Connect with us

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Έτσι θα παίξουν στην Γ’ Κατηγορία…

Με τους ομίλους να έχουν μειωθεί στο μισό, από 4 σε 2 θα διεξαχθεί η φετινή Γ’ Κατηγορία, που χωρίστηκε με γεωγραφικά κριτήρια…

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Πετεινοί-Άρλα
Πυρσός Πατρών-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων
Γαλήνη-Αθλητική Ένωση Δυμαίων
Ρωμανός-Δόξα Πατρών
Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-ΑΕ Ροϊτίκων
Ηρακλής Πατρών: Δεν Αγωνίζεται

2η αγωνιστική
Ηρακλής Πατρών-Πετεινοί
Άρλα-Πυρσός Πατρών
Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Ρωμανός
Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων
ΑΕ Ροϊτίκων-Δόξα Πατρών
Γαλήνη: Δεν Αγωνίζεται

3η αγωνιστική
Πετεινοί-Πυρσός Πατρών
Γαλήνη-Ηρακλής Πατρών
Ρωμανός-Άρλα
ΑΕ Ροϊτίκων-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων
Δόξα Πατρών-Αθλητική Ένωση Δυμαίων
Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων: Δεν Αγωνίζεται

4η αγωνιστική
Γαλήνη-Πετεινοί
Πυρσός Πατρών-Ρωμανός
Ηρακλής Πατρών-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων
Άρλα-ΑΕ Ροϊτίκων
Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων
Δόξα Πατρών: Δεν Αγωνίζεται

5η αγωνιστική
Πετεινοί-Ρωμανός
Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Γαλήνη
ΑΕ Ροϊτίκων-Πυρσός Πατρών
Δόξα Πατρών-Ηρακλής Πατρών
Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Άρλα
Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων: Δεν Αγωνίζεται

6η αγωνιστική
Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Πετεινοί
Ρωμανός-ΑΕ Ροϊτίκων
Γαλήνη-Δόξα Πατρών
Πυρσός Πατρών-Αθλητική Ένωση Δυμαίων
Ηρακλής Πατρών-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων
Άρλα: Δεν Αγωνίζεται
Πετεινοί-ΑΕ Ροϊτίκων

7η αγωνιστική
Πετεινοί-ΑΕ Ροϊτίκων
Δόξα Πατρών-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων
Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Ρωμανός
Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Γαλήνη
Άρλα-Ηρακλής Πατρών
Πυρσός Πατρών: Δεν Αγωνίζεται

8η αγωνιστική
Δόξα Πατρών-Πετεινοί
ΑΕ Ροϊτίκων-Αθλητική Ένωση Δυμαίων
Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων
Γαλήνη-Άρλα
Πυρσός Πατρών-Ηρακλής Πατρών
Ρωμανός: Δεν Αγωνίζεται

9η αγωνιστική
Πετεινοί-Αθλητική Ένωση Δυμαίων
Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Δόξα Πατρών
Άρλα-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων
Ηρακλής Πατρών-Ρωμανός
Πυρσός Πατρών-Γαλήνη
ΑΕ Ροϊτίκων: Δεν Αγωνίζεται

10η αγωνιστική
Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Πετεινοί
Δόξα Πατρών-Άρλα
ΑΕ Ροϊτίκων-Ηρακλής Πατρών
Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Πυρσός Πατρών
Ρωμανός-Γαλήνη
Αθλητική Ένωση Δυμαίων: Δεν Αγωνίζεται

11η αγωνιστική
Άρλα-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων
Ηρακλής Πατρών-Αθλητική Ένωση Δυμαίων
Πυρσός Πατρών-Δόξα Πατρών
Γαλήνη-ΑΕ Ροϊτίκων
Ρωμανός-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων
Πετεινοί-Δεν Αγωνίζεται

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Πατρών-Α.Ε. Αρόης
Παναχαϊκός-Λύκοι Αιγιάλειας
Δόξα Ελαιώνος-Κεραυνός Σελιανιτίκων
Περιβόλα-Σπάρτακος
Α.Ε.Κ. Πατρών-Προοδευτική Πατρών
Άνω Καστρίτσι: Δεν Αγωνίζεται

2η αγωνιστική
Άνω Καστρίτσι-ΠΑΟΚ Πατρών
Α.Ε. Αρόης-Παναχαϊκός
Λύκοι Αιγιάλειας-Περιβόλα
Κεραυνός Σελιανιτίκων-Α.Ε.Κ. Πατρών
Προοδευτική Πατρών-Σπάρτακος
Δόξα Ελαιώνος: Δεν Αγωνίζεται

3η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Πατρών-Παναχαϊκός
Δόξα Ελαιώνος-Άνω Καστρίτσι
Περιβόλα-Α.Ε. Αρόης
Προοδευτική Πατρών-Λύκοι Αιγιάλειας
Σπάρτακος-Κεραυνός Σελιανιτίκων
Α.Ε.Κ. Πατρών: Δεν Αγωνίζεται

4η αγωνιστική
Δόξα Ελαιώνος-ΠΑΟΚ Πατρών
Παναχαϊκός-Περιβόλα
Άνω Καστρίτσι-Α.Ε.Κ. Πατρών
Α.Ε. Αρόης-Προοδευτική Πατρών
Κεραυνός Σελιανιτίκων-Λύκοι Αιγιάλειας
Σπάρτακος: Δεν Αγωνίζεται

5η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Πατρών-Περιβόλα
Α.Ε.Κ. Πατρών-Δόξα Ελαιώνος
Προοδευτική Πατρών-Παναχαϊκός
Σπάρτακος-Άνω Καστρίτσι
Κεραυνός Σελιανιτίκων-Α.Ε. Αρόης
Λύκοι Αιγιάλειας: Δεν Αγωνίζεται

6η αγωνιστική
Α.Ε.Κ. Πατρών-ΠΑΟΚ Πατρών
Περιβόλα-Προοδευτική Πατρών
Δόξα Ελαιώνος-Σπάρτακος
Παναχαϊκός-Κεραυνός Σελιανιτίκων
Άνω Καστρίτσι-Λύκοι Αιγιάλειας
Α.Ε. Αρόης-Δεν Αγωνίζεται
ΠΑΟΚ Πατρών-Προοδευτική Πατρών

7η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Πατρών-Προοδευτική Πατρών
Σπάρτακος-Α.Ε.Κ. Πατρών
Κεραυνός Σελιανιτίκων-Περιβόλα
Λύκοι Αιγιάλειας-Δόξα Ελαιώνος
Α.Ε. Αρόης-Άνω Καστρίτσι
Παναχαϊκός: Δεν Αγωνίζεται

8η αγωνιστική
Σπάρτακος-ΠΑΟΚ Πατρών
Προοδευτική Πατρών-Κεραυνός Σελιανιτίκων
Α.Ε.Κ. Πατρών-Λύκοι Αιγιάλειας
Δόξα Ελαιώνος-Α.Ε. Αρόης
Παναχαϊκός-Άνω Καστρίτσι
Περιβόλα: Δεν Αγωνίζεται

9η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Πατρών-Κεραυνός Σελιανιτίκων
Λύκοι Αιγιάλειας-Σπάρτακος
Α.Ε. Αρόης-Α.Ε.Κ. Πατρών
Άνω Καστρίτσι-Περιβόλα
Παναχαϊκός-Δόξα Ελαιώνος
Προοδευτική Πατρών: Δεν Αγωνίζεται

10η αγωνιστική
Λύκοι Αιγιάλειας-ΠΑΟΚ Πατρών
Σπάρτακος-Α.Ε. Αρόης
Προοδευτική Πατρών-Άνω Καστρίτσι
Α.Ε.Κ. Πατρών-Παναχαϊκός
Περιβόλα-Δόξα Ελαιώνος
Κεραυνός Σελιανιτίκων: Δεν Αγωνίζεται

11η αγωνιστική
Α.Ε. Αρόης-Λύκοι Αιγιάλειας
Άνω Καστρίτσι-Κεραυνός Σελιανιτίκων
Παναχαϊκός-Σπάρτακος
Δόξα Ελαιώνος-Προοδευτική Πατρών
Περιβόλα-Α.Ε.Κ. Πατρών
ΠΑΟΚ Πατρών: Δεν Αγωνίζετα

Click to comment

Γράψτε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Θλίψη για τον πρόεδρο και την οικογένεια του Ρωμανού

Ο πρόεδρος του Ρωμανού, Νίκος Ηλιόπουλος, περνά δύσκολες στιγμές, αφού έχασε την πολυαγαπημένη αδερφή του Μαρία και είναι συγκλονισμένος.

Η ομάδα, το τεχνικό τιμ και τα μέλη της διοίκησης είναι δίπλα του και προσπαθούν να τον στηρίξουν.

«Κουράγιο Νικόλα, ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα την σκεπάσει», αναφέρει λιτά η ανακοίνωση της ομάδας.

Διάβασε Περισσότερα

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

(Γ’ ΕΠΣΑ): Γκολ και φύγαμε… για Β’

Μπορεί να χρειάστηκε 115’ λεπτά, αλλά ένα γκολ του «Καφού» Α. Φωτόπουλου αρκούσε για να δώσει στην ομάδα της Προοδευτικής το 9ο εισιτήριο ανόδου απ’ την Γ’ κατηγορία στην Β’, μετά από ένα συγκλονιστικό ματς το γήπεδο του Αχιλλέα στην Αγυιά, μπροστά σε πάρα πολύ κόσμο.

Ελάχιστες ευκαιρίες στα 90 λεπτά του ματς από τις δύο ομάδες, και ήταν δεδομένο, ότι όποιος σκοράρει θα πάρει και τη νίκη. Από μια ευκαιρία στο α’ μέρος Γαλήνη και Προδευτική, το ίδιο και στην επανάληψη με τους τυπικά γηπεδούχους να χάνουν μεγάλη φάση στο 90’, ενώ η Προοδευτική είχε την μικρή μεν, υπεροχή.

Στο πρόσθετο 30λεπτο, χρειάστηκε μια ενέργεια του Φωτόπουλου, στο 115’, όταν πέρασε 2 αντιπάλους και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λάγιου για το 0-1 που έμελε να στείλει τους «βυσσινί» στην παραπάνω κατηγορία.

Γαλήνη (Παπαγιάννης): Λάγιος, Θωμάς, Κακαφώνης, Λαμπρόπουλος, Μαρτζάκλης, Κατσούρης, Γιαννόπουλος (66’ Στέλλας), Μενύχτας, Μπεκιάρι, Δελδήμος, Θεοδοσόπουλος.
Προοδευτική (Μπαζάρογλου): Έξαρχος, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Α. Μαρτζάκλης, Γ. Μαρτζάκλης, Νικολόπουλος, Ρουμελιώτης, Μπούνιας, Μπαρούνης (86’ Γραικούσης), Φωτόπουλος (119’ Γρίβας), Παναγιωτόπουλος (84’ Μανιάτης).
Διαιτητές: Μέρμηγκας (Θανέλας – Ζούλης)

ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Β’
1. Πυρσός Πατρών
2. Δόξα Ελαιώνα
3. ΑΕ Ροϊτίκων
4. Άνω Καστρίτσι
5. Ηρακλής Π.
6. Κεραυνός Σελιανιτίκων
7. Πετεινοί
8. Παναχαϊκός
9. Προοδευτική

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι διαιτητές των μπαράζ στις 12-13/5…

Ορίστηκαν οι διαιτητές που θα διευθύνουν τα μπαράζ ανόδου και υποβιβασμού σε Α’ και Β’ Κατηγορία αυτό το Σαββατοκύριακο.

Αναλυτικά…

Αγώνες του Σαββάτου 12-05-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOFF A’-3η 18:00 Θύελλας (Χόρτο) Θύελλα Πατρών-Πανμοβριακός Ριόλου ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOFF A’-3η 18:00 Ζαρουχλεΐκων Αναγέννηση Πατρών-Αετός Πατρών ΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B1-1η 18:00 Βραχνεΐκων Καμίνια-Αστέρας Μιντιλογλίου ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B1-1η 18:00 Κ.Ζάρρας(Σαραβαλίου) Καλλιθέα-Απόλλων Βίδοβας ΤΡΙΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Αγώνες της Κυριακής 13-05-2018
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOUT A’-3η 18:00 Οβρυάς Φωστήρ Οβρυάς-Πήγασος Μπεγουλακίου ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Α’ κατηγορία – PLAYOUT A’-3η 18:00 Δημοτικό Στ. Αιγίου Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου-Λέων Α. Αλισσού ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT Β2-1η 18:00 ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας Αχαϊκός-Ολυμπιακός Πατρών ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT Β2-1η 18:00 Ζαρουχλεΐκων Δάφνη Πατρών-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B3-1η 18:00 Νίκης Προαστίου Αργυρά Πατρών-Θύελλα Αιγείρας ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOUT B3-1η 18:00 Αβύθου Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Αχιλλέας Καμαρών ΝΤΑΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Γ’ κατηγορία – Μπαράζ PLAYOFF-1η 17:30 Αγυιάς Γαλήνη-Προοδευτική Πατρών ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Β’ κατηγορία – PLAYOFF B-1η 18:00 Θ.Χρυσανθόπουλος (Αγ.Βασ) Φοίνικας Σαλμενίκου-Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Διάβασε Περισσότερα

Facebook