Connect with us

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Έτσι θα παίξουν στην Γ’ Κατηγορία…

Με τους ομίλους να έχουν μειωθεί στο μισό, από 4 σε 2 θα διεξαχθεί η φετινή Γ’ Κατηγορία, που χωρίστηκε με γεωγραφικά κριτήρια…

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Πετεινοί-Άρλα
Πυρσός Πατρών-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων
Γαλήνη-Αθλητική Ένωση Δυμαίων
Ρωμανός-Δόξα Πατρών
Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-ΑΕ Ροϊτίκων
Ηρακλής Πατρών: Δεν Αγωνίζεται

2η αγωνιστική
Ηρακλής Πατρών-Πετεινοί
Άρλα-Πυρσός Πατρών
Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Ρωμανός
Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων
ΑΕ Ροϊτίκων-Δόξα Πατρών
Γαλήνη: Δεν Αγωνίζεται

3η αγωνιστική
Πετεινοί-Πυρσός Πατρών
Γαλήνη-Ηρακλής Πατρών
Ρωμανός-Άρλα
ΑΕ Ροϊτίκων-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων
Δόξα Πατρών-Αθλητική Ένωση Δυμαίων
Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων: Δεν Αγωνίζεται

4η αγωνιστική
Γαλήνη-Πετεινοί
Πυρσός Πατρών-Ρωμανός
Ηρακλής Πατρών-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων
Άρλα-ΑΕ Ροϊτίκων
Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων
Δόξα Πατρών: Δεν Αγωνίζεται

5η αγωνιστική
Πετεινοί-Ρωμανός
Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Γαλήνη
ΑΕ Ροϊτίκων-Πυρσός Πατρών
Δόξα Πατρών-Ηρακλής Πατρών
Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Άρλα
Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων: Δεν Αγωνίζεται

6η αγωνιστική
Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Πετεινοί
Ρωμανός-ΑΕ Ροϊτίκων
Γαλήνη-Δόξα Πατρών
Πυρσός Πατρών-Αθλητική Ένωση Δυμαίων
Ηρακλής Πατρών-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων
Άρλα: Δεν Αγωνίζεται
Πετεινοί-ΑΕ Ροϊτίκων

7η αγωνιστική
Πετεινοί-ΑΕ Ροϊτίκων
Δόξα Πατρών-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων
Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Ρωμανός
Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Γαλήνη
Άρλα-Ηρακλής Πατρών
Πυρσός Πατρών: Δεν Αγωνίζεται

8η αγωνιστική
Δόξα Πατρών-Πετεινοί
ΑΕ Ροϊτίκων-Αθλητική Ένωση Δυμαίων
Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων
Γαλήνη-Άρλα
Πυρσός Πατρών-Ηρακλής Πατρών
Ρωμανός: Δεν Αγωνίζεται

9η αγωνιστική
Πετεινοί-Αθλητική Ένωση Δυμαίων
Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Δόξα Πατρών
Άρλα-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων
Ηρακλής Πατρών-Ρωμανός
Πυρσός Πατρών-Γαλήνη
ΑΕ Ροϊτίκων: Δεν Αγωνίζεται

10η αγωνιστική
Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Πετεινοί
Δόξα Πατρών-Άρλα
ΑΕ Ροϊτίκων-Ηρακλής Πατρών
Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Πυρσός Πατρών
Ρωμανός-Γαλήνη
Αθλητική Ένωση Δυμαίων: Δεν Αγωνίζεται

11η αγωνιστική
Άρλα-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων
Ηρακλής Πατρών-Αθλητική Ένωση Δυμαίων
Πυρσός Πατρών-Δόξα Πατρών
Γαλήνη-ΑΕ Ροϊτίκων
Ρωμανός-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων
Πετεινοί-Δεν Αγωνίζεται

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Πατρών-Α.Ε. Αρόης
Παναχαϊκός-Λύκοι Αιγιάλειας
Δόξα Ελαιώνος-Κεραυνός Σελιανιτίκων
Περιβόλα-Σπάρτακος
Α.Ε.Κ. Πατρών-Προοδευτική Πατρών
Άνω Καστρίτσι: Δεν Αγωνίζεται

2η αγωνιστική
Άνω Καστρίτσι-ΠΑΟΚ Πατρών
Α.Ε. Αρόης-Παναχαϊκός
Λύκοι Αιγιάλειας-Περιβόλα
Κεραυνός Σελιανιτίκων-Α.Ε.Κ. Πατρών
Προοδευτική Πατρών-Σπάρτακος
Δόξα Ελαιώνος: Δεν Αγωνίζεται

3η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Πατρών-Παναχαϊκός
Δόξα Ελαιώνος-Άνω Καστρίτσι
Περιβόλα-Α.Ε. Αρόης
Προοδευτική Πατρών-Λύκοι Αιγιάλειας
Σπάρτακος-Κεραυνός Σελιανιτίκων
Α.Ε.Κ. Πατρών: Δεν Αγωνίζεται

4η αγωνιστική
Δόξα Ελαιώνος-ΠΑΟΚ Πατρών
Παναχαϊκός-Περιβόλα
Άνω Καστρίτσι-Α.Ε.Κ. Πατρών
Α.Ε. Αρόης-Προοδευτική Πατρών
Κεραυνός Σελιανιτίκων-Λύκοι Αιγιάλειας
Σπάρτακος: Δεν Αγωνίζεται

5η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Πατρών-Περιβόλα
Α.Ε.Κ. Πατρών-Δόξα Ελαιώνος
Προοδευτική Πατρών-Παναχαϊκός
Σπάρτακος-Άνω Καστρίτσι
Κεραυνός Σελιανιτίκων-Α.Ε. Αρόης
Λύκοι Αιγιάλειας: Δεν Αγωνίζεται

6η αγωνιστική
Α.Ε.Κ. Πατρών-ΠΑΟΚ Πατρών
Περιβόλα-Προοδευτική Πατρών
Δόξα Ελαιώνος-Σπάρτακος
Παναχαϊκός-Κεραυνός Σελιανιτίκων
Άνω Καστρίτσι-Λύκοι Αιγιάλειας
Α.Ε. Αρόης-Δεν Αγωνίζεται
ΠΑΟΚ Πατρών-Προοδευτική Πατρών

7η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Πατρών-Προοδευτική Πατρών
Σπάρτακος-Α.Ε.Κ. Πατρών
Κεραυνός Σελιανιτίκων-Περιβόλα
Λύκοι Αιγιάλειας-Δόξα Ελαιώνος
Α.Ε. Αρόης-Άνω Καστρίτσι
Παναχαϊκός: Δεν Αγωνίζεται

8η αγωνιστική
Σπάρτακος-ΠΑΟΚ Πατρών
Προοδευτική Πατρών-Κεραυνός Σελιανιτίκων
Α.Ε.Κ. Πατρών-Λύκοι Αιγιάλειας
Δόξα Ελαιώνος-Α.Ε. Αρόης
Παναχαϊκός-Άνω Καστρίτσι
Περιβόλα: Δεν Αγωνίζεται

9η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Πατρών-Κεραυνός Σελιανιτίκων
Λύκοι Αιγιάλειας-Σπάρτακος
Α.Ε. Αρόης-Α.Ε.Κ. Πατρών
Άνω Καστρίτσι-Περιβόλα
Παναχαϊκός-Δόξα Ελαιώνος
Προοδευτική Πατρών: Δεν Αγωνίζεται

10η αγωνιστική
Λύκοι Αιγιάλειας-ΠΑΟΚ Πατρών
Σπάρτακος-Α.Ε. Αρόης
Προοδευτική Πατρών-Άνω Καστρίτσι
Α.Ε.Κ. Πατρών-Παναχαϊκός
Περιβόλα-Δόξα Ελαιώνος
Κεραυνός Σελιανιτίκων: Δεν Αγωνίζεται

11η αγωνιστική
Α.Ε. Αρόης-Λύκοι Αιγιάλειας
Άνω Καστρίτσι-Κεραυνός Σελιανιτίκων
Παναχαϊκός-Σπάρτακος
Δόξα Ελαιώνος-Προοδευτική Πατρών
Περιβόλα-Α.Ε.Κ. Πατρών
ΠΑΟΚ Πατρών: Δεν Αγωνίζετα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Και η Αιγιάλεια έπαιξε την… πρόβα τζενεράλε

Μια εβδομάδα πριν την έναρξη των τοπικών πρωταθλημάτων και οι ομάδες της Αιγιάλειας έδωσαν τα τελευταία φιλικά τους.

Ξεκινούν το επόμενο Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Α’ και Β’ Κατηγορία και οι ομάδες του Αιγίου και της ευρύτερης περιοχής συνεχίζουν την προετοιμασία τους. Αυτό το Σαββατοκύριακο έδωσαν τα τελευταία ανεπίσημα παιχνίδια, πριν το ξεκίνημα των επίσημων υποχρεώσεων…

Ακράτα – Θύελλα Αιγίου: 2-1
Αχιλλέας Καμαρών – Φοίνικας Σαλμενίκου: 2-2
Φλόγα Ροδιάς – Απόλλων Αιγίου 1-0
Αιγείρα – Ζήρια/ΤΑΔ ’93: 2-1
Δόξα Ελαιώνα – Αστέρας Τεμένης: 3-0

Διάβασε Περισσότερα

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αφιέρωσε το «Ήθους» στον Νιάχο (!)

Ο Καλπουζάνης αφιέρωσε το Κύπελλο Ήθους στον αδικοχαμένο Παναγιώτη Νιάχο…

Για την σπουδαία προσωπικότητα του Κώστα Καλπουζάνη, δεν χρειάζεται να πούμε. Απλά ο προπονητής του Ολυμπιακού Πατρών, απέδειξε ακόμη μια φορά το πόσο σπάνια περίπτωση ανθρώπου αποτελεί.

Στην πρόσφατη εκδήλωση-κλήρωση των πρωταθλημάτων της Ε.Π.Σ. Αχαΐας, όταν ήρθε η ώρα να παραλάβει το βραβείο ήθους για την ομάδα του που δεν αντίκρυσε πέρυσι στην Γ’ Κατηγορία την κόκκινη κάρτα, αυτός το αφιέρωσε στον αδικοχαμένο πρόεδρο του Ηρακλή Πατρών, Παναγιώτη Νιάχο.

Λίγο πριν αποχωρήσουμε από τον χώρο, τον φωτογραφίσαμε μαζί με τα παιδιά του εκλιπόντος, Ζαχαρία και Χαράλαμπο, που πλέον κουβαλάνε την βαριά κληρονομιά της προσφοράς του πατέρα τους στο Πατραϊκό ποδόσφαιρο.

Διάβασε Περισσότερα

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πυρετός φιλικών στο τοπικό – Τι έγινε το Σαββατοκύριακο

Μια εβδομάδα πριν ξεκινήσουν τα πρωταθλήματα Α’ και Β’ Κατηγορίας, οι ομάδες έδωσαν τα τελευταία τεστ – 12 φιλικά στο πιάτο σας…

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Π. – ΘΥΕΛΛΑ Π.: 1-2 (Μπινιέρης / Κούρτης, Λαζανάς)

ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ – ΛΕΩΝ ΑΛΙΣΣΟΥ: 1-2 (Παναγόπουλος / Ταγαράς, Λάτσης)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. Β.- ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΓΛ.: 1-1 (Δερβίσης – Κώστας)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ/ΑΧΙΛ. ΑΓ.-ΦΑΡΑΪΚΟΣ: 3-0 (Λάζαρης, Ευαγγέλου, Γεωργίου)

ΝΙΚΗ ΠΡ.– ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΨΑΘ.: 4-1 (Καταβάτης (3), Δήμας / Φράγκος)
ΚΑΜΙΝΙΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΙΝΤ.: 3-2 (Χρυσοβέργης πεν.), Χαρίτος, Κωστόπουλος / Γ. Κατσιγιάννης (2)
ΑΠΣ ΠΑΤΡΑΙ – ΑΕΤΟΣ Π. 1-2 (Μαντάς, Μαραγκός / Αβράμης πεν.)
ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ Κ. ’92 – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ: 4-1 (Φλωρόπουλος, Τζακώστας, Λιμάτσι, Ζαφειράκης / Παπαδιονυσίου)

ΩΛΕΝΙΑΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.: 3-0
ΠΕΡΙΒΟΛΑ – ΡΩΜΑΝΟΣ: 1-2 (… / Μάριος Κανελλόπουλος, Νίκος Κουκής)
ΤΡΙΤΑΙΪΚΟΣ-ΔΙΑΣ: 1-1
ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓ.: 2-1 (Νιφορόπουλος, Κουλούρης / Σουρανής)

Περισσότερα στην «Match Αχαΐας» της Δευτέρας…

Διάβασε Περισσότερα

Facebook