον Ατρόμητο από Παναρκαδικό και η άνοδος δυσκολεύει (+pic)

ΡΟΗ1 day ago

Το matchnews.gr συμμετέχει στη σημερινή 24ωρη πανελλαδική απεργία στα ΜΜΕ

ΜΠΑΣΚΕΤ1 day ago

Ευρωλίγκα: Η Μπαρτσελόνα σόκαρε τον Ολυμπιακό στην εκπνοή της παράτασης για το 2-1 στη σειρά των πλέι οφ